poškodba - odvzem krvi

šnufi · 8246

šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
: 11 Marec 2013, 07:38:04
dober dan,

zanima me, če je to sploh možno ali je vzrok drugje. v petek zjutraj so mu odvzeli kri na zadnji desni nogi. Od večera istega dne pa šepa na to nogo. Ko dalj časa leži in vstane je katastrofa, sploh ne stopi na nogo. Ko pa se že malo razhodi, pa je OK. Med prsti, blazinicami nima nič (mu je v soboto tudi pregledal vet). Star je 6 mesecev. Je možno, da je to od odvzema krvi?

Saj greva danes spet do veta, samo me vseeno zanima, če imate kakšne takšne izkušnje?

hvala, lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 11 Marec 2013, 07:58:31
Od odvzema krvi to ni. Moja je isti trenutek normalno hodla. Je že bolj verjetno kaj drugega, udarec, zvin..od okruška do  klopne bolezni, če je že imel kakega klopa?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 11 Marec 2013, 12:03:26
Lahko je od odvzema krvi. So znani primeri tudi hudih vnetij po vbodu z iglo. Lahko pa, da je taca razbolena samo zaradi vboda in bo hitro minilo.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 11 Marec 2013, 12:42:05
lahko nastane tudi fejst boleč hematom.


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #4 : 11 Marec 2013, 14:18:50
Hvala za odgovore,

meni se je zdelo možno, ker je ravno sovpadalo. Pa še dalj časa je trajalo, da je vet. našla žilo, pa še razgrajač mali ni hotel biti pri miru. Sicer Čara, nam se to še tudi nikoli ni zgodilo, pa so nam že večkrat jemali kri.

Lanabela, hematom bi se sicer moral čutiti? Kalsang, prri vnetju pa bi mel vročino?

Greva pa jutri še k dr. Matku na preventivno slikanje okostja pri 6 mesecih, pa bomo potem vidli, če je kaj narobe s kostmi (upam da ne).

lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 11 Marec 2013, 14:26:15
Lahko je podplutba, lahko samo modrica, pod dlako težko opaziš. Bi bilo za počakat teden ali 10 dni, v tem času bi moralo izginiti.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 11 Marec 2013, 14:35:01
Kalsang, prri vnetju pa bi mel vročino?


Tudi ven bi tekel gnoj. Ampak to so skrajni primeri. Pri tovrstnih zadevah je po navadi kriv boleč hematom.



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #7 : 25 Marec 2013, 14:44:26
Midva sva bila na slikanju, kolki+komolci optimalni. Šepanje je izginilo v sredo, pojavilo se je v petek zvečer na dan odvzema (torej 5 dni) Tak da mislim, da je to bilo vsekakor od odvzema krvi. Morti kakšna bolečina v mišici, ipd.

lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)