sterilizacija-karakter

Ria · 5240

Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
: 11 Marec 2013, 15:47:14
Sicer je tema o sterilizaciji že, samo se je preveč razvila v smeri boja za/proti, zato sem se odločila za novo temo. Zanimajo me vaše izkušnje s spremembo karakterja po sterilizaciji samice? So se umirile, so postale manj/bolj dominantne, manj/bolj tolerantne, manj/bolj nežne...zanimajo me vse spremembe, ki ste jih opazili. Pa res bi prosila samo za vaše izkušnje, teorijo znam sama poiskati na netu.

Once you go boxer, you never go back :)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1 : 11 Marec 2013, 18:35:58
Jaz pri psicah (svojih in tistih, ki jih dobro poznam) nisem opazila nobenih vedenjskih sprememb.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 11 Marec 2013, 18:43:50
Pri eni od mojih psic nobenih sprememb (sterilizirana je bila zaradi tumorja na sesku), pri drugi pa 100% na boljše (sterilizirana je bila zaradi dolgih in mučnih navideznih brejosti, zaradi katerih je bila ves čas potrta in nesamozavestna, pa še imunski sistem se ji je sesul.)

Pri družinskem psu nobenih sprememb, razen tega, da ni več norel za psicami (kastriran je bil, ker je bil popolnoma neobvladljiv, če je zavohal gonečko, v soseščini pa je bilo en kup psic; bil je ogromen, plus 60 kil in je brez problema vrata snel s tečajev, če je bilo treba; karakter je ostal nespremenjen, samo norel ni več in je bil veliko bolj obvladljiv).

Noben od naših psov pa ni bil agresiven, tako da glede tega ti ne morem ničesar povedati.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 11 Marec 2013, 18:46:54
Saj -
 najbolj žalostno je to, da nekateri, ki svojega psa ne znajo primerno vzgojiti, mislijo, da je kastracija čarobna palčka, s katero bodo rešili vse svoje probleme in zafurano vzgojo svojega psa. :(

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 11 Marec 2013, 19:04:15
.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 11 Marec 2013, 19:17:33
 :)
Moje...igrive kot prej. Agresivne nikoli. Trenutna ''serija'' steriliziranih (no ena že pokojna S po prvi gonji-BP) dve pred prvo gonjo, nekje okoli 6m (male pese). Tretja po ''uspešno premagani ograji''  ::) že obrejena, S zaradi preprečitve neželjenih novih mixov (večja pesa). Nobena inkontinentna. Nobena debela. Ok do drugih psic, ok do drugih psov. ''težavna'' je bila samo ena ''second-hand'' psica...ampak zgolj zaradi ''finih vzgojnih prijemov v pasji šoli'' in prepuščenosti ''čarov ograjene parcele''.  :P Zadeva z drugačno vzgojo rešena  ;)
Pes ti bo točno tak, kot mu pustiš, da je (oz. tako kot delata). Če so po sredi na poti hormoni se temu primerno prilagodiš. Ali steriliziraš (če ti je ta način lažji -ni pa to res ne čudežni dogodek) ter vzgajaš brez hormonov. Ali pustiš celo in vzgajaš z zakupom hormonov (zna bit pri samcih težje kot pri psicah).
Doma imam nekastriranega samca...pa tud približno ne gre na gonečke, ker pač ve, da ni temu namenjen  ;)

Morda samo ''opomba'', ker se bojda sterilizrane psice karakterno ne razvijejo...ne vem, no...moje so se v enakem obdobju kot so se prejšnje, ki niso bile S. Razlika je morda samo v tem, da so se one prej takoj po gonji obnašale drugače (tko ''čez noč'') te sedaj pa so se manj opazno spreminjale ampak so ravno tako nekje po drugem letu (torej pri celi psici po nekje 3 gonji) spremenile v normalno mentalno odrasle osebke. In pa razlika, je da se te pač ne ''prilagajojo luni'' ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 11 Marec 2013, 19:18:46
Saj -
 najbolj žalostno je to, da nekateri, ki svojega psa ne znajo primerno vzgojiti, mislijo, da je kastracija čarobna palčka, s katero bodo rešili vse svoje probleme in zafurano vzgojo svojega psa. :(

Močno upam,da tale popolnoma neumesna pripomba ne leti name!

Drugim pa hvala za odgovore.

Once you go boxer, you never go back :)


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 11 Marec 2013, 20:44:11
Desed dni po sterilizaciji, še vedno (ali bolje rečeno, po narkozi, ZOPET) stara dobra razigrana psica :) Edino mogoče malenkost bolj crkljiva :)



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 11 Marec 2013, 20:45:22
Kaj si dala Evo sterilizirat?

Once you go boxer, you never go back :)


sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 11 Marec 2013, 21:17:11
Sama sem poskrbela za svoje pse oz.psice, da sem dala sterilizirati. Veliko manj težav, nobenih vedenjskih sprememb, crtljive še naprej, pazit je treba, da se ne zredijo :P
S psi pa se je treba ukvarjat in ga vzgajat ::)



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 12 Marec 2013, 06:07:56
Mesec in pol po sterilizaciji, zaenkrat ne opažam sprememb. Isto aktivna in zmešana.



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 12 Marec 2013, 09:16:05
Kaj si dala Evo sterilizirat?

Ja sem morala. Evi je imela dokaj hudo obliko navidezne brejosti. Ker trenutno s tamalim in službo res ne morem uskladiti časa, da bi imela leglo je bilo nujno potrebno :( če bi imela naslednjo gonitev nekje aprila bi še šlo dokler sem na porodniški tkole pa ni pogojev. :( Pa tako sem si želela leglo. Ampak kar je tu je.  :(

Jaz pa močno upam da se mi bo zredila po sterilizaciji ker je že po naravi taka prekla :)



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 12 Marec 2013, 10:22:52
Tega je mene strah...Eva je že tretja mlada bokserka (v zadnjih treh mesecih), ki je imela hudo navidezno brejost. V tem primeru bi dala tudi jaz mojo sterilizirat, ker ne vem zakaj bi trpela.

Smo pa bili prisiljeni sterilizirat prejšnjo bokserko zaradi piometre (so ji vse pobrali ven), in se je spremenila. Zato tudi sprašujem,ker vsi pravijo,da se ne spremenijo, no naša se je. Pa tudi zredila se je. Smo ji morali kar omejevati hrano, pa je vseeno pridobivala na teži,je pa res že bila stara 8 let. Tako da mogoče pri taki aktivnosti,kot jo ima Eva to ne bo tako opazno.

Once you go boxer, you never go back :)


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 12 Marec 2013, 11:54:07
Moja je bila sterilizirana nekje po 3 ali 4 gonitvi zaradi dolge gonitve in navidezne brejosti. Karakterno se ni spremenila nič, če hočem, da se zredi jo moram fejst futrat, je pa sama po sebi zelo aktivna. Samo dlako menja drugače kot prej - skoraj ves čas, razen pozimi...



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 12 Marec 2013, 19:25:12
našo smo dali sterilizirat pri 6 mesecih, pa se mi zdi, da je sedaj še bolj aktivna in bolj "neumna", v pozitivnem smislu. vse je ok, že par dni po operacije je bila normalna . je pa mogoče res sedaj malo bolj rada v naročju  ;D, to nam je pa tak všeč.
ni mi žal, da sem to naredila  :)