Nemsko-kraski ovcar mesancek

dejstrum · 11615

dejstrum

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 14 Marec 2013, 22:24:01
Zdravo odlocam se za nakup nemsko-kraskega ovcarja mesancka pa me zanima kaksen zgleda tak mesancek. Hvala

Imam eno sliko mogoce tako ?  http://shrani.si/f/s/gr/ofRjmr/img20130311143948.jpg



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 14 Marec 2013, 22:33:04
Če sta starša čistokrvna (nemški ovčar + kraška ovčarka) potem to ni mešanec ampak je križanec. Vem da so v ZDA kar popularni (dizajnerski psi), nisem pa še zasledila da bi se v kdo v Sloveniji namensko ukvarjal z vzrejo križancev.

Drugače pa jaz ne bi vzela česarkoli mešanega z "nemškim ovčarjem", se mi zdi da imajo kar veliko zdravstvenih težav.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


dejstrum

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 14 Marec 2013, 22:44:59
Doma imamo nemskega ovcarja cisokrvnega ja in res ima povno tezav sam preje smo imeli pa mesance z nemskim ovcarjem pa ni blo problemov. Zato bi rad zdaj tudi mesanca (krizanca) karkoli se pac rece z nemskim in kraskim ovcarjem sam nvm kaksen tocno izgleda.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 14 Marec 2013, 23:53:14
Koliko pa je star nemški ovčar, ki ga imate zdaj? Čistokrven brez rodovnika? Če on potrebuje veliko nege potem mogoče ni najbolj pametno da še dodate enega psa. Če ga vse boli si ne predstavljam da bo vesel mladiča ki bo skakal po njemu.

In ni nujno da novi pes ne bo imel zdravstvenih težav.



Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


dejstrum

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 15 Marec 2013, 08:04:47
Star je 11 let cistokrven brez rodovnika. Pa prosim ostaniva na mojem prvem vprasanju !



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 15 Marec 2013, 08:31:07




Tukaj je bil še mladič. Zdaj je le še bolj košat - pa res ogromen. Bistveno večji od nemškega ovčarja. Če imate radi nemške ovčarje, vam ne priporočam takega psa, ker nima ne vizualno in ne karakterno nobene povezave s to pasmo. Seveda je pa po enem psu težko soditi, saj pri križancih/mešancih ne moreš vedeti kaj boš dobil.



dejstrum

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 15 Marec 2013, 09:05:38
A to je cistokrvni mesancek/krizanec ? nemsko-kraski ovcar?  Pa koliko je star mogoce ves ?



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 15 Marec 2013, 09:08:28
Oprosti,ampak ta kuža tudi od daleč ne more biti"čistokrven brez rodovnika!Na sliki je pes star več kot 6 mesecev,ki ima povešena uhlja!Nemški ovčarji jih "na strehco" postavijo že pri 3 mesecih!Rajši napiši,da iščeš mešančka podobnega Nemškemu ovčarju.



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 15 Marec 2013, 09:17:14
Lojze, to je križanec med nemškim in kraškim ovčarjem. Za sliko tega je prosil dejstrum, ker ga je zanimalo kako izgledajo. Noben mesanec/krizanec ni čistokrven, zato uporaba besedne zveze čistokrvni mešanček/križanec ni ustrezna!

Ta pes je na sliki star 4 mesce, zdaj bo počasi eno leto. In ja, res je tako velik. Pri 6 mesecih enkrat višji od mojega škotskega ovčarja.



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 15 Marec 2013, 09:24:02
Če si želiš mešanca z nemškim ovčarjem, bi jaz na tvojem mestu vsekakor pregledala po raznih zavetiščih (torej na njihovih spletnih straneh). Imaš ogromno "čistokrvnih brez rodovnika", ki so nekoliko starejši, imaš ogromno mešancev, ki so podobni nemškemu ovčarju, imaš celo ogromno mladičev, če ti ne ustreza vzeti odraslega psa.

Kaj takega nebi bilo zate? http://www.zavetisce-horjul.net/zivali/pes/sprite.php

Vsaj premisli o tem.



dejstrum

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 15 Marec 2013, 11:37:27
Aha v redu. Kaksen mesanc pa bi bil potem lahko tisti ki sem ga dal jast sliko to sm nasu na netu. Star vrjetno more bit tam okol pol leta vrjetno. Pise pa da je nemsko-kraski ovcar zdaj nvm kolk je tega res...



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 15 Marec 2013, 12:32:15
Točno je težko povedati, ker če mešaš dve različni pasmi, ne moreš vedeti kateri geni se bodo izrazili in so potomci med sabo lahko zelo različni. Jaz bi na prvi pogled rekla, da je to mešanec, ki ma v sebi rottweilerja, zaradi obarvanosti, ne da pa se izključiti, da je res mešanica med nemškim in kraškim ovčarjem.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 15 Marec 2013, 13:28:20
Enako obarvana je mamina mešanka med nemškim ovčarjem in labradorko. Ni res, da takšno obarvanost daje samo rotvajler. Tako obarvane najdeš tudi nemške ovčarje delavnih linij.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #13 : 15 Marec 2013, 13:47:22
Mešanci, ki imajo v sebi NO in kraševca so običajno sivi, z daljšo dlako in ušesi dol. Mešanci s šarplanincem so zelo veliki in  različno obarvani. Znajo biti pa tovrstni mešanci karakterno kar zahtevni. takih mešancev je v zavetiščih veliko.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 15 Marec 2013, 13:52:36
Westy-ka, imela sem pred mnogo leti psico,ki je bila križanec med čistokrvnim dolgodlakim Nemškim ovčarjem in čistokrvno Kraško ovčarko.Do starosti 4 mesecev je bila "pljunuti"Kraški ovčar po zunanjem izgledu,potem je pa postavila uhlja pokonci,speremenila barvo in bila do smrti po izgledu čisti Nemški ovčar.Ona je bila od vseh "na črno" sproduciranih mladičev kasneje najbolj podobna svojemu očetu,vsi ostali psi so bili bolj podobni materi in po zunanjosti in po obarvanosti.



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 15 Marec 2013, 15:55:07
kalsang, nikjer nisem napisala da takšno obarvanost dajejo samo rotweilerji, niti nisem nikoli trdila, da je pes na sliki mešan z njim. Sem samo izrazila mnenje, za katerega me je prosil avtor teme in mislim, da sem dovolj jasno povdarila, da v to nisem prepričana.

Lanabela, imaš prav, čisto možno, da je pri psu katerega sem objavila sliko, zraven šarplaninec. Naj bi bil pa vsekakor tudi kraški in nemški ovčar. Ampak to so mi rekli lastniki. In tudi oni ne morejo vedeti zagotovo, ker jih definitivno ni bilo zraven, ko so mladiči nastajali.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 15 Marec 2013, 16:04:45
kalsang, nikjer nisem napisala da takšno obarvanost dajejo samo rotweilerji, niti nisem nikoli trdila, da je pes na sliki mešan z njim. Sem samo izrazila mnenje, za katerega me je prosil avtor teme in mislim, da sem dovolj jasno povdarila, da v to nisem prepričana.


Ojoj, no, ne v luft skakat! Gre pač za to, da vsak, ki našo mešanko vidi, je v sveto prepričan, da je mešana z rotvajlerjem, pa definitivno ni. Zato sem se oglasila, ker si pač ponovila isti stereotip in ne zato, ker bi ti trdila, da je zraven ziher rotvajler. Peace, sister! :D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #17 : 15 Marec 2013, 16:45:10
Rotvajlerjeve barve dobiš tudi od gordon setra, dobermana, hovavarta, celo kakšnega starega tipa NO, pa seveda celega kupa majhnih psov, pinčev, čivav....


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #18 : 15 Marec 2013, 17:22:22
Pa bernci (drugi planšarji pomoje ne naredijo pol tollk mešancev)

Tole recimo je haski x nemec x bernc  :-*