Pes si grize in liže tace

SunnyBean · 8929

SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
: 15 Marec 2013, 14:54:28
Torej problem je sledeči, pes se grize neprestanoma in liže po vseh štirih tacah že slabo leto, dlako ima namesto belo že povsem rdeče pobarvano. Pri veterinarju smo opravili teste na hrano, kjer se ni pokazalo nič določenega, nobena alergija,  pes je od vzrediteljev prišel normalen, tako, da mi to daje močno dvomit, da bi šlo za kakšno alergijo na pršice. Vedenjsko ne more biti, pes je le redko sam.  Bili smo pri večih veterinarjih, nobenih rezultatov. Zdaj bi radi poskusili kakšno umivanje s posebnimi šamponi, morda so kakšne glivice? Lepo prosim za kakšne nasvete, izkušnje, obup v glavnem. Pripenjam sliko




amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 15 Marec 2013, 15:36:15
 poisci si na netu pod Mycosis kaj naredit. Najveckrat so oboleli psi tipa bul in taksne tacke imajo skoraj vsi, vendar so to bolj plesni kot glivice. Naceloma je zelo tezko dolocit za katero vrsto gre, da bi se lahko uspesno zdravilo.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2 : 15 Marec 2013, 15:39:22
Stariha pipan - dermatologija in vedenje. Namreč, vedenjske težave niso vedno povezane s tem da je pes sam. Moja psica si je vsako jesen, ko sva zaključili sezono rolanja (3h na dan) začela takole tačke lizat in dlako ven pipat. Pa je bila v hiši, le potrebe po gibanju ni imela na ful zagotovljene. Kakšne pasme psa imaš? Koliko se z njim ukvarjaš na dan? Je fizično in psihično zmatran na konc dneva?



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 15 Marec 2013, 17:59:32
Razlog sicer ne znam videt na sliki  ;) skoraj ne more škodit ampak kvečjemu koristit zna namakanje v Plivaseptu (peneči plivasept). Ter seveda naknadno sušenje do suhega. 
Dobiš ga v vsaki lekarni kot ''razkužilno milo za roke''https://www.lekarna24ur.com/si/zascitna-sredstva-in-oskrba-rane/razkuzila/plivasept-peneci
Poleg vsega pa seveda zadostna psiho-fizična zaposlitev in eventuelno preprečevanje lizanja (zoknčki, če jih sprejme, da ne bo potem še bolj stresiran ;))

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 15 Marec 2013, 18:10:09
Pomaga tudi namakanje v prevretku iz hrastovega lubja (hrastovo lubje dobiš v lekarni), potem je treba tačke dobro osušiti


SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 15 Marec 2013, 18:53:52
Hvala vsem za nasvete, javim čez par dni rezultate   :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #6 : 15 Marec 2013, 19:22:23
Kaksne pasme pa je?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 16 Marec 2013, 02:12:25
Morda kontaktna alergija na kakšno čistilo? Kaj ko bi poskusili kakšno antialergijsko čistilo za tla?


MANDY

  • Gost
Odgovori #8 : 03 December 2013, 20:22:16
SunnyBean zanima me, če ste rešili problem z tačkami.
Tudi naša psička si je začela lizat tačke, najbolj pogosto kadar ima mokre tačke. Tace ji obrišem, namažem in jo imam pod kontrolo, da jih ne liže. Danes mi je pa revica kar hodila po treh tačkah, predvidevam, da zaradi soli na pločniku  >:( :'(.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 03 December 2013, 21:14:54
O jej. Sol že trosijo  :( Je možno seveda, da ima nadraženo. Jaz sem v takih primerih tace namakala v plivaseptu (če je že bila storjena škoda od soli). Osušila obvezno s fenom. In mazala pred in po sprehodu z Vetaseptal kremo. Celi in blaži ter ubrani pred tahujšim. Večinoma odlično prepreči. Priporočam. Jo pa imajo v lekarni silno poceni.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 04 December 2013, 08:28:42
Mandy - če hodite po soli, namažitetačke pred tem  z Balistolom ali Husse ima en proizvod.
Nisem pa probala ( ena moja lastnice mi bo povedala, kako  učinkuje) ker mi ne hodimo nikoli po soli.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


MANDY

  • Gost
Odgovori #11 : 04 December 2013, 10:27:20
Hvala za pomoč, bom poskusila z kremo in namakanjem. Sicer ji tačke že nekaj časa mažem (mažo dobila na vet.) vendar ni učinka. Ja sol  >:( na današnjem jutanjem sprehodu je bilo vse belo po pločnikih tako, da jutranji sprehodi izključno samo po poljih in hmeljiščih, popoldan pa  :( :'(, bomo že. Ampak ne vem kako bi sušila s fenom, to bo pa žur  ;D :D, mogoče bom raje posušila z brisačko.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 04 December 2013, 11:30:20
Sej majo veti tud Vetaseptal...sam rajš prodajo tadrago (domnevam, da so ti prodali elastopad ali kaj podobnega) :P To pa je krema za vimena mazat :) Tak, da tud če jo pes hitro poliže mu ne bo hudega.
Rešitev za popoldan pa jaz poznam pod imenom Petzl  :D Naglavna lučka je zakoooon. Mi tud ob 22h+ naokoli vandramo po hmeljiščih in polju  8)
Fen...hm...navadit. Za začetek, če bi ji bilo manj stresno/žurka pa kalorifer in psico na prostor zraven (no za začetek na primerni razdaliji) pa futrat za čičanje in čakanje ob toplem vetrčku.
Namesto brisače pa jaz za šape sušit uporablajam tudi vileda krpo je prej in bolj osušeno. Drugače pa dlako postrižit. Sej gre šape tud pobrit tko da ne zgleda na pudla :D  Sam spodaj in manj kot pol cm okoli krepmljev. Ko zgornja dlaka nalega čez se sploh ne vidi samo suho je pa bolj.
Tkole: http://www.youtube.com/watch?v=c7wPGB_6Jd8
Samo lahko na škarje. Upam, da se lepo vidi, da se postriže res samo rob šapice.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


MANDY

  • Gost
Odgovori #13 : 04 December 2013, 12:00:02
 :) Ja Lunette elastopad imamo za mazat tačke. Danes grem v lekarno po nakupih .
Saj imamo mi tudi lučko samo po hmeljiščih, vsaj pri nas je ponoči zoprno, ker je toliko vrvic po tleh. Če je le možno (če je mož za ) gremo raje na Gozdnik in pod Mrzlico z lučko seveda. Če sem pa sama pa po travnikih, če se le da, vmes je tudi cesta in pločnik  :'(. Ja ceste so  zdaj črtane, če bo le šlo.
Super predlog, hvala vileda krpa, glede fena naša Bella noro rada lovi zrak, se ne boji samo ni na miru  >:D, čist nič. Dlako pa itak strižem med blazinicami, ker jo imajo zelo veliko.  Hvala za pomoč. Vam sporočim, če bodo terapije pomagale.



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 04 December 2013, 20:39:54
A tale krema ne škoduje, če si potem pes poliže tačke  ???



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 05 December 2013, 09:01:25
Vetaseptal je namenjen mazanju razpokanih vimen pri kravah. Pač od molže, pa zima, pa dojenje...skratka za mazanje vimen...torej od tam kjer prihaja povsem užitno mleko  ;)
Itak, da mu ne daš zdaj za papat kremo. Če pa že lih mal poliže pa neb smel bit nič narobe. Sicer je precej mastna (je bolj mast ne kremica) a se dokaj hitro vpije.
Moji kljub svoji požrešnosti še niso niti približno probali lizat. Mislim, da nič bolj (ali celo manj) ''nevarna'', kot bilokatera krema za mazanje tac in podobnega.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #16 : 05 December 2013, 12:03:30
No če greš v lekarno-ponekod imajo tudi Vetaseptal. To jaz uporabljam za roke, pa vrat. Mlade mamice, ki dojijo pa za masažo hrbta. vsestranska zadeva.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 05 December 2013, 12:23:51
jžš...tole pa morm delit  :D :D :D http://www.youtube.com/watch?v=kkLfneF4jAo Sej moja leži med česanjem...sam tta pa še bol...ahahah...če nebi učk gledala, da dejansko pes bedi med delom bi si mislila, da je zadeta.  :D :D :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 05 December 2013, 18:28:38
carsko  :D :D :D :D



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 07 December 2013, 09:21:53
Jaz sem pa ugotovila da so pozimi problemi ravno če ima postriženo dlako na "podplatih", razen kadar je sneg, ko pride postrižena dlaka prav, da se ji ne delajo zmrznjene kepice med prsti.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 07 December 2013, 09:33:54
Sam tvoja ma dlako s funkcijo zaščite. Naši pa vsaj na določenih delih daleč od tega  :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.