Zavetišče / Hotel za male živali Zonzani

Z4l4+Z0j4 · 41910

Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
: 26 September 2005, 14:53:35
   Mi lahko kdo posreduje naslov zavetišča Zonzani, jaz se namreč že nekaj časa spravljam na obisk v kakšno zavetišče . . .
                                                                                      Lupčka Apolu  :-* ::)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #1 : 26 September 2005, 16:10:16
bom pa kr jst:

TELEFON:
03 7490600

FAX
03 7490601

GSM
041 725 123

NASLOV:
Zonzani, hotel za male živali
Jarmovec 5
3222 Dramlje

ELEKTRONSKA POŠTA:
Splošne informacije: [email protected]


Evo to je to ...

p.s. povej ko greš, jst tut hočm it ...  ;D





*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 26 September 2005, 16:10:59
no če še vas pa kej več zanima od Zonzaniju:


http://users.volja.net/lenko469/



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #3 : 29 November 2005, 13:32:37
kul hotel samo mojedva kužka nikoli nebi dala v pasji hotel....sta najrejši doma ko kam gremo pa znju skrbita deda in mama ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #4 : 04 Februar 2006, 00:40:14
Ga kdo morda pogreša?



s strani http://users.volja.net/lenko469/zavetisce.htm


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 04 Februar 2006, 12:56:56
jaz še imam svojega  :P

drugače pa izgleda malo zanemarjeno  :(



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #6 : 03 Marec 2006, 12:29:54
V Zonzaniju se trenutno nahajata 2 psa podobna ali mešana s pasmo bull.

To je 8 letna samica najdena na Igu, št.2781



To pa 3 mesečna samička, najdena v Mariboru, št.2752



Sta še dva rottweilerja, prvi je 5 letni samec, najden v Mariboru, št.2755



in leto in pol star rotti pravtako samec najden v Mariboru, št.2756



Informacije dobite na njihovem Tel: 03-749-06-02, ogled živali pa je ponedeljek -petek med 12 in 16 uro.
Lp


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 03 Marec 2006, 17:27:34
Joj, ubožčki  :(

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #8 : 19 Marec 2006, 21:20:26
ooo boščki so vsi, pa kaj mislijo ljudje da tako delajo z živalmiiii  :-\



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #9 : 20 Marec 2006, 09:57:25
Med najdenjčki je en jazbečar in nekaj podobnega višavskemu terierju.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #10 : 20 Marec 2006, 18:23:52
V Zonzaniju se trenutno nahajata 2 psa podobna ali mešana s pasmo bull.

To je 8 letna samica najdena na Igu, št.2781





A ta boga kužika ima kakšne težave s seski ali je imela samo pred kratkim mladičke pa je revica tako izsušena (samo pač če kdo ve) :(



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #11 : 23 Marec 2006, 12:35:53
V zonzaniju se še vedno oddajajo  v zgornjem postu našteti psi in kar nekaj mladičkov. Tel: 03-7490602, ogledi med tednom od ponedeljka do petka med 12-16 uro.
Se mi zdi, da je to eno leglo( samo nekateri, za vse si oglejte njihovo spletno stan):






To je pa še drugo leglo, sami črnuhci:




Lp



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 30 Marec 2006, 19:07:49
Včeraj smo bile na obisku v Zonzaniju in smo spoznale APBT psičko. Psička je v zelo slabem stanju in je čisto shujšana. Ima tudi težave s kožo. Več časa smo razmišljale da bi jo vzele in ko smo končno ugotovile kam jo namestiti, so nas odslovili, da je že preveč pozno. Tako da bodo prišli konec tedna po njo, ampak ji bodo lahko nudili samo začasno namestitev.
Psička je izredno prijazna, pozna nekaj osnovnih ukazov. In vsak trenutek izkoristi da ti izkazuje kako presrečna je da je lahko ob tebi.
V zavetišču so nam rekli da ne mara drugih psov, vendar je v času ko smo bile tam, zarenčala samo na enega psa. In mislimo da bi se to dalo brez težav rešiti.

Na prvi sliki je zraven po vsej verjetnosti njen potomec,ki pa je zelo živahen in vse naredi za hrano.







V Zonzaniju se nahaja tudi samček, tipa bull, vendar je nekoliko večji. In po prvih izkušnjah še ne toliko zaupljiv.



Mešanček s terierjem


Mešančki, ki so vsi zelo prijazni










V Zonzaiju se nahaja tudi zelo veliko mladičkov

Tegale sem jazkar poimenovala miniaturni husky(ker je mamiva majhna, mali pa ima barve kot husky)


Potem pa je še mlajši samček, mešanec z škotskim ovčarjem, Dlako ima kratko. Pes je super družba za vse ljudi, tako za otroke, kot za starejše. Na sprehodu hodi lepo počasi poleg, ni preveč živahen. Ljubezen izkazuje s tem da se nežno naslanja nate. Mogoče je edino malo pod stresom, ker sem ga najprej komaj ven spravila in je potem malo zmedeno hodil,: dva koraka naprej, pa je počakal in spet dva koraka naprej... Potem je pa prav užival. Z ostali psmi se razume zelo dobro.

Na levi strani




Mešanec s chow-chowom, je zelo energičen in potrbuje odločnega lastnika, ki ga bo dobro šolal.S psmi se dobro razume, le pri spoznavanju je na začetku malo glasen.


In še majhna prijazna mešanka. Zelo umirjena in hvaležna psička. S psmi se dobro razume. Verjetno pa ima starejšo poškodbo na sprednji tački, saj ves čas šepa.


LP Ika


ostrzek

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 02 April 2006, 10:08:45
Kaj je s psičko?

lp ostrka



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 02 April 2006, 23:08:10
Kaj je s psičko?
lp ostrka

zdajle sem tako utrujena da bom samo link dala... tukaj je več napisano:
http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=9801&postdays=0&postorder=asc&start=0

in pa tukaj:
http://www.slo-apbt.com/forum/viewtopic.php?t=1770&postdays=0&postorder=asc&start=0

psička je trenutno v začasnem domu pri Iki v Celju, njeno stanje pa se izboljšuje...

LP



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15 : 03 April 2006, 09:45:58
Tale psička pa res na zadnjih slikah na mojpes.com-u izgleda eno iz vsega srca hvaležno bitje.

Res vse pohvale, da ste jo vzele k sebi. Me pa zanima kako je potem z Zonzanijem... je zdaj Ika uradna posvojiteljica ali da Zonzani psičko v začasno namestitev in se potem piše uradnega posvojitelja tistega, ki bo psičko dejansko posvojil? Pa kako to, da se zavetišče sploh odloči, da da psa v začasno namestitev??

Koliko pa je približno tale revica stara? Bodo seski ostali tako razvlečeni ali je nedolgo tega nazaj imela mlade??

Lp nina




Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 03 April 2006, 11:27:27
Jaz sem uradna posvojiteljica. Ko bo psička našla stalni dom, moram obvestiti ali Zonzani ali veterinarsko postajo, da ima psička novega lastnika.
Psička je stara okoli 6-8 let. Seski bodo verjetno ostali takšni, samo ko se bo malo poredila, se ji bo verjetno malo dvignilo vse skupaj. Gre pa v bistvu samo za estetsko napako.

LP Ika


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #17 : 03 April 2006, 11:31:50
Jaz sem uradna posvojiteljica. Ko bo psička našla stalni dom, moram obvestiti ali Zonzani ali veterinarsko postajo, da ima psička novega lastnika.
Psička je stara okoli 6-8 let. Seski bodo verjetno ostali takšni, samo ko se bo malo poredila, se ji bo verjetno malo dvignilo vse skupaj. Gre pa v bistvu samo za estetsko napako.

Hvala za odgovor. Pa počohaj tole revico še za nas malo ;)

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #18 : 03 April 2006, 16:40:11
Oh joj, uboga psička  :'(

Pinky, res svaka čast, da ste jo začasno vzeli, držim pesti, da se lepo porihta in nato dobi ustrezen dom  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #19 : 03 April 2006, 19:23:40
No, pa še eno so dodali in sicer 9 mesečno psičko tudi najdeno v Celju, št. 2896. Kot zgleda ima kupirana ušesa in se mi zdi zelo negovana.



Lp


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 03 April 2006, 19:49:19
Te pa še nisem videla. Simpatična punca.

LP Ika


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #21 : 04 April 2006, 11:02:45
Zgleda bo potrebno organizirati prav društvo za pomoč APBT-jem in raznim mixom z njimi :-\.

Nekaj podobnega se nahaja tudi na obali Klik. Izgleda prav prikupen pesjanko.

Tale zadnja psička iz Zonzanija pa ... ima po mojem mnenju res nekje lastnika, ker psičko sploh APBT, v tako dobrem stanju v zavetišču vidiš redko.

Pinky so že kakšne nove slike Rednos-ke? Kako se imata?

Lp nina




Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 04 April 2006, 13:05:13
Joj slikat je res nisem imala čas. Zanjo se zanimajo že trije, tako da danes izvem ali bo šla v nov dom.

LP Ika


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #23 : 04 April 2006, 14:59:57
Nekaj podobnega se nahaja tudi na obali Klik. Izgleda prav prikupen pesjanko.
tega pa mislim da ni več v koprskem zavetišču in je bil oddan. v nedeljo smo bile tam in ga ni bilo več. bom pa danes ustvarila novo temo (če je še ni) o temu zavetišču in bom prilepila slike kosmatincev ki iščejo nov dom.  ;)

Pinky držim pesti za rednose psičko  :)



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 04 April 2006, 15:19:01
Zdajle me je klicaa še ena, ki bi vzela Babi. Tako da so to trenutno 4-je. Ampak bi izbirala samo med dvema, ker se mi zdijo bolj primerni.

LP Ika


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #25 : 04 April 2006, 15:26:54
Zdajle me je klicaa še ena, ki bi vzela Babi. Tako da so to trenutno 4-je. Ampak bi izbirala samo med dvema, ker se mi zdijo bolj primerni.
za babi bi bilo najbolje da bi šla nekam v mirno okolje kjer doma nimajo psov in se ji bodo lahko 100% posvetili saj bo treba kar veliko še narediti da bo psička prišla k sebi. :)



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 04 April 2006, 15:36:53
3- je od teh imajo doma že psa. Ta 4. je nek mlad fant, tako da moram ugotovit,kakšen je njegov odnos do psov.
2 izmed tistih ki imajo že psa, imata bull pasmo in so umirjeni starejši ljudje. Tako, da ta 2 sta mi najbolj primerna.

LP Ika


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #27 : 04 April 2006, 17:49:12
no če imajo že bull pasmo potem ni problema saj se zavedajo kaj pomeni imeti takega psa doma  ;) to je res super...



ostrzek

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 05 April 2006, 11:15:33
Držimo pesti, da tale pikica najde končno nek miren in dober dom!  :-*

Pa čestitke azilu, da je psička po enem mesecu bivanja tam bila v še slabšem stanju kot takrat ko je prišla!

lp  ??? ostržka



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 05 April 2006, 11:20:12
Včeraj sta jo že dva prišla pogledat in oba sta za to da bi jo vzeli. Vendar dajem seveda prednost starejši družini, ki imajo že staffordshire terrierja, starega 4 leta. In tukaj vem da bo psička večino časa preživela z njimi, tudi spala bo znjimi v postelji... Tako da danes mi sporočijo, ker se morajo doma še pogovoriti.

LP Ika