Zavetišče / Hotel za male živali Zonzani

Z4l4+Z0j4 · 41898

ostrzek

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 05 April 2006, 11:22:20
Bomo vsi držali pesti zanjo!

joj saj ne morem verjet! jaz navijam za pitkota  :D

lp ostržka



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #31 : 15 April 2006, 08:16:18
Pinky kako je z psičko?? Je že v novem domu??


Lp nina



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 15 April 2006, 18:15:34
Psička še vedno išče dom. Jutri jo pridejo spet eni pogledat. Upam da se bodo tokrat odločili. Glede na to da so se 1 teden trudili da so dobili mojo številko.

LP Ika


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #33 : 22 April 2006, 22:01:10
zdajle me je Ika klicala in sporočila eno zelooo dobro novico  BABI IMA NOV DOM!!  :D :D  res tole mi je pa prav polepšalo dan!  ;D prišli so jo pogledat ljudje iz Idrije in so bili danes celo popoldne pri Iki v Celju. vzeli so si čas za Babi in njihovo psičko (mešanko z APBTjem) tako da sta se počasi spoznavali... Babi je sicer malo zarenčala na začetku ampak se zavedajo da bo trajalo kar nekaj časa da se bosta psički popolnoma navadili ena na drugo. po Babi pridejo drug teden ker morajo doma še ograjo na vrtu postaviti, pa tudi zaradi praznikov da bodo lahko bili cel teden doma s psičkama in ju imeli pod nadzorom  tudi sterilizacijo bodo oni plačali in jo bodo peljali k njihovemu veterinarju  :)

res super novica!  :D :o

v zonzaniju se pa trenutno nahajajo tri zelo lepe APBTjke  ;)





poleg teh dveh psičk je še ena ki je ista kot tista na prvi sliki. vse tri so kupirane in trenutno v kar dobrem stanju. bile so odvzete in se za tretjo psičko še dogovarjajo z inšpektorji, zato tudi ni njene slike še objavljene na njihovi spletni strani. se pa vse 3 oddajajo  :) meni so bile vse fuuuul všeč... jao jaz bi kar vse imela doma   :-[ če bi kdo posvojil katero izmed njih naj kontaktira Zonzani   ;)



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #34 : 15 Junij 2006, 00:10:05
če koga zanima... jaz sem napisala par besed o Zonzaniju na sosednjem forumu:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7847.new.html#new



lusy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
  • Daška
Odgovori #35 : 25 Julij 2006, 19:42:27
boge živalice ker jih neki lastniki kar tako zavržejo . ŽIvali so  kot človeki. Samo zakaj jih  nekateri ljudje jih mučijo , drugi pobijajo, tretji pa jih jedo . Nekateri jih pobijejo zaradi krzna .na nekaterih živalih pa preizkušajo kemikalije ter drugo  . Nekatei pa so taki , da jih rešujelo. 

Saša


tita

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 24 November 2006, 19:38:05
Koncert za zavetiške živali Zonzani, se bo zgodil 6. decembra ob 19. uri v Celju v Unionski dvorani.

Nastopilo bo veliko dobrih slovenskih glasbenih umetnikov na koncert pa bomo poleg vseh, ki želite pomagati, povabili tudi slavne osebnosti kot tudi vplivne politične osebnosti iz našega življenja.

Naša želja je v prvi vrsti zbrati dovolj denarja, da prezimimo živali, ki zaradi slabe sistemske zakonske ureditve ostanejo po 30 dneh bivanja v zavetišču "na hladnem", ker občine ne plačujejo več za njihovo bivanje v zavetiščih.

Načrt pa je tudi opozoriti vse, ki se jih problematika dotika, kakor tudi vso zainteresirano javnost, na neurejene razmere na tem področju. Predvsem pa si želimo, da zapuščene muce in pse lahko dobro oskrbimo in jim polepšamo prihajajočo zimo .
 
Več na http://otrociresujemozivali.org/?page_id=10



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #37 : 18 Marec 2007, 00:09:33
Včeraj nas je nekaj šlo sprehodit pse v Zonzani, tako da napovedujem en kup predstavitev peskov, da pa ne bo prevelikega navala, bom najprej predstavila štiri, ki sem jih peljala na sprehod.

Lepi rjavi kuža (št. 4118)
Rjavi samček z lepimi svetlimi očmi in mehkim kožuščkom je star 7 mesecev, krasen prijazen kuža, vendar izredno plašen. Zunaj se je ulegel in protestiral proti sprehodu, tako da je bilo namesto tega bolj na vrsti čohanje. To mu je pa všeč. ;)  Ko je videl psa, je sicer vstal in gledal okoli sebe, ampak potem se je spet ulegel, tako da bi moral imeti novi skrbnik na začetku nekaj potrpljenja z njim, saj je očitno preživel marsikaj hudega. :-\  Mislim, da bi dokaj hitro navadil lagodnega življenja in postal pravi scrkljanec (kar je že), ampak zavetišče, polno lajajočih psov, nekako ni primeren kraj za socializacijo.





Manjši beli samec (št. 4079)
Manjši beli kuža s pokončnimi uheljci, je prijazen fant, star je 2 leti in ima poškodovano tačko. Kljub temu se ne ozira nanjo in teče z ostalimi psi (vendar bi bilo seveda treba to taco pozdraviti). Najprej se ni pretirano zmenil zame, ker je bil predvsem vesel, da gre ven, potem ko se je malo naužil tekanja po sončku, se pa tudi ni branil kakšnega čohca. Prijazen kuža torej, tudi z drugimi psi se razume in je nasploh vesel in neproblematičen. :D





Mala črnkica (št. 4103)
Mala črna psička je stara komaj 3 mesece. Je luštkana kepica, ki jo zelo zanima okolica, vendar se seveda izredno rada crklja in leze v naročje. V zavetišču čaka skupaj s sestrico in mamo na nove skrbnike. Glede na njeno mamico in zdajšnjo velikost, bo iz te simpatične kužice verjetno zraslo nekaj manjšega. :) 





Elegantna mešanka s škotom (št. 4167)
Vitka manekenkica, ki je očitno mešana s škotskim ovčarjem, je stara 1,5 leta. Malo je še boječa, ampak zunaj bi tekala po travi, če bi le bila prosta (tako se je morala zadovoljit z upokojensko rekreacijo z mano na drugem koncu povodca ::)). Ko se usedeš na tla, se pa tako razkomoti in uleže čez tebe, da ti ne preostane drugega kot temeljito crkljanje. :D





Omenjeni psi se nahajajo v zavetišču Zonzani
Jarmovec 5
3222 Dramlje

Telefon: 03 7490600
FAX: 03 7490601
GSM: 041 725 123
E-naslov: [email protected]
Spletna stran: http://users.volja.net/lenko469/


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #38 : 19 Marec 2007, 21:20:31
Nadaljujem z opisi tudi drugih sprehajalcev:

Poskočna tigrasta psička (št. 3802)
Mlada ljubka in radoživa tigrica naravnost obožuje igro, ljudi in druge pse. Stara je pol leta, je nižje rasti in precej živahna telovadka. ;D





Mali belo-rjavi kuža (št. 4164)
Prikupen triletni mešanček nižje rasti je zelo prijazen in primeren za ljudi, ki ne marajo predolgih sprehodov. Rad ima druge pse in je izredno ubogljiv in pameten. 8)





Simpatična pasja bejba (št. 4168)
Živahna fejst punca rjave barve, ki je za vsakršno norčijo, vendar ne vleče na povodcu. Izredno dobro se razume s svojim kompanjonom (zraven na sliki), hkrati pa tudi sprehajalca "porajta". Kužica je mlada eno leto. :-*





Husky z zanimivimi očmi (št. 4163)
Postavni 8-mesečni lepotec izredno prijetnega značaja :D je ljubitelj plavanja in nadvse primerna družba za ljudi, ki ljubijo sprehode v naravi. Na vrvici ni vlekel, kot bi bilo pričakovati, morda pa bi bilo treba nekoliko paziti, ko se spoznava z drugimi psi.






zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #39 : 19 Marec 2007, 22:14:55
Super nutella! Teli kužki izpadejo popolnoma drugače ob predstavitvi z lepimi slikami.

Upam, da kmalu dobijo nove domove  :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #40 : 20 Marec 2007, 22:02:02
Hvala, zoe. Še kar nekaj predstavitev mi je ostalo, medtem pa sem izvedela, da je bil husky oddan. :) Pa gremo naprej:

Mala nežna psička (št. 4038)
Ta prisrčna in nežna psička je kljub svoji mladosti iskusila krutost ljudi, zato si tokrat zasluži nekoga, ki jo bo razumel in imel rad. Že po prvem sprehodu je bilo videti, da kljub vsemu ljudem želi zaupati, kar mi potrdi s sramežljivim poljubom in mahajočim repkom in pogledom, ki mi pove, da želi pozabiti in začeti novo življenje... srečna in ljubljena!





Prijazna rotika (št. 4015)
Prikupna mešanka z rotweilerjem je stara eno leto. Je zelo ubogljiva, po značaju pa prijazna in precej umirjena. Rada ima druge pse, dolge sprehode v naravi, išče pa stik s človekom. Punca je mnogo lepša kot na slikah. 8)





Skuštrani pridnež (št. 4089)
Mešanček, star približno 2 leti :D Miren, Prijazen, Ubogljiv ... vse v superlativih ... brez problemov se pusti voditi na povodcu, prilagaja se vodniku ... na sprehodu je ves čas pridno sledil ... Mislim da je, primeren predvsem za družine z otroki ali za starejše pare....





Mlada prijazna kužica (št. 3968)
Nadvse prijazna mešanka je stara 8 mesecev in naravnost obožuje crklanje in se veseli najmanjše pozornosti. Je izredno veselega in prijaznega značaja in je kot taka zelo prijetna družba za vsakogar!





Boječi črni kuža (št. 4036)
Prikupen samec, ki je star eno leto, je bil v preteklosti močno travmatiziran, :'( zdaj pa išče novega lastnika, ki bi zanj skrbel in ga imel rad. Še vedno je precej boječ, po karakterju pa miren, prijazen do ljudi in drugih psov in si želi nove priložnosti! :)





nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #41 : 21 Marec 2007, 23:02:46
Skuštrani pridnež (št. 4089) in poskočna tigrasta psička (št. 3802) sta oddana. :) Mešanci z NO:

Razigran mešanec z ovčarjem (ni ga na spletni strani)
Leto dni star samček je zelo energičen in razigran. Najbolj srečen bi bil ob nekom, ki bi mu nudil veliko gibanja in igre ter z njim obiskal šolo za pse, to prijazno ter veselo bitje pa sprejel za družinskega psa. Zelo imenitno se mu zdi skakati po človeku, a če se ne odzivaš, je zadovoljen tudi s skakanjem v zrak. :lol:





Mešanec z NO s temno masko (št. 4121)
Postaven maneken ... izredno lepe postave, lepe dlake in močnih nog ... kuža z izredno veliko energije, predvsem pa veliko volje in vztrajnosti ... Primeren predvsem za nekoga, ki se veliko giblje v naravi, ki bo imel dovolj časa za ukvarjanje z njim in bo znal najti kompromis med zahtevami psa (mislim, da je karakterno kar zahteven kuža) in njegovimi željami ...





Nežna psička s poklapanim uheljčkom (št. 4097)
Zelo lepa svetlejša mešanka z ovčarjem ima poklapan uheljček, kar jo dela samo še bolj očarljivo. :wink: Je mirna in pridna punca, stara eno leto. Mislim, da bi je bil vsak lahko vesel, poleg tega pogled njenih svetlorjavih oči ne pusti nikogar hladnega.





Scrkljana in prijazna kokica (št. 4142)
Približno 2 leti stara mešanka išče nov dom, je najbolj prijazno in čuteče bitje od vseh, ki sem jih sprehajal ... mislim, da je živela s človekom, ker se je ob vsakem postanku stisnila ob mene (sej vsi veste kako psi, kadar potrebujejo nežnost, z glavo rinejo v nas), se valjala po tleh in čakala na nekoga, da jo boža, stisne k sebi itd ... je povsem socializirana in vajena življenja s človekom ... predvsem primerna za družine z otroki ...





Dolgodlaki mešanec z NO (št. 4188)
Star je 10 mesecev, izredno lep peso, na sprehodu je priden, tako da ne vem, kaj še dela v zavetišču. Zelo je navezan na svojo "cimro" (simpatična pasja bejba (št. 4168)), tako da če kdo hoče paketek pridnih pesjanov, bi bia tale dva nadvse primerna. :lol:





nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #42 : 29 Marec 2007, 12:35:33
Tukaj so "kritični" varovanci Zonzanija (že predolgo so v zavetišču) opremljeni z linkom do njihove teme in slikico, ki se odpre v večjo. Če bi kdo lahko nalepil kak plakat, mu ga z veseljem pošljem po mailu (pišite na [email protected]).

št. 4164 - mali belo-rjavi kuža: http://zavetisca.mojforum.si/zavetisca-about643.html


št. 4168 - simpatična pasja bejba: http://zavetisca.mojforum.si/zavetisca-about649.html


št. 4038 - mala nežna psička: http://zavetisca.mojforum.si/zavetisca-about650.html


št. 4015 - prijazna rotika: http://zavetisca.mojforum.si/zavetisca-about646.html


št. 3968 - mlada prijazna kužica: http://zavetisca.mojforum.si/zavetisca-about639.html


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #43 : 18 September 2008, 11:10:36
Zavetišče Zonzani potrebuje sprehajalce psov
(kopirano iz http://www.dramlje.info/entry.php?w=dramlje&e_id=71128)

Zavetišče Zonzani iz Jarmovca pri Dramljah ima v oskrbi okrog 40 psov, katere je potrebno dokaj redno sprehajati. Zato iščejo prostovoljce, ki bi jim priskočili na pomoč oz. bili pripravljeni sprehajati tamkajšnje kosmatince. Vsi ki ste zainteresirani, lahko pomagate vsako soboto in nedeljo od 8. do 10. ure in med 17.30 in 20.uro. 

Kužki in oskrbniki vas z veseljem pričakujejo v zavetišču Zonzani, Jarmovec 5.
Tel. št. 03 749 06 00 / e-mail: [email protected]


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #44 : 20 November 2008, 21:52:34
Zonzani ima novo spletno stran: http://www.zonzani.si :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #45 : 21 November 2008, 07:55:46
Ne bi jim škodilo, če bi se naučili uporabe ločil   ::)




Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #47 : 11 Marec 2014, 12:13:45
Pri opisih so končno prišli do malo več kot "Kuža je prijazen in bo vesel svojega novega skrbnika", so me pa nasmejali z opisom prinašalca Maja "Ima identifikacijsko številko in je bil najden v občini Gornji Grad. Lastnik je iz Črne pri Kamniku in je zavetišču nedosegljiv. Kuža bo hvaležen za novega bolj skrbnega gospodarja."  >:D