Portal BOLHA uvaja plačjive oglase za prodajo rodovniških kužkov in muc

diva1 · 47706

diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
http://www.bolha.com/koristno/novice/kaj-vstane-leze-in-tacko-da

Saj ne vem, kaj naj porečem..   >:(

 Draga ga. "Bolha"!

Nimam besed, s katerimi bi izlila svojo žalost in jezo..
Zakaj?

Uvajate plačljivost oglasov glede prodaje rodovniških mladičkov. Ne razumem.. Saj boste na ta način še bolj podpirali tiste "šteperje", ki non stop štancajo mladičke, izčrpujejo svoje psičke, mladičev ne pocepijo in ne čipirajo.. Na tvojih straneh ponujajo svoje "ostarele" psice, ki so odslužile "reprodukciji" ..
Se vam zdi to etično? Moralno?

Vzreditelji psov, rodovniških , smo že 40 let.. In jezi nas, ko bi vsak, tako VURS, Veterina in Kinološka zveza in zdaj še ti, spoštovana ga. "Bolha", radi pristavili "piskrček"..

In "kaznujete" nas, ki za imamo doma eno ali pa dve psički kateri sta prakitčno družinski članiciI, ki imamo tako zdravo "butično" leglo na vsaki dve leti, ki ustrezno skrbimo za svoje živali, jim nudimo najboljše..

Tudi mladičke ustrezno "zdravstveno" oskrbimo pred odhodom v nove domove, jim damo zraven "nahrbtnik s prvo pomočjo" (beri hrano za nekaj časa, odejico, ki diši po strari družini, igračko..) In to še zdaleč ni vse.. Vsi mi , rodovniški vzreditelji, ostanemo povezani z novimi lastniki in jim stojimo ob "strani" vse življenje..

Ti, spoštovana ga. Bolha, ti tega očitno ne vidiš.. Ja, "pomagala" pa boš onim "revčkom", ki brez vsake vesti in sramu na svet neodgovorno spravljajo nova bitja..
Naj te bo sram..

Razmisli ga Bolha, dobro razmisli... In pod pretvezo, da se bo lažje ločilo pri živalih "zrno od pleveli"..,nas, poštenih vzrediteljev ne boš pridobila.. Ja, kot že neštetokrat bo ta tvoj "ukrep" le voda na mlin nevestnim šteparjem.. In ti svojih "proizvodnih" linij ne bodo ustavili.. Nasprotno, še več podpore bodo imeli.. Tudi s tvojo "pomočjo" ga. Bolha..

Kaj naj rečem.. Ja, nič..

In hvala za "sodelovanje".. Upam, da se mi bo pridružil še kdo, podobno misleči.. Tebe pa prosim, da razmisliš..




diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Ah, še nimam dovolj.. Še bolj sem besna... >:( >:( >:(

Draga Bolha, pišeš (citiram) , da je Področje prodaje malih živali še posebej zakonsko urejeno, zato na bolha.com spoštujemo vse zakonske in etične standarde, ki veljajo na tem področju (Zakon o zaščiti živali - ZZZiv, Pravilnik o zaščiti hišnih živali ter druga veljavna zakonodaja s tega področja.

Prav tako navajaš, da se vedno se med ponudniki včasih najde tudi kak goljuf, ki med oglase za pasemske živali uvrsti žival, ki v resnici ni pasemska (prodajajo pa jo kot pasemsko žival brez rodovnika) ali pa je bila nezakonito pridobljena na črnem trgu.

Na tovrstne poskuse goljufij ste nas največkrat opozorili prav naši uporabniki, predvsem lastniki malih oglasov za prave pasemske živali.
 
Pišeš,  da ste o  uvedbi plačila za objavo malega oglasa za pasemske pse in mačke  na bolha.com razmišljali  predvsem zato, ker bi radi vsem uporabnikom bolha.com na tem področju zagotovili verodostojno in kakovostno ponudbo. Tako v začetku aprila uvajate plačilo objave malega oglasa za pasemske pse in mačke v višini 19,90 € za mali oglas.


A res »Področje«  zaščite in prodaje živali jemljete zelo  resno?  Niti poznate ne teh Zakonov, ki jih navajate.. Na žalost.. Ker če bi jih, bi prepovedali oglaševanje nerodovniških muc in kužkov.. 

Kakorkoli že, srčno upam in  edino  prav bi bilo, da vas pod »drobnogled« vzame kak državni organ , (VURS) ki se bori proti »komercialnim , »črnim«  premikom živali, kakor tudi Zakon o varstvu potrošnikov, ker bo  očitno  na portalu Bolha  doma »rasizem«..


Grem malo na sveži zrak... Danes je končno prišla gospa Pomlad... Ob 12.02 uri.. Dobrodošla!!!



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
tudi podjetja morajo za oglase plačevati, zakaj ga še ne bi registrirane psarne ?

s to razliko, da podjeta tudi plačujejo davek, tako da ne vem kaj ima vurs in zveza potrošniko s tem in glede na to kako vihate nosove nad Bolho je mal hecno tole razburjanje

Citiraj
Ker če bi jih, bi prepovedali oglaševanje nerodovniških muc in kužkov..   

draga diva, v tej državi prodaja nerodovniških psov in mačk ni prepovedana


če z storitvami Bolhe nisi zadovoljna imaš druge male oglase kjer lahko prodajaš svoja rodovniška legla

Citiraj
Saj boste na ta način še bolj podpirali tiste "šteperje", ki non stop štancajo mladičke, izčrpujejo svoje psičke, mladičev ne pocepijo in ne čipirajo.. Na tvojih straneh ponujajo svoje "ostarele" psice, ki so odslužile "reprodukciji" ..
Se vam zdi to etično? Moralno?

ne, izžetih rodovniških samic na bolhi nismo videli... ::)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Dragi Davor,

prav od "boga" si poslan :P :P :P

1. Psarne niso podjetja.

Ja, Davor, obstaja tisti Zakon o zaščiti živali, ki pravi, da mora med eno in drugo kotivijo psice preteči minimalno 290 dni...
In za tem zakonom stoji VURS..

Pri rodovniških psih so paritve "sledljive", pri onih domačih rejcih pa ni nikakršne "varovalke"...  In v primeru, da vzreditelj krši ta Zakon in omenjenih 290 dni, se ga kaznuje.. Z najmanj 5 letno prepovedjo vzreje.

Glede  Zveze potrošnikov - dvojna "pravila" ..

Ja, definitivno se bomo mi grdi vzreditelji in prodajalci "prekanalizirali".   Sem že iskala druge brezplačne portale, kjer je možno še vedno zastonj oglaševati (ha ha ha).. Brez skrbi, bom javila, kje lahko "aktivno" delujemo... :P

Glede davkov:  z vsakim nakupom  pasjega fojtra, z vsakim obiskom veterinarja, z vsako "uslugo" KZS.. vedno plačujem davek..


Daj Davor, zbudi se.. Pomlad je tu..   

pozdrav.





eeemmm

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Evo, jst se pa strinjam z Divo. Tudi sama bi raje videla, da plačujejo tisti z nerodovniškimi - ampak samo tisti, ki prodajajo. Tisti, ki podarijo, pa zastonj, prav tako zastonj za rodovniške živali. Mah, oželi bodo vse, kar je možno. Žal. Dobri vzreditelji bodo vedno našli dober dom za svoje živalce, z ali brez bolhe ;)



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Jaz se pa s tem strinjam če objaviš oglas za rodovniške pse in imaš vse vredu boš zraven vseh drugih stroškov še teh 20€ plačal. Zakaj se noben ne pritožuje, da je potrebno na mojpes.net plačat 70€? Pa nič proti mojpes.net in sem absolutno za samo rodovniško vzrejo, ampak samo objektovno razmišljanje!

Nekdo ki pa prodaja t.i. čistokrvne brez rodovnika pa bo morda malo premislil kam jih bo dal, tudi preprodajalci, ki objavljajo 20 ali 30 oglasov bodo vsaj konkretno plačali ali pa jih dali med nerodovniške. Si predstavljate koliko "pasemskih" bi naenkrat bilo, če bi naredili obratno!


A res »Področje«  zaščite in prodaje živali jemljete zelo  resno?  Niti poznate ne teh Zakonov, ki jih navajate.. Na žalost.. Ker če bi jih, bi prepovedali oglaševanje nerodovniških muc in kužkov.. 


Me pa zanima, kje si zaznala, da so prepovedana nerodovniška legla? Koliko vem, so prepovedana nezaželena legla, to kaj pa je za tebe nezaželeno, pa je za drugega lahko še kako zaželeno, žal!


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0


Jaz se pa tokrat z Davorjem  :P

Paritve so sledljive tudi pri domačih rejcih, če je pa v tej državi bistvo pravnega sistema iskat ovinke okoli zakonov in mižat namesto nadzorovat, je pa drug problem. Reče se mu sistemski. Zakon o zaščiti živali pa sicer velja tudi za nerodovniške živali, po novem pa je prodaja nerodovniških celo malce bolj omejena, predvideno je tudi zagotavljanje sledljivosti. In ja. pri tistih, ki se pač ne bodo preselili v ilegalo. Tistih se še vedno ne bo dalo nadzirat kot se jih še nikoli ni.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0



Jaz se pa s tem strinjam če objaviš oglas za rodovniške pse in imaš vse vredu boš zraven vseh drugih stroškov še teh 20€ plačal. Zakaj se noben ne pritožuje, da je potrebno na mojpes.net plačat 70€? Pa nič proti mojpes.net in sem absolutno za samo rodovniško vzrejo, ampak samo objektovno razmišljanje!


Očitno nisem bila razumljiva ???..

Portal bolha je brezplačni oglasnik. "Svaštarašnica".. Od igle do avtomobila se ponuja na bolhi..

In zdaj se kar naenkrat  odgovornim na bolhi porodi ideja, da bi "kasirali" oglaševanje rodovniških psov..  Vse ostalo oglaševanje pa je še vedno brezplačno. 

"Uredniki" bolhe so zapisali: uvedba plačila za objavo malega oglasa za pasemske pse in mačke  na bolha.com   predvsem zato, ker bi radi vsem uporabnikom bolha.com na tem področju zagotovili verodostojno in kakovostno ponudbo. :o

Ne razumem.
In to je to, kar me je zmotilo.. Zato sem se "oglasila"..

Primerjava z Moj pes.net je v tem primeru popolnoma neprimerljiva.  Že v osnovi je Moj pes.net  zastavljen drugače. Je "specializiran oglasnik", kjer se plačuje letna članarina z možnostjo oglaševanja izključno rodovniških legel. 




Me pa zanima, kje si zaznala, da so prepovedana nerodovniška legla? Koliko vem, so prepovedana nezaželena legla, to kaj pa je za tebe nezaželeno, pa je za drugega lahko še kako zaželeno, žal!
 

Dragi Aleshor, tega nisem jaz nikoli napisala.. Slabo si prebral.. Jaz sem govorila o (brezplačnem) oglaševanju (prodajanju) nerodovniških živali... Se pravi eni bodo lahko brezplačno oglaševali, drugi pa plačevali... Na bolhi, katera ima slogan: Največji brezplačni oglasnik...

Očitno se časi tudi na bolhi spreminjajo...




eeemmm

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
No ja. V vsakem primeru ne bodo dosegli to, kar želijo. Tudi nepasemski se bodo potem takem znašli med pasemske. Zdi se mi že nasploh butasto, da dajo samo za živali. Mislim, da je vsem moderatorjem na bolhi in vsepovsod drugje motiv le €€€€€€. Enako je bilo nekaj časa nazaj plačljivo na podarimo.si če si hotel videt kontakt itd... Oropat, kar se da. Normalno, da se spravijo na lastnike rodovniških, saj ti imajo denar, šleparji ga nimajo oz jim bo škoda dat tud 10€ za oglas. Moje mnenje. Sicer pa iz vsakega kota pogledam, se mi zdi, da vidijo le €€€. Kot, da nimajo že od same strani in od reklam dosti.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Jaz mislim da razumem namen bolhe - šteparji naj ne bi bili pripravljeni dati denarja, zato naj bi končno začeli oglaševat tako kot je, torej prodajo nerodovniških in ne kot so doslej lahko prosto lagali, da prodajajo rodovniške.

Problem, ki ga vidim je v tem, da bo marsikateri štepar še vedno rajši plačal in oglaševal kot rodovniškega psa, še večji problem je pa, da je povprečnemu človeku žal še vedno vseeno ali ima pes rodovnik ali ne in bo rajši gledal v rubrike med nerodovniškimi, oz. če rubrike ne bodo posebej ločene, še toliko slabše, ker itak ne bo jasno razvidno kdaj gre za psa z rodovnikom in kdaj ne.

Torej namen je že bil morda pravi, ampak izvedba je pa stvari samo še poslabšala in spet bodo plačevali tisti, ki že itak maximalno poskrbijo in so odgovorni, na boljšem bodo pa spet tisti, ki tega ne počnejo. Se strinjam z Divo.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Tale oglasnik me sicer ne zanima prav nič -
ampak zanima me pa, kako razni portali, ki objavljajo podatke (o psih) in se kar pojavljajo, oglsniki, ki oglašajo( rodovniške pse..) lahko garantirajo, da je tisto, kar je napisano res verodostojno.
 Btw - ali podatke lastnikov preverjajo? NE
Za vsebino spletne strani seveda odgovarja lastnik sam in za podatke o rodovniški vzreji tudi ( ki se seveda lahko preverijo) t.
Verodostojni podatki o rodovniških leglih so seveda na strani KZS.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


srna

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Jaz mislim da razumem namen bolhe - šteparji naj ne bi bili pripravljeni dati denarja, zato naj bi končno začeli oglaševat tako kot je, torej prodajo nerodovniških in ne kot so doslej lahko prosto lagali, da prodajajo rodovniške.

Ne, pač pa bodo potencialnim kupcem nakladali, da se jim za njihove čistokrvne mladičke ne zdi smiselno plačevati samo zato, da so objavljeni v nekem drugem razdelku. To pa ja vsak razume.

Nikakršna rešitev.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Citiraj
da se jim za njihove čistokrvne mladičke ne zdi smiselno plačevati samo zato, da so objavljeni v nekem drugem razdelku.

saj se očitno ta odgovornim rodovniškim vzreditejem tudi ne zdi smiselno....


a mojpes kasira 70 ojrov ? "kupujte po rodovniško" je očitno dober biznis,

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
KZS ne zaračunava za objavo legel in objavlja verodostojne/preverjene podatke tako na spletni strani kot v Kinologu. ;)

Samo nekaterih "kupcev" to ne zanima.. :( raje pregledujejo portale in ponudnike sumljive verodostojnosti.


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
marketing, legel je ogromno, konkurenca toliko večja in se čim več oglašuje

čeravno imaš na KZS vse zastonj

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0

Dragi Aleshor, tega nisem jaz nikoli napisala.. Slabo si prebral.. Jaz sem govorila o (brezplačnem) oglaševanju (prodajanju) nerodovniških živali... Se pravi eni bodo lahko brezplačno oglaševali, drugi pa plačevali... Na bolhi, katera ima slogan: Največji brezplačni oglasnik...

Očitno se časi tudi na bolhi spreminjajo...

Kopirano iz FB od Bolhe:

Naš posel so mali oglasi. bolha.com je največji spletni oglasnik v Sloveniji.
Opis
bolha.com jel največji in zaupanja vreden spletni oglasnik, kjer uporabniki zlahka poiščejo in kupijo ali prodajo rabljene ter nove izdelke ali storitve. Zagotavljamo odlično uporabniško izkušnjo ter prijazno in učinkovito storitev. Spodbujamo ekonomijo rabljenega blaga, najrazličnejšim stvarem pomagamo najti nove lastnike in tako podaljšamo njihovo življenjsko dobo. Hkrati revitaliziramo družinski proračun.


Nevem kje si zaznala brezplačen!

Glede zakona pa si napisala, da če bi poznali zakon bi prepovedali oglaševanje nerodovniških muc in kužkov. Vprašam te zakaj, kje piše da je to prepovedano (plačljiv ali brezplačen)?


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Prav nesmiselno je stresati jezo na Bolho.

Če bo dovolj vzrediteljev plačalo oglase, bodo ti še naprej plačljivi, drugače ne. Ali pa jih sploh ne bo.
Portal, ki je namenjen oglaševanju ponudbe in povpraševanja, se pač znajde. In ima vso pravico.

Vi pa imate tudi vso pravico, da na množici ZASTONJ spletnih strani prepričujete kupce, naj se odločijo za vaše pse.

Sploh ne vidim problema.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Pri vsej tej debati se je že takoj na začetku spregledalo, da Bolha ne bo zaračunavala oglasov za izključno rodovniške pse, temveč za vse pasemske, tako rodovniške kot nerodovniške. Torej, štepar xy, ki ima na Bolhi v vsakem trenutku objavljene oglase za pet nerodovniških pasemskih legel bo moral ravno tako plačati kot tisti, ki na vsake kvarte objavi oglas za rodovniško leglo. Po njihovi logiki naj štepar xy ne bi hotel plačati in bo oglaševal med mešanci, kar naj bi po njihovo preprečilo goljufanje potrošnikov.

Torej, ne gre za gonjo proti rodovniškim leglom, temveč poskus (pa naj bo še tako okoren) preprečevanja goljufij, ker ima Bolha trenutno zelo slab renome.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Citiraj
Sploh ne vidim problema.

eh bistvo problema je da diva1 ne bi rada plačala 20 ojrov, ker že itak zdej mora colat DDV

pa zima se predolgo vleče

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Pri vsej tej debati se je že takoj na začetku spregledalo, da Bolha ne bo zaračunavala oglasov za izključno rodovniške pse, temveč za vse pasemske, tako rodovniške kot nerodovniške. Torej, štepar xy, ki ima na Bolhi v vsakem trenutku objavljene oglase za pet nerodovniških pasemskih legel bo moral ravno tako plačati kot tisti, ki na vsake kvarte objavi oglas za rodovniško leglo. Po njihovi logiki naj štepar xy ne bi hotel plačati in bo oglaševal med mešanci, kar naj bi po njihovo preprečilo goljufanje potrošnikov.

Torej, ne gre za gonjo proti rodovniškim leglom, temveč poskus (pa naj bo še tako okoren) preprečevanja goljufij, ker ima Bolha trenutno zelo slab renome.


Aaaa, tu bo pa potrebno malo razčistit pojme.. Samo dve "vrsti" psov obstajata in sicer "rodovniški" in "mešanci" !!! "nerodovniški pasemski" ne obstaja, to so mešanci...  :-|~ :P


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
ah spet smo pri pojmih, ne mešanci in tipski pasemski psi, ki nimajo papirja niso ista zadeva

pojmi namreč še obstajajo v stroki tam od darwina dalje, ni jih potrebno ponovno izumljat;

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Če pa davor tako reče, potem pa bo že držalo!!!  ::) O0


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
JuventusSC lušnega mešanca maš v avatarju.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Pri vsej tej debati se je že takoj na začetku spregledalo, da Bolha ne bo zaračunavala oglasov za izključno rodovniške pse, temveč za vse pasemske, tako rodovniške kot nerodovniške. Torej, štepar xy, ki ima na Bolhi v vsakem trenutku objavljene oglase za pet nerodovniških pasemskih legel bo moral ravno tako plačati kot tisti, ki na vsake kvarte objavi oglas za rodovniško leglo. Po njihovi logiki naj štepar xy ne bi hotel plačati in bo oglaševal med mešanci, kar naj bi po njihovo preprečilo goljufanje potrošnikov.

Torej, ne gre za gonjo proti rodovniškim leglom, temveč poskus (pa naj bo še tako okoren) preprečevanja goljufij, ker ima Bolha trenutno zelo slab renome.

Če bo to pomenilo, da tisti, ki oglasa ne plačajo, ne smejo napisati, da prodajajo npr. koker španjele, ampak mešance s koker španjeli, potem je zadeva malo bolj smiselna. Samo preprodajalaci, mislim, da ne bodo imeli preveč zadržkov plačati za oglas, imajo prevelik biznis od tistih, ki skočijo na bolho in pokličejo prvega, ki ga zagledajo...



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
eh bistvo problema je da diva1 ne bi rada plačala 20 ojrov

Saj je nihče ne sili!



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
eh bistvo problema je da diva1 ne bi rada plačala 20 ojrov, ker že itak zdej mora colat DDV

pa zima se predolgo vleče

Davor me ne "mara"... :P :P

Ej, moj Davor,

ja, tu je "ključ" do problema... Diva1 ne bi rada plačala 20 ojrov :P


In jih tudi ne bo. Diva1 "naredi" 1 leglo (in še to mogoče) na vsaki dve leti.. Za PRIJATELJE!!! 
Sicer  pa je moja "reprodukcijska" gospa že v 6. letu ...  Mene ne skrbi.. Diva1 zna tudi podariti mladička, ker verjame, da podarjen mladiček prinaša srečo...Oj,  ko bi le bilo več takih "div"...


Kalsang, glede zaračunavanja oglasov za sve pasemske živali (rodovniške kot nerodovniške), kot si zapisala -  odgovorni "bolharji" so med vso ostalo "solato" tudi zapisali, da apelirajo na oglaševalce, da naj "priložijo" k oglasu tudi rodovnike... 

Torej niti tega ne vedo, da mi, "grdi" vzreditelji  leglo pri 7. ali 8. tednih starosti čipiramo, cepimo.. Pošljemo dokazila in številke mikročipov na KZS..In  mladiči so  praktično stari vsaj 3 mesece, preden KZS izda rodovnike..  Hitro se bo našel kakšen oglaševalec, ki bo ljudem obljubljal rodovnike...

Ja, bolha  morda ima  res "željo" po preprečevanju goljufij, ampak nisem prepričana, da je ta "projekt" zastavila pravilno..





Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Če pa davor tako reče, potem pa bo že držalo!!!  ::) O0

Davor sicer marsikaj reče, ni pa šprical biologije, da zna ločiti med mešancem, križance in pasemskim psom

"A mongrel, mutt, or mixed-breed dog is a dog that belongs to no single organizationally recognized breed and is not the result of intentional breeding"

Citiraj
In jih tudi ne bo. Diva1 "naredi" 1 leglo (in še to mogoče) na vsaki dve leti.. Za PRIJATELJE!!! 

potemtakem ne vem zakaj uporabljaš bolho oz, takšne male oglase  ?
"Sem že iskala druge brezplačne portale, kjer je možno še vedno zastonj oglaševati (ha ha ha).. Brez skrbi, bom javila, kje lahko "aktivno" delujemo..."  ???

Citiraj
Torej niti tega ne vedo, da mi, "grdi" vzreditelji  leglo pri 7. ali 8. tednih starosti čipiramo, cepimo..

um to je zakonsko določilo za vsa pasja legla in nima z rodovnikom nič; sploh veš kako je tvoj pes vpisan v  veterinarski register ? popolnoma identično ko tistile sosedov mešanček; a te to tudi razburja ?

Citiraj
Davor me ne "mara"...

meni ste prav vse pesjanarke simpatične  :-[

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Tale oglasnik me sicer ne zanima prav nič -
ampak zanima me pa, kako razni portali, ki objavljajo podatke (o psih) in se kar pojavljajo, oglsniki, ki oglašajo( rodovniške pse..) lahko garantirajo, da je tisto, kar je napisano res verodostojno.
 Btw - ali podatke lastnikov preverjajo? NE
Za vsebino spletne strani seveda odgovarja lastnik sam in za podatke o rodovniški vzreji tudi ( ki se seveda lahko preverijo) t.
http://www.bolha.com/koristno/pravila-in-pogoji-uporabe-bolhacom
6. Spletno mesto bolha.com, njen upravljavec in njeni lastniki ne odgovarjajo za resničnost oddanih malih oglasov in njihovo vsebino. Za mali oglas, vključno s fotografijami, povezavami in tekstom, je izključno odgovorna oseba, ki ta mali oglas odda.

Seveda "drobnega tiska" ponavadi nihče ne bere.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
saj noben ne, tudi ebay ne, oni le nudijo možnost / storitev prodaje oz oglaševanja preko njihove strani; niti ni izvedljivo da bi šli vsak oglas preverjat že po zdravi pameti

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Zanimivo je, da je bolha izenačila vzreditelje s podjetji. Pa nič ne de, kdor bo hotel bo pač plačal, kdor ne pa ne. Itak bolha za oglaševanje kvalitetnih legel ni ravno najpomembnejša.  Cena je za posameznika (ne podjetje) smešno visoka, sploh če računaš,  da se leglo oglašuje cca  tri mesece ali še več. Meni se zdi bolj problematično tole: plačan oglas za pasemsko žival bo označen s posebnim znakom. Ali bodo oglaševalci preverili, ali je oglaševana žival res pasemska ali ne?  Seveda de ne nameravajo. In če ne bodo preverjali, kdo bo kriv, če bodo kupci vseeno in kljub oznaki ogoljufani? Namreč: če opravičujejo zaračunavanje oglasov samo eni in edini kategoriji posameznikov (ne podjetij) in njihove oglase posebej označijo, potem bi se morala ta oznaka smatrati kot neke vrste garancija. Če ne je brez veljave.
Potem: ali bodo to poštenim vzrediteljem zelo neprijeten ukrep razširili tudi na druge živali, ali pa se bo konje, krave, pujse, papagaje, ribe...še vedno oglaševalo brezplačno?