Katera pasma??

miha636 · 48969

BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 13 Maj 2013, 17:22:28
Mislim da so ti že vse lepo razložili. Takšen pes se bo brez pravilnega dela (gibanja, šolanje) obrnil proti tebi.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #31 : 14 Maj 2013, 12:01:28
Zna bit. Še bolj verjetno pa je, da se bo obrnil proti komu drugemu in naredil lastniku velik kup težav in stroškov.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 14 Maj 2013, 12:26:58
Ja, saj zdržijo nekaj časa ampak prav dolgo pa ne. Mene je ugriznil en tak pes (premalo gibanja, vzgoje, igranja itd.), za mano se je pa spravil še na lastnico.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


miha636

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 15 Maj 2013, 09:38:28
Pes ima dovolj gibanja, prostora ima več kot 5000 kvadratnih metrov. Je na osami. Igramo se z njemu. Denarja za v šolo pa nimam in toliko znanja imam da znam delati z njim. Ker se imel že veliko psov , od rotvajlerja naprej. Hvala vam za nasvete, ampak jih ne bom upošteval, ker so bili napisani s tako grdim namenom, namreč nimam plače 3000 eur da bi dal psa v šolo, imel sem pa rotvajlerja kot sem že rekel in sem ga dal šolati, ampak bil sem presenečen dal sem veliko denarja, se trudil za njega, se igral z njim, na koncu me je ugriznil, ker sem ga hotel pobožati in je imel kost. Tako, da toliko o šolanju.
Pa še nekaj , zgoraj sem se zmotil ko sem napoisal da je belgijec ampak je mešanec med belgijskim in nemškim.
Slika policijkega psa: https://www.google.si/search?q=me%C5%A1anec+med+belgijskim+in+nem%C5%A1kim+ov%C4%8Darjem&ion=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.45960087,d.Yms&biw=1366&bih=643&um=1&ie=UTF-8&hl=sl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=WXWHUZzcN-mt4ASZ_4GgCQ#um=1&hl=sl&tbm=isch&sa=1&q=belgian+and+german+shepherd+mix&oq=belgian+and+&gs_l=img.1.0.0i19l2.40598.45213.0.48594.12.10.0.2.2.0.70.580.10.10.0...0.0...1c.1.12.img.V4lj3nLrWhc&fp=1&biw=1366&bih=643&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&cad=b&sei=YTuTUendE-f74QTxq4HgAQ&imgrc=6fEqIr70N_BL1M%3A%3BCsEvkKbE8CxyuM%3Bhttp%253A%252F%252Fcincinnati.com%252Fblogs%252Ftricountytips%252Ffiles%252F2011%252F07%252FTCPsharondog_52.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fcincinnati.com%252Fblogs%252Ftricountytips%252F2011%252F07%252F22%252Fpolice-dog-pups-as-protection-pets%252F%3B1600%3B1266



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #34 : 15 Maj 2013, 11:17:47
Imel si veliko psov, kar pa bolj malo pomeni, če ti vzgoja ni uspela (kot ti ni uspela pri rotvajlerju). To, da si imel že veliko psov lahko med drugim pomeni tudi to, da si jih moral že veliko zamenjati in da ti ne gverajo prav dolgo. (če imaš samo po enega psa naenkrat in ti pes živi recimo 15, 16 let, moraš biti že fejst star, da si jih uspel imeti veliko)
Psa se tako načeloma ne da v šolo, ampak se gre z njim v šolo, ker se v šoli učita tako vodnik kot pes. In tisto, kar se naučita, je potrebno vse življenje obnavljati in po možnosti nadgrajevati. Če ne je denar vržen stran. Pa ne bi rabil 3000€ (razen, če bi se za šolanje odločil šele takrat, ko bi bil pes že tako zašuštran, da bi rabil individualne ure, pa še v tem primeru bi verjetno prišel skozi z manj kot tisočakom, če bi se zelo potrudil in pridno vadil ter upošteval navodila) ampak bi prišel skoz z mogoče desetinko te vsote.


miha636

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 15 Maj 2013, 13:39:06
Ja zračunaj da je bila povprečna starost mojega psa 8-10 let in, da sem imel psico nemško ovčćarko z 4 mladički + 2 sta bila mladiča in 2 mladički. mladiča sem vzel, psičke sem oddal. Te dva mladiča sem imel okoli 11 let dokler mi ni eden poginil in čez eno leto še drug torej 12 let. Nato sem dobil enega rotweilerja in eno nemško očarko mešano z labradorcem. Nemška ovčarka je imela 3 maldiče, vseso bile psičke, zato sem jih oddal. Za ovčarko zdaj skrbi moj oče, je res že zelo stara. Rotweiler je pa že poginil pred 5 leti. Vmes sem imel še enega psa, se ne spomnim kaj je že bil ampak vseeno. Ubistvo vsi psi ki sem jih imel so bili dobre volje redno negovani, ampak brez šolanja razen rotweilerja. Rotweiler me je enkrat ugriznil zaradi kosti, drugi psi pa nikoli pa samo on je bil v šolanju. Zdaj pa povej koliko se splača šolanje psa in zraven še preštej koliko psov sem imel !! Hvala!upam da se še prav spomnim kako je bilo !haha



lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 15 Maj 2013, 14:11:22
Sam neki...prosim da ze enkrat nehas pisat kaksne pasme je tvoj pes in preprosto napisi da je mesanec in da ne ves s cim ter nehaj v to vpletati belgijskega ovcarja..ker to berejo tud ljudi ki belgijcev ne poznajo in pol mislijo da so vsi taki kot tvoj,ki ga na zalost nima kdo vzgajat..



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #37 : 15 Maj 2013, 15:26:27
Je kar prav da berejo. Malinoji niso za tiste, ki z njimi ne mislijo zelo resno delat. Za tiste, ki pasme ne poznajo zelo dobro in ne vedo točno, kaj hočejo, je bolje da o nakupu niti ne razmišljajo.


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #38 : 15 Maj 2013, 15:35:46
Ja zračunaj da je bila povprečna starost mojega psa 8-10 let in, da sem imel psico nemško ovčćarko z 4 mladički + 2 sta bila mladiča in 2 mladički. mladiča sem vzel, psičke sem oddal. Te dva mladiča sem imel okoli 11 let dokler mi ni eden poginil in čez eno leto še drug torej 12 let. Nato sem dobil enega rotweilerja in eno nemško očarko mešano z labradorcem. Nemška ovčarka je imela 3 maldiče, vseso bile psičke, zato sem jih oddal. Za ovčarko zdaj skrbi moj oče, je res že zelo stara. Rotweiler je pa že poginil pred 5 leti. Vmes sem imel še enega psa, se ne spomnim kaj je že bil ampak vseeno. Ubistvo vsi psi ki sem jih imel so bili dobre volje redno negovani, ampak brez šolanja razen rotweilerja. Rotweiler me je enkrat ugriznil zaradi kosti, drugi psi pa nikoli pa samo on je bil v šolanju. Zdaj pa povej koliko se splača šolanje psa in zraven še preštej koliko psov sem imel !! Hvala!upam da se še prav spomnim kako je bilo !haha

Ugriz psa ni posledica napačnega ŠOLANJA ampak napačne VZGOJE. Včasih si je treba nalit čistega vina in si priznat krivdo.

Šolanje se nikoli ne ''splača'', če gledaš na to tako kot ti. Kakor se NE ''splača'' imeti psa - lastništvo psa pomeni dodatno odgovornost, skrb, finančne stroške (kvalitetna prehrana, oprema, veterinarske storitve,...). Gledano iz tega vidika, se lastništvo psa ne ''splača''. Pes ti lahko da ogromno - ampak večina ljudi, ki se ne ukvarja s psi tega dela nikoli ne spozna.





andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #39 : 15 Maj 2013, 15:47:24
Ugriz psa ni posledica napačnega ŠOLANJA ampak napačne VZGOJE. Včasih si je treba nalit čistega vina in si priznat krivdo.

Šolanje se nikoli ne ''splača'', če gledaš na to tako kot ti. Kakor se NE ''splača'' imeti psa - lastništvo psa pomeni dodatno odgovornost, skrb, finančne stroške (kvalitetna prehrana, oprema, veterinarske storitve,...). Gledano iz tega vidika, se lastništvo psa ne ''splača''. Pes ti lahko da ogromno - ampak večina ljudi, ki se ne ukvarja s psi tega dela nikoli ne spozna.

Se popolnoma strinjam.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 15 Maj 2013, 15:50:06
Lanabela:ja za tiste je prav,ceprav sem jst mislila bolj na tiste,ki se npr izognejo moje psice na sprehodu in se derejo name da ji dam nagobcnik ker so ti psi vsi napadalni in ne vem kaj vse.. >:(
Ceprav je najbolj prijazen in ubogljiv pes pa tud vsi ostali ki jih poznam..seveda tisti,ki imajo prave in odgovorne lastnike..



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 15 Maj 2013, 16:06:27
Lanabela:ja za tiste je prav,ceprav sem jst mislila bolj na tiste,ki se npr izognejo moje psice na sprehodu in se derejo name da ji dam nagobcnik ker so ti psi vsi napadalni in ne vem kaj vse.. >:(
Ceprav je najbolj prijazen in ubogljiv pes pa tud vsi ostali ki jih poznam..seveda tisti,ki imajo prave in odgovorne lastnike..

Taki ljudje ne poznajo psov ne samo pasem. Meni so se enkrat eni ustavili na cesti, bili so v avtomobilu, zakaj sprehajam mastifa, ker ga ne bom mogla obvladat imam pa bokserja :)

Pa oprosti za plačilo pasje šole ne potrebuješ 3.000,00 EUR plače :)



miha636

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 19 Maj 2013, 10:22:21
zakaj ne 3000 ?? zraven so še stroški, saj ne bom delal samo za pasjo šolo, -elektrika,voda,komunala,televizija,internet,kredit.... in še bi lahko našteval, včasih ko so bili še tolarji in malo boljša vlada sem si še lahko privoščil pasjo šolo zdaj pa skoraj za kruh čez mesec nimam !!
za psa sem gledal po internetu, našel fajn ''inštruktorico'' in mi je na mail za 60 eur poslala navodila za prevzgojo. držim se teh navodil in moram povedati pes se boljše vede in to brez da bi ga peljal v pasjo šolo . pa še nekaj v štirih dneh sem ga porihtal... za pasjo šolo bi dal pa 10krat več pa bi bilo isto !!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #43 : 19 Maj 2013, 12:57:57
Lepo. Samo ne pozabi, da se moraš teh  navodil držati vse pasje življenja. In ker boš telefonsko pomoč verjetno potreboval še kdaj (tvoj pes še niti ni dobro v puberteti kaj šele odrastel, s puberteto in odraščanjem se bodo pojavili novi problemi, ki jih zdaj še ni)) boš, če boš vselej plačal 60 evrčkov na koncu  na istem kot bi šel v tečaj. Je sicer veliko bolje, kot če bi dal psa nekomu šolat, tisto, kar bi meni manjkalo je družba drugih ljudi in psov.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #44 : 19 Maj 2013, 13:15:55
zakaj ne 3000 ?? zraven so še stroški, saj ne bom delal samo za pasjo šolo, -elektrika,voda,komunala,televizija,internet,kredit.... in še bi lahko našteval, včasih ko so bili še tolarji in malo boljša vlada sem si še lahko privoščil pasjo šolo zdaj pa skoraj za kruh čez mesec nimam !!
za psa sem gledal po internetu, našel fajn ''inštruktorico'' in mi je na mail za 60 eur poslala navodila za prevzgojo. držim se teh navodil in moram povedati pes se boljše vede in to brez da bi ga peljal v pasjo šolo . pa še nekaj v štirih dneh sem ga porihtal... za pasjo šolo bi dal pa 10krat več pa bi bilo isto !!

Ne vem od kje tebi informacije za cene pasjih sol. Evo, prepisano direktno iz spletne strani KD Ljubljana:

- Vzgoja mladega psa: 175 eur (2x tedensko po 60 min)
- Mala sola: 175 eur (2x tedensko po 60 min)
- Osnovna sola: 195 eur (2x tedensko po 90 min)

Vecina tecajev traja 3 mesece, ponekod se da zmeniti za placilo na obroke..

Torej? Predrago, ane?  ::)

OMG, se vedno mi ni jasno, zakaj si folk omisli imet psa, ce ne misli vlozit niti evra v njega..  >:(

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #45 : 19 Maj 2013, 13:24:42
Ti tečaji s v bistvu kar dragi, da se dobit tudi cenejše.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 19 Maj 2013, 14:44:19
zakaj ne 3000 ?? zraven so še stroški, saj ne bom delal samo za pasjo šolo, -elektrika,voda,komunala,televizija,internet,kredit.... in še bi lahko našteval, včasih ko so bili še tolarji in malo boljša vlada sem si še lahko privoščil pasjo šolo zdaj pa skoraj za kruh čez mesec nimam !!
za psa sem gledal po internetu, našel fajn ''inštruktorico'' in mi je na mail za 60 eur poslala navodila za prevzgojo. držim se teh navodil in moram povedati pes se boljše vede in to brez da bi ga peljal v pasjo šolo . pa še nekaj v štirih dneh sem ga porihtal... za pasjo šolo bi dal pa 10krat več pa bi bilo isto !!

oprosti samo če še za kruh nimaš čez mesec, zakaj zaboga si si potem omislil psa? ::)

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #47 : 19 Maj 2013, 19:07:41
Ne rečem da pri mihu vse štima, ampak kok vam rata bit tolk hinavski?

Že za svojega psa včasih težko spraskam tistih par evrov za njegov futer.Edina moja razvada so cigareti, kadim pa že več kot pet let in trenutno nisem psihično dovolj močna da bi se odvadila



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #48 : 19 Maj 2013, 19:17:51
Ti tečaji s v bistvu kar dragi, da se dobit tudi cenejše.

Ja vem, pac primerne za Lj ocitno.. :P  Npr. pri nas v Zasavju so pol cenejse..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 19 Maj 2013, 19:36:57
Ne rečem da pri mihu vse štima, ampak kok vam rata bit tolk hinavski?

Že za svojega psa včasih težko spraskam tistih par evrov za njegov futer.Edina moja razvada so cigareti, kadim pa že več kot pet let in trenutno nisem psihično dovolj močna da bi se odvadila

Jaz sem svojega psa:
 1. pred več leti dobila
2.sem ga dobila od nekoga ki "ni imel časa in prostora zanj"
3.sem ga rešila bede napol podrtega pesjaka in lakote
4.pred več leti je bila drugačna situacija kot je zdaj. Če bi zdaj razmišljala o nakupu psa, se nebi odločila za to. Ker enostavno nimam. In se tega dobro zavedam, in ja, težko napraskam za psa, ampak napraskam. In si ne delam utvar da če si kupim še enega bo že šlo in nevem kaj. Ostajam realna.
5.Model si je dobil psa v teh časih,ko pravi da skoraj še za kruh nima, in ga zato obsojam. Ker je to čista človeška neumnost, poleg tega pa ima z njim nemalo težav, in ga ne vzgaja tako kot bi ga moral.
Če te ravno že zanima. Pa če bi še malo moje poste prebrala, bi videla da sem včasih imela denar za jahanje, upoštevaj da je bilo to 40 eur na mesec, pa ga zdaj nimam. Pa ostajam realna in si ne skušam privoščit nekaj kar imam rada, ampak ne morem plačat. To je isto kot da bi si šla zdaj kupit nevem kakega konja, za katerega sem šparala nevem koliko let, in potem ugotovim da nimam niti za seno, kaj šele za ostalo. Toliko o tem, da sem hinavka.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #50 : 20 Maj 2013, 08:10:59
Koliko pa pokadiš na dan?  ??? Z enimi čiki pes živi vsaj 2, če ne 3 dni mislim z ekvivalentom denarja...mogoče pa nika šenka kakšno kokoš...


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #51 : 20 Maj 2013, 10:08:13
Aja, pa v sosednji temi je ena od razpravljak povedala, da so stroški hrane lahko precej pod 100 evrov in to za večje število psov (psic)... no meni ne rata priti pod 40 evrov s hrano, pa tukaj niso všteti priboljški, govora je pa o enem psu.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #52 : 20 Maj 2013, 10:30:31
Pregledam naše spletne trgovine, ki ponujajo bosch in vzamem tist žakelj, ki je v akciji. Ponavadi pride okrog 30€ in imam za več kot en mesec (50kg pes). Sem ravno pred kratkim v eni trgovini videla breeder varianto Boscha in je bilo 20kg nekaj čez 30€, vendar le en okus.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #53 : 20 Maj 2013, 11:59:51
To, da ima pes 5000 kvadratov še ne pomeni čisto nič. Še manj, da ima dovolj psihofizične zaposlitve. Bistveno je, da ni prepuščen sam sebi, ampak je s človekom, da se ti razmigaš s psom. Z njim tečeš, se z njim sprehajaš, igraš.
Pa za božjo voljo, da se ga navadi na ljudi različnih oblik in promet, mesto, pravzaprav.
Cigarete pa le nehaj kaditi-pa bo ostalo za bencin in pasjo šolo.  :P
Vse je stvar odločitve in volje ter tega, kaj ti je dejansko pomembno. Če se hočeš kaj naučiti in psu omogočit življenje kakršnega si zasluži, potem boš dal vse od sebe!
Je treba biti 100% zagnan in predan, brez tega ni rezultatov in je prava škoda imeti psa, ki životari.

Sploh pa je katastrofa, da nimaš pojma kaj za enega psa si imel.  ::) Bolje, da si sploh ne bi nikoli več omislil psa, raje alarm.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 20 Maj 2013, 13:14:01
Koliko pa pokadiš na dan?  ??? Z enimi čiki pes živi vsaj 2, če ne 3 dni mislim z ekvivalentom denarja...mogoče pa nika šenka kakšno kokoš...
ponavadi 2 škatlice, včasih se zgodi tudi da pokadim 2,5 škatlice na dan
to mi je jasno, ampak nisem pripravljena opustit cigaret, niti psihično niti fizično, zato si ne mislim omislit še enega psa, kot sem že prej povedala, on si pa vzame psa ko še za kruh nima.. jaz pač za enega imam, za dva pa nebi imela in bi oba al pomalem stradala ali bi pa samo jedel eden in bi tadrug crknil. Mislim, enako se mi zdi in ni prav da če ve da še zase skoraj nima, da si omisli psa, za katerega poleg tega da ga ne zna uzgajat ne zna niti pravilno skrbet, torej osnovne pasje potrebe..Med nje spada po moje tudi čas. Veliko časa, ki mu ga očitno ne namenja ker se pes ne zna obnašat.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #55 : 20 Maj 2013, 13:52:45
Daj cici ne tumbaj. Prvo kot prvo, noben, ki si lahko privošči 2 škatli čikov na dan nima kaj jamrat. Ker s tem vrže v zrak denar, s katerim bi si lahko plačal zajtrk, kosilo in večerjo, pod pogojem, da bi si sam kuhal iz osnovnih surovin. Sploh pa tak zasvojenec nima kaj naprej metat komurkoli. Noben me ne bo prepričal, da zasvojenec postopoma ne more priti iz dveh do treh škatel na dan na dve do tri škatle na teden.
Miha nikjer ni napisal, da nima za kruh.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 20 Maj 2013, 17:37:05
Me bega še en podatek...več psic, ki so imele mladičke...ob podatku, da tudi tale mladič ni kaj dosti pod kontrolo (je spuščen, ni v pesjaku itd.)
aja Miha636 življenska doba od 8-10let je prilično nizka. Tudi za pse tipa roti in ovčar.
In pa kje se je psa šolalo za 3000eur...ko pa so tečaji kakršne potrebuje mladič za osnovo ne pridejo kaj dosti več od 2X nasvet preko maila.  ::) Če grem seštet stroške parih tečajev, priboljškov za tečaje, pa da upoštevam dejstvo, da moraš do šole pridet (razen morda če se voziš na tečaj čez pol države) zna bit, da ne doseže niti polovice 3000eur.
Glede na to, da sem prvo psico v tečaju šolala takrat, ko sem imela še samo boro malo žepnino... je šlo.
Sicer pa izgovori vedno pridejo prav in vedno so za posameznika tehtni, ko se niti z nasveti, ki se jih dobi zastonj ne naredi nič. ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #57 : 20 Maj 2013, 17:40:14
Mislim, da določenim izjavam ni najbolj verjeti


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 21 Maj 2013, 15:50:49
Daj cici ne tumbaj. Prvo kot prvo, noben, ki si lahko privošči 2 škatli čikov na dan nima kaj jamrat. Ker s tem vrže v zrak denar, s katerim bi si lahko plačal zajtrk, kosilo in večerjo, pod pogojem, da bi si sam kuhal iz osnovnih surovin. Sploh pa tak zasvojenec nima kaj naprej metat komurkoli. Noben me ne bo prepričal, da zasvojenec postopoma ne more priti iz dveh do treh škatel na dan na dve do tri škatle na teden.
Miha nikjer ni napisal, da nima za kruh.

seveda je. ::)

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 21 Maj 2013, 15:54:25
zakaj ne 3000 ?? zraven so še stroški, saj ne bom delal samo za pasjo šolo, -elektrika,voda,komunala,televizija,internet,kredit.... in še bi lahko našteval, včasih ko so bili še tolarji in malo boljša vlada sem si še lahko privoščil pasjo šolo zdaj pa skoraj za kruh čez mesec nimam !!
za psa sem gledal po internetu, našel fajn ''inštruktorico'' in mi je na mail za 60 eur poslala navodila za prevzgojo. držim se teh navodil in moram povedati pes se boljše vede in to brez da bi ga peljal v pasjo šolo . pa še nekaj v štirih dneh sem ga porihtal... za pasjo šolo bi dal pa 10krat več pa bi bilo isto !!

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?