Katera pasma??

miha636 · 48967

miha636

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
: 21 Marec 2013, 19:09:07

Zanima me katero pasmo bi dali temu psu ali kateri mešanček je ? Star je 3 mesece. Nevemo kdo je mama in kdo oče ! :)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 21 Marec 2013, 19:17:43
Kje ste ga pa dobili, da niste videli mame? Koliko tehta? Mene še najbolj na nemškega ovčarja spominja.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


miha636

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 21 Marec 2013, 19:19:19
Iz zavetišča je, nismo ga tehtali!



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 21 Marec 2013, 19:21:07
Pa vam tam niso nič povedali koliko bo približno zrastel? (Glede na mamino velikost)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


miha636

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 21 Marec 2013, 19:31:25
Oni so ga našli nekje v okolici in ne vedo kdo je mama, našli so ga starega okoli 1 meseca :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5 : 21 Marec 2013, 19:37:40
Podobni so bili pri nas eni mešančki nemški ovčar x malinois, tako da glede na dvignjena ušeska in obarvanost je ziher nemčki ovčar kaj zraven delal. Dej ostan na forumu pa sproti kaž njegov razvoj, me res zanima v kakega psa bo zrastel  :)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 21 Marec 2013, 19:44:53
Aha. No če ga boš stehtal boš lahko približno ugotovil koliko ti bo še zrastel, se ti zdi da ima velike šape? Možnosti je nešteto. Mogoče ima v sebi celo Belgijskega ovčarja (ta ušesa so mi malo sumljiva)?

Vem da lahko psa daš na DNK test če bi rad vedel katere pasme so v njemu. (Moj je sicer prve generacije in tega nisem potrebovala vem pa da ta možnost tudi obstaja. )

Je pa res zelo lep.  :-*

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


miha636

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 21 Marec 2013, 19:57:30
šape ima kar velike, kako bom ugotovil koliko bo zrastel ?? :)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 21 Marec 2013, 20:02:52
Iz njegove teže. Saj lahko sam stopiš na tehtnico in potem pač dvigneš mladiča da ugotoviš koliko tehta, ne rabiš peljat k veterinarju.

Če predvidevaš da je res mešanec z nemškim ovčarjem in kakšnim drugim večjim psom lahko računaš na nekje min. 30 kg.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


miha636

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 22 Marec 2013, 19:10:20
Imam en problem, ko dam tega psa v pesjak ponoče, cvili dolgo v noč, kaj naj naredim , ali se bo privadil ??



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #10 : 22 Marec 2013, 20:19:08
Imej ga ob sebi v hiši.



miha636

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 22 Marec 2013, 20:30:46
ne nočem da se navadi notri ! :)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 22 Marec 2013, 20:43:38
Se ti zdi prav da mladiča pri takih temparaturah ponoči pustiš zunaj samega?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #13 : 22 Marec 2013, 20:45:10
ne nočem da se navadi notri ! :)
Zakaj ne?



miha636

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 22 Marec 2013, 20:46:52
sej v pesjaku je toplo, ker je izoliran !!



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #15 : 22 Marec 2013, 20:56:24
Jaz bi ga imela notri v hiši, vsaj za tisto prehodno obdobje, ko se navadi na nov dom, in dokler ni bolj toplo zunaj. Če ga nočeš imeti spuščenega v hiši, ga zapreš v boksu, boks pa imej v svoji bližini.

Ful luštkan je, tudi mene zanima, v kakšnega psa bo zrastel. :)



wayra

  • Gost
Odgovori #16 : 24 Marec 2013, 07:54:07
Jaz sem tudi takoj vidla v njem belgijca, pa nemca, najbolj spominja na to mešanico, obrazek in ušesa celo bolj na malinoisa vlečejo kot na nemca. Po pogledu se vidi da bo brihta 100 na uro, ful je luškan. Za v pesjak ti priporočam, da se zvečer z njim ukvarjaš, preden ga daš spat in ga malo zmatraš, nato pa mu v pesjak daš malo večerjico in mu pokažeš da mora iti spat. Če zelo joka, ga spet daš v ležišče in ga ko je tam malo božaš in crkljaš, da se pomiri in da vidi da tam samo spi, da pesjak ni kazen in  bo ločitev od tebe trajala le do jutra, ko se bo zbudil, pa ga boš spet vzel k sebi.



miha636

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 12 Maj 2013, 15:05:08
Izvedeli smo da je pes belgijski ovčar-malinois. Bom prilimau še kakšno sliko. Kaj pa lahko naredim če pes laja na mačke in druge živali, čudno mi je ker vsakega psa ki sem imelse je v roku enega tedna navadil na mačke, ta je pa velik problemček ?? Pa tudi če zraven hrane pridejo mački zarenčina njih in jih potem lovi okoli hiše. Kaj naj naredim z lepim načinom ??



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 12 Maj 2013, 20:04:27
psa oddaj komu ki ima dejansko kaj pojma o psih.. ::)

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 12 Maj 2013, 20:23:52
Kako ste pa izvedeli da naj bi bil malinois?
Ker meni deluje bolj mesancek z nemcem....
A hodita v pasjo solo?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #20 : 12 Maj 2013, 21:37:27
Belgijski ovčar tolele ni, lahko pa bi bil mešanec z njim. In če je v njem res b od belgijca, potem gre za zelo zahtevnega psa, ki potrebuje najprej zelo veliko gibanja in potem še več zaposlitve. Med drugim je tako rekoč obvezno resno šolanje (v solidni pasji šoli in to ne samo do BBh). Zahteva tudi zelo pazljivo zgodnjo socializacijo (ki ste jo več ali manj že zamudili). Če mu vsega tega ne nudite, ste na poti v zelo resne težave.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 12 Maj 2013, 21:42:28
v tem postu praviš da je mešanec med belgijskim ovčarjem, v drugi temi praviš da je belgijski ovčar, v tretjem postu da je malinois.... Pa daj odloči se že katerega psa imaš, ker tole ni belgijec. Bolj je podoben nemškemu ovčarju.. Tako kot je Lanabela rekla pa, če je res kaj belgijska v njem, se mi smiliš...

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 12 Maj 2013, 22:25:20
Ce sem prav razumela nekaj objavljenih vprasanj,pol niso sam na poti
v tezave ampak so ze u tezavah..
Ce se belgijec oz.mesanec z belgijcem tako mlad res tako obnasa pol
vprasanje kaj bo z njim ko malo odraste..



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 13 Maj 2013, 10:46:40
Dej cici umir se mal. Če nimaš nasveta raje ne komentiraj.



_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #24 : 13 Maj 2013, 11:10:36
Malinois je eden izmed belgijcev ;).

V vsakem primeru - obvezno v šolo in pa zaposlit psa (tako fizično kot psihično). Če ste mislili imeti psa za ''v pesjak'' in nič delati z njim, potem je res najbolje, da se kužku poišče nov dom. Tudi meni izgleda kot križanec malinois/nemški ovčar - obe sta delovni pasmi, ki zahtevata svoje.

Če bo kuža ostal pri vas OBVEZNO v šolo, in kot je Lanabela rekla - ne samo do BBh. Je toliko različnih športov - zihr bosta našla enega, ki ustreza obema ;).

Pa srečno ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 13 Maj 2013, 12:15:41
In btw, zadosti gibanja oziroma ukvarjanja s psom ni takrat, ko  tako meni lastnik, ampak takrat, ko so zadoščene osnovne potrebe psa. v tem se psi med seboj zelo razlikujejo, belgijci so med najzahtevnejšimi in malinoji so najzahtevnejši med belgijci. In kar se tiče socializacije so pri malinojih samci bistveno zahtevnejši od samic.
Lely: mislijo, da so v težavah. Kako zgledajo resnične težave pri odraslih nesocializiranih, nešolanih in zdolgočasenih belgijcih se jim še sanja ne.


lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 13 Maj 2013, 14:03:00
Lanabela:Jst sm s tem, da so ze v tezavah mislila predvsem to da imajo taksnega psa ocitno  pa nimajo pojma o psih..

Imam belgijsko ovcarko zato vem koliko truda sem mogla vlozit v socializacijo in solanje,da imam zdaj psa ki mu lohk zaupam in gre lohk povsod z mano..



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 13 Maj 2013, 15:18:48
Dej cici umir se mal. Če nimaš nasveta raje ne komentiraj.
bil je nasvet: Najprej naj se gospod odloči katerega psa ima, potem pa lahko še kakšno rečemo... ::)

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #28 : 13 Maj 2013, 15:28:16
...... in bo cici bobnar lahko bolj natančno svetoval  :o :D



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 13 Maj 2013, 15:32:52
sem mu že v drugi temi. da naj psa da komu ki ma kaj pojma o psih, pa mu bom še v tej. Psa nekomu ki zna skrbet za psa tk kot je treba.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?