Pes cvili !

miha636 · 35964

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #30 : 14 Maj 2013, 11:52:19
Citiraj
Legalni psi, kaj je to?
Registrirani in čipirani. Takega se ne moreš kar tako znebiti, vsaj ne brez tveganja.

Citiraj
.lahko je pes še tako velik, divji, streniran, ni problema za tiste, ki znajo. Žal.
Znancu so pred leti ukradli dobermana s pesjakom vred. Za čuvat se najbolje obnese navaden cucek v hiši.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 14 Maj 2013, 12:18:25
No, no, tudi starodobni moški so imeli pse, če ni bilo denarja zanje, pa gosi...tudi moški z ogromnimi jajci mora kdaj pa kdaj sproščeno zaspati, vedoč, da bo pravočasno opozorjen na 'nevarnost'.  ;D (recimo prihod tečne žene iz službe)

Da še jaz poskusim dati repliko na ta komentar. Pravijo da v tretje gre rado.
A ni danes tako, da gre moški v hotel na dnevni počitek, če želi sproščeno zaspati (::)) in se izogniti 'nevarnosti'?



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #32 : 14 Maj 2013, 13:13:30
Če moški primerno opravljate svoje delo se ni za bat da bo žena tečna  :P

Fino je imeti čuvaja, sploh takega z malo pameti, vendar je naš ponoči vseeno zaprt v hiši. V okolici se na veliko krade in mi sama varnost psa pomeni ogromno, zunaj se mu na hitro lahko kaj zgodi. Poleg tega je zginilo ogromno bakra, cigani stalno žicajo za staro železje (nimam načeloma nič proti njim ker nas pri miru pustijo, a pravijo da cigan pride mim vsakega psa, koliko je na temu resnice?), izropane so pa zadnje čase bile že vse gostilne in par drugih obratov, seveda poleg domačih hiš. Koliko pomaga da vsi vedo, da imamo pri hiši velikega črnega čuvaja ne vem, ga pa sigurno ne mislim reskirat komu ki na hitro zastrupljeno vabo na dvorišče vrže.

Goske so res fine za tako delo, vendar opozarjajo za vsak drek in se cele dneve samo derejo. Pri nas so se kot nočni čuvaji najbolj obnesle pegatke, te so se zvečer spravile spat na višje veje dreves in se oglašale le ob resni nevarnosti kot je recimo lisica v kurniku. Kolega je imel racmana in ga je bilo treba spravit, ker ni nikogar do hiše spustil. Ne morš verjet kak zna taka perjad ugriznit.

Nika, v detajle se ne bom spuščal, ampak če ti povem, da je bil odpeljan pa še kaj drugega pes ene zelo velikih in ostrih ovčarskih pasem...psa se baje da naučit, da ne jemlje hrane s tal oz od nezanncev, kako tak trening zgleda pa ne vem, baje da je kar neugodno za psa, je imela kolegica tkao izurjenega je jemal hrano samo od nje, sestre in očeta.

Je pa velik črn pes po izročilu odličen odvračatelj določene populacije. Potem so še osli (evo, glede na to, da imaš baje veliko zverinjadi, bi šlo,edino psa ne bi maral) ali pa lame, ki so pri nas kar neznanka (baje jih imajo neki ex rejci škotskega goveda), in s tem uganka tudi za nepridiprave.

Kakšno delo pa naj bi opravljali moški, ni poleževanje po kavču in goltanje piva dovolj? :P


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 14 Maj 2013, 13:49:36
Pes ni za v hišo !! Psa se uporablja za čuvaja, še sploh pa če je nemški ovčar ali podobno (rotweiler). Ta pes ni čivava !!
Mimogrede, nimamo sosedov, živimo na samem !

Mene resno zanima, koliko lahko pes čuva hišo, ki je privezan ali pa v boksu, razen z laježem?  :-\ glede na to da živite na samem, tudi lajež ne bo pomagal, če boste od doma..



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #34 : 14 Maj 2013, 14:04:50
Mene resno zanima, koliko lahko pes čuva hišo, ki je privezan ali pa v boksu, razen z laježem?  :-\ glede na to da živite na samem, tudi lajež ne bo pomagal, če boste od doma..

Pa z dejstvom, da obstaja možnost, da se veriga strga oziroma se vrata pesjaka ponesreči odprejo...


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #35 : 14 Maj 2013, 14:25:18
Pri teh ljudeh velja kot dober čuvaj hud pes, ki veliko laja in je v splošnem nepredvidljiv ter zna hitro čopnat. En tule ne more prehvalit svoje psice, ker se po dvorišču nihče ne more gibat neovirano, takoj mu je za ritjo in ga ščipa, vleče za hlače ali celo resneje šavsne. V pesjaku pa nori, kar je zelo zaželjena lastnost  ::) Moj pes za tega človeka ni nič vreden, ker ga je enkrat ko je bil pri nas na obisku samo povohal in šel stran, seveda ob moji prisotnosti. "Še božu sem ga lahka, kak čuvaj ti je to?"  ;D Ker se je pogovor odvijal ravno v gostilni ob kavici, torej v javnosti kjer lahko marsikdo dobi kako idejo glede na to da pes kao ni hud, sem ga opomnila kako je en pobec že čez ograjo skakal ker se mu ni lublo zvonit in je kar prišel na dvorišče, pes pa na fraj in na polno zaštartal; ter na primer ko je s kirurško natančnostjo prijel enega drugega, ki se mu tudi ni zljubilo zvonit in je prišel kar na dvorišče, vendar je ta raje počakal in občutil kako je ko te ena taka zverina prime z zobmi in pusti brez praske  :-*



miha636

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 15 Maj 2013, 10:15:58
No zdej mi pa povejte kaj manjka temu psu??
Vsak dan ga peljem na sprehod, zvečer grem tečt, ga vzamem sabo, dobi pedigre brikete in hrano iz konzerve, včasih dobi malo mesa. Vsak dan se igram z njemu, Skratka vsak dan porabim približno 2.5 uri za tega psa. A to ni dost ??



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #37 : 15 Maj 2013, 10:26:17
Verjetno nudiš psu vse potrebno, da lahko živi zdravo življenje (razen Pedigreja). Ampak nekaj res ne razumem: kaj ali koga naj tvoj pes čuva v pesjaku  ;)????
Iz tvojih postov ni razvidno prav nič, na kar naj bi kazalo na to, da psa sploh potrebuješ.
Če bi jaz prišla k tebi in bi se tvoj pes iz pesjaka drl in penil, tebe pa ne bi bilo doma, bi preprosto šla mimo njega in si postregla z vsem, kar bi potrebovala. Pa še vsedla bi se na vrtu in malo počivala  :P.
Zame je pes čuvaj prost na primerno ograjenem vrtu (če že res rabiš nekoga, da ti čuva tvoje premoženje, ali kaj že imaš).
 



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #38 : 15 Maj 2013, 10:50:10
Za povprečnega psa bi bilo to dovolj (če je čas, ki ga porabiš zanj tudi kvalitetno porabljen, torej da se tudi kaj skupaj dela in nauči, ne samo hodi oziroma teče). Če pa imaš res kaj karakterno podobnega malinoju, pa žaliboh ne bo dovolj. Dodati bi bilo treba še vsaj urico ali dve miselne zaposlitve in kasneje tudi resnega dela.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 15 Maj 2013, 11:24:15
 :) sestavljanka dobiva podobo. O vseh težavah, ki jih imaste s psom (renčanje, uhajanje v hišo...) mi je sedaj marsikaj bolj jasno.

Pes v pesjaku čuva kaj? Pravzaprav še svoje riti ne.
To, da psa ukradejo (tudi večje ovčarske pasme ali dobermana skupaj s pesjakom) ni nič nenavadnega. Bi celo brez večjih pomislekov si dovolila trditi, da so psi najbrž celo sodelovali. Ker kolikor poznam pse mi je jasno, da vsaka osamljena duša rajši gre s tistemu, ki mu ponudi bližino. To da je nekdo uradno zapisan kot lastnik mu je švedsko jedno.  ;)

Imam 4 pse v hiši, pa še mačke zraven, pa še kak kunec se najde...aja pa kosmate obiske imamo in še tu pa tam koga na dopustu...o packi eni smo  >:D ker imamo čisto hišo, noben ni bolan (razen kaka sezonska virozica pa še to redko) stari starši so ravno v takšnih (ali malenkost slabših pogojih) dočakali 80+. Okrog hodim čista, psi ne smrdijo. Ne da meni ne smrdijo...tudi ljudje, ki ne vedo da imamo toliko živali v hiši trdijo tako. Za živali izvedo šele takrat, ko jim dovolim, da se obiske pozdravi. So začudeni ja, da niso zaznali vonja in galame. So pa večinoma presenečeni samo tisti, ki drugače trdijo, da živali niso za v hišo.

O tečnih ženah in velikosti jajc za čuvanje hiše pa mirno spanje...hja marsikaj je povezano.  :D

Ne uprašat kje spim, da me ne ukradejo :P...me ne morejo, ker imam čuvaje okrog sebe. Da pa mož pride prej domov pa psi ne signalizirajo, ker je to pravzaprav ena super zadeva. Miren spanec imava oba, jajca pa za kaj druga porabimo.

Za čuvanje posesti skupaj s hlevom in lopo z orodjem imamo pa gosi, ki ne lajajo na mačke, ptiče, tudi ne na mimoidoče...ima pa en par gosi jajc toliko, da se ju vsi ognejo pa še za zajtrk jih ostane. Za vzgojo dobrih čuvajev nismo potrebovali izgradnje pesjaka (samo nizka ograja je dovolj), nismo dali faze cviljenja čez, ne kradejo mačkam hrane, ne renčijo na nas, ni jih potrebno sprehajat (tako čuvajo tudi takrat, ko se jaz sprehajam ali sem na izletu)...Pravzaprav so idelne ''alarmne naprave'', ki resnično ne potrebujejo veliko vlaganja časa pa še amortizira se nakup in oskrba hitro. Jajca so neverjetno okusna.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 15 Maj 2013, 11:29:58
Kot pravi Karmen pes cuvaj mora biti spuscen seveda na ograjenem dvoriscu ali vrtu,ker drugace je lohk ne vem kak cuvaj pa ti v pesjaku ne more nic cuvat..razen pesjaka..Mi tud zivimo na samem pa se mi se vedno ne bi dalo poslusat kako se mi pes dere v pesjaku..nasi psi se lepo prosto sprehajajo po vrtu in dvoriscu(ograjenem)in imajo narejena posebna vratca da gredo lahko kadarkoli v hiso in iz nje.
kljub temu da niso ne vem kako dobri cuvaji je ze sam to da so na dvoriscu tri veliki psi in na ograji tabla pozor hud pes dovolj da noben niti ne pomisli da bi plezal  cez ograjo.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 15 Maj 2013, 11:45:45
No zdej mi pa povejte kaj manjka temu psu??
Vsak dan ga peljem na sprehod, zvečer grem tečt, ga vzamem sabo, dobi pedigre brikete in hrano iz konzerve, včasih dobi malo mesa. Vsak dan se igram z njemu, Skratka vsak dan porabim približno 2.5 uri za tega psa. A to ni dost ??
Psu manjka občutek krdela, če že lažje razumeš ta izraz.
Psu manjka ''sorodna duša''.
A česa ima preveč - občutka, da je poceni alarmna naprava.

Psi imajo ene take ''čudne fore'' - radi imajo, da so del družine in ne privesek po potrebi. ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #42 : 15 Maj 2013, 11:58:02
Lunet al gosja al katera druga?

Drugače pa dvomim, da bo tale pes imel dostop do kuče.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 15 Maj 2013, 12:29:36
Weaver, interpretacija po želji.  :P

Seveda tudi jaz dvomim, da bo pes imel dostop do kuče. Verjamem pa v dejstvo, da tudi lastnik ne bo od psa imel tisto kar pričakuje od njega. Obojestranska relacija. Enako kot ''tečna žena'' v povezavi z marsičem.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #44 : 15 Maj 2013, 12:39:06
Saj ne rabi nujno vstopa v bajto (čeprav bi to poenostavilo mnogo stvari, in samo po sebi odpravilo nekaj težav), vendar mu je potem treba posvetiti toliko več časa. Če je pes v bajti z njim komuniciramo, ga učimo....tudi takrat, ko počnemo kaj drugega in se z njim intenzivno ne ukvarjamo - kar zna bit precejšen prihranek časa.
In btw, psu je povsem vseeno ali ima na voljo 100m2 ali pa 5000. Če je sam, potem bo edina rekreacija na tako velikem prostoru pumpanje ob ograji, kopanje lukenj, mogoče še lovljenje miši, prganjanje mačkov in podobne vrlo zaželjene dejavnosti.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #45 : 15 Maj 2013, 12:56:34
No, okej, saj tudi pesjak ima, kot pove ime, svoj namen...plus nisem ravno ekspert za pasme, ampak tisto po moje ni malinois, kvečjemu mešanec z...mogoče ga pa lahko nauči, da postroji kokoši? :)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 15 Maj 2013, 12:56:55
Jaz se pa vedno smejem idejam kot so ''saj smo skoz zuni pa je pes takrat z nami''. Oh kakšna potrata prostora, davkov, ogrevanja, vzdrževanja, pucanja hiše...po možnosti velike več kot tak ene 20kvadratov (povsem dovolj za tuš, školjko, kuhalno ploščo, posteljo). Ker po celem dnevu biti zunaj pač ne rabiš drugega kot it spat.  >:D Zakaj potem imaste bajto tako veliko, da niti en pes ne more bit z vami. Tudi zelo velik pes ne potroši kaj več od 1 kvadratnega metra. Tudi če je po celi bajti ga še vedno ne zasede več kot toliko kot je njegova površina stanja ali sedenja za mojo ritjo  8) Pa še premika se sam. Ko sesam si moram stole sama premikat, psi pa sami prestopijo.  :P

Ok ok saj ni tu tema debate noter-ne noter vem vem...ampak ne gre mimo neizpodbitnega dejstva, da pes ob človeku ne cvili. Tako, da če pes ni za v hišo, je smiselno, da je pa človek zraven psa v pesjaku. Da pa neha sam v pesjaku cvilit mu pa lahko na več načinov ''obrazložimo'', da smo mi lastniki eni taki predmeti v njegovem življenju. Predmetu pa ni potrebno streči tako kot si ta predmet želi. Torej ga tudi ni potrebno ubogat.
In spet bi me v srednjem veku skurli na grmadi, ker živalim pripisujem čustva  >:D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #47 : 15 Maj 2013, 13:11:59
Ta pes je na odlični poti, da postane tak, kot je bil moj pred pol leta. Težav pa se zaveš šele, ko globoko zabredeš.

Sicer jaz nisem plačeval individualnih ur in podobnega(bila sva v mali šoli) sem pa za prevzgojo porabil ogromno časa. Vsak dan vsaj 1h branja knjig, gledanja posnetkov na YT... Potem pa še vsak dan 1h praktičnega dela + igra za utrjevanje odnosa + še nešteto drugih stvari, da sva danes na dobri poti, da se nama čez pol leta(takrat predvidevam da bo moj pes brez ene same vedenjske motnje) pridruži še en kuža - BC. :)

Sedaj pa, če nimaš časa se ti izplača delati malo po malo  in ga imeti v hiši takoj od mladička naprej. Prevzgoja je veliko težja od vzgoje.

P.S. Ne poskušaj raznih CM metod in podobnih totalno primitivnih ter bednih metod, ker se NE izplača. Pa še totalno idiotsko izgledaš ko te ljudje gledajo, da ne govorim o tem kaj si pes misli o tebi...

In pa, če te je ugriznil Rottweiler, si z njim prav gotovo imel odličen odnos, ne? (toliko o tem, kaj pomeni to, da si imel že veliko psov - 0, če niso bili vzgojeni)

Pa ne morem, da se ne vtaknem v prehrano. Pedigree v smeti! Se za malenkost višjo ceno dobi neprimerno boljša hrana. Npr. Bosch... No odvisno, nevem, lahko da ti ni problema dajati tam do 1000€ ali pa še več za veterinarja, ko bo pes na stara leta nenehno bolan zaradi totalno neprimerne hrane. Aja, saj res, v tem primeru se da psa na črno odstrelit.  :-\

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


miha636

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 15 Maj 2013, 13:43:14
Mene resno zanima, koliko lahko pes čuva hišo, ki je privezan ali pa v boksu, razen z laježem?  :-\ glede na to da živite na samem, tudi lajež ne bo pomagal, če boste od doma..
IJOOOOJ če pa pes ni zaprt in tudi na verigi ni. Spuščen je!!



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #49 : 15 Maj 2013, 14:10:49
Za psa, ki ima malino v sebi občutno premalo...  :-\
Poudarek najprej na kvaliteti pol pa še kvantiteti. Če pa zgolj samo po zunanjosti malo spominja in je po karakterju čisto drugo pa bi recimo, da kar šlo.

Veliko število psov v lasti ne kaže na izkušenost, ampak na to kažejo rezultati. Ugriz je pa ogledalo za lastnika, ki ga je lastni pes ugriznil.

Se večkrat zgodi, da je človek, ki ima prvič v življenju psa in se pozanima o vzgoji, je dosleden in pripravljen se učit, 100x boljši od nekoga, ki je pač samo imel več psov.

Delat je treba s psom. Mu biti vodnik in ne samo lastnik in šele pol se lahko pogovarjamo o tem ali je kdo izkušen ali ne oz. kar na enkrat postane to nepomembno ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


miha636

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 15 Maj 2013, 14:31:16
V rdeu je nimi treba več pomagat. Dost je bilo prerekanja ubistvu se iz tega nisem nič pametnega naučiu, vse kar že vem. Moram pa tudi povedati da ste na em forumu vsi zelo nesramni in brez žalitev nič ne morete dosežti. Kaj a vi mislite da bom po treh mesecih ko imam psa ga kar oddal ali kaj, me prav zanima kaj bi vi naredili če bi se vam pes sprevrnil v veliko barabo.Dali bi ga prevzgojiti.nimamo vsi denarja za take stvari. jaz rabim samo psa da me ima rad in da me čuva. nemorm pa pridtdomou iz šihta in se nato 5 ur ukvarjati s psom, pol plače dati za šolanje in hrano. nAZADNJE mi pa zase nič e osatne. vem , zdaj boste rekli da si ne zaslužim psa. Psa si zaslužim, ampak  vem da sem na zečetku ko sem ga dobil naredil majhno napakico. AMPAK meni se zdi da psa ni nujno dati šolati, moraš imeti vsaj malo časa za nje ga in ga imeti rad v dobrem in slabem !!!!!!oprostitekersem nekaj na hitro tole nakracau ampak mi će res živci nihajo



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 15 Maj 2013, 15:11:06
Kaj sploh hoces potem?  ???



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #52 : 15 Maj 2013, 15:16:04
Čudežni recept, ki bi v trenutku rešil vse njegove težave s psom..v stilu...naj poje 1 jabolko na dan, pa bo vse kul?


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #53 : 15 Maj 2013, 15:43:38
Psa ni potrebno dati stran in niti ga ne daš šolat. TI ga šolaš in tudi ni nujno hodit v šolo za to, čeprav je za vodnika lažje, če se mu pokaže. Ampak je pa (kot povsod) treba delat in psa učit, ga zaposlit. Nobena šola ne pomaga, če vodnik ne dela in utrjuje. Za pravilno vzgojo mora pes imet najprej zadovoljene potrebe. Pes mora razmišljat. In pes z delovno zasnovo je narejen za delo in če tega ne dobi je veliko večja verjetnost, da bo z njim prej ali slej nastal problem ali več.
Za psa, ki tega v sebi nima tako močno izraženo pa ne. Pasme niso nastale zaradi lepšega, ampak zaradi človeških zahtev po določenih značilnosti.

Maš knjižnico s knjigami, kakšno lahko tudi kupiš, na netu maš tudi en kup informacij in celo online tečaje...
Plus, da se za psa potrudiš, ne potrebuješ celega premoženja. Nismo vsi sami bogataši  ::)
Če se nočeš pa bo samo na škodo psa in seveda tvojo. Naše sigurno ne. Pa tudi nihče od nas ti ni psa vsilil.

Nikoli in nikjer pa ne obstaja čarobna paličica, samo delo, delo, delo...  in še enkrat, psi se po zahtevnosti precej razlikujejo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 16 Maj 2013, 09:41:00
...jaz rabim samo psa da me ima rad in da me čuva. nemorm pa pridtdomou iz šihta in se nato 5 ur ukvarjati s psom, pol plače dati za šolanje in hrano...
:) e pa prav to si želim tudi jaz in prav to tudi imam in prav tako nimam po šihtu 5ur časa za psa.  ;)
Vsi smo bolj ali manj vezani na neko službo ali neko delo, ki ti pobere toliko časa, da samo za psa pač ne moreš živet. Dejstvo.
Ampak ravno zato pa je pomembno, da je preživet čas s psom kvaliteten - torej da s psom delaš. Imeti rad je pa pač obojestransko dejanje in ne besede ter poravnani računi. Psu je čist useen če je posvojen, kupljen. Tudi čisto vseeno mu je kdo je vpisan v CRP. Prav vseeno mu je koliko ti zapraviš za inšturktorja in hrano. Važno mu pa je da je s tabo. To da je spuščen pravzaprav pomeni, da mu bo še bolj vseeno zate (ker ima več od okolice, kot od tebe).
Besede ''Sej ga imam rad'' psu nič ne pomeni, če mu ne pokažeš, da ga imaš rad. Pokažeš mu pa lahko izključno z dejanji, ki jih pes dojema kot ''imajo me radi''.

Sama imam 4 pse pa če bi se mogla z vsakim posebej ukvarjat 5 ur...imam samo še 4 ure spanja  :P
Koliko dela, časa in problemov si prihraniš če pes živi s tabo v hiši si ne predstavljaš dokler tega ne izvedeš  :) Jaz se samo s svojimi psi ukvarjam morda hm...3 ure na teden...z vsemi ne vsakim posebej (česanje, učenje novih stvari,...). Vse ostalo poteka sproti. Tako, da smo skupaj s psi pa praktično 24/7. Razen čas službe so brez mene, ampak še vedno so pa del družine/brloga, ker so lahko notri (imajo možnost bit zunaj pa sami izberejo, da so rajši notri).

Tako na hitro - družba tudi takrat ko se s psom ne dela, delo s psom, red lastnika (sem spadajo tudi živci)in zavedanje da pes ni baraba ampak je to postal, ker nima nič od vodnika. ''Barabe'' sem sama dobila iz drugih rok...danes so angelčki.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #55 : 16 Maj 2013, 11:41:34
Seveda ni nujno, da gre s psom v šolo in seveda lahko dela po knjigah in filmih. VENDAR: ta vodnik ima hud problem, ki bo postal še hujši. Večji del problema je v lastniku, ki ima svoj prav in ne uvidi svojih napak. Dokler ne bo videl kaj dela narobe ON in ne pes, toliko časa ne bo uspeha. Zaradi tega potrebuje nekoga, ki ga bo naučil kako se izgradi dober odnos s psom, kako zadovoljiti osnovne potrebe psa, ki so očitno večje kot pri prejšnjih psih...in šele nazadnje se bo šolalo tudi psa.
Ravno zaradi tega vzroka  pri rotiju, ki ga je dal šolat drugemu (verjetno šele takra, ko je njemu že zlezel čez glavo) ni bilo uspeha. Pes je bil izšolan, vodnik pa je delal iste napake kot prej - torej stran vržen denar.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 16 Maj 2013, 12:57:27
Podpis!

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #57 : 16 Maj 2013, 13:00:06
Hm... ma kaj je dal drugemu psa šolat? Sem mislila, da je samo en tak zelo čuden izraz...  ::)
Svašta...  :-X

Res velik vprašaj, če bo znal sam porihtat ja...  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 16 Maj 2013, 13:15:57
Mhm. Pa še kako pogosto je to. Ker morjo Psa dat Šolat. Pa Psa Dat V Šolo itd. In potem inštruktor Psa ni nič naučil. No pa take fore. Pa tudi takšni so ki dejansko Psa vzamejo v Šolo (k sebi domov za nekaj časa) in obljubljajo, da bodo Psa naučili. Seveda zadeva ni čisto poceni. Nihče pa ne pove končnega produkta - Pes sicer uboga tistega s katerim je delal. Torej pes zna.
Nekako tako kot to, da avto sam po sebi ne gre nesrečno prehitevat z vinjenim voznikom za volanom. Je še vedno za volanom tisti, ki nima pojma, kako je bolj varno. Pa je zdaj avto tisti, ki je kriv? Ne da mi je živo bitje primerno primerjat s stvarjo. Ampak je vodnik/šofer tisti pri katerem ni razlike.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #59 : 16 Maj 2013, 13:26:05
Saj ponavadi inštruktor nazadnje dela tudi z vodnikom in mu da navodila kako naprej. Seveda pa ni nujno, da se bo lastnik tega tudi držal, sploh če si ne vzame časa za reden trening.
Sicer nikjer izrecno ne piše, da je dal psa šolat drugam, a tako sklepam glede na izraz (sem ga dal šolat), na ceno, in tudi glede na to, da bi, če bi rotija izšolal sam, pri tm psu nekaj več pa vseeno znal narediti.