Pes cvili !

miha636 · 35959

cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 21 Maj 2013, 15:52:41
aja pa miha, 2 ure in polna dan za psa porabit ni dovolj. Je zelo,zelo premalo.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #61 : 21 Maj 2013, 16:39:10
Povprečen pes itak spi več kot polovico dneva


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 21 Maj 2013, 16:57:08
ja pač prespi tisti čas ko je gospod v službi, ko je pa doma pa komot porabi več kot dve ure in pol za psa, ne rečem aktivnega dela, ampak crkljanje, igranje, in ne treniranje..

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 21 Maj 2013, 17:07:00
Ja seveda. Odrasel pes. Ampak še vedno je pa ostalo polovico dneva treba izkoristit maksimalno produktivno. Kar spet ogromno olajša dejstvo, če je pes stalno zraven tebe, ker vse narediš sproti. Dostikrat je bolj pomembna kvaliteta kot sam čas ukvarjanja.  :)
Ma mladiča je tako enostavno zmatrat že samo s tem, da si ga navežeš na sebe pa ti mora sledit po vseh hišnih opravilih. Med tem pa ga seveda lahko vedno nagrajuješ (ali s hrano ali igro ali samo z bližino). No če želiš imet psa, ki te bo čuval in imel rad. Torej psa, ki ti čuva rit (pa ono stvar o kateri je bilo tudi govora >:D). Ker pes, ki se lahko prosto potika po 5000kvadratih se tega ne bo naučil kar tako sam od sebe.
Tisti, ki želijo tudi bolj samostojne pse pa seveda vložijo nekaj drugačnega truda v vzgojo psa. Kar je pa spet zelo veliko svetlobnih let daleč od prepuščanja psa samemu sebi ali samo z omejevanjem v pesjak.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #64 : 21 Maj 2013, 18:44:54
Ne razumem, zakaj dve uri in pol ustreznega ukvarjanja s psom dnevno ni dovolj? Bodimo realni pa si malo poglejmo naše urnike...že služba vzame 8 ur, recimo z vožnjo tja in nazaj še kakšno uro. Pa ima človek poleg psa navadno še kakšno obveznost... v trgovino je tudi treba po hrano, obleko, plačati položnice, avto tankati, peljati na servis, se ukvarjati s športom (ne obstaja samo dogging)...pa spati je tudi treba da o otrocih ne govorimo...mislim, da sem kar dobro povzel dan povprečnega lastnika psa...že služba in spanje recimo 8 ur nam pustita samo še 7 ur časa...vključimo še zgoraj naštete druge dejavnosti, pa nenadoma ugotovimo, da utegneta biti 2 uri in pol kar realna številka...seveda pa je ob vikendih zgodba lahko precej drugačna.



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #65 : 21 Maj 2013, 18:47:15
Aja, kar se tiče čuvanja...dragocenosti je pač treba varovati, kajne?  :P ;D


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 21 Maj 2013, 18:56:18
Zato je pa fajn, če lahko te 2 uri in pol opraviš sproti, kar je pa možno izključno, če je pes s tabo. Pa seveda je dovolj če sta 2uri...če sta ustrezni. Pod ustrezno se pa načeloma divjanje/tekanje/dolgočasenje na sprehodu brez produktivnih dejavnosti ne štejejo. ;)  Pravzaprav psu utrujat 2,5uri niti ni primerno, ker niso sposobni konkretne koncentracije tako dolgo. Zato se pa gre za kvaliteto vloženega časa.
Če bi pes imel dovolj ustrezne zaposlitve težav nebi bilo (ali bi bile manj izrazite). Predvsem s strani lastnika. Vztrajanje na svojem kljub temu, da takšen način ne obrodi željenih sadov je stvar lastnika, ne psa. :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 21 Maj 2013, 18:56:51
Aja, kar se tiče čuvanja...dragocenosti je pač treba varovati, kajne?  :P ;D
Pa ne pred ženo  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #68 : 21 Maj 2013, 19:23:47
Odvisno...včasih prav s strani žene grozi največja nevarnost...avtor teme itak ni poročen  :)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #69 : 22 Maj 2013, 08:08:39
v trgovino je tudi treba po hrano, obleko, plačati položnice, avto tankati, peljati na servis,

Kar menda ne počneš vsak dan? Lahko pa brez problemov na določene dejavnosti pelješ psa zraven - pred pošto/banko povadiš odlaganje, servis je super za socializacijo, pri tankanju pa pač mal v avtu počaka. Moj mehanik je že navajen da pride pes firbcat zravn in mu še zanalašč malo mašin zalaufa da je ja večje veselje. Itak ne moreš celega dneva porabit za psa, a če maš za njega dve ure časa na dan, zalkaj ga sploh imet? Ni to pecikl da ga postaviš v kot ko prideš iz fure. Sicer pa močno dvomim, da velik procent "navadne raje" preživi dve uri kvalitetnega časa na dan s psom.



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #70 : 22 Maj 2013, 08:28:09
Ne vem sicer kakšno lokacijo pošte imate, ampak pri naši bi verjetno od psa ostal samo še povodec...je pač priljubljena mimohodna točka 'sajneboničnaredil' primerkov in njihovih 'nikolinišeteganaredil' ljubljenčkov (moj pač nima 50 kil). Lepo, da imaš fajn mehanika, nazadnje ko sem bil na servisu (ja, veliko sem tam, žarnice zelo rade crkavajo), so tik pred prostorom za izdajo rezervnih delov uspeli razliti olje, v katerega sem posledično zakorakal...ker tudi vemo, da so psi ljubitelji hladilne tekočine za motor, ta pa jim vrača ljubezen v obliki skorajšnje večnosti, se servisov raje ogibam kot hudič križa...mogoče ga bom pa vezl s sabo na kak fotosession, upam da mu bliskavice ne bodo povzročile epileptičnega napada.  ;D

Saj vem, kaj želiš povedati in v veliki meri ti dam celo prav, ampak vlačiti psa okrog često lahko pomeni velik stres tako za njega kot tudi za vodnika. Zdaj, če smo strictni, potem itak 95% ljudi ni primernih za psa, ker je kuži dostikrat sam po 9 ali več ur v kosu, ampak hej, položnice je treba plačati, jesti tudi, vse službe pa niso take, da jih lahko delaš od doma.

Zdaj, če bi se zgledovali po Švici, bi bile ženske itak doma oziroma zaposlene za polovičen čas, ampak to spet ne bi bilo prav marsikomu, pa imamo sklenjen krog.

In ja, jaz imam veliko obveznosti, je pa res, da precej manj kot nekoč, ko sem opravljal 2 joba hkrati in res je, da ima živalca, ko me ni, praviloma človeško družbo. Včasih mora pa pač počakati uro ali dve, kdaj tudi 4, 5, zelo redko pa več. Itak spi oz drema. :)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #71 : 22 Maj 2013, 09:42:01
Ljudje si aktivno porabo časa s psom razlagamo na različne načine. Jaz temu rečem "življenje s psom", ker očitno moj čas z njimi ne porabim prav aktivno.
Moji psi živijo z mano, če sem v hiši ali zunaj, vedno so zraven. Ves čas ko sem doma, smo skupaj, na sprehodih (vsak dan dva kratka in en daljši), včasih malo povadimo poslušnost in kakšen trikec. Ko sem v hiši, so v hiši, sedaj ko je več lepega vremena, pa smo vsi zunaj. Jaz delam na vrtu, oni pa večinoma ležijo in opazujejo okolico.
Če grem v hišo in jim pustim vrata odprta, največkrat pridejo vsi v hišo, ali pa ležijo pred vrati in opazujejo okolico. Če pa vrata zaprem, so tako nesrečni, kot da sem jih zapustila na cesti  :P. To ponavadi naredim, ko čistim tla, da mi ne tacajo preko hiše.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #72 : 22 Maj 2013, 12:30:32
Ljudje si aktivno porabo časa s psom razlagamo na različne načine. Jaz temu rečem "življenje s psom", ker očitno moj čas z njimi ne porabim prav aktivno.

Se še kako strinjam z napisanim....
Moja pesjanka mi tudi sledi po stanovanju ko kaj delam (kuham, sesam, škljocam na comp) kot senca oz. leži na kavču in me motri.... Vendar niti približno ne morem reči, da se takrat UKVARJAM z njo. Sva "samo" skupaj, v istem prostoru.... Ja, tudi spi v postelji - ampak to ni ukvarjanje...
In ja, delim filozofijo z weaver-jem; moja definicija ukvarjanja je:  ko sva skupaj zunaj, na sprehodu, ko jo češem, se igram z njo, jo učim oz. ponavljava tistih par malenkosti, ki jih znava. Skratka, ko se ji res 100% fizično in psihično posvetim.
In meni znese to max 2 uri/dnevno (vikendi izuzeti!).
Je pa tudi res, da jo pri popoldanskih opravkih -kadar je le možno!- vlečem seboj: banka, pošta, določene trgovine.
Skratka verjamem, da moji psici povsem zadošča tudi samo dejstvo, da SEM ZRAVEN (oz. ona zraven mene), četudi nič aktivnega ne počne/va.... Je pa res, da sem si namensko kupila pasmo iz IX. grupe, kar posledično pomeni, da je zunaj sicer energetska bombica, doma pa umirjena kužonka.... Ki se zna sama zaigrati z igračkami in verjamem, da ji nič ne fali in je čisto zadovoljna!
LP



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #73 : 05 Januar 2014, 18:02:19
Živjo :)
Imam sledeč problem s svojim skoraj leto dni starim argentincom..
Pes ko ga pustim v avtu ( če grem v trgovino ali bilo kam) cvili, čeprav v avtu ne cvili več, ampak samo še takrat ko vidi zunaj kakšnega psa.. Cvili ko sva zunaj na pijači in nikakor neda mira ampak samo ustaja se vrti cvili ipd.. Cvili sredi sprehoda če se ustaviva (da se s kom pogovorim ali kaj podobnega),  cvili če je kakšen pes in mu nepustim blizu, skratka non-stop cvili in mi gre že pošteno na živce.. Na ukaz tišina ali ššš ali kar kol uboga samo kakih 5-10 sekund.. Ko cvili se mi zdi kot da bi me prosil, da naj greva na sprehodu naprej, ali naj ga spustim da bo šel do drugega psa ali kakoršna koli že je situacija da cvili..
Kako naj ga odvadim cvilenja in živčnosti, da so bo umiril, ko se ustaviva sredi sprehoda ali pa ko sva na pijači ?

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


srna

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 05 Januar 2014, 20:22:31
Denis, v več temah si izpostavil več različnih težav s svojim novim argentincem, iz vprašanj se vidi, da  si začetnik in ti manjkajo osnove dela in bivanja s psom. Imaš razmeroma zahtevnega psa s komplicirano zgodovino, pravilno bi moral z njim začeti delati takoj - in tega se zanesljivo ne moreš naučiti na forumu.

Investiraj takoj vsaj v nekaj začetnih ur z dobrim inštruktorjem, da te nauči osnov, ter s psom nato pojdita v dobro pasjo šolo.

S forumom in čtivom nasploh si lahko razširjaš obzorja, celostnega in pravilnega dela s psom, spremljanja napredka obeh, opozarjanja na napake ..., pa te mora naučiti v živo dober inštruktor. Že nekaj ur dela z njim/njo ti bo odtehtalo ure visenja na netu in eksperimentiranja, s katerim psa lahko hitro zavoziš, napake pa dolgo odpravljaš. Sicer pa pri takih primerih na splošno prinese rezultate pravilno delo (v skladu s potrebami tega konkretnega psa) v kombinaciji s časom in tvojo potrpežljivostjo. 



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #75 : 05 Januar 2014, 20:42:51
Stvar je v tem, da sem psa dobil ko je bil star 9-mesecev in ni znal dobesedno nič.
Jaz sem z njemu v dobrih dveh mesecih dosegel zelo velik premik in imava že veliko ukazov na katere se odzove. Rad bi le če obstaja kakšen način, ki bi mi pripomogel da pridobim njegovo pozornost oziroma da bo ukaz zdržal dlje ( o prenehanju cvilenja govorim)
Drugače pa na splošno nimam problemov z njemu in ni to prvi pes v mojem življenju.
Vprašanj imam pa zato neskončno, ker sem prvič se vpisal na pasji forum in bi pač rad zvedel kako se vi ubadate s takimi problemi..
Če pa forum ni namenjen vprašanjam, potem pa..
p.s. takoj spomladi greva v šolo, ker do zdaj nisva mogla.

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


srna

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 05 Januar 2014, 21:05:53
Ja seveda je forum namenjen vprašanjem, odgovorila sem ti tako, kot sem v podobni situaciji ravnala jaz - investiraš v nekaj ur z dobrim inštruktorjem, medtem ko čakaš na tečaj. Se obrestuje. Oboje je namreč kompleksno - kako pridobiti pozornost psa med večjimi motnjami in kako odpraviti ločitveno tesnobo (če gre zanjo).



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #77 : 05 Januar 2014, 22:02:37
Kdo pa so ti inštruktorji ? Učitelji v pasjih šolah ?
Je na dolenjskem kakšen ki ga priporočate ?

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


asko

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 10 Julij 2014, 10:44:41
oila!

no mi imamo tudi mladička starega 2 meseca trenutno spi pri nama ,ker ko je bil sam je 1 noč minila mirno ...naslednja je bila neprespana zaradi tuljenja 3 noč ni slo več sredi noči ga je fant prinesel v sobo in smo spali dalje sedaj spi pri nama vrjetno bo se nekaj časa tako potem ga bomo navajali na svoj prostor ....je pa z sobno čist nobenega problema za lulat in kakat pove da more jit ven za cvili in takrat ga odnesemo hitro na travo ..po jedi počakamo cca 10 minut in hitro kakat ...


 



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #79 : 10 Julij 2014, 11:23:29
sedaj spi pri nama vrjetno bo se nekaj časa tako potem ga bomo navajali na svoj prostor ....

In ko ga bosta navajala na njegov novi prostor bo spet cvilil, verjetno še močneje in dlje, ker bo starejši - z močnejšim glasom, več energije in bolj vztrajno, ker je enkrat s cviljenjem že dobil kar je hotel (spanje pri vama). Pa še hudo mu bo, ker mu je enkrat dovoljeno spati pri svojem tropu, naslednjo noč pa je vržen iz njega.
Čepke v ušesa in ignorirat.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #80 : 10 Julij 2014, 11:51:34
Meni se zdi pa to idealen sistem. Ne moreš mladiča, ki je navajen družbe in gužve, v tujem domu kar osamit za celo noč, ampak si mu od začetka v uteho kasneje pa se ga navaja na samostojnost. Tako kot navajanje na boks, ne boš ga kar zaprl za 8 ur, ampak ga boš počasi navajal da je to njegov prostor. Mi ni jasno, kako še sploh lahko kdo posluša tuljenje osamljenega 8 tedenskega mladička.



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 10 Julij 2014, 12:48:34
Se strinjam z Niko. Mladička je bila od začetka pri meni v sobi, v boksu. Nato pa sem boks počasi prestavljala proti vratom, nato na hodnik in na koncu v sobo, kjer je bila potem stacionirana. Pa tudi lažje je, ko kuža še ne more zdržat celo noč, da ga slišimo, kdaj mora ven.



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #82 : 10 Julij 2014, 13:19:28
Moj je bil zraven moje postelje v boksu in se je odvadil cviljenja v kakih 4ih dneh. Ni bil pa v postelji - na to je ciljal moj odgovor (v primeru da imata mladiča pri sebi na postelji, vsaj tako sem jaz razumela, no če je bilo pa mišljeno samo v isti sobi potem pa prejšnji odgovor nima veze).



asko

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 10 Julij 2014, 15:03:47
ne nespi pri nama spi zraven na deki na tleh nimamo se boksa ne košare bomo ga postopoma navajali na drugi prostor ,čeprav najraje spi zunaj ,ker je tudi prej spal zunaj z mamo in vstalimi mladicki v uti ampak zunaj ker jih niso imeli v hiši....nevem pa se kako dolgo bo trajalo da se navadi biti tudi sam... 



sylvia

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 15 Julij 2014, 22:12:21
Pozdravljeni!
Sicer ne vem,če moje vprašanje spada pod tole debato,ampak bom useeno vprašala :o

Naša prečudovita psička Izza,ki je stara dve leti,je prejšni teden zbolela za unetjem ušesa.To težavo smo odpravili( no ja,pojesti moramo še par tabletk),ampak to sploh ni problem.Od sobote dalje se je naša dama odločila,da bo cvilila.Nikoli prej tega ni počela,od sobote dalje pa sploh ne vemo kaj ji je.Če ima na njenem ležišču kakšno igračo,ki po njenem mnenju ne spada tja cvili,če ji vržemo žogico in medtem ko teče ponjo cvili,žogico potem v nedogled drži v gobčku in zraven cvili..Uglavnem,postala je cvileča dama :P  Sicer jo uspešno utišamo,ubogljiva je tako kot prej,ampak mislim,da smo jo razvadili v nedogled :-[



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #85 : 16 Julij 2014, 07:53:39
Pozdravljeni!
Sicer ne vem,če moje vprašanje spada pod tole debato,ampak bom useeno vprašala :o

Naša prečudovita psička Izza,ki je stara dve leti,je prejšni teden zbolela za unetjem ušesa.To težavo smo odpravili( no ja,pojesti moramo še par tabletk),ampak to sploh ni problem.Od sobote dalje se je naša dama odločila,da bo cvilila.Nikoli prej tega ni počela,od sobote dalje pa sploh ne vemo kaj ji je.Če ima na njenem ležišču kakšno igračo,ki po njenem mnenju ne spada tja cvili,če ji vržemo žogico in medtem ko teče ponjo cvili,žogico potem v nedogled drži v gobčku in zraven cvili..Uglavnem,postala je cvileča dama :P  Sicer jo uspešno utišamo,ubogljiva je tako kot prej,ampak mislim,da smo jo razvadili v nedogled :-[
A je psička sterilizirana? In če ni, kdaj se je nazadnje gonila? Lahko bi bila navidezna brejost, takrat psičke nabirajo igrače in cvilijo.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


sylvia

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 19 Julij 2014, 21:02:33
Pozdravljeni!

Naša Izza je sterilizirana,pa tudi cviljenje jo je počasi minilo.Tako da res mislim,da smo jo preveč razvajali :P