vhodna vrata na senzor

šnufi · 6987

šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
: 25 Marec 2013, 14:49:11
ne vem, če sem temo prav uvrstila, če ne, me prosim prestavite ....


torej, kupujem nova vhodna vrata. Rada bi takšna, da bi se odprla, ko bi naš pes prišel do njih in za njim zaprla. Ker on hodi sem in tja, ne bi pa rada, da bi bila vrata vedno odprta oz. ne bi rada bila vedno njegov vratar (ker to tudi vedno ni izvedljivo). Zato iščem varianto, kako to izvesti, prišla sem na idejo, da vrata na tak senzor, kot so v trgovinah. Ima kdo izkušnje s tem, obstaja to za domača vrata? Oz. kaka druga varianta (tista loputa ne pride v poštev, ker gre za njufka, ki bo imel okrog 70 kg (torej loputa bi mogla biti po polovici vrat :) ).

Hvala, lp.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 25 Marec 2013, 15:42:09
Svetovati ne znam, imam pa en pomislek. Koliko umazanije na ta način pes prinese notri, ker sam najbrž ne bo obrisal tac?
Imam loputo za mačke in če jih ne bi omejila na en prostor, bi se mi, kot gospodinji najbrž zmešalo. Sem razmišljala o loputi za psa, pa sem se premislila, ko sem videla, kako gre pri mačkih. Pes ima vratarja. 



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 25 Marec 2013, 17:57:10
Umazanija se reši s tepihom pred vrati in pa po prihodu v hišo, simp ko pasulj. Lažje boš našla pasjo loputo na senzor (pes mora imeti na sebi posebno ovratnico, s polno baterijo, da senzor deluje). Zdej, če za njufa ni dost velikih-potem se ti splača kakega štromarja prosit, da ti uštima.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #3 : 25 Marec 2013, 18:41:01
umazanija se mi ne zdi problem, saj mu ne brišemo tačke skoz ko pride v hišo. itak pa vsak dan sesamo, ze zaradi dlak. Ta loputa mi ni všeč, ravno zaradi tega, ker bi mogla biti po pol vrat, da se on spravi skozi. pa tud to, da bi vedno z ovratnico doma hodo, mi tudi ni všeč. bolj mi je všeč ta sistem, kot ga majo v trgovinah, samo ne vem, če to za privat vrata sploh obstaja.

lp.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 25 Marec 2013, 20:05:42
Obstajajo tudi privat drsna vrata na senzor (ni nujno da so steklena ;) ), vrata recimo za invalide (pač navadna vrata z mehanizmom za odpiranje) ipd. Recimo eden izmed ponudnikov: http://www.record.si/avtomatska-vrata-za-dom/
Ampak je treba tole zadevo dobro razmisliti. Namreč ne bi bil problem samo na primer umazanija, ki bi jo pes prinesel v hišo in sama cena vsega skupaj (predvidevam da ni poceni zadeva), ampak tudi sam sistem odpiranja vrat....nastaviti bi bilo potrebno kdaj bodo vrata zaklenjena in se ne bodo samodejno odpirala, komu in kako se bodo odpirala (lahko bi recimo nastavila kdaj so zaklenjena in kdaj se prosto odpirajo, ampak pomisli na nepredvidene situacije, ko boš recimo zamudila iz službe ali pa boš morala nujno od doma...) In nekako si osebno ne predstavljam, da bi recimo čez dan imela neka vrata v hiši pač vseskozi odklenjena, da bi se kdorkoli lahko prosto sprehajal skozi hišo. Potem, vrata se samodejno zaprejo. Če bo takrat slučajno med vrati pes ali maček, ne bo prijetno. Lahko pride tudi do zlorabe takšnih vrat-nastavi kaj med njih in se skrivi vzvod ipd... v glavnem veliko je stvari pri nakupu takšnih vrat, na katere je treba pomisliti. Obstajajo pa, kot sem že napisala :) Če te še kaj bolj konkretno zanima pa vprašaj ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 25 Marec 2013, 21:28:30
+ povečalo se je število tatvi iz hiš :/ pes ni ravno ovira za nekoga, ki ima namen.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 25 Marec 2013, 21:31:26
Mene bi skrbelo tudi iz vidika izolacije.



_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 25 Marec 2013, 22:16:02
Mene bi skrbelo tudi iz vidika izolacije.
Sama izolacija ni problem....saj so vrata kot vrata. Problem bi bil bolj recimo če bi se pes konstantno šetkal ven in noter. Tako poleti kot pozimi to ravno ni najboljša ideja za samo vzdrževanje temperature v hiši...

šnufi, pa ne misliti da te hočemo (no, vsaj jaz :D) odvrniti od nakupa takšnih vrat. Je čisto tvoja izbira ;) Povedati ti samo želim da je treba pomisliti na ogromno, ogromno zadev, ki jih vse skupaj potegne za sabo. Če te še vedno interesira, mislim da je najboljše, da kontaktiraš kakšnega proizvajalca (če želiš, verjetno lahko še naberem skupaj par imen firm , ki se s tem ukvarjajo), da ti oni natančno obrazložijo kaj in kako :)



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #8 : 26 Marec 2013, 08:13:25
Lily, nekaj takega kot so recordova sem imela v mislih. v bistvu je še boljše, če so to terasna vrata. Lily ti bom pisala na zs za ostale ponudnike, da ne bova delali reklame.

Glede vlomov me ne skrbi, ker je parcela na takem mestu, da ljudi ni, poleg vsega pa je 50 m od nje še ograja krog in krog. Glede prezračevanja, če mu jaz sama odpiram vrata ali se on sam šeta ni neke razlike.  Itak bi bila ta možnost, ko smo doma, vendar je parcela zelo velika in ko sem v sadovnjaku ali na njivi ne morem vedno letat, če bi g. pes bil rad notri ali bi šel ven (ja, vem, da boste rekli, da je razvajen preko vsake zdrave pameti  :-[).

lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 26 Marec 2013, 13:07:41
(ja, vem, da boste rekli, da je razvajen preko vsake zdrave pameti  :-[).

lp
;D :P ;D
No, to se sicer ne da zanikat, ampak dokler ti pa peso lepo shajata ... ja sej zato jih pa imamo!  8)



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #10 : 29 Marec 2013, 18:14:40
 ;D

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Gordana.Leben

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 17 September 2013, 15:59:11
Lily, avtomatska vrata Record so narejena tako, da ne morejo stisnit psa ali mačko.... Če kaj stoji med njimi, se ne zaprejo. Če bi bila vrata nevarna za živali, bi bila nevarna tudi za otroke in jih v stanovanja sploh ne bi smeli montirati. Meni jih bodo v kratkem montirali.