Srčne gliste - filarioza

Urška · 331149

babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 08 Maj 2007, 18:27:56
kakšni so pa kaj simptomi teh srčnih glist?
kako lahko ugotovimo, mogoče samo s pregledom krvi ali se pokažejo tudi zunanji znaki?
na začetku teme sem zasledila, da kuža začne kašljati, da pa je takrat že skoraj prekasno.

hvala!



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #121 : 08 Maj 2007, 20:48:48
Sigurno zveš samo s pregledom krvi, ki je odvisen od števila mikrofilarij v krvi. Baje je kar velik procent tistih, ki jim test ne pokaže prisotnosti.

Znaki so tudi različni...

Tukaj je zelo lepo napisano:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7491.180.html


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 08 Maj 2007, 21:59:35
Hvala, Andreja!



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #123 : 09 Maj 2007, 09:35:13
Mikrofilarije takoj pokaže zelo preprost krvni test z indikatorjem, ki pokaže hkrati filarijo, borelijo in erlihijo. Za odraslo glisto v srcu pa je potrebno opraviti drugačen test, zato se malo počaka. Ko smo posvojili odraslega psa iz zavetišča, je imel zelo hudo okužbo z mikrofilarijami in odraslo glisto. Zdravljenje je bilo dolgotrajno, zelo boleče in drago. Od takrat je negativen. Preventivo pa mu dajemo od prvega aprila do prvega decembra, vsako drugo leto pa testiramo kri. 



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 09 Maj 2007, 16:44:11
Tukaj sem zasledila, da uporabljate neko tekočino, če se ne motim izolskih lekarn ali nekaj takega...
kje pa lahko to kupim?
sicer nism ravno z obale (čist malo stran), sem pa v poletnih mesecih velikokrat na morju tako da me malček skrbi tudi glede tega.

hvala vsem!



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #125 : 09 Maj 2007, 21:46:43
Ivermektin?
Mi ga vzamemo pri veterinarju, oz smo ga jemali...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #126 : 10 Maj 2007, 09:44:40
Ja, vsebuje ivermektin, proizvaja ga lekarna Izola za Veterianrsko postajo v Kopru. Pozor pri collijih, da niso alergični nanj. Jaz za avstralca kupujem Interceptor v Trstu, ki ima drugo sestavo.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #127 : 10 Maj 2007, 10:10:04
Ja, to tekocino dobis pri veterinarjih. Daje se pa en mesec po tem, ko je bil pes izpostavljen komarjem.

Drugace pride Interceptor, 23-45 kg, 8 tablet, 43 eurov.

battito animale


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 10 Maj 2007, 12:12:09
Mi smo kupili skatlo sicer za 12-23kg, ampak je notri samo se po sest tablet (prejsnja leta jih je bilo pa po osem)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #129 : 10 Maj 2007, 14:34:58
Ko sem iskala te tablete po internetu, sem videla, da obstajajo skatle 6 tablet in 8 tablet. V lekarni so sicer kupovali starsi, tako da ne vem. Mogoce si ti ravno naletela na 6 tablet, ali jim je ravno zmanjkalo 8 ???

battito animale


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 12 Maj 2007, 22:57:57
Mi smo kupili skatlo sicer za 12-23kg, ampak je notri samo se po sest tablet (prejsnja leta jih je bilo pa po osem)


Ja,tudi mi smo dobili tako...(iste kile) 6 tabletk.



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 12 Maj 2007, 23:05:12
so pa kar drage te tablete...
ampak saj ni bistveno sam da bo ok!
kako pa kaj stranski učinki?



Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 11 Julij 2007, 21:23:53
Nam je veterinarka za zascito proti srcnim glistam priporocila advocate.
http://www.advocate-spot-on.com
Pozna kdo ta preparat?



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #133 : 11 Julij 2007, 22:40:41
Emmm...a še kdo jemlje ivermektin? Mene zanima doziranje za 26 kg...



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #134 : 20 Julij 2007, 12:28:48
Mene pa zanima če je treba stronghold vedno dat PO stiku s komarji, al lahko tudi prej. Konkretno: a je varno da dam 1 teden pred tritedenskim dopustom. Stronghold naj bi učinkoval ravno do konca dopusta, ampak a to velja tudi proti filriozi?

Los je car!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #135 : 20 Julij 2007, 13:32:18
Jaz bi ga dala se enkrat, ko prides z dopusta...

battito animale


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #136 : 20 Julij 2007, 14:35:51
Aha... No saj vrjetno bom dala kar 2x. Ziher je ziher. Drugač ne dajam strongholda pa ne bi dajala 2x če je čisto vredu tudi tako.

Los je car!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #137 : 20 Julij 2007, 14:53:30
Ma finta je namrec v tem, da moras pri filariji pobit licinke, ki so v krvi, potem ko komar pici. In ker se vsa zdravila dajajo za nazaj, se pravi, po okuzbi, rajsi ne bi reskirala. ce ne bi dajala dvakrat, potem rajsi ne dat prej, ampak daj samo, ko pridete nazaj.

battito animale


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #138 : 20 Julij 2007, 15:07:15
Ma ne, ker zdej morm dat pa še za nazaj enkrat.
Sej bom dala kar 2x pa je. Po štirih tednih stronghold vrjetno ne učinkuje več tako dobro. ::)

Los je car!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #139 : 20 Julij 2007, 16:44:33
Danes sem kupila stronghold pa v navodilih piše, da je treba dati ampulo najmanj en mesec po stiku z okuženim komarjem. Se pravi, da če smo šli na morje 9.7., dam ampulo šele 9.8.?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #140 : 20 Julij 2007, 16:49:19
A ni tko da najkasneje en mesec po prvem stiku. ??? Potem se tiste ličinke že tako razvijejo da jih stronghold ne more več pobit.

Los je car!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #141 : 20 Julij 2007, 16:56:59
A ni tko da najkasneje en mesec po prvem stiku. ??? Potem se tiste ličinke že tako razvijejo da jih stronghold ne more več pobit.

Tako pise tudi v navodilih od Interceptorja...

battito animale


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #142 : 20 Julij 2007, 17:59:49
hej

Meni je vet rekel, da ce grem recimo na morje za 14 dni, da ko pridem iz morja dam takoj stronghold, in ucinkuje za nazaj, ce je psa picil okuzen komar pobije licinke, in pa se 1 mesec naprej, tako da ce grem potem se enkrat na morje (v roku enega meseca od nanosa), ni potrebno dajati se ene ampule.

Pa se en podatek, ki sem ga nasla na netu o tem na strani http://www.noahcompendium.co.uk/Pfizer_Limited/documents/S3772.html:
Citiraj
Heartworm (cats and dogs)

For the prevention of heartworm disease in dogs and cats, Stronghold may be administered year round or at least within one month of the animal’s first exposure to mosquitoes and monthly thereafter until the end of the mosquito season. The last dose should be given within one month of the last exposure to mosquitoes.

Aja, pa se tole iz wikipedie, kako hitro se iz licink razvije odrasla glista
Citiraj
The period between the initial infection when the dog is bitten by a mosquito and the maturation of the worms into adults living in the heart takes some 6.5 to 7 months in dogs and is known as the prepatent period.

Upam, da tole kaj pomaga..

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #143 : 21 Julij 2007, 00:29:10
Meni za stronghold piše tole:

Preprečevanje obolenja pri okužbi z Dirofilario immitis:
Zdravilo lahko dajemo vse leto ali vsaj en mesec po prvi izpostavitvi živali komarjem, nato pa vsak mesec, dokler traja njihova sezona. Zadnji odmerek je treba dati mesec dni po zadnjem stiku živali s komarjem.
Če smo kakšen odmerek izpustili in mesečni presledek med dvema odmerkoma prekoračili, bomo s takojšnjim dajanjem zdravila in s ponovnim mesečnim odmerjanjem možnost razvoja odraslih oblik parazita zmanjšali na najmanšjo možno mero.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 28 Julij 2007, 10:14:51
Hmmm, berem, berem, pa še vedno ne vem kaj naj naredim :-[

Naslednji teden greva z mojo pesjanarko na morje na Hrvaško in sem klicala na Pet Vet glede srčne gliste - če se moramo po dopustu kaj oglasit.
Pa so mi rekli, da če uporabljamo Advantix ali Stronghold, ne rabimo ker je pes že zaščiten. Pač redno naj dobi ampulo in to je vse.  Da tisti psi, ki pa dobivajo Frontline, pa morajo v roku 1 meseca po dopustu priti da dobijo neko injekcijo v podkožje.

Uglavnem - Pupa ima Advantix, tako da naj bi bilo to to, ampak ko berem tale forum pa pišete, da Advantix ni OK ???.

Be happy :)


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #145 : 28 Julij 2007, 13:11:03
Stronghold daje zaščito, ker uničuje ličinke, medtem ko jih Advantix ne. Advantix naj bi sicer deloval repelentno na komarje, torej da jih odganja, ampak če komar piči, pa nima nobenega učinka na ličinke srčne gliste. Mi tako kombiniramo Advantix in Ivermektin, ki se daje 1x na mesec v hrano psu. Se mi zdi še najboljša kombinacija.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 30 Julij 2007, 15:14:36
Luna hvala za odgovor. Me pa še nekaj "matra" - zakaj pa ne pelješ Luno npr. k vetu po morju, da dobi to injekcijo, ki pobije morebitne ličinke?
Ker jaz zdaj ne vem, kaj je bolj prav oziroma neškodljivo oz. priporočljivo - da jo pač peljem vseeno po morju k vetu al da zdaj kar sama nabavim Ivermektin :-[?

Mi lahko prosim kdo zaupa ceno te tekočine (okvirno)??

Be happy :)


majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #147 : 31 Julij 2007, 10:35:22
Že spet jaz :o

No, sem se odločila in bom kupila Stronghold in ji nanesla po morju :P
Edino to me še malo bega, da bo nanos sovpadel tudi s Pratelom, ki ga dam Pupi na 3 mesece - je s tem kaj narobe (mislim, da ne bi bilo predoziranja, glede na to, da je oboje proti notr. zajedalcem) ???

Pa tudi Advantix naj bi nanesla ravno takrat enkrat (nas odlično varuje proti klopom), pa zdaj ne vem, ali bo to že preveč "posegov" v enakem obdobju...

Pozdravčke vsem, ker mi odhajamo na mooorjeeee :-*

Be happy :)


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #148 : 31 Julij 2007, 10:40:47
Luna,kakšno pa je doziranje Ivermektina?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #149 : 01 Avgust 2007, 08:15:08
Doziranje ti piše v navodilih, ko kupiš stekleničko.