Pes si lasti

dvapolica · 1793

dvapolica

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 26 December 2013, 16:43:36
Pozdravljeni!

Imam problem in sicer ko me ni lepo potiho steče po copat in si ga lasti in na noben način ga noče spustit. Postane agresiven če se približaš. Vzamem priboljšek pride do mene čimprej proba dobit nagrada ali pa celo hitro steče nazaj in nikakor ne pusti da bi šla do njega ker začne "napadat".

Kako bi probala to agresivnost spremenit



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 26 December 2013, 17:49:59
Preprosto-pospravljaj copate. Še ena preprosta reč, menjaj za drugo igračo ali proboljšek-s tem, da daš priboljšek iz ene roke, z drugo pa sočasno vzameš copat.

Naučiš PUSTI-ZVOLI, delaš vaje za samokontrolo (pri hrani, igračah....), s psom se več ukvarjaš (učiš trike, poslušnost, delaš razno razne vaje).

Na tem forumu je že ogromno napisano-preberi si malo o učenju različnih zadev, na YT so tudi zelo nazorni videi od kikopup, susan garet.

Imam pa en tak močan občutek, da se na forumu pojavljajo novi nicki, za njimi pa iste osebe.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 26 December 2013, 20:13:40
čara mal je smešno tole a ne da? nič ni napisano koliko je pes star, kaj že zna... ???



p0gi

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 27 December 2013, 22:30:58
Preprosto-pospravljaj copate. Še ena preprosta reč, menjaj za drugo igračo ali proboljšek-s tem, da daš priboljšek iz ene roke, z drugo pa sočasno vzameš copat.

Se ti ne zdi, da bi pes ki dobi ponujen priboljšek, ko ima copat še v ustih, to razumel kot nagrado? Jaz osebno ga ne bi nagradil s priboljškom za dejanje ki ga ne odobravamo. Pes bo mislil, da mora vzeti copat, da potem dobi priboljšek.

Drugače pa je najslabše, če se psa ustrašimo ali cviknemo, ko zarenči. S tem on ve da je zmagal. Če zarenči na nas je najbolje, da se s prsmi približamo proti njegovi glavi (tako da je naša glava nad njegovo) in ga okaramo, ali ga s telesom omejimo v kot, dokler se ne umiri in mu odvzamemo copat, nato pa ga pustimo.

Potem pa probaj, da mu v bližino daš copat in ga zamotiš s priboljškom. Gledati mora tebe in ne copat. ko te gleda mu daš priboljšek in ga pohvališ. Če pogleda copat mu rečeš ne ali fuj (kakor je naučen).



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 27 December 2013, 23:17:04
Se ti ne zdi, da bi pes ki dobi ponujen priboljšek, ko ima copat še v ustih, to razumel kot nagrado? Jaz osebno ga ne bi nagradil s priboljškom za dejanje ki ga ne odobravamo. Pes bo mislil, da mora vzeti copat, da potem dobi priboljšek.
Ne. Psa učiš spuščanja. Na koncu prideš celo tako daleč, da spusti na sam ukaz. Ne dobi priboljšek zato, ker je vzel copat ampak ker ga je spustil.

Če zarenči na nas je najbolje, da se s prsmi približamo proti njegovi glavi (tako da je naša glava nad njegovo) in ga okaramo, ali ga s telesom omejimo v kot, dokler se ne umiri in mu odvzamemo copat, nato pa ga pustimo.
Ja! Probaj tako! (sicer ne vem koliko je pes star, kako daleč je cela situacija in kakšne agresivne napade izvaja pes) Ampak ko to narediš in ko boš tako priročno ponudil-a svoj obraz psu in te 'pajsne' taj v njega... si daj en vzgojni šamar in si čestitaj, ker si ***!



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 27 December 2013, 23:27:50
Citiraj
Če zarenči na nas je najbolje, da se s prsmi približamo proti njegovi glavi (tako da je naša glava nad njegovo) in ga okaramo, ali ga s telesom omejimo v kot, dokler se ne umiri in mu odvzamemo copat, nato pa ga pustimo.
Pri mladiču to še še gre, ampak poskusi enkrat pri enem odraslem agresivnežu, pa bomo videli kako se bo končalo...  :-X



p0gi

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 28 December 2013, 10:53:41
Citiraj
Ne. Psa učiš spuščanja. Na koncu prideš celo tako daleč, da spusti na sam ukaz. Ne dobi priboljšek zato, ker je vzel copat ampak ker ga je spustil.
ampak najprej mora spustiti copat, šele nato mu ponudimo priboljšek. če mu ga ponudimo ko ima copat še v ustih je zanj to nagrada, da drži copat. Če ne spusti copata mu s prstom pritisni v kotiček ustnic (tam kjer se stikata spodnja in zgornja čeljust), pes ponavadi refleksno spusti. Potem mu ponudi priboljšek.

Citiraj
Ja! Probaj tako! (sicer ne vem koliko je pes star, kako daleč je cela situacija in kakšne agresivne napade izvaja pes) Ampak ko to narediš in ko boš tako priročno ponudil-a svoj obraz psu in te 'pajsne' taj v njega... si daj en vzgojni šamar in si čestitaj, ker si ***!
Če kaže znake prave agresije (glej ustnice, ušesa...) ni priporočljivo. Če pa samo protestira, oziroma če se je navadil da z renčanjem dosega svoje, potem pa ni problema.




airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 28 December 2013, 11:35:27
Citiraj
Če ne spusti copata mu s prstom pritisni v kotiček ustnic (tam kjer se stikata spodnja in zgornja čeljust), pes ponavadi refleksno spusti. Potem mu ponudi priboljšek.
Spet - pri kakšnem ''mehkem'' psu že deluje, ampak pri nekaterih pa čisto nobena fizična sila ne prepreči da bi kaj požrl. Zato pa je učenje in vzgoja, s tem pa se da vse naučiti.  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 28 December 2013, 11:42:14
Jezusi kristus, s katerega planeta si ti p0gi.

1. Vzameš priboljšek in ga postaviš psu pred nos
2. pravočasno ga skriješ v pest in počakaš, da spusti copat
3. sočasno ko primeš copat, daš priboljšek

voila-brez konflikta, volk sit, koza cela :)

Spuščanje igrač etc-cufanje,
1. Se pocufaš malo sem tja, pes vodi tempo in te vlači naokoli 10-15sekund
2. obmiruješ kot kip (lahko daš igračo tesno ob svojo nogo)
3. ČAKAŠ v tišini in okamenel
4. pes spusti potrdiš in nadaljuješ z drugo rundo igre. predno zagrabi dodaš kak namig, ukaz...kar boš uporabljal za začetek igr (jaz imam GET IT)
5. ko pes dojame sistem začetka igre in spuščanja-dodaš ime za spuščanje igrače (jaz imam OUT).

Zakaj imam ANG jezik? Ker sem v prvo zafurala in naučila nekaj čisto drugega kot bi si želela. :)

Če ti angleščina ni problem si nabavi knjige Teaching with reinforcement!
Sicer je zelo lepa knjiga tudi v sloveščini TO! Priden pes.  od ammm hmm ŠKD Krim (a je karmen zahariaš?)

V dobro psa in za tvoj lastni napredek-izobražuj se o tehnikah učenja, o psih, njihovem vedenju! Prebiraj sodobno literaturo, pogovarjaj se s sodobnimi inštruktorji in kakimi lastniki psov.
Več se boš naučil o psih, če boš ubral taktiko, ki je psu prijazna...kot z zatiranjem. In resnično brezveze razpravljat in izgubljat čas z "dominanco"...nepotrebna energija, če mene vprašaš. Je bolj smiselno vložit čas in trud zgolj v šolanje kot tako.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!