INFORMACIJA O PSU

Pitbullka28 · 16836

Pitbullka28

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
: 09 April 2013, 15:45:15
Zdravo

Moje ime je Mateja in imam doma pitbulla miks star je 2 leti. Imam vprašanje za vse vas upam na kakšen odgovor informacijo. Da oprišem situacijo:

Tay je skoten 10.7.2010 v Mariboru kot mali ga je imel njegov prvi lastnik, ker se je ta selil ga je oddal enemu mladeniču v MB, da bi Tay bil bližje ker je lastnik izrazil željo, da bi ga rad še videl. Ta mladenič ga je klub temu oddal naprej v Ljubljano k eni gospe, ki pa ga tudi ni imela dolgo le 1 teden. Taya ni nihčer prepisal na svoj ime klub temu, da je menjal lastnike.

Sedaj pri meni je pa naslednje, ne poznam nobenega človeka, ki bi poznal ozadje vsega tega, lastnik prvi sem ga klicala mi povedal, da se ne spomne imena gospe, ki je imela takrat mladičke niti se ne spomne imena tega mladeniča rada bi iskreno rada zvedela karkoli glede Taya in situacije, rada bi našla kakšnega brata/sestro morda celo nejgove starše, če pa to ne pa bi bla res vesela, če bi se najdu ta maldenič, ki ga je oddal naprej, imam namreč vprašanja zanj pes ima HUDO alergijo čez poletje oz ko začne vse cvetet, dlaka izpada, bruha vsak let je hujše, rada bi da bi se mi kdo oglasil in pojasnil vse skupaj celotno zadevo. Sem dobila odgovor da naj preko čipa pogledam pa vendar mi res nič ne pride to prav, ker čipiran je bil in cepljen 1. pri prvemu lastniku ne pa pri rejnici pač ženski, ki ga je oddala prodala še to nevem...  ???

Iskreno hvala lepa vsem za kakršnekoli infromacije, ... Na novo pa sem odprla temo, da vidim če bi se še kdo našel v tem in pa tud nisem vedla kam naj napišem zadevo.. :)

Lp vsem in pa HVALA  :)

Mateja&Tay


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 09 April 2013, 19:34:44
Ne vidim smisla v iskanju prejšnih lastnikov. Pes ima alergijo, potrebno jo je zdravit in to je to. Saj ti je verjetno veterinar razložil vse o oskrbi takšnega psa, če ti ni ga pelji k drugemu.


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Pitbullka28

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 09 April 2013, 19:45:47
Ne iščem lastnika pač pa še druge pse v leglu oziroma INFORMACIJE, če kdo kaj ve... da bi se mi javil.. želim si spoznat kakšnega psa iz tega legla preprosto je s tem kaj narobe?

Mateja&Tay


katajuska

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 09 April 2013, 19:54:37
Brez kakšnega dokumenta o poreklu boš težko kaj ugotovila, sploh če se prvi lastnik niti ne spomni pri komu ga je vzel.
Če želiš da bi se v tvojem oglasu kdo prepoznal, ki ima doma njegovega bratca ali sestrco, ti priporočam da probaš preko FB, ali pač kjer boš dosegla večji krog ljudi. Jaz sicer ne vidim ravno smisla v iskanju bratcev/sester...



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 09 April 2013, 19:57:56
Ni nujno da bodo ostali v leglu imeli enako alergijo kot tvoj.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Pitbullka28

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 09 April 2013, 20:03:11
Brez kakšnega dokumenta o poreklu boš težko kaj ugotovila, sploh če se prvi lastnik niti ne spomni pri komu ga je vzel.
Če želiš da bi se v tvojem oglasu kdo prepoznal, ki ima doma njegovega bratca ali sestrco, ti priporočam da probaš preko FB, ali pač kjer boš dosegla večji krog ljudi. Jaz sicer ne vidim ravno smisla v iskanju bratcev/sester...
      Sem probala preko FB pa ni odziva pa ne samo tam, ja lej pač vsak ma svoje ... ane? smisel..  Ni s tem nič narobe pa nč slabega, če se najde kak bratec/sestra od njega.

Mateja&Tay


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 09 April 2013, 20:06:05
Nič ni narobe z iskanjem sorodnikov, tudi kakšno koristno informacijo bi lahko dobila od njih, samo ob tako skopih podatkih jih boš zelo težko našla. Res bi bilo vredno poskusiti na FB, mogoče bi ti objavili na Pes moj prijatelj, ki ima zelo veliko bralcev. Pa še kakšna podobna skupina bi se našla. Sicer bi moral imeti pes naslov vzreditelja napisan v potnem listu, a kaj ko gredo nerodovniški večinoma  žal od rejca brez cepljenja in brez vsakega dokumenta.

Sicer se alrgije dedujejo, a se pogosto zgodi, da ima težave samo en mladič na več legel. Če pa je v leglu več alergikov, pa so alergije lahko enake ali pa tudi ne.


Pitbullka28

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 09 April 2013, 20:08:56
Nič ni narobe z iskanjem sorodnikov, tudi kakšno koristno informacijo bi lahko dobila od njih, samo ob tako skopih podatkih jih boš zelo težko našla. Res bi bilo vredno poskusiti na FB, mogoče bi ti objavili na Pes moj prijatelj, ki ima zelo veliko bralcev. Pa še kakšna podobna skupina bi se našla. Sicer bi moral imeti pes naslov vzreditelja napisan v potnem listu, a kaj ko gredo nerodovniški večinoma  žal od rejca brez cepljenja in brez vsakega dokumenta.

Sicer se alrgije dedujejo, a se pogosto zgodi, da ima težave samo en mladič na več legel. Če pa je v leglu več alergikov, pa so alergije lahko enake ali pa tudi ne.
     Ma sej vem da je težko probala sem vse možne načine pa sem rekla da bom še tukaj probala pa mislim da nebom ničesar dosegla važno je da je pes pri meni in da nebo šel več stran! :) Je pa res tole mal smotano da takle se oddaja psa brez da bi se vedlo od kot izvira pač ime od gospe, ki je imela leglo nevem kako se tega ta gospod ne spomne.. pa vendar.. probala sem hvala za nasvet lp

Mateja&Tay


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 09 April 2013, 20:12:50
Glede alergije, boš našla na tem forumu kar nekaj izkušenj in nekateri prisegajo na Nabergoja, drugi na tretma, ki ga sestavijo v Madridu (tvoj vet vzame kri in jo pošlje tja)....

Vso srečo z iskanjem sorodnikov. Jaz sem se trudila da bi dali moj kontakt lastnikom mladičkov od moje psice (iz zavetišča)...pa 0 od tega. Nikoli očitno ne bom izvedela kje so njeni mladički in kako se jim godi. :/

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Pitbullka28

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 09 April 2013, 20:19:12
Glede alergije, boš našla na tem forumu kar nekaj izkušenj in nekateri prisegajo na Nabergoja, drugi na tretma, ki ga sestavijo v Madridu (tvoj vet vzame kri in jo pošlje tja)....

Vso srečo z iskanjem sorodnikov. Jaz sem se trudila da bi dali moj kontakt lastnikom mladičkov od moje psice (iz zavetišča)...pa 0 od tega. Nikoli očitno ne bom izvedela kje so njeni mladički in kako se jim godi. :/
    Glede alergije smo z veterinarjem usega boga že probal, namigoval se je da ima avtoimnusko bolezen no kar hvala bogu ni je pa tako, da bi mogl kri vzet poslat v Nemčijo in tam naredijo cepivo proti alergiji kar pa mi je jasno povedala da to ni pocen.. tako da se borimo s tem s tabletami Medrol alergijski šampon ipd. ker težko vemo kaj je najverjetneje je cvetje krivo, ker ko začne cvetet začne močno kihat par dni za tem ali teden mu začne odpadat dlaka. Lani je še bruhal, krvavo drisko imel .. bogi je bil fuul. Tak da upam da bo letos kaj boljše.. kar se tiče iskanje bom prekinla, ker pač vidim da nebom najdla ničesar, zanimivo mi je da sem dala tudi na stran podarim.si tam kjer sem najdla za oddajo ga od gospe pa se mi ne javi..

Mateja&Tay


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #10 : 09 April 2013, 20:40:45
Pri alergijah na cvetni prah poomaga: doma imeti travo redno pokošeno zelo na kratko. Izogibati se sprehodov po travnikih, če pa se že gre na travo, pa se psa takoj po sprehodu spere z vodo. Srbeče izpuščaje se lahko zdravi z čajem iz hrastovega lubja (obkladki, lahko tudi kopeli). Samo alergija na cvetni prah običajno zgleda drugače, pojavljajo se pikice ali drobni mehurčki po koži, zlasti trebuha, lahko izpadanje dlake, bruhanje pa ne.


Pitbullka28

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 09 April 2013, 20:47:47
Pri alergijah na cvetni prah poomaga: doma imeti travo redno pokošeno zelo na kratko. Izogibati se sprehodov po travnikih, če pa se že gre na travo, pa se psa takoj po sprehodu spere z vodo. Srbeče izpuščaje se lahko zdravi z čajem iz hrastovega lubja (obkladki, lahko tudi kopeli). Samo alergija na cvetni prah običajno zgleda drugače, pojavljajo se pikice ali drobni mehurčki po koži, zlasti trebuha, lahko izpadanje dlake, bruhanje pa ne.
   Mhm če po travi hodi dobi bulice male rdečkaste, ma pa tak kokr sm napisala ko cvetje zacveti močne probleme tak da že veterinarka ni vedla več kak pomagat kar je vidla, ker govorit nekaj al pa dejansko videt stvar je res čist nekaj drugega. Vem da je rekla, da je hrana tudi kriva ( ker imajo te pasme probleme z alergijami ) in mi je rekla, da nepravilna hrana se kopiči ko zacveti cvetni prah se sproži reakcija ... pa klub temu ni pomagalo dolgo druga hrana. Bomo vidli kako bo letos res upam da bo vredu, prvič je blo sam mal praskanja pa izpadanja dlak in bulice prilagam sliko kako izgleda. Pač dela se na tem pa bo sj nimam kej velik možnosti zato pa sklepam da se ga je tokrat oddalo naprej seveda je to samo SKLEPANJE -  tukaj na tej sliki je to milo je blo prvič ko sm ga mela ni blo tok izrazito bolj se vidi ko je dlaka mat taka težko opišem, ne sveti se takoj vem kdaj se pripravlja na alergijo praska se, kiha, ipd.

Mateja&Tay


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 09 April 2013, 20:50:40
No ja. Potem ti ostane še nabergoj, ki je cenejši, pa mislim da Madrid cca 250 eur test + serumu oz. zdravilo.
Bolje to, kot psa skozi leto, več let, filat z medrolom (jetra).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Pitbullka28

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 09 April 2013, 21:01:50
No ja. Potem ti ostane še nabergoj, ki je cenejši, pa mislim da Madrid cca 250 eur test + serumu oz. zdravilo.
Bolje to, kot psa skozi leto, več let, filat z medrolom (jetra).
   Medrol dobiva samo ko nastopi alergija to je kak teden več ne, ker pol vse izgine lani smo ga dal 3x pa je blo okej je pa res ja da so jetra mal... pa ne sam jetra... bo treba nekaj nardit.

Mateja&Tay


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #14 : 10 April 2013, 08:03:28
Kot prvo - KRASEN pes!  :-*

Kot drugo pa, ko smo se mi spopadali z alergijami (na hrano in trave) se je od vseh sprobanih hran najbolje oz. že kar popolno odrezala Healthy paws. Ene dva tri mesece smo imeli psa izključno na tem, kasneje smo počasi lahko dodajali tudi druge vrste hrane v manjših količinah. Poleg tega to hrano vedno priporočam lastnikom s podobnimi problemi in še vsak, ki se je za njo odločil mi veselo razlaga kako res res pomaga. Ampak od začetka mora biti izključno na tem, brez priboljškov in podobnega.

Vprašaj veterinarja o injekciji kortizona ki drži tri tedne, glede na to da se ti za tako kratek čas usuje. Sama ne poznam negativnih stranskih učinkov medrola vs. kortizona, zato se res obrni na strokovnjaka.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 10 April 2013, 09:06:12
Pes je res krasen. No jaz bi postopala tako, če bi imela psa alergika in ne bi vedela na kaj točno je alergičen.
1. testirala prehrambene in okoljske alergene (kri v Madrid ali Nabergoju).
2. striktno se držala diete (pa verjetno bi za nekaj časa sama pripravljala obroke, sploh če je problem v prehranskih pršicah) in uporabljala "žavbe", ki bi jih dobila od Nabergoja ali Madrida

+ glede na krvno sliko jeter, ledvic.... bi dodajala zeliščne pripravke (pegasti badelj ali suhi pivski kvas za jetra...kako zeliščno žavbo za razstrupljanje telese)...spet pripravki zavisijo od tega na kaj je pes alergičen. Pri ljudeh je C vitamin zelo, zelo dobrodošel v povečani količini v boju proti alergijam + bioresonanca. S tem, da opozarjajo, da je bioresonanca najbolj uspešna, če imaš malo alergenov. Recimo moj bratranc ima čez 4000 alergenov  (ma skoraj da je ni stvari na katero ne bi bil alergičen-gluten, vso meso z izjemo tune, skoraj vso sadje, mislim da še celo riž, pšenica, oves in še iz okolje, kup trav, dreves, rož....) in tu niti ne bi imela vidnega učinka bioresonanca

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Pitbullka28

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 10 April 2013, 09:26:17
Živijo  :)

Hvala za kompliment  vem, da je čudovit kuža! :) Ni kot pravijo pitbull killer pa to je taka muca da res ni :D potem pa kar se alergije tiče meli smo ga na Eukanubi dost časa z okusom ribe, brez priboljškov nevem če je stvar res tak na hrani, ker se je hitro ponovilo vse pač treba bo kri poslat v Nemčijo kot mi je veterinarka naročila, da se nardi cepivo proti alergiji, krvnih preiskav ni nardila ker smo meli medrol v mali obliki in ne dolgo medrol deluje negativno če se jemlje skupaj cca dva meseca brez premora takrat se začenja problem ( sem sama na Medrolu, ker imam presajeno ledvico in ni dosti razlike v tem ) sej zdj je res mir že lep čas ni problema glede alergije, ma energijo je normalno vse vrjetno ker smo meli sneg tak dolgo :) Bom vidla kako bo letos takoj ko se bulica pojavi ga bom naprej skopala s šamponom to je ful pomagalo če bo šlo naprej bom pa upoštevala nasvete, ker je treba to "pozdravit" ker samo moj pikec trpi ko ga tok vse strbi, včeraj se je po travi metal in sem danes gledala pa nima nič bulic :) kar je super upam da zdržimo brez alergije ;)

Mateja&Tay


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #17 : 10 April 2013, 17:29:12
Pri poreklu tvojega psa žal ne morem pomagat, smo pa meli podobnega alergika doma kot je tvoj. Alergičen je bil na več zadev. Vseh sigurno nismo pogruntali, ampak je tako kot so ti razložili. Zadeve se seštevajo in če vsaj par (ali samo enega)  sprožilcev pogruntaš lahko dosežeš, da se izbruhi prenehajo tudi pri ostalih alergenih, ko se pojavijo.

Naš ni prenesel poleg nekega dejavnika iz okolja, verjetno cvetenja trave, purana. Kot prvo potezo smo se odločili, da bomo preizkusili dieto s postopnim dodajanjem hranil in to zelooo počasi. Ko smo našli enega krivca - purana, so se tudi izbruhi skozi pomlad in poletje prenehali. Nismo jemali nobenih zdravil v tem času in srbečico in hraste samo lajšali (morje, čeprav ni hotel vanj, ker ga je peklo je super pomagalo). Se je pa res vleklo več mesecev... Zdravil smo se izogibali, ker je mel izredno slab želodec in ko smo ga posvojili smo se najprej pol leta ukvarjali samo s tem, kako mu ustavit drisko. Posvojen je bil pa pri njegovih osmih letih v nezavidljivem zdravstvenem stanju.

Tako da če še nisi preizkusila izločevalne diete, jo toplo priporočam. Naš je drugače bil večino življenja z nami na hrani Stamina od Krušiča in izbruhov alergij smo se po dveh letih rešili do konca njegovih dni pri cca. 13ih :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Pitbullka28

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 11 April 2013, 10:07:30
Hvala vsem za pomoč in informacije naš je vrjetno na piščanca alergičen pa napako sem delala ko sem kupovala najcenejš brikete in konzerve ( eurospin ) zdaj sem prenehala s tem in mu kupim raje meso sveže kost pa brikete Orien bom zdaj začela kupovat, ker pomagajo smo jih meli nekaj časa ( dokler nas ni mal finančni potovklo ) ker niso tak pocen zdaj smo spet na zeleni veji in mu bom privoščila kar se da dobro hrano se bom pa vrjetno odločila, da bom poslala kri v Madrid kot so mi svetovali nič ne morem izgubit pač pa ogromno pridobit, morda so ga zato oddajal, ker je bil precejšen problem in finančno je blo kar ( še vedno dolžni 250€ ), ker veterinarji niso vedli kaj je narobe imel krvavo drisko, bruhal, skoraj nič jedel čist vse ga srbelo ( to je bila najhujša oblika alergije, ki jo je imel od kar je pri meni ) in so nam dal vsega boga da bi kaj pomagalo pa vrjetno so pomagali briketi pa šampon za alergike tist je res mega, ker ga ne srbi tok in se ne čoha skos ker gre tud do krvi učas :(

Jst sem pač optimist in upam, da bo morda letos boljše :) slišala sem tudi, da je lahko na podlagi psihe žiučen pes nesiguren ipd. ( zaradi stresa, ki ga je preživljal pri mojmu fantu doma ) sedaj sma na svojem in res uživa :D taka razvajena biba je <3  :D

Slikica je nastala malo po tem ko sem ga dobila :D star je biu cca 8-9 mesecev <3


Mateja&Tay