Ali vaš pes je travo?

smukec · 9464

smukec

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
: 19 April 2013, 14:49:26
"Da, 3 dni v tednu" pomeni, da ste zalotili psa, da travo je na tri različne dneve v tednu (pa čeprav jo je v enem dnevu jedel lahko tudi petkrat).

Zanima me, če je prehrana psa povezana s tem kolikokrat jejo travo...




Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #1 : 19 April 2013, 15:16:13
Mojega zalotim skoraj vsak dan ponavadi pa je cvetove od regrata :)



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 19 April 2013, 16:25:52
Moj se je začel spet past kak teden nazaj. ::) Najraje jo je zjutraj, ko je še mokra od rose. Lani se je pasel do začetka poletja, čez poletje je bil mir, potem pa spet, ko se je zunaj ohladilo.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 19 April 2013, 16:41:01
Ne, nobeden od 4. Torej 4x Ne ;) Če se jim je kdaj zgodilo, da so jo pasli smo pač menjali prehrano, do meje, ki jim ustreza.
Pod ''jesti travo'' pa ne štejem pomaganja pri nabiranju regrada ali vrtnarjenju, ko travo cupajo in špukajo po tleh. Pač sodelujejo pri puljenju zelenih stvari. Pri čemer jim občasno uspe odščipnit tudi kaj koristnega ;D

Imajo pa praktično vsak dan na jedilniku kaj kar ni meso. Eden je prav Vegič in obožuje pomaranče, zelje (belo rdeče kitajsko na 101način), jabolka, hruške, korenček...skratka vegi ::) Pa ravno največji, najstarejši in najbolj mišičast ter močan pes.
Se pa potrudim, da jim vedno postrežem ali z domačo hrano ki ima vsaj 1/3zelenjave in 1/3 ostalih nemesnih sestavin ter 1/3mesa ali brikete, ki imajo dobršen delež ne-mesnih sestavin, če pa imajo surovo meso imajo pa zraven v dnevu še zelenjavo za sproti.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 19 April 2013, 17:16:28
Tudi mi menjamo hrano kadarkoli opazim, da bi se moj rad nažiral s hrano. Pride pa tudi kak dan kadar mu ni do hrane, ker mu pač nekaj ne paše in takrat bi se on malo pasel. No v takih primerih mu ponavadi dam kar Ranital in je potem takoj OK.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 20 April 2013, 09:50:14
Moja se je nažirala z travo, ko je bila na surovi hrani z nekaj dodatki. Požrla je toliko trave, da potem ni mogla kakat, ker se trava ni prebavila in ji je v celem kosu prihajala ven. Sem začela dodajati surovo zelenjavo in jogurt pa je malo pomagalo, ampak premalo. Potem sem pa začela kuhat in pasirat zelenjavo ter kuhat žitarice in žretje trave se je nehalo, se še pase, ampak v mejah normale in nima problemov z kakanjem, psica pa je bila prej tudi velika drekožerka, ampak sedaj drekov večinoma ne je več (parkrat na teden kak košček). Pa dodajam tudi oreščke in semena, ampak se je žretje trave nehalo že pred tem... Za travo sem 100%, da je pomagala predvsem kuhana zelenjava in tudi žita, ker sedaj, ko že malo več kot 1 teden nimam možnosti kuhanja spet žre travo (ampak ne toliko kot na sami surovi, pa odpokličeš jo takoj, prej nikakor nisem mogla), od teh vlakninastih zadev pa dobi samo namočene ovsene kosmiče, surov korenček in surova jabolka... Za dreke pa so tudi mogoče pomagali ti dodatki, ampak ne vem, ta teden se konzumacija ni nič povečala, ampak možno, ne bom pa nekaj trdila, mogoče bi ji takaltak kaj kliknilo v glavi pa nebi jedla več  ;)

Tako da sedaj smo na približno 60% surove hrane (meso, kosti, organi, jajca) in 40% kuhane hrane (žita, zelenjava, semena, oreščki, mlečni izdelki)  :) . Ji ful paše  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 20 April 2013, 09:54:34
Se pase kot krava. Bom spet uvedla par žlic navadnega jogurta čez brikete ali pa nekaj skute. Ker sem opazila da jo takrat manj poje. Pa dodala kaj zelenjave zraven pri drugem obroku.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


smukec

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 20 April 2013, 10:02:41
Naša kužika dobi zjutraj brikete Acana (včasih tudi zvečer). Kupujemo tiste 13 kg ali 18kg embalaže in ko poje celo embalažo enega okusa, ji kupimo potem nek drug okus, da malo menjamo. Trenutno ima Acana Pacifica, prej je imela Adult dog, za naslednjo pa bomo vzeli Adult Dog jagnjetina in jabolko, itd... Zraven briketov ji pogosto dodamo še kaj zelenjave ali sadja, npr. na koščke narezana jabolka.
Proti večeru pa dobi kuhano hrano kot npr, polenta, makaroni, ajdova kaša, prosena kaša in zraven kaka govedina ali ribe iz konzerve ali kak umešan jajček, itd...
Lansko leto je sicer jedla zunaj travo ampak res zelo redko, letos pa je travo praktično vsak dan. In gruntamo kaj bi lahko naredili. Razmišljali smo v smeri, da bi probali s kakšnimi drugimi briketi, ali pa bi ji spremenili mogoče drugi obrok, ...

Kakšna žita pa ji to kuhate? A jogurt pa dajete navaden tekoč? Mi ji damo na vsake toliko časa par žlic mleka, ampak to samo zato ker fehta :)



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #8 : 20 April 2013, 10:16:32
Moj se pase spomladi in jeseni, ne glede na to,kaj dobi za jest. Sem že sama gruntala,če mu slučajno ne paše hrana, pol pa sem ugotovila, da je žretje odvisno od letnega časa. Pomirilo me je tudi, da mi je veliko ljudi povedalo, da njihovi psi počno isto, s tem da njihovi še v snegu iščejo travo in jedo koreninice, kar pa moj ne počne.
Sem prišla do zaključka,da mu je očitno všeč okus trave, prepojene z jutranjo roso... :)



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 20 April 2013, 11:15:31
GOSCH, moja je lani jedla čez celo leto, ko je le lahko prišla do nje (torej, če ni bilo snega), pa če je bilo vroče ali mrzlo, suho ali mokro, ali je bila rosa ali ne. Edino lani je pa bila največ na surovi dobila je pa še kak jogurt z zelenjavo (prej sem mešala z briketi, še prej z briketi, konzervami in kuhano, sedaj pa samo z kuhano)... Mogoče ji je dober okus, pa me sploh ne moti, če kaj kdaj poje, ampak ko se tako nažira da ji dela probleme, to pa me moti  ;)

čara, jaz ti priporočam da menjaš hrano. Katero daješ sploh?

smukec, kuham ji večinoma zelenjavo, jo zmiksam, potem pa dodam kako polento ali ovsene kosmiče (največkrat), pšenični zdrob, riž in koruzne kosmiče. Jaz bi na vašem mestu najprej začela tisto zelenjavo, ki jo dajete kuhat, ker jo bo bolj prebavila ;) . Lahko pa tudi menjate brikete, kaj vem, ne spoznam se na to, ker moja poje ful malo briketov ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 20 April 2013, 12:29:13
Magnusson light. Jedla je različne znamke/sestave ProPac, Bosch (adult, jagnjetino, ribo, bio adult), RC maxi light, Techical Light, Fitness trainer, HP divjačina in proso. Na nobeni izmed teh hrani ni nehala jest travo.
Mi pa ni jasno zakaj zmiksaš zelenjavo  ??? Jaz jo na pari za par min pokuham in požre z veseljem

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 20 April 2013, 13:08:17
Zato, ker je drugače ne poje, pa še bolje prebavljiva je zmiksana. Drugače pa jo prej skuham do mehkega  :)

Glede hrane pa ne znam svetovat... Jaz osebno ne bi zraven take hrane dodajala še zelenjave... Ampak pač ne vem probaj, pa boš vidla kako vpliva na njo ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 20 April 2013, 21:18:16
Največ vitaminov se ohrani, če se hrana par minut na pari "kuha"  ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


momokika

  • Gost
Odgovori #13 : 21 April 2013, 14:12:16
Naši jo jedo skoraj vsaki dan ampak ne dosti. Sploh Selly je čisto nora na njo mi jo kar iz rok vkrade, ko jo nabiram za zakljo.  :D



katalun

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 22 April 2013, 11:44:22
Naš Lun je travo kadar mu kaj ne paše v trebuščku. Ponavadi me zjutraj zbudi njegovo "kruljenje" po trebuščku in potem noče nič jest, na sprehodu pa poje nekaj trave. Na večernem sprehodu jo ponavadi pokaka in potem že poje svoj obrok, ko prideva s sprehoda. To se sicer dogaja bolj poredko, mogoče 1 x na mesec ali pa na dva.



Kelly 097

  • Gost
Odgovori #15 : 22 April 2013, 19:58:21
Moja psička jo je vsak dan. Kolikor vem jo potem zbruha ven...  Z njo gre ven tudi vsa dlaka, ki se kopiči v želodcu.

Sicer nevem a je to dobro ali ne. Ali kdo ve kaj?  ???



Monk

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 07 Maj 2013, 16:21:09
Moj tut včasih spominja na vegeterjanca ko probava različne travne cvetke :) Drugače pa je tole dober članek o tem, v angleščini: http://www.caninejournal.com/why-dogs-eat-grass piše pa, da ni to nič zaskrbljujočega in do tega lahko prihaja tut če imajo čisto uravnoteženo prehrano, če ne drugega zaradi pasjih instinktov, ki jih težko razložimo :) Samo pazite, da je trava 'sveža'  ;D




Češnja

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 12 Junij 2014, 11:13:43
Moja psička jo je vsak dan. Kolikor vem jo potem zbruha ven...  Z njo gre ven tudi vsa dlaka, ki se kopiči v želodcu.

Sicer nevem a je to dobro ali ne. Ali kdo ve kaj?  ???
In to je tudi namen te trave, vsaj kolikor jaz vem.

Lp
Č



MANDY

  • Gost
Odgovori #18 : 13 Junij 2014, 11:29:27
Naše tudi jedo travo, vendar so se lani zastrupile ker je bila trava pošpricana in od takrat jim več ne pustim razen v hribih oz. na področjih kjer sem 100% da ni zastrupljena. Sem opazila, da na veliko strupijo travo okoli ograj, tudi po poljih. Pri nas imajo nasade mladih sadik dreves, ki so ograjeni z ograjo in okoli meter ali dva sama suha trava  >:( . Saj takrat ko je suha jo živali ne jedo ampak ko je še zelena in na žalost polna strupa. 



bazilika

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 05 Januar 2015, 09:33:30
Ali psi smejo jesti ti. božično žito?