Biotehniška univerza v Ljubljani, oddelek za kmetijstvo-zootehnika

cici.bobnar · 12429

cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Ima kdo slučajno izobrazbo diplomiran/a inženir/ka zootehnike ali magister/magistrica inženir/ka zootehnike?
Zanima me kje delate, kakšen je bil študij, kako je z službami itd..
Ker sem se odločila da ne grem na veterinarsko fakulteto zaradi obvezne mature iz kemije..Prevelik zalogaj zame, že zdaj zgubljam živce pri kemiji, da si pa nakopljem kemijo še naslednje leto.. Hm, ne  :P
Tako me zanima malo nasplošno, sicer sem prebrala predstavitev programov in vse, vendar mi še par podatkov manjka...
Če bi mi bil kdorkoli voljan kaj več povedati o poklicu zootehnika ter o delu, možnostih zaposlitve, nadaljnega študija, bom zelo vesela.
Najlepša vam hvala ! ;D

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Možnost zaposlitve je zelo majhna, razen če nimaš že doma kmetije ali si zrihtaš kaj preko vez. Kemije je v prvem letniku kar nekaj, tudi v 2. letniku jo imaš predvsem veliko pri prehrani, tako da če ti zdaj ne gre... :-\. Študij lahko nadaljuješ kjerkoli hočeš, direkt z zootehnike greš lahko le na Znanost o živalih, za ostalo rabiš opravljat dodatne izpite.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
:( ma kdo kako idejo kateri faks bi še bil v izbiri če se želim ukvarjati z živalmi, specifično s konji... Pa ne želim na veterino ker 1.nebi gor prišla, 2.se mi zdi pretežka, 3.nočem imeti kemije za maturo...
Katerikoli faks po katerem bi lahko delala z živalmi bi bil super

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


manag

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Tudi mene bi zanimala kakšna mnenja in podrobnosti o zootehniki (še posebej če je šel gor kdo iz gimnazije). Sploh me zanima potek vaj in koliko časa moraš dejansko preživet na faksu.