Gre za klopa?

FioNeja · 2596

FioNeja

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
: 03 Maj 2013, 15:56:14
Danes sem na mojem havančku opazila nekak roza izrastek oz bulico, ki je rastla iz nečesa črnega, ker smo kot začetniki mislili da gre za klopa smo s pinceto odstranili, a ni šlo zlepa, sedaj pa je na tem mestu črna pika, okoli pa je rdeče, ob odstranitvi pa je tekla tudi kri. Ali morda kdo ve, za kaj bi lahko šlo? Ali je bil klop? :(



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #1 : 03 Maj 2013, 16:00:42
Če ste reč spravili jo slikaj.

Drugače pa se klopa vedno po odstranitvi shrani v kozarec, da lahko naredijo analizo, v primeru da pes zboli.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 03 Maj 2013, 21:53:14
Če ste reč spravili jo slikaj.

Drugače pa se klopa vedno po odstranitvi shrani v kozarec, da lahko naredijo analizo, v primeru da pes zboli.

Brez heca. A to resno? Naj bi shranili klopa? Kakšne analize bi pa potem delali? Če zboli pes, mu vzamejo kri in naredijo teste. A se iz klopa lahko več izve?
Nekako mi je to misija nemogoče, shranjevati klope. Toliko kozarcev zagotovo nimam, pa prostora tudi ne. Če bi samo enkratno bero dala v kozarec, bi jih imela ogromno. Lansko leto jih je bilo ogromno. Trije mački+ en pes. Trikrat dnevno. Peči smo rekli krematorij.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3 : 03 Maj 2013, 22:13:55
Meni se zdi tudi ta ideja o shranjevanju klopov precej smešna. Kaj ti potem pes zboli pa na veterino neseš recimo 10 klopov za testirat?  8) No, na veterini bodo verjetno veseli, če bodo morali vse to pretestirati. Sploh, če bi potem ugotovili, da ima vsak od klopov kakšno od bolezni pa moraš potem še psa dati pretestirat.

Pri nas po hitrem postopku romajo v WC školjko ali pa jih na kakšen drug način rešimo muk.  >:D


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #4 : 03 Maj 2013, 22:43:31
Citiraj
Ko ste klopa odstranili, z njim ravnajte pazljivo. Še zlasti v primeru, če sumite, da je bil na živali že več dni (možnost okužbe je po 24 urah večja). Večina ljudi jih najraje odplakne v stranišče, vendar vam priporočamo, da klopa shranite za morebitne nadaljnje preiskave. Dajte ga v majhno, nepredušno zaprto posodico (lahko tudi v kozarec za vlaganje). Vanjo lahko nalijete tudi nekaj medicinskega alkohola. Nato na posodico napišite datum in jo shranite, če se bo pri vašem psu pojavila bolezen.

Vir: http://www.dominvrt.si/clanek/rubrika/ljubljencki/veliko-nas-je-klopa-odstranjevalo-z-oljem-do-danes.html

(sicer pa tudi midva nisva preveč pridna in je do sedaj še vsak klop končal v smeteh :P :-[)

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5 : 04 Maj 2013, 09:33:42
hehehe, si predstavljate, da pridete na veterino s polnim kozarcem klopov?  :D :D Saj vse lepo in prav, da shraniš, samo v realnosti pa vseeno meni ne gre to skup.  ;)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #6 : 04 Maj 2013, 10:35:30
Se nikoli nihce ob sumu na klopne bolezni ni pregledoval klopa ...  ::)

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --