Pobirajmo iztrebke tujih psov v juliju!!!

Weaver · 915

Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
: 30 Junij 2013, 12:09:34
Pozdravljeni,

glede na to, da po ljubljanskih (in verjetno še kakšnih drugih) zelenicah leži ogromno nepobranih pasjih iztrebkov, predlagam, da v mesecu juliju ob vsakem sprehodu poleg morebitnih iztrebkov naših psov poberemo še vsaj en iztrebek tujih psov. Če ga zagledamo seveda.

Jaz bom s to prakso začel jutri in jo izvajal cel mesec. Vesel bi bil, če bi se še kdo drug pridružil.  ;D

LP Weaver


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 30 Junij 2013, 13:08:39
Še bolje bi bilo narediti akcijo, ko se na določenih zelenicah in najbolj obremenjenih poteh in travnikih pobere vse dreke naenkrat. Prijetno druženje, lažje delo (ne nakladaš tujih drekov z rokami v vrečke ampak se jih pobere z lopato in nadeva v večje vreče) in posnemaeš lahko kar nekaj "reklamnega" materiala. In tudi, če prvič čisto sam očistiš recimo eno zelenico pred blokom, bo marsikoga pošteno sram.
Pa še to - tovrstne akcije so najbolj zaželjene pozimi in spomladi, ko dreki ne razpadejo zlepa in se valjajo in packajo tedne in tedne. Poleti zelo hitro izginejo po naravni poti.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #2 : 30 Junij 2013, 14:39:51
Zelo dobra ideja, vendar jaz nimam časa in volje za organiziranje takih zadev, zato bom počel to, kar sem napisal in upam, da sem še koga spodbudil k temu. Če pa kdo organizira kakšno tak akcijo, se jo bom vsekakor skušal udeležiti.