Zaščita pred klopi za ljudi

zoe · 5348

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
: 04 Maj 2013, 15:42:21
Ima kdo izkušnje z repelenti, ki pred klopi ščitijo ljudi? Zanimajo me predvsem čim bolj nestrupene trajne rešitve (zapestnice, obeski...) in ne spreji, ki jih je treba nanesti ob vsaki priložnosti.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 04 Maj 2013, 16:32:50
Mi imamo od Mature takega na baterije. Vsak svojega :) Mami je dobla enga klopa, je pa takrat imela obesek v žepu  ::) do sedaj vsi ostali še nobenega, ga pa nosimo obešenega za pas/žep. Pač na zunanji strani oblačil. Edino rad se sname tako, da ga imamo dodatno privezanega s tanko vrvico.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #2 : 04 Maj 2013, 22:23:58
Just naravna kozmetika: Dišeči losjon

Vsi avtani, pipsi, offi itd. se skrijejo proti tem  ;)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 22 Maj 2013, 15:47:43
Še kakšne izkušnje?

Losjon zame ne pride v poštev, ker bi ga sigurno pozabila kadar bi ga rabila.

Obesek bi morda prišel v poštev, samo je treba pazit, da se ne izgubi ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 22 Maj 2013, 18:25:54
Zapestnica. Ima precej močan zeliščni vonj. Da se jo shranjevati v mini plastični škatli, da obrži vonj čim dlje. Bratu koristi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 23 Maj 2013, 12:24:38
Čara, mi lahko poveš točno katero zapestnico ima?

Hvala :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 23 Maj 2013, 13:25:18
Bux away, firma xintex, prodaja novo tech...ne vem pa če ta reč še obstaja in kje dobit.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #7 : 23 Maj 2013, 13:30:45
A ni imel DM tudi ene take zapestnice? Se mi zdi, da sem jih enkrat videla..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 23 Maj 2013, 13:37:02
Evo slikca...ma tele DM sigurno nima, nikoli. Imajo pa druge. Mislim da se je to prek kake komunale nabavljalo oz. se je naročilo še zraven prifliknilo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Monk

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 11 Junij 2013, 21:28:42
Mah, sam sem malo skeptičen glede teh zapestnic, ker bi morale imeti človeku strupeno količino teh snovi, da bi to na klopa delovalu. Razni spreji, pa mazila bi pa šlo, pač površinsko namažeš po koži in se zaščitiš :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 12 Junij 2013, 11:59:34
Od kdaj so eterična olja strupena? :D saj ne deluje tako, da ubije klopa, ampak z zeliščnim vonjem odganja.  ;D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #11 : 20 Junij 2013, 11:55:05
Se komu sanja, zakaj bi klopi na meni umirali? Če ga spulim ven takoj je še živ, če ga pa najdem ko je že kako uro ali dve prisesan je pa v večini primerov že mrtev. Se mi je že to zgodilo par let nazaj ko je bil pes tretiran s frontlinom in sem mislila, da se je še na mene preneslo, zdaj pa nisem v tesnem stiku z nobeno tretirano živaljo in mi tole ni čisto jasno. Me že ima da bi šla prevert če nimam slučajno krvi zastrupljene, sam je splošno počutje in zdravje izvrstno..



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 20 Junij 2013, 12:54:34
Se komu sanja, zakaj bi klopi na meni umirali? Če ga spulim ven takoj je še živ, če ga pa najdem ko je že kako uro ali dve prisesan je pa v večini primerov že mrtev. Se mi je že to zgodilo par let nazaj ko je bil pes tretiran s frontlinom in sem mislila, da se je še na mene preneslo, zdaj pa nisem v tesnem stiku z nobeno tretirano živaljo in mi tole ni čisto jasno. Me že ima da bi šla prevert če nimam slučajno krvi zastrupljene, sam je splošno počutje in zdravje izvrstno..

Hm, točno na tvoje vprašanje nimam odgovora... Ampak sama sem opazila, da na sprehodu s psom nikoli ne dobim klopa (trkam), niti lezejo ne po meni pa sebe zelo redko zaščitim. Zato imam na sumu, da je to povezano z repelenti, ki so na psu.



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #13 : 22 Junij 2013, 16:53:28
Se komu sanja, zakaj bi klopi na meni umirali? Če ga spulim ven takoj je še živ, če ga pa najdem ko je že kako uro ali dve prisesan je pa v večini primerov že mrtev. Se mi je že to zgodilo par let nazaj ko je bil pes tretiran s frontlinom in sem mislila, da se je še na mene preneslo, zdaj pa nisem v tesnem stiku z nobeno tretirano živaljo in mi tole ni čisto jasno. Me že ima da bi šla prevert če nimam slučajno krvi zastrupljene, sam je splošno počutje in zdravje izvrstno..

Če se smem pošaliti...mogoče si tako strupena? :P


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #14 : 24 Junij 2013, 08:40:46
Zgleda. To so ziher chemtraili krivi  :'(



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #15 : 24 Junij 2013, 11:17:40
Ja, nad savinjsko jih redno spuščajo  :P še posebej so nevarna ta mala letala, ki ti krožijo direkt nad glavo.  ;D Samo jaz se pa ne bi prav nič sekiral, če bi bil klop killer, še komar killer za povrh pa je zmaga. :) Mogoče pa ješ kakšno zadevo, ki slučajno ful owna klope?


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #16 : 24 Junij 2013, 16:25:57
Predvčerejšnjim so jih, sej vidiš kak vreme so nardili, barabe  >:( nej začnejo proti klopom špricat, se bo pol manj ljudi bunlo..

Nič drugačnega kot prejšnja leta..Sam da takrat pa res niso tak množično na mene hodili kot letos in mi mogoče samo ni ratal opazit da crknejo. Komarji me pa obožujejo in že zato vem, da kri ne more bit glih napačna, sam firbec me pa res matra od česa bi to bilo.