Ranice/vnetje med kožnimi gubami

chackk · 1959

chackk

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
: 04 Maj 2013, 20:47:05
Zanima me, če ma kdo izkušnje z infekcijo med kožnimi gubami. Mojemu se zadnji teden malo bolj oči solzijo in očitno nismo bili dovolj pazljivi in so se mu na obeh licih med gubami naredile rane in so v bistvu že rožnate barve in nekako zaceljene, no eno si je pa le uspel spraskat očitno ker je bila malo prej spet krvava  >:( Verjetno kakšne prevelke bojazni ni, jaz mu sicer zdaj kar z Bepanthenom mažem.

Kako pa drugače čistite kožne gube tisti ki mate nagubance  :P jaz jih načeloma kar z vlažilnimi robčki, pa vseeno se mi pogosto zdi da ma med gubami tako izsušeno kožo, a se dobijo kakšne kreme ali pa kaj iz domače lekarne, da sem pa tja malo namažeš...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1 : 04 Maj 2013, 20:54:40
Sicer nimam zgubancka, ampak vseeno.. Kolikor imam jaz izkusenj s hot spoti, se bepanthen ne obnese najboljse. Pri nas se je vse skupaj samo "sfrisalo" in je bilo samo se slabse. Ker koza mora na teh predelih dihati.. Pri nas je najbolj pomagal Betadine (jodov sampon - dobis pri veterinarju), umivanje 2x na dan, pa se je pozdravilo v parih dneh (se je zaprlo, ni vec tekel gnoj ven - smo imeli problem na morju ko se je sfrisalo pod ovratnico v roku dveh dni do zivih ran  :-\).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


chackk

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 04 Maj 2013, 21:27:33
Hmm je logično v bistvu ja, da Bepanthen samo še slabše dela v tem primeru...

http://www.moja-lekarna.com/p-392-betadine-raztopina-100-ml.aspx
Verjetno si imela tole v mislih?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3 : 04 Maj 2013, 23:23:20
http://www.moja-lekarna.com/p-392-betadine-raztopina-100-ml.aspx
Verjetno si imela tole v mislih?

Mislim da je to to, ja.. Jaz sem ga vedno nabavila pri veterinarju (sem sprasevala enkrat v lekarni pri nas pa niso vedeli o cem govorim  :-[). Je pa ta drugacen od navadnega joda - tisti pece na ranah, tale ne.. Je pa iste rjave barve, se ful peni in obarva dlako (svetlo) med umivanjem, ampak potem speres z vodo in je ok.. Sem ga pa vedno tako uporabila, zmocila dlako (manjse povrsine kar vato v vodo in zmocis), potem nanesla betadine na vato, fajn vtrla, da se je fajn spenilo in potem sprala z vodo (z drugo vato namoceno v vodo recimo), na koncu se posusila s kaksno papirnato brisaco..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


chackk

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 05 Maj 2013, 17:02:34
Super, bom šel jutri iskat pa bomo probal. Hvala ti  ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #5 : 05 Maj 2013, 19:48:10
Np.. Pa uspesno zdravljenje!  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album