pot v Kanado

ančka bančka · 2033

ančka bančka

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
: 08 Maj 2013, 11:44:49
Pozdravljeni,
imam vprašanje na katerega mi na VURS - u niso znali odgovoriti. Če je tema že na forumu se pa opravičujem, je namreč nisem našla.
Psička iz našega legla naj bi potovala k novim lastnikom v Kanado. Ali ima kdo izskušnje z zakonodajo v Kanadi : kaj mora imeti, cepljenje, titer, potni list, čip, spričevalo, ... Našla sem namreč le informacije kako je pri uvozu v Slovenijo ne pa kako je pri izvozu v Kanado. Že lani naj bi šla ena psička v Čile a se nismo odločili za prodajo, ker se nam je zdela premajhna, da bi potovala sama, kljub temu, da naj bi ostala pri nas zaradi titra še nekaj časa. Pa še nekako se nam ni zdelo, da bi jo prodali ,, tja dol,,. Tudi za tokratno pot v Kanado se ne strinjam ravno najbolj, da bi bila sama.
Prosim Vas za odgovor, če ima kdo kakšno informacijo. Hvala lepa !



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 08 Maj 2013, 13:20:32
Najbolje se bo pozanimat v Kanadi. Naš VURS ti ne bo dal odgovora, saj ureja samo uvoz v Slovenijo. A kupec se pa ne more pozanimat in ti sporočit?

Sicer pa, striček gugl marsikaj najde ;)

http://inspection.gc.ca/animals/terrestrial-animals/imports/policies/live-animals/pets/dogs/eng/1331876172009/1331876307796



ančka bančka

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 09 Maj 2013, 19:19:15
Hvala lepa za odgovor.
Ja, lahko se pozanima tudi ,, novi lastnik,, a raje preverim še sama, ker nikakor nočem, da bi imela kakšna moja majhna kepica probleme. Vem, vem, to je njegova naloga, ampak, ...
Hvala še enkrat !
Lep pozdrav !



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 09 Maj 2013, 21:40:58
Pa še nekako se nam ni zdelo, da bi jo prodali ,, tja dol,,.
Zakaj pa ne "tja dol"? Enivej, dobro bi bilo da napises za katero pasmo gre ker ce gre za majhno pasmo lahko leti v kabini in se vcasih cenovno splaca osebno leteti s psom, v primeru da vas skrbi kaj bo s psom med potjo, samo ugodno ponudbo je treba najti. Zakaj majhno pasmo..ker ce gre za vecjo pasmo med letom itak ne bo z vami, samo vi boste imeli boljsi filing da ste blizu. Ceprav..razumem da vas skrbi kot tudi mene vsakic skrbi ko posiljam kako dete, ampak treba se je zavedat da niso iz porcelana in tudi ne prodat nekam dalec samo zato ker bi sicer moral potovati "sami in dalec tja dol" je po meni brezvezno panicarjenje. Moje skromno mnenje samo, brez zamere  ;)

Pa se nekaj, VURS vam MORA dati informacije glede tega kaj zahteva posamezna drzava za vstop psa ker vam oni tudi izdajo izvozni certifikat, prilagojen glede na zahteve posamezne drzave.
Pomojem se niste dobro razumeli.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


ančka bančka

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 10 Maj 2013, 13:39:08
Pozdravljeni,
na VURS u mi žal res niso znali povedati. A na linku, ki mi je bil posredovan zgoraj je vse razjasnjeno.
Kar se tiče pa termina ,, tja dol,, je pa tako, da se najbrž vsi malo bojimo nečesa kar nam je neznano, velikokrat neupravičeno.  Sicer smo se pa šele ,, post festum,, spomnili, da bi malčica lahko potovala s prijateljico, ki se je ravno v tistem času ,, za zmeraj ,, selila v Čile. Je vzrediteljica, kin. sodnica in na sploh fejst punca. Tako, da ne bi bilo težav. Tudi po njenih zgodbah sodeč je tam čisto ok.
Ja, pasma je bila in je v obeh primerih majhna, za v kabino.
Lep pozdrav !