Dominantne pasme neprimerne za psa za zaščito družine

Weaver · 28405

Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #60 : 20 Maj 2013, 15:29:07
Res je, mojemu vprašanju je botrovala radovednost, ne želja po provociranju.  :)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 20 Maj 2013, 17:53:54
Kaj sploh pomeni dominanca? To je dispozicija osebka ali v našem primeru psa, kateri želi imeti prevlado nad posameznikom ali neko skupino. Se pravi, da če našega psa kateri drug pes, ki po velikosti ni občutno manjši, grdo pogleda, mora naš pes odreagirati in braniti svoj status.
Pa ravno to ne bo šlo čez. Pes, ki je posrane in nima pojma kam sodi bo odreagiral na vsak pogled.  ;) Pes, ki je na višku svoje samozavesti, samopodobe ne rabi reagirat  :P Če si pa kdo nestabilnost pojmuje kot osnovni pojem dominance pa ravno ne bo držalo.

A zakaj? Zato, ker dovolj samozavesten in dominaten pes že s svojo držo (ki predvsem ni grozeča ampak prepričana vase, prepričana v svoje korake) drugim sporoča, da točno ve kaj hoče. Tako jih večina niti ne pogleda grdo, ker ni razloga za to. Dominanten pes, ki zna kontrolirat okolico to počne z mimiko in ne z izbruhi. Za svoj outfit ne potrebuje resnih spopadov ampak pametne poteze. Še enkrat moja 5kg psica je dominantna in odlično obvladuje krdelo vseh večjih od sebe poleg tega odlično obvladuje situacije na sprehodu. Redko kdaj srečuje sebi enako male pse.
Če kdo potrebuje primer še iz človeškega sveta - voditelji vedno druge v vojno pošiljajo  ;) tistih, ki je ''manj škoda'' kot njih samih.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #62 : 20 Maj 2013, 19:19:10
Mogoče boljši primer: dober voditelj ne bo nikogar pošiljal v vojno, ker bo znal spore rešit na miren način. Če pa bo spopad neizogiben, ga bo vodil in se ne bo skrival za drugimi. Resnično dober učitelj bo pripravil učence do sodelovanja brez zastraševnja s kaznimi, resnično dober šef bo imel zadovoljne podrejene, ki bodo dobro delali brez zastraševanja. Tisti, ki za uveljavitev svoje volje potrebujejo zastraševanje ali celo fizično nasilje so nesposobne reve, ne glede na to, kako visoko se nosijo.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 20 Maj 2013, 19:44:45
Res je. Mhm...zato pa primer iz človeškega sveta  >:D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #64 : 02 Oktober 2016, 00:28:38
Hejla!
Js bi pa sam neki dodala o tej temi, če lahko.
Jst mislim, da je prav, če se pse uporablja za policijo, ipd., ker radi delajo, za to so jih tudi od vsega začetka vzgajali. Zelo dobro se jih da tudi naučiti, da nekaj čuvajo. Če si pa malček spreten, imaš lahko čist pridnega psa, ki z veseljem pozdravi vsakega, ki ga srečaš na sprehodih, vendar pa ne bom lagala, da se (predvsem) ponoči najmanj stokrat varneje počutim, če se ob meni sprehaja kak velik pes. Ženske veljamo (oz.tako moški mislijo) za šibkejši člen, tako da se nemoremo kar po mili volji sprehajati naokoli, kar kamor se nam zahoče. Ob svojem medvedu sem se počutila zares varneje, vsi so rekli o kok maš velikega psa alpa so se mal pohecal, pa so se vendar raje malo ognili (nekateri). Nimate pojma, kako sem se enkrat bala, ko sem šla brez njega ven, in kako skoraj brez skrbi grem, kadar je on tam, ker vem da bi me zaščitil, če bi mi kdo kaj hotel. In prav tako ne veste, koliko fantov/moških te ogovori (vemo v katerem smislu) ko vidi dekle samo na ulici. Meni se je že dostikrat to zgodilo ko sem bila brez psa in to me straši in lahko rečem, da tisti ki govorite, da ne rabiš v današnji družbi psa zaščitnika lahko recem, da ga lahko rabiš, ali pa se ti bo zgodilo da ga boš rabila. No, kar sem rekla če pa si malo spreten ga lahko naučiš da je prijazen, na prvi ukaz pa začne kazati zobe...
Pa prosim ne me napadat, js sm sam zelela prenest sporočilo, upam da ga boste razumeli.
Lp
Aslan

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #65 : 03 Oktober 2016, 11:49:21
No glede na zgornji sestavek bom samo nekaj napisala....
Če si psa omisliš zaradi zgoraj navedenih razlogov, je vsekakor  cenejša in bolj zanesljiva stvar solzivec!  ::)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #66 : 03 Oktober 2016, 14:39:21
Tu je treba zdej zadeve razčistit. Ali je nekoga strah teme ali moških?
Vsakekor je fajn kickbox, judo ali kaj drugega potrenirat, že zaradi mišic, kondicije, družbe. Solzivec je tudi fajn, telefon pri sebi. Če se nekdo boji moških-je v prvi vrsti tečaj samoobrambe, psihoterapije....

Če pa je problem v strahu pred temo, pa najbrž bi pomagala kaka terapija, vizalizacija dobrega izziva, odsevna oblačila za varnost v prometu in luč v roki/naglavi.

In se ne strinjam, da so moški okoli nas plenilci, ki čakajo na to, da bomo same nekje. Se najde kakšen, ampak k srčei naša družba še ni tako pokvarjena.

Ja, so bebci vmes in znajo bit glasni, sploh v družbi so pogumni z besedami v nočnih urah sploh....Večinoma pri tem tudi ostane.  Se petelinijo. Se še fajn spomnim dni, ko sem hodila ven, po ulicah in zadnjih nekaj 100m sama domov. Zdaj pa res le še redko grem ven ponoči. hehe so okoli sami mladiči iz srednje šole in se mi ne da več ubadat s to sceno. Ampak tistih nekaj izjem na leto, ko so kaki koncerti. Me takele zgovorne družbe še manj ganejo kot so me na faxu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #67 : 03 Oktober 2016, 18:44:41
M ne, saj je čist fajn imet psa, ob katerem se počutiš varno in ki zna pokazat zobe, če se kdo vtika vate. Malo manj fino je, če te je brez psa strah it ven. Kot sta ti predhodnici že napisali - delat moraš na tem, da se znebiš strahu. Zna bit zoprno, če svoj strah preneseš na psa, ki ob zate neprijetnem srečanju odreagira kot da bi šlo za pravi napad. Kar za sabo potegne resne težave. Pes ima to, da bo branil lastnika v sebi ali pa tega nima. Pastirski psi imajo. In vprašanje je, če takrat lahko psa zadržoš. Reakcija ni naučen trikec, tako kot je lahko naučen trikec kazanje zob.


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #68 : 03 Oktober 2016, 21:16:22
M ne, saj je čist fajn imet psa, ob katerem se počutiš varno in ki zna pokazat zobe, če se kdo vtika vate. Malo manj fino je, če te je brez psa strah it ven. Kot sta ti predhodnici že napisali - delat moraš na tem, da se znebiš strahu. Zna bit zoprno, če svoj strah preneseš na psa, ki ob zate neprijetnem srečanju odreagira kot da bi šlo za pravi napad. Kar za sabo potegne resne težave. Pes ima to, da bo branil lastnika v sebi ali pa tega nima. Pastirski psi imajo. In vprašanje je, če takrat lahko psa zadržoš. Reakcija ni naučen trikec, tako kot je lahko naučen trikec kazanje zob.

Nisem sama kriva, da mi ni prijetno iti ven ponoči brez psa. Ne, ni me ravno tolk strah, da bi lahko prenašala to na psa. Pes itak sam ve kdaj je treba pa kdaj ne. Ja vem, srednjeazijec :D. Lahko, saj ni blo to tko da bi kar planil, mal je zobe pokazal mal zalajou, ucasih mal zarencou itak pa je biu ze sam pogled nanj vecinoma zadosti, da je preprecilo da bi komurkoli prislo na pamet priti preblizu mene  8)

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #69 : 03 Oktober 2016, 21:17:35
No glede na zgornji sestavek bom samo nekaj napisala....
Če si psa omisliš zaradi zgoraj navedenih razlogov, je vsekakor  cenejša in bolj zanesljiva stvar solzivec!  ::)

Še zdallllleeeč ne zaradi tega. To je samo stvar ki pride zraven kot bonus, ko s psom navezes neko vez. Tisti ki bi to naredil zaradi tega bi bil debil

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #70 : 04 Oktober 2016, 07:27:52
Nisem sama kriva, da mi ni prijetno iti ven ponoči brez psa. ....

Dobro torej je tema kriva. :) Jaz se v življenju držim tega, da je vsak svoje sreče kovač in vsak odgovoren za svoje življenje...Če je ta neprijetnost v temi do te mere, da te  ovira pri prijetnem druženju zunaj, v temi in po potrebi sama v temi domov. Potem je fajn, da delaš na tem, da se strahu znebiš oz. vsaj omiliš. Meni je pomagala vizualizacija dobrega konca, zavestno umirjeno dihanje, no, pa ker sem šla skozi vas, kjer je bilo realno pričakovati kakega psa, ki ni ravno prijateljsko razpoložen, sem imela še poprov sprej 1x mi je prav prišel.
Na faxu se je blo treba tega strahu v temi znebit. Zdaj se bo pa spet začel tek v temi, ko bodo tako kratki dnevi. :)

Psi zavohajo adrenalin in če ti cvikaš, bo pes še bolj. Strah, živčnost zavohajo tudi mladci, ki si te še z večjim veseljem privoščijo z ogovarjanjem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #71 : 04 Oktober 2016, 07:47:26
Meni je pa imeti takega branilca samo dodatna skrb. Je res super, ko ga zvečer še peljem ven (živimo bogu za hrbtom) in ne rabim preveč razmišljat od kje bo kak prasec priletel (un taprav, gozdni oink oink), samo če grema kam ven je pa neprijetno, ko želi branit. Enkrat se je vame spuščal sicer čisto neškodljiv pijanček, ampak ker me je fizično odrinil je pes totalno pop!"%il. Tako da sem se mogla na eni strani ubadat s pijančkom, na drugi strani pa psa držat stran od njega. Se je najdu potem en prijazen pob, ki ga je odstranil, ampak meni ni bila situacija prav nič romantična v smislu "moj bubi me je branil pred nevarnostjo". S tem da mene ni strah in sem psa že od štarta "trenirala", da on nima kaj branit (ko je bil mlad odrasel se še objemat ne bi smela z nikomer) in ima zelo visok prag preden pop!"%i, mislim da je do zdaj samo dvakrat tako kot zgoraj omenjam in mislim, da mi bi bilo vsakič lažje shendlat če ne bi na pinklcu imela še norega psa. Tako da ta "bonus" imeti psa, sploh v teh časih ko pes ne sme grizt in ko Slovenija dejansko ni nevarna, ti res da vedet da te je nečesa pretirano strah in da moraš na tem nekaj narediti. Recimo sprememba miselnih vzorcev - zakaj bi te bilo strah, če te na ulici ogovori fant? Ne bo kar skočil na tebe in te posilil, ti pa da s tem vedet da se mu dopadeš. Lahko si tiho, pogledaš v tla in greš hitro naprej, lahko mu pa nazaj zajezikaš kako pikro, s čimer res tvegaš da mu boš še bolj všeč  ;)



AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #72 : 04 Oktober 2016, 11:54:47
Dobro torej je tema kriva. :) Jaz se v življenju držim tega, da je vsak svoje sreče kovač in vsak odgovoren za svoje življenje...Če je ta neprijetnost v temi do te mere, da te  ovira pri prijetnem druženju zunaj, v temi in po potrebi sama v temi domov. Potem je fajn, da delaš na tem, da se strahu znebiš oz. vsaj omiliš. Meni je pomagala vizualizacija dobrega konca, zavestno umirjeno dihanje, no, pa ker sem šla skozi vas, kjer je bilo realno pričakovati kakega psa, ki ni ravno prijateljsko razpoložen, sem imela še poprov sprej 1x mi je prav prišel.
Na faxu se je blo treba tega strahu v temi znebit. Zdaj se bo pa spet začel tek v temi, ko bodo tako kratki dnevi. :)

Psi zavohajo adrenalin in če ti cvikaš, bo pes še bolj. Strah, živčnost zavohajo tudi mladci, ki si te še z večjim veseljem privoščijo z ogovarjanjem.


Čara, s tem nisem naslovila tebe, in kot vidiš nisem citirala tvojega teksta. Tebi še nisem odgovorila.

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.