Kaj potrebuješ za tekmovanja, razstave?

metasva · 5345

metasva

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Zdravo!
Zanima me ali lahko z svojem labijem sodelujem na kakšnem tekmovanju, če nima rodovnika, ampak v potnem listu mi piše da je labradorec. Hvala za odgovore!  :)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 25 Maj 2013, 17:45:19
Če nima rodovnika potem ni pravi labi (čeprav bo zdaj kdo se kregal, ampak to je dejstvo). Na razstavah z njim ne moreš sodelovati, na večini športnih tekmovanj pa ja :) (canicross, agility, frizbi, rally obedience...).



metasva

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 25 Maj 2013, 17:53:51
Hvala airedale10! Res bi rada se ukvarjala z kakšnim športom z njim. Zdaj je star 2 meseca. Jaz sem pa stara 13 let. Ali mi kakšen šport s psom priporočaš? Roni sem ugotovila da ima zelo močne noge. Sicer pa jaz nisem ravno športnica! Ne tečem zelo hitro.  :)
Ps: mi kdo pove še za kakšen šport in ali je to treba kje trenirat ali ga lahko sama doma? :)



lara

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 25 Maj 2013, 17:57:22
Rally Obedience lahko treniraš sama...Tukaj ne rabiš bit športnica. Vendar je za vse športe obvezna dobra poslušnost, zato je potrebno najprej v malo šolo... :)

"Naj drugi mislijo, da ste nepomembni - za vašega psa ste središče vesolja." - Pam Brown


metasva

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 25 Maj 2013, 18:05:19
Zelo rada bi šla, ampak nimam dovolj na računu sem vse dala zanj. :-\  Imam še en mesec do pasje šole (takrat bo star 3 mesece), ampak je 80€, pa še prevoza nimam.



metasva

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 25 Maj 2013, 18:06:44
Kaj pa delaš na tem tekmovanju?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 25 Maj 2013, 18:10:43
Tekmuješ lahko skoraj povsod, vendar pes v delovno knjižico ne bo vpisan kot labradorec ampak kot mešanec. Sama lahko treniraš marsikaj, poslušnost, RO, sled....vendar pa boš sama zelo težko izšolala psa do te stopnje, da bi bila lahko uspešna na tekmah.
Hmmm...tudi tekme niso zastonj, štartnine, prevoz.....brez pomoči staršev bo težko.
Seveda pa, če drugače ne gre, tudi hodiš brez psa gledat kaj delajo v tečaju  in potem vadiš doma. Ni  isto, je pa bolje kot nič. In greš v šolo, ko nabereš dovolj denarja.


metasva

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 26 Maj 2013, 07:49:52
Hvala.



metasva

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 26 Maj 2013, 08:14:22
Mi prosim kakšen poznavalec športov z psom še kakšen šport našteje?  :)



metasva

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 26 Maj 2013, 08:27:23
Sm že dobila.  :) Za tiste ki jih zanima: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_dog_sports



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 26 Maj 2013, 11:22:09
Več o RO imaš tu http://www.rally-o.si/ :)
Jaz sem z ''mojim'' sicer hodim v pasjo šolo, a se učimo le osnovno poslušnost, RO pa vadiva doma, sicer brez znakov in ovir, ampak vaje pa lahko sam z malo truda brez problema naučiš, če imaš dobre osnove.  :)  Ampak vseeno če se le da pojdita vsaj v malo šolo, je zelo koristna. :)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 26 Maj 2013, 11:36:18
Pa trikci seveda! :o To sicer ni šport, niti se ne da tekmovati (vsaj v SLO ne), ampak je pa izvrstna zabava in razen priboljškov, mogoče kakega klikerja in kakega pripomočka, ki ga najdeš doma ne potrebuješ niti denarja. Sicer moraš imeti s psom dober odnos in vedeti vsaj osnove klikanja in vsega tega :-[ , ampak meni je to še vedno najboljša zabava. Ker če si že vse zapravila zanj in te nočejo vozit v pasjo šolo, potem te na tekmovanja in plačevali prijavnine verjetno tudi ne bodo. :-\

Se opravičujem za zaporedne poste, mi je ravno poteklo 10 minut.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #12 : 26 Maj 2013, 12:07:53
Pasjih športov imaš še pa še, pri nas lahko tekmuješ v agilitiju, rally obidience, pri klasični poslušnosti zaenkrat samo po programu A ali BBh, IPO ("klasika" - poslušnost, obramba, sled), frisbee, pa športi za vlečne pse, čisto komot in brez nekih  hudih priprav lahko sodeluješ v tekih s psom, če si dobra tekačica, dosegljiva sta tudi malce zahtevnejši canicross in bikejoring (vleka kolesa), druge kategorije pa so prezahtevne in predrage. Zelo luštna zadeva je freestyle - ples s psom, kjer psa naučiš več različnih trikcev in iz njih sestaviš koreografijo - zaenkrat tekmovanj sicer nimamo, je pa nekaj vodnikov, ki zadevo obvladajo in svoje znanje pokažejo kot popestritev drugih prireditev. Lahko narediš tako točko povsem sama, če imaš smisel za to.


metasva

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 26 Maj 2013, 12:29:14
Hvala za vse odgovore in nasvete. Koliko pa približno stane prijavnina za tekmovanje? Razmišljala sem, da bi trenirala aglity.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #14 : 26 Maj 2013, 12:43:01
Prijavnina za eno tekmo je 15€, vendar bo treba se včlanit v eno od društev, obiskovati tečaj in potem treninge - ne moreš doma strenirat psa, preden začneš tekmovati, moraš kupiti delovno knjižico, pa računati moraš zraven še stroške prevoza, malico, fino je (ni pa nujno) da imaš boks za psa.


metasva

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 26 Maj 2013, 19:44:14
Odločila sem se da bom trenirala agility in se bom čez kakšen mesec včlanila v klub in tam trenirala.  :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #16 : 26 Maj 2013, 21:05:25
Oprosti, ampak, ce nimas denarja za malo solo potem si tudi agility treningov in tecaja ne bos mogla privoscit (ker je ponavadi se drazji kot mala sola). :-[ In kot so ti ze napisali, pes je se premlad, da bi zacela z agility treningi - kvecjemu na tecaju te bodo naucili osnove kot so vodenje, cik, cap, cone in ovire (tunel, most), ampak brez skakanja in palisade.. Zato je pomoje se prekmalu razmisljati o raznih sportih, ampak bi se jaz na tvojem mestu osredotocila na osnovno solanje in poslusnost. Za ostalo bo se vec kot dovolj casa.. 

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 27 Maj 2013, 13:17:04
V nekaterih drustvih sploh ne mores na tecaj agilityja dokler ne naredis male sole..





Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #18 : 27 Maj 2013, 14:13:35
Verjetno se ji bo kakšen fičnk sčasoma še prikazal. Mogoče bo kakšnega tudi zaslužila. Mala šola ponavadi ni pogoj (razen tam, kjer je ta mala šola že priprava za agility) je pa pogoj pes, ki je vodljiv in pozoren na vodnika tudi v prisotnosti drugih psov.