Ugriznil me je pes

Tiasshy · 170763

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #300 : 29 Julij 2013, 20:32:46
Citiraj
Davor. Torej trdiš, da se tvoj pes npr. ne veseli (sprhoda, hrane, zajca...) pač se ne vznemiri od veselja, ker ve, da bo nekaj dobrega zanj? Pa tudi zavračaš dejstvo, da je psa npr. strah? Strah česar koli (ene je nevihte, groma, ljudi, palic,težke mehanizacije...)...

moj pes se ne razveseli sprehoda , kot se ve nakupovanja čevljev, to je problem pretiranega ljubitelstva živali, da racionalizirate pasjo vedenje z človeškimi čustvi ali bolečino in zavest , kar recimo počnejo vaši prehrambeni kolegi, ki imajo mogoče mal preveč radi sojo za njihovo dobro
Da pes zmore kazati  osnovna in določena sekundarna čustva je znanstveno dejstvo, niti to ravno nekakšna posebnost in kot vrsta ravno v slednjih ne blestijo , tudi kar se tiče inteligence ne,  marsikatera žival tole zmore mnogo bolje,žal, pa koliko vem Lunette nima kapucinske opice doma.

Moj pes se razvesili sprehoda zaradi lastne koristi, naravne oz vzrejene  potrebe, ima kot večina živalih tudi zmožnost asociacij, strah pa je pri vsakem živem bitju stvar nagona za preživetje, razlika je le ta da ga le človek lahko racionalizira; pravtako se pes ne sprašuje zakaj gre na sprehod, saj ne zmore samoopažanja.


Citiraj
Naj ne bo to tudi problem, ki ga prenašaš na svojo psico. Če jo jemlješ kot aparat...škoda.

ne delim tvoje potrebe svojemu psu pripisovati človeških lastnosti in tako zapolniti lastna pomankanja drugje;, recimo manjek otrok, dejansko mislim da je to žaljivo do psov; so unikatna bitja sama zase  , spoštujem jih kot to kar so oz, bolje rečeno ker pes ni produkt evolucije ampak evgenike, v to kar smo jih mi ustvarili





When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #301 : 29 Julij 2013, 20:43:36
Citiraj
Da pes zmore osnovna in določena sekundarna čustva je znanstveno dejstvo, kot vrsta ravno v slednjih ne blestijo kakor tudi ne v višji inteligenci  marsikatera žival tole zmore mnogo bolje

Akhm. V "višji" inteligenci (le kaj naj ta pojem pomeni?) jih nese marsikatera žival. Kar se pa čustev tiče, pa...ja psi so izrazito čustvene živali in na tem področju blestijo.  najbolj pa blestijo na področju komunikacije, tako medsebojne kot še prav posebej komunikacije z ljudmi, v razumevanju človeške telesne (in hormonske, feromovske in kaj jaz vem kakšne še vse kemične) komunikacije, ki se je mi sami niti ne zavedamo. V tem pogledu dokazano prekašajo tudi najvišje razvite živali, ki jih sicer nesejo v vseh drugih pogledih. Psi nas preberejo (naše razpoloženje, počutje...) kot slikanico.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #302 : 29 Julij 2013, 20:50:07
komunikacija je prišla z vzrejo, tisočletja selekcije  je psom omogočila da so se povsem integrirali v človeško okolje, do te mere da nas lahko tudi berejo;
pa saj to tudi vidiš v manjšem obsegu pri drugih bitjih ki so dandanes v stalnem stiku z ljudmi,

hecno je kako zavestno ignoriraš dejstvo, da so psi naš največji evgenični projekt, nemara pa lahko drugače  razložiš zakaj nobena druga vrsta na tem planetu ni tako raznolika in ima tisoč ali dva različnih oblik, velikosti, barv ter značilnosti ?
i

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #303 : 29 Julij 2013, 20:54:58
moj pes se ne razveseli sprehoda , kot se ve nakupovanja čevljev,
Kaj naj bi to pomenilo? Mislim jaz se nakupovanja čevljev sploh ne veselim, tudi če se česa drugega mi ni povsem jasno kako naj bi ti vedel kako se nečesa veselim jaz in kako se pes.  ::)
Da pes zmore kazati  osnovna in določena sekundarna čustva je znanstveno dejstvo,
Torej se strinjaš. Game over  :P

Moj pes se razvesili sprehoda zaradi lastne koristi,
In človek se ne veseli nečesa zaradi lastne koristi? Sem že večkrat govorila o tem, da je tudi veselje ko koristiš nekomu drugemu lahko lastna korist, ker se pač ob tem ti dobro počutiš, torej imaš od tega korist.

strah pa je pri vsakem živem bitju stvar nagona za preživetje, razlika je le ta da ga le človek lahko racionalizira;
Res človek lahko strah racionalizira in kako veš da ga pes ne in kaj človeku pomaga če strah racionalizira - fobije lahko racionalizraš do nezavesti in nazaj, pa bo strah še vedno ostal do take mere, da bo onemogočal normalno življenje v določenih situacijah.

pravtako se pes ne sprašuje zakaj gre na sprehod, saj ne zmore samoopažanja.
Ma daj no? A ti se sprašuješ zakaj greš na sprehod? Jaz se ne.

ne delim tvoje potrebe svojemu psu pripisovati človeških lastnosti 

Saj tega nihče tu ne počne niti ne pričakuje od tebe. Kar tu počnemo je da psom pripisujemo povsem pasje lastnosti - prva od njih je da so živa bitja in ne roboti.

in tako zapolniti lastna pomankanja drugje;, recimo manjek otrok, dejansko mislim da je to žaljivo do psov;
Ne da jaz mislim, ampak dejansko si kar naprej žaljiv v teh debatah ti in očitno ti s temi pisarijami zapolnjuješ pomanjkanja drugje. Itak pa vedno znova, ko ti zmanjka argumentov, posežeš po nekakšnih žaljivkah. Kako bedno in patetično ::) - Res.. čakam še odgovore na konkretna vprašanja, ampak seveda jih kot ponavadi nimaš in seveda mi sedaj vrži kakšno žaljivko da se ne bo debata ustavila  ::)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #304 : 29 Julij 2013, 21:06:32
Citiraj
komunikacija je prišla z vzrejo

To ni prišlo z "evgeniko" ampak mnogo prej, ni ravno produkt načrtnega človeškega truda. Psi so se naučili komunicirati z ljudmi prej, preden so ljudje začeli selekcionirati pasmeDruga bitja, ki žive v stiku s človekom nimajo niti slučajno primerljivih sposobnosti kot pes, čeprav....sumim da nekatere vrane tudi niso od muh....

Citiraj
nemara pa lahko drugače  razložiš zakaj nobena druga vrsta na tem planetu ni tako raznolika in ima tisoč ali dva različnih oblik, velikosti, barv ter značilnosti ?

Pasme so delo naše selekcije, psi kot vrsta sama po sebi pa so produkt skupne evolucije, ki je veliko starejša od načrtne selekcije. Raznolikost je posledica tega, da so že pasji predniki zelo raznoliki (volkovi so že sami po sebi zelo raznoliki - tako kar se tiče velikosti, teže, barve, dolžine dlake.....) Če temu dodaš še neotenijo in spremembe, ki jih prinese s seboj ta, dobiš že kar veliko osnovnih tipov na samem začetku. Glede na to, da so pasme nastale samo s klasičnimi metodami selekcije, so ljudje lahko izbirali samo med tistimi variantami, ki so se pojavile same od sebe, jih izbirali, križali med seboj - niso pa naredili nič povsem novega.
mačke recimo so same po sebi mnogo manj plastična vrsta, zato kljub intenzivni selekciji ne uspejo dobiti pasme, ki bi se res drastično razlikovala od "originala"


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #305 : 29 Julij 2013, 21:13:03
Citiraj
Ma daj no? A ti se sprašuješ zakaj greš na sprehod? Jaz se ne.

seveda se, prišel sem do zaključka , da mene to umirja in  ima nek meditativen učinek , ustaljen ritual ,pa da težim takšnim tetam kot Lunette in jim božam pse  , pa  da ostale dekline božajo mojega psa, pa da se pes sprehodi , sprevoha , socializira,  razgiba, igra...pa da se jaz mal rekrairam
homo sapiens je takšno razmiplajoče se bitje a veš..

Citiraj
In človek se ne veseli nečesa zaradi lastne koristi? 

seveda, smo v principu egoistična bitja vendar med teboj in tvojim psom je pač razlika da slednji egoizem pri sebi moralno uvrednotiš

Citiraj
Torej se strinjaš. Game ove

ko bi bil svet tako enostaven;
TibiQ ne zamert, ampak resnično bi bilo bolje da greš raje mal ven , med ljudi, v vseh teh debatah imam občutek da si imela mal preveče razočaranj z ljudmi , zaradi tega tudi skrajnosti

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #306 : 29 Julij 2013, 21:23:34
Citiraj
moj pes se ne razveseli sprehoda , kot se ve nakupovanja čevljev,
Pes se razveseli sprehoda zelo podobno, kot se razveseli manjši otrok, če mu naredimo kakšno pustolovščino. Odrasli, ki so se še sposobni razveseliti kakšne preproste stvari enako kot pes, so resnično med srečneži.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #307 : 29 Julij 2013, 21:27:32
homo sapiens je takšno razmiplajoče se bitje a veš..
Ma daj nehaj? Hvala ker si me razsvetlil, ker o tem, zakaj se sprehajam, pa res ne razmišljam. Če mi paše se, včasih tudi če mi ne paše, sicer pa ne, ampak razmišljam pa res ne o tem. Je dost bolj pomembnih stvari za razmišljat o njih.
seveda, smo v principu egoistična bitja vendar med teboj in tvojim psom je pač razlika da slednji egoizem pri sebi moralno uvrednotiš
Ja in kaj potem? Saj nisem nikjer trdila da pes kaj moralno vrednoti, vsaj ne na način, kot to počnemo ljudje.
TibiQ ne zamert, ampak resnično bi bilo bolje da greš raje mal ven , med ljudi, v vseh teh debatah imam občutek da si imela mal preveče razočaranj z ljudmi , zaradi tega tudi skrajnosti
Torej ker naj bi bila po tvoje razočarana od ljudi, me sedaj pošljaš med ljudi  ??? Kakšna psihologija je pa to? Sicer pa.. spet veš vse o meni, o tem koliko sem med ljudmi in kaj počnem med ljudmi... ah ja.. ::) In ja, res sem razočarana nad nekaterimi ljudmi, vsak dan, ampak niti slučajno ne tako kot si ti predstavljaš in niti slučajno to ni povezano s tem kar pišem - zate so mogoče skrajnosti, jaz temu pravim razmišljanje in pogled na svet brez plašnic in zame je skrajnost to kar počneš ti - vključno s temle sedaj, ko se ponovno izmikaš argumentiranemu odgovoru s poskusi provokacije na osebnem nivoju.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #308 : 29 Julij 2013, 21:29:28
Citiraj
Pasme so delo naše selekcije, psi kot vrsta sama po sebi

mi lahko razložiš razliko ? in ne psi niso samostojna vrsta, ampak izvirajo iz volkov al bomo začeli zanikati tudi to?

Citiraj
volkovi so že sami po sebi zelo raznoliki -

no tole ne drži, ,  canis lupus je edina vrsta ki je brez dvoma volk in ima  jasne karakteristika, tule pa je  potem veliko različnih mixov ( canis rufus, canis simensis, canis lycaon, canis indica), ki so tako kot psi podvrsta

Citiraj
mačke recimo so same po sebi mnogo manj plastična vrsta, zato kljub intenzivni selekciji ne uspejo dobiti pasme, ki bi se res drastično razlikovala od "originala"

oh bi rekel da je kar nekaj primerkov, ki niso ravno podobni divji mački; pasme in evgenika sta kar konkurenčni tisti pasji


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #309 : 29 Julij 2013, 21:43:16
Citiraj
Torej ker naj bi bila po tvoje razočarana od ljudi, me sedaj pošljaš med ljudi  ??? Kakšna psihologija je pa to?
Citiraj
In ja, res sem razočarana nad nekaterimi ljudmi, 

ah torej  tule le tiči problem....človek se mora soočiti z problemi in ne od njih bežati ali najti potuhu drugje , recimo v hišni živali;;

Citiraj
Če mi paše se, včasih tudi če mi ne paše,

in še nedavno sem se na sprehodu spraševal, kako se bi sedaj navadil brez psa, ker mi je prinesel to rutino v življenje, vsak dan na sprehod; a misliš da je razmišljal kaj tvoj pes ko je markirala po travi ? kako pomembno mu je tvoje prijateljstvo, kako močno te ima rad ?

dajte no , tole je že prav smešno tudi za pesjanarske standarde




When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #310 : 29 Julij 2013, 22:32:24
ljubek filmček, bi pa le upal da ve (tista ena ali dve), ki imate otroke ne puščate da psi opravljajo delo , ki bi ga morale ve

Ena se javi in pove, da nikakor ne more pes nadomestiti mame. Prav tako pa nikakor ne more mati nadomestiti psa. Več na ZS, če te zanima.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #311 : 29 Julij 2013, 23:05:47
Citiraj
mi lahko razložiš razliko ? in ne psi niso samostojna vrsta, ampak izvirajo iz volkov al bomo začeli zanikati tudi to?

Psi vsekakor izvirajo iz volkov (ali pa iz istih prednikov kot sodobni volkovi, o tem so mnenja še deljena). So pa pravtako deljena mnenja ali so samostojna vrsta (Canis Familiaris) ali pa podvrsta (Canis lupus familiaris).

Citiraj
canis lupus je edina vrsta ki je brez dvoma volk in ima  jasne karakteristika, tule pa je  potem veliko različnih mixov ( canis rufus, canis simensis, canis lycaon, canis indica), ki so tako kot psi podvrsta

No tule si naredil  veliko zmešnjavo, še večjo kot je pri taksonomiji volkov že sicer (ni točno jasno, katere variante imajo status vrste, podvrste ali rase. Nejasnosti so bile že prej, z uvedbo DNA analiz, se je zadeva še malček zakomplicirala, tako da bo treba na dokončen odgovor še malo počakati).
To, da imamo tu sodobne variante (podvrste, rase, karkoli že) ki niso enake tistim v času ko se je odcepljal pes zadevo še dodatno zakomplicira.
Vse te komplikacije pa izvirajo prav iz dejstva, da je znotraj te vrste zelo velika raznolikost. Kot sem že rekla: barve od bele do črne, razni odtenki sive, rjave, rumene, rdeče, različna odlakanost, teža variira od  manj kot 20 do 80 kg, variira dolžina nog in telesna zgradba.

Tisto, kar ti imenuješ mixi pa so po večini samostojne vrste in ne podvrste (čeprav se zna tudi status teh še spremeniti)
Podvrsto se pravilno zapiše: Canis lupus lycaon, vrsto Canis Lycaon (prav pri tej varianti so mnenja ali gre za vrsto ali podvrsto najbolj deljena)

Citiraj
oh bi rekel da je kar nekaj primerkov, ki niso ravno podobni divji mački; pasme in evgenika sta kar konkurenčni tisti pasji

Od kdaj pa domača mačka izvira iz divje mačke?  ??? ccccc.....
Ja variacije so glede barve, dolžine in kvalitete dlake, same anatomske zgradbe se pa ni dalo prav veliko nategniti - edino kar je bilo moč do neke mere spreminjati je glava.

To, kaj lahko dosežeš s selektivno vzrejo je odvisno od plastičnosti izvorne vrste.






Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #312 : 29 Julij 2013, 23:22:35
Citiraj
Od kdaj pa domača mačka izvira iz divje mačke?  ??? ccccc.

A genetic study in 2007 revealed that domestic cats are descended from African wildcats (Felis silvestris lybica) c. 8000 BCE, in the Middle East

Genetic, morphological and archaeological evidence suggests that the housecat was domesticated from the African wildcat, probably 9,000-10,000 years ago in the Fertile Crescent region of the Near East, coincident with the rise of agriculture and the need to protect harvests from grain-eating rodents. This domestication probably occurred when grain was yielded from the Agricultural Revolution onwards, which was stored in granaries that attracted rodents, which in turn attracted cats.[3]


Citiraj
So pa pravtako deljena mnenja ali so samostojna vrsta (Canis Familiaris) ali pa podvrsta (Canis lupus familiaris).

mnenj je veliko, uradno jih pa znanost še vedno ima za podvrsto volka Canis lupus familiaris, res pa je da tole ne gre ravno v kontekst z teorijam o človeško- pasji evoluciji in psih kot svoji vrsti , dejansko je zadeva sila logična in glede na izkopanine ki jih imamo iz BV ter Azije tudi dokazana;


bilokakšno raznolikost misliš da volk ima...poznamo vsaj čes tisoč pasjih pasem, za zadostitev še tako bizarnih človeških potreb
imaš tudi takšno ki ni  zmožna lastnega razmoževanja; nobena druga vrsta na tem planetu nima takšne raznolikosti;
če ti to ni jasen prikas da je pes produkt evgenike, te ne jaz ne bilokakšen znanstven vir ne bo mogel prepričat

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #313 : 30 Julij 2013, 00:03:55
Vse lepo in prav, samo ne tibiq pošiljati v nakup čevljev... :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #314 : 30 Julij 2013, 10:20:13
Če napišeš divja mačka je načeloma mišljena naša divja mačka in ne libijska, nubijska alikaj jaz vem kakšna afriška ali azijska še.

Mnenj je precej, ne mojih in tvojih ampak si niso edini znanstveniki. Je pač problem popredalčkat naravo v umetno ustvarjene predalčke. Tako da bomo glede vrst, podvrst in ras v rodu Canis zadnjo besedo še čakali. Saj se spreminjajo celo višji taksoni.

Pa v bistvu sploh ni pomembno,vrsta ali podvrsta, to  je samo umetna kategorija, narejena za naše udobje. Na to, kaj se je med evolucijo posameznih vrst dejansko dogajalo ne vpliva. Tako kot je za osončje popolnoma nepomembno ali štejemo Pluton za planet ali ne.

In ja seveda je pasja raznolikost produkt selekcije, vendar brez naravne plastičnosti njihovih divjih prednikov tolikšna raznolikost ne bi bila možna.

Bom dala primer iz akvaristike: nekatere ribje vrste so gojili za okras že soletja. Vendar je s klasičnimi metodami selekcije uspelo starim mojstrom narediti zelo raznolike pasme zlatih ribic, pri drugi stari okrasni ribji vrsti pa niso dobili drugega, kot albino barvno različico. Oblike, velikosti...pa niso mogli spremeniti.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #315 : 30 Julij 2013, 11:03:56
ah torej  tule le tiči problem....človek se mora soočiti z problemi in ne od njih bežati ali najti potuhu drugje , recimo v hišni živali;;
Davor, Davor, problema sploh ni. Če si ga ti izmisliš, še ne pomeni da je. Tudi sicer ne vidim nobene povezave med tem kar sem jaz napisala in tem, kar si ti napisal, me pa resnično zanima ali ti nikoli nisi bil nad nikomer razočaran, da se ti razočaranje zdi tak problem. In spet si pameten glede poznavanja mojih aktivnosti vezanih na soočanje z in reševanja problemov  ::) Daj se že odvadi no  ::)
in še nedavno sem se na sprehodu spraševal, kako se bi sedaj navadil brez psa, ker mi je prinesel to rutino v življenje, vsak dan na sprehod; a misliš da je razmišljal kaj tvoj pes ko je markirala po travi ? kako pomembno mu je tvoje prijateljstvo, kako močno te ima rad ?

dajte no , tole je že prav smešno tudi za pesjanarske standarde
Tudi tule ne vidim nobene povezave med tem kar sem napisala jaz in tem kar sedaj pišeš ti.

Res no, ne vem kaj misliš da boš dosegel ali dokazal, če si začneš kar zmišljevat nekaj čisto nepovezanega.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #316 : 30 Julij 2013, 11:18:58
In spet si pameten glede poznavanja mojih aktivnosti vezanih na soočanje z in reševanja problemov  ::) Daj se že odvadi no  ::)Tudi tule ne vidim nobene povezave med tem kar sem napisala jaz in tem kar sedaj pišeš ti.
Res no, ne vem kaj misliš da boš dosegel ali dokazal, če si začneš kar zmišljevat nekaj čisto nepovezanega.

Ma on je tako dober psiholog, da zna profilirat ljudi iz par postov na forumu, no. Sej je ze veckrat to dokazal ::) ni vazno, kaj reces ti, on ve, da ima prav, ti si v bistvu v fazi zanikanja ;)

battito animale


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #317 : 30 Julij 2013, 11:53:01
ti si v bistvu v fazi zanikanja ;)
Verjetno. Dobro da vem  :D



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #318 : 30 Julij 2013, 15:38:35

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #319 : 30 Julij 2013, 15:40:01
Torej tudi volkovi ne uporabljajo čustev. Vse je naravni stroj al kako? Ker pasje čustvovanje je tam nekje na stopnji volčjega mladiča. In to niso ravno podaktki iz mojega zeljnika. So kar merljiva zadeva. Tako čisto laboratorijsko potrjene stvari.

Počasi kalkuliram, da pri komu drugemu pes služi za nadomeščanje manjka  >:D
..pa  da ostale dekline božajo mojega psa...

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #320 : 30 Julij 2013, 16:29:32
A res misliš, da je bil še kak drug razlog za nakup biglčka?  ;)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #321 : 30 Julij 2013, 16:31:56
Ne.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #322 : 30 Julij 2013, 16:40:21
Citiraj
..pa  da ostale dekline božajo mojega psa...

Hammmm....sem pred davnimi leti, ko so bili edini bigli pri nas v Krki,  v Tivoliju srečala nenega takega....z belim pudlčkom, zmanikiranim u nulo, z rdeče polakiranimi krempeljčki je pecal babe...moram reči, da kar uspešno.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #323 : 01 Avgust 2013, 18:01:46
Pred kratkim sem gledala en intervju Victorie Stillwell ko so je spraševali o nesreči ki se je zgodila ko so starši pustili otroka s psom pa je ta otroka ubil. Njena razlaga je bila da je otrok verjetno prestrašil psa ko je ta spal, ta pa je odreagiral in po nesreči ubil otroka. Kaj si ostali misliti o temu?

Jaz sem svojega že parkrat po nesreči prestrašila/zbudila ampak pes ni odreagiral z ugrizom... Je to pasemsko/karakterno pogojeno ali je otrok res imel takšno nesrečo da je bil preblizu gobca psa?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #324 : 01 Avgust 2013, 18:37:07
Hja glede na to da je bil otrok sam (!!!!) bi lahko mirno padel čez okno, prižgal plin, se porezal...skratka Kaj hudiča starši razmišljajo, da puščajo otroke same dokler niso dovolj veliki oz. razumni, da jih lahko kolikor toliko mirno pustijo same?

Ja je možno, da je psa med bujenjem iztirilo. Moja npr. se sigurno ustraši (kaj čmo, mam probleme >:D). Preprosto, ker so mogli še v leglu vsi ''napadit'' luškane medvedeke  ::) Se ustraši in plane pokonci. Če je nebi mi doma mirno tega naučili, da ni treba ravno ven padit...bi tudi lahko (ok zarad njene nične mase se nič drastičnega ne more zgodit). S tem, da zdaj, ko ima že lep čas mir in jo vedno prej pokličeš, da se zbudi s tem ni težav sploh. In se je temu primerno psica povsem skulirala. Zakaj bi moral kdorkoli kogarkoli iz spanca na horuk metat  ??? Ok po pomoti že, ko najbrž tudi potem sama reagiraš ''ojej''. Maš pa ljudi, ki svoje pse pač ''ugrabijo'' iz spanca, ''ker so tok luškani za pojest ko spijo''  ::)

Lahko pa da sta se šla hi konjička (tako velikokrat videno na utubu ::)), lahko, da ...kar koli...ko pa staršev ni bilo zraven. :-\

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #325 : 01 Avgust 2013, 18:40:52
Hammmm....sem pred davnimi leti, ko so bili edini bigli pri nas v Krki,  v Tivoliju srečala nenega takega....z belim pudlčkom, zmanikiranim u nulo, z rdeče polakiranimi krempeljčki je pecal babe...moram reči, da kar uspešno.
:o :o :o Sam kakor koli, sama dosti raj pogledam tipa z ''nemoškopasmo'' kot tiste, ki jih šeta kak gonič (kao družinski pes in že iz otroštva zaljubljeni v zvezke z ljubkim kužkom ::)) ali take, ki se šponajo z ''moško-pasmo-ego-stil''. Sicer bi od blizu najbrž videla nalakirane nohtke pa bi me minal  :D :D Ja lej pač sm mehka na take cufe od psa.  :D :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #326 : 01 Avgust 2013, 18:51:04
Citiraj
Torej tudi volkovi ne uporabljajo čustev. Vse je naravni stroj al kako?

vsa živa bitja uporabljajo čustva, nekatera tudi bolj razvita, imaš tle recimo primate , niso pa to takšna čustva , ki jih ve izražate ob gledanju sulejmana veličastnega al kaj je že danes aktualno; gre bolj za odziv na določene stimulacije in nagon, skratka ne izražajo čustva na enak način kot človek. 

Citiraj
je pecal babe...moram reči, da kar uspešno.

 8)
sej je lovski pes  :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #327 : 01 Avgust 2013, 18:56:48
Citiraj
sama dosti raj pogledam tipa z ''nemoškopasmo

točno kaj je danes nemoška pasma ? glede na moje izkušnje iz kdjev, imajo dedci raje bolj manjše pse, kakšni terieri , ženske pa kot pravilo tule že omenjene "prave" pse; hmm ne pomnim da sem sploh spoznal koga ki ima recimo nemško dogo, nazadnje ko sem ju srečal na povodcu mi je prbil da si je tole omislila njegova žena  :D

Citiraj
en intervju Victorie Stillwell 

kakopak je kriv otrok

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #328 : 01 Avgust 2013, 19:02:14

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #329 : 01 Avgust 2013, 19:17:33
Krivi so starši ker niso ustrezno zaščitili otroka. Pes ni igrača in se z njim tudi ne ravna tako. Pes je do tistega trenutka ko jim je ubil otroka po njihovih besedah bil prijazen družinski pes, ki ni nikoli pokazal znake agresije. Hi konjička.. ja oče je rekel da je otrok mogoče zgrabil psa za dlako da bi se lahko potegnil gor ker se je šele učil hodit...

Jaz mojega zbudim tako da ga pokličem po imenu - je takoj pokonci. Ampak to ponavadi naredim samo ko mi začne lajat/tečt/renčat v spanju.

Davor po telefonu je Victoria lepo rekla da je čisto možno da ima nevrološke motnje (tumor itd.). Škoda da tega niso preverili že na začetku. Ženska ima že dovolj izkušenj, da verjamem da če bi vedela da njegovega vedenja ne more spremenit družini s otroci ne bi svetovala da še delajo z njim.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.