Ugriznil me je pes

Tiasshy · 170161

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #60 : 19 Julij 2013, 13:24:24
Hja, to je odvisno od starosti otroka in od tega, koliko se zna ali ne zna vesti v prisotnosti psa. Dokler otrok pri kontaktu s psom ni povsem zanesljiv, ga ne smemo pustiti samega niti z domačim posom. Ne samo zato, ker lahko pes poškoduje otroka, tudi otrok lahko poškoduje psa. Davor ni povedal, koliko so otroci, ki se igrajo z njegovo psico stari (saj so bili v neki drugi temi zanj 17 letniki še otroci). Malo manj pridni otročički lahko naredijo tudi kakšno neumnost, recimo spustijo psa na cesto.
Najslabše jo odnesejo otroci, ki odraščajo s potrpežljivim psom in nesposobnimi starši, ki otroku dovolijo, da se valja po psu in mu najeda. Ker nima nobenega spoštovanja do psa, se mu lahko zgodi grdo presenečenje, ko iste prijeme uporabi na tujem psu.

PS:če bi pes otroka držal, ne bi bil pogrizen po celem obrazu in trupu in ne bi imel 200 šivov, ampak en sam ugriz. Poglej si sliko, takšne poškodbe so tipične za štepanje (ki je spet nekaj drugega kot ščipanje, za katerega ga verjetno zamenjuješ - pri ščipanju pes kontrolira ugriz in so poškodbe površinske, pri štepanju je ugriz lahko tudi s polno močjo)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #61 : 19 Julij 2013, 13:25:42
Če bi izključno držal, nebi bile poškodbe tako obsežne.

Pa sej ni treba bit strokovnjak pasjega vedenja, da se razbere:
- več poškodb po obrazu, hrbtu, vratu = več ugrizov (t.i. štepanje)
- ena poškodba, z možno raztrganino če je prisotno stresanje (ali psa ali reševalcev) = pes je držal in ni hotel spustiti.


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #63 : 19 Julij 2013, 13:30:33
Super slika  ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #64 : 19 Julij 2013, 13:33:34
tale slamnat argument z znaki,... ja seveda, vsak konstantno gleda svojega psa in išče znake ter ima znanje jih tudi prepoznati...dajmo vsaj v eni temi ostati na tem planetu

Davor? Se ti sanja kako neumnost si napisal?

Lanabela, tale je pa ena boljših!



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #65 : 19 Julij 2013, 13:43:25
Citiraj
da se valja po psu in mu najeda

osebno menim, da mora biti družinski pes tako vzgojen in socializiran da tolerira tudi to, pravtako na določene dražljaje v javnosti , le tak ima v njej kaj za delat; druga stvar je pa seveda vzgoja otroka in spoštovanje do psa, ki pa ne sme temeljiti na strahospoštovanju, kaj zagovarjaš sama z vzgojnim ščipanjem in podobnim neumnostmi

Tule je bolj kot ne šlo za tragično nesrečo, pes je bil last starcev, verjetno do tega trenutka neproblematičen; ga niso smatral za grožnjo in se na obisku niso preveč z njim ukvarjali, psu se je sfuzlal, in nihče me ne bo prepričal da pes lahko povzroči takšne izredbe poškodbe zgolj zaradi plahosti, tole ni bil navaden ugriz, lahko bi še končalo dosti huje; P
Poznam  podoben primer, ki so imeli zlatotkota, uber šolanega, socializiranega , pes nek strašen pedigree,uvožen iz tujine , carta brez enega problema, dokler ni na dopustu napadel strica, šokirani so seveda bili vsi

Kot rečeno  vsak pes ima kosmata ušesa in ravno takšni primeri nas potegnejo nazaj v realnost da gre za žival

Citiraj
Davor? Se ti sanja kako neumnost si napisal?

smo nekateri že ugotovili, da ste skregane z realnostjo...tole o znakih mi je trobil kinolog, katerga pes je še isti dan začopatil enega mladiča

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 19 Julij 2013, 13:52:17


Kičasta slikica, če veš, da je pes samo zazehal. Ker sem stala zraven, sem tudi vedela, da je psu dovolj izlivov ljubezni. Kaj pa če me ne bi bilo tam?

Je pa vse preveč lastnikov psov brez skrbi, saj bo pes imel pamet. Tako se je zgodilo, da je otrok skočil na psa, medtem, ko je trdno spal. Seveda je pes sunil z gobcem in kri je tekla. Kdo je bil kriv? Domači že ne, ko so ležali v dnevni, otrok pa z psom sam na hodniku.
Glede ketnarjev je pa moje mnenje tako. Dokler bo folk mahal nad njim z vilami in grabljami naj ne kličejo žurnal, če psu ketna popusti. Samo toliko. Lp



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #67 : 19 Julij 2013, 13:56:34
Citiraj
tale slamnat argument z znaki,... ja seveda, vsak konstantno gleda svojega psa in išče znake ter ima znanje jih tudi prepoznati...dajmo vsaj v eni temi ostati na tem planetu

Ko se bodo signale stresa pri psu naučili že otroci v vrtcu in se naučili, kako je treba ob tem ravnati (obstajajo programi, ki jih izvajajo prostovoljci, so uspešni vendar jih je veliko premalo) če jih že starši ne znajo naučiti, se bo število ugrizov čudežno zmanjšalo.

BTW: ravno redvčerajšnjim sem bila navdušena nad punčko, staro mogoče 5 let z izjemnim smislom za živali, ki je veliko prestrašeno psico v nekaj minutah pripravila do tega, da se je umirila in vzpostavila stik....neverjetno lep prizor.

Citiraj
in nihče me ne bo prepričal da pes lahko povzroči takšne izredbe poškodbe zgolj zaradi plahosti,

Ne zaradi plahosti, ampak zaradi smrtnega strahu oziroma panike. V paniki je takšna reakcija normalna.

Citiraj
Kičasta slikica, če veš, da je pes samo zazehal. Ker sem stala zraven, sem tudi vedela, da je psu dovolj izlivov ljubezni. Kaj pa če me ne bi bilo tam?

Ja marsikdo bi imel slikco za kičast izliv ljubezni (tistih ki bi v tem videli napad mislim da ni veliko), pa je v bistvu učni primer stresnega signala.


bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 19 Julij 2013, 15:33:08
Ja marsikdo bi imel slikco za kičast izliv ljubezni (tistih ki bi v tem videli napad mislim da ni veliko), pa je v bistvu učni primer stresnega signala.

Sicer o stresnih signalih, roko na srce, ne vem veliko. Se še učim. Sem pa otroka in psa dala narazen, takoj, ko je pes zehal. Toliko občutka sem takrat že imela, da sem videla, da se je pes naveličal.
Marsikje pa odraslih v takšnih primerih ni poleg, potem je pa jok in stok.

Sploh pa na teh pasjih forumih nisem nikjer zasledila tem o stresnih signalih. Ne bi bilo slabo, če bi jih strpali nekam v eno temo, da bi lahko neizkušeni vodniki lažje ugotovili, kaj je prav in kaj narobe. Samo predlagam.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #69 : 19 Julij 2013, 16:15:32
O tem se je sicer že pisalo, a je verjetno težko najti. Imaš pa zelo dobro razloženo in narisano v vsaki sodobni knjigi o vedenju psov. Sicer pa se signali za stres (vsaj tisti blažji) v veliki meri prekrivajo z miritvenimi signali. (zehanje, mežikanje, oblizovanje, lizanje drugega, vsedanje in dviganje tačke, obračanje glave vstran, stresanje, sopenje... To prekrivanje zato, ker pes z njimi ne miri samo drugih ampak tudi sebe. Sem sodi še upočasnjena hoja, zamrznenje....  Seveda pa je vse treba gledati v kontekstu: pes lahko zeha ker se je zbudil, je zaspan ali pa je bolezenski znak, oblizuje se lahko, če pričakuje hrano, ga kaj moti...Če ti signali ne zaležejo sledijo svarilni in če še to nima učinka ostane samo še napad ali beg.
En izmed največjih grehov CM in podobnih metod je ta, da ne upošteva teh signalov ali pa jih celo sankcionira. Posledica je lahko napad brez poprejšnjega opozorila.
Ena taka še kar stran:

   http://www.4pawsu.com/stresssigns.html


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 19 Julij 2013, 16:19:05
Stresni signali ali miritveni signali, calming signals... tako za pokušino http://www.ovenbakedtradition.com/en/dog/dog-language-calming-signals
Imaš tega precej na netu.  ;)
In je to res stvar, ki je še vedno premalo javno znana. In res je vsakršno učenje mladine v to smer pomembno. Vse preveč se maldincem vtepajo v glavo vse njihove pravice. Pravico ima do tega pa do onega in nihče na tem svetu mu ne sme to pa ono, ker on lahko, ker ima pravico...Kaj pa pravice ostalih? Ne ni zato potrebnega strahospoštovanja pač pa čisto navadno spoštovanje drugih živih bitij. Tako človeških kot živalskih.
Jaz sem gor zrasla s samim pasjim ''propalicam''. Naši so vedno imeli doma kmečke pse iz drugih rok. Pač, ker so imeli teorijo, da tudi zafuranci si zaslužijo svoj mir. Pa sem brez pokasiranega ugriza in brez strahospoštovanja bila s strani staršev (in ostalih odraslih) vzgojena, da se psu pač ne more vse počet. So že tistega leta verjeli v okrogel svet in temu primerno sem bila vzogjena. Se svet ne vrti okoli mojih pravic.  >:D
Pa zanimivo, da otroc, ki jih starši ne filajo z idejami ''noben ti nč ne sme, ker imaš pravico...'' še nekak znajo sami ''nagonsko'' prebrat vse miritvene signale in se povsem učinkovito ''zmenijo'' s psom. Takšni ki pa so filani z idejo o idelanem psu po katerem lahko hodiš (ker ima otrok to pravico in mu nč ne sme nardit blabla) pa štorajo v psa še takrat ko le ta kaže vse možne ''dej mi mir signale''. Pa žalostno, da takšni starši takrat še najbolj uživajo. ''lej k mamo pohlevnga psa, pa kk sta srčkana'' ::)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #71 : 19 Julij 2013, 16:28:41
Pa saj ni toliko  problem v tem, da domačega psa naučiš, da ne sme mulcu nič, kar je zlasti lahko, kadar imaš izrazito potrpežljivega psa z izrazito visokim vzdražnim pragom kot je recimo pitbul, doga, rotvaljer. Problem nastane, kadar gre mulc čez vsako mejo (nekateri se še spomnimo tragičnega primera iz Hrvaške, ko je pes, ki je sicer otroku pustil a ma čist vse, tega istega otroka ubil, potem, ko ga je mulc kot že neštetokrat prej zagrabil ne vem točno za kaj, za ušesa ali jajca, ni bistveno, bistveno je, da se je pes prej poškodoval in je bil poln kaktusovih bodic, česar ni nihče opazil  - stresnih signalov pa tudi ne) ali pa takrat, ko naleti na psa, ki ni tako zelo potrpežljiv.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 19 Julij 2013, 16:30:55
Morm še enkrat izpostavit :)
Najslabše jo odnesejo otroci, ki odraščajo s potrpežljivim psom in nesposobnimi starši, ki otroku dovolijo, da se valja po psu in mu najeda. Ker nima nobenega spoštovanja do psa, se mu lahko zgodi grdo presenečenje, ko iste prijeme uporabi na tujem psu.
Podpis pod tole!
Ja sej je prav, da psa vzgojimo tako, da ni škodljiv otrokom. Ampak kaj pa ko bo tak otrok odrasel in bo preveč gledal razne millančke (jih imel morda celo za idole ali carje) pa bo to sprobal na sosedovem fifiju, ki je slučajno plašen pes  ??? Čao roka. Plašen pa ima vso pravico bit. Plašen pes sploh ni problematičen za okolico, dokler okolica ne žnara diretk v njega. Ugriz po stisku v kot bo pa precej hud.
Dejte psom mir na račun svojih pravic.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #73 : 19 Julij 2013, 16:48:30
In kolikokrat so vas psi že ugriznili in zakaj?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #74 : 19 Julij 2013, 17:06:21
mene so že kar precej pogrizli. Znani in domači po nesreči v igri, tuji pa zato, ker sem na kolesu kršila "njihov" teritorij, pa so se uspeli strgat z verige/preskočit ograjo/se avtomatska vrtna vrata niso dovolj hitro zaprla . Malenkosti kot so plenski cucki, ki letajo za kolesom in ščipljejo v noge ne štejem sploh. En precej grd napad je zagrešil pes, ki je bil nor od strahu (bal se je neviht pa je bil med hudim neurjem privezan zunaj in se je utrgal), tisto je bil tudi edini primer, ko sem psa poškodovala, pes navadno takoj odneha ko obmiruješ. ta je pa hotel štepat in je dobil dve granitni kocki v glavo. Tudi je to edini primer, ki sem ga prijavila (pa še pri tem sem potem odstopila od tožbe za odškodnino, ker je bilo lastniku zares žal in je poskrbel za varnost). Najhujšro poškodbo sploh sem pa staknila kot smrklja, ko sem vtaknila roko med dva mačka ki sta se pretepala. Takrat me je moj siamc v paniki tako oklal, da sem imela precej šivov in se mi še sedaj pozna. Zadovoljen?


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #75 : 19 Julij 2013, 17:23:35
Samo eden, ker mi je vzel kost ki je bila sicer namenjena njemu, jaz pa sem mu jo vzela nazaj. In me je pajsnil. Domačih v igri ne štejem sem, bi me pa en domač iz otroštva ziher kdaj, če ga ne bi "ubogala" (ne šlati me po repu, v pesjaku ne dajaj roke nad mojo glavo ipd, do nule me je izšolal  ::) ). Za roko me je že prijel, stisnil pa ni.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 19 Julij 2013, 19:41:20
Snapov med igro ali zaradi ''ogrožanja'' lastnega miru (kak ketnar pri saniranju poškodb npr.) ne štejem pod ugriz, ker več od praske to ni (ni večja od konkretne praske s kremplji). Konkretnejšo rano sem pokasirala od psa, ki se je vodniku zagnal mimo mene na drugega psa (pes pa je bil na zatezni in je imel do mene dodatnih 10 cm maneverskega prostora). To štejem pod napačen kraj in čas. Tko ugriz pa ja...tudi od mačka ::) Tudi pri meni zarad posredovanja tam ko ni blo treba prstov tišat.
Vse ostalo sem pravočasno preprečila, ker se izogibam konflikta s psom. Okoliške ketnarje sem pa že pred časom dodobra podkupla  >:D
Z bicikla jih še nisem pokasirala, ker redko kdaj kolesarim.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #77 : 19 Julij 2013, 20:27:37
Se pravi, še tak 'stručko' ni imun na pasji ugriz, celo CM in JS sta jih kasirala, slednji je sicer bil dobro zavarovan...znani slo kinolog ima prav (pa davor psoledično tudi, ker uporablja enako reklo), ko pravi, da ima pes kosmata ušesa.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #78 : 19 Julij 2013, 21:20:57
Da se razumemo. Eno je izzivanje pasjih ugrizov, kar počne CM, drugo pa je, če se znajdeš ob napačnem času na napačnem kraju. Nikoli nisem pokasirala niti enega ugriza niti jaz niti moje psice na sprehodu na nevtralnem ozemlju in niti enega ugriza (če ne štejem nesreč pri igri, so pa to malenkosti) pri treningih, pa sem imela  vmes kar nekaj "grizold". Vedno je šlo za uletanje psov iz domačih dvorišč. Včasih je tak ugriz moč preprečiti (bodisi da si dovolj hiter in postaviš kolo pred psa, mu daš povelje ali ga zastrašiš, včasih pa se ne da narediti nič ker je pes v nagonu in takrat se pač najbolj splača obmirovat, pokasirat tisti ugriz, počakat da se pes umiri, in potem, ko nehaš preklinjat jet na en dolg in ne preveč prijeten pogovor k lastniku.
Je pa tudi res, da ne delam tragedije zaradi ugriza, zame je to enaka poškodba, kot če bi padla s kolesom in se potolkla po kolenu ali komolcu.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 19 Julij 2013, 21:30:02
tole je kar jasna demonstracija da je pes zver, oz vsak je kosmat za ušesi in nepredvidljiv, neglede kako naše kinologinje  tule slednjega smatrajo za robota z prgramom PM; pustiti otroka samega z psom vodi točno v to kar se je zgodilo, starše pa zavede da je družinski pes, itak ne bo storil nič, ter odpostijo nadzor
Zanimivo da tudi veliko kinologov, ki se ne poslužuje metod PM tako misli.

Je pa tudi res, da nikjer v življenju ni mogoče imeti 100% nadzora, niti ga ni zdravo imeti, ker temu potem ne moreš več reči življenje ane.

Mislim primer, doma imam psa, ki v 6. letih ni pokazal znakov agresije (in ne trzne niti če mu tujec ponesreči stopi na rep ali se skloni nad psa). Dokler je bila tamala mlajša (pa tudi zna ravnat s psom, oz. jo niti prav zelo ne zanima, vsaj ne na tak način kot večino otrok, da bi jo hotela kar naprej nekaj čohat,...), načeloma nisem pustila da bi preživljala čas sama s tem psom (ravno zato, ker nikoli ne veš, ker je to živo bitje) in je šla takrat, ko ni šlo drugače, v varstvo k babici, normalno pa da nisem šla psa zapirat vsakič ko sem šla na wc npr. in za tistih par minut opustila nadzor. Danes ko je tamala večja, seveda kdaj preživi tudi več časa sama s psom.
vedno je določena verjetnost, pa tudi še tako minimalna, pes je kot rečeno zver, neglede kakšne človeške lastnosti mu že nekatere prepisujete; tako mladega otroka z psom niti slučajno ne bi pustil brez nadzora
Sploh ne vem kaj toliko izpostavljaš to da je pes zver. V končni fazi ima tudi kakšna interakcija otrok-otrok lahko hude posledice.   ::)

Jaz ne vidim bistva problema v tem da je pes zver ali odnosu otrok - pes, ampak v splošnem opuščanju nadzora otrok s strani odraslih in potem imaš take štale, ko otroci padajo skozi okna, z raznih igral,... ali pa da jih ugriznejo psi.

Kar se tiče ugrizov - pri osmih letih sem pokasirala enega od domačega zlatkota (še danes mi ni povsem jasno zakaj - prišli smo domov, pes ves vesel proti meni, jaz na kolena, roke narazen da ga objamem, on pa šavs po meni - ampak ta je itak bil mal premaknjen - mislim pes, ki en moment veselo maha z repom, drug moment pa brez jasnega opozorila grize in to tudi če se ima možnost umaknit, mirilni signali mešani z dominanco ali kaj vem čem gor ali dol, to je zame "premaknjen" pes).. drug ugriz pa od domače mačke, ki smo jo peljali na striženje in me je ob snemanju zaščitnega ovratnika, ki se ji je vmes zataknil za čeljust, vsa razjarjena zagrabila za prst.



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #80 : 19 Julij 2013, 22:13:58
zanimivo razmišljanje (tvoje poste berem diagonalno, če jih sploh)...se kar strinjam s teboj.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #81 : 19 Julij 2013, 23:22:11
Citiraj
vedno je določena verjetnost, pa tudi še tako minimalna, pes je kot rečeno zver, neglede kakšne človeške lastnosti mu že nekatere prepisujete

Ja še dobro, da so psi zveri. Te so bistveno manj nevarne otrokom od primatov (vključno s človekom). Navsezadnje, otroke ponavadi pobijejo ali težko ranijo drugi ljudje in ne psi. Žal ponavadi kar njihovi starši, znanci, in sorodniki. Hude nesreče s psi so tako redke, da prav vsaka obkroži svet.

To, da so psi nepredvidljivi pa je res samo v toliko, da nekateri pač ne poznajo psov niti ne znajo opazovati. Če imaš znanje in znaš opazovati, pa lahko reakcije psa zelo lepo predvidiš (kar ne pomeni da lahko vsako nezaželeno vedenje tudi v naprej preprečiš, veliko včino pa lahko.

Primer: se da pogosto videti pri kakšnem vodniku, ki dela po principu kazen/nagrada , kako se pes najprej upočasni, začne gledat okrog ali vohat. Vodnik to inerpretira kot neposlušnost in psa kaznuje. Pes se začne oblizovati, "z belim"gledati..pri čemer seveda spet dela slabo, zaradi česar je spet kaznovan. Počasi iz calming signalov prehaja v opozorilo, vodnik, ki vidi samo zanikrno delo pa pritisk še stopnjuje...v bistvu se da skoraj do sekunde natančno predvideti, kdaj bo vodnik skasiral ugriz od lastnega psa. potem pa seveda jamra, kako nepredvidljivega psa ima, saj je napadel kot strela z jasnega....
Pa na youtubu imaš kup "kjut" posnetkov, kjer se majhni (in malo manj majhni) otroci "ljubko" igrajo z (po možnostmi velikimi, majhni načeloma niso tako potrpežljivi) domačimi psi, tako da se valjajo po njih, jih vlečejo za vse mogoče pritikline, ščipajo, jim kričijo v ušesa, psi kažejo znakes stresa, pa so starši očitno slepi. Ponavadi se takemu naveličanemu psu ščasoma uspe umakniti na varno, sem pa videla par primerov, ko je očka psu umik preprečil, da je mulc lahko nadaljeval maltretiranje. Če bi psu v tistem trenutku prebilo in bi šavsnil ali otroka ali očkota, bi bil pa neprednidljiv. Po drugi strani pa sem videla posnetek, na katerem je majhen otrok velikemu psu dajal in vzemal kost. Komentatorji so se zgražali do amena (in res je tako početje zelo nespametno), vendar je bil tisti konkretni pes pri tem popolnoma sproščen, zadevo je jemal za igro in v tistem konkretnem primeru je bila edina nevarnost za otroka, da ga pes povsem poslini.
Ali pa tisti posnetek, ko se novinar skloni nad psa in je popolnoma jasno, kaj se bo naslednji trenutek zgodilo (ga bo prijel za nos). Pes je prej zelo jasno pokazal, da mu vedenje novinarja ni všeč, a tega očitno ni nihče opazil...


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #82 : 20 Julij 2013, 00:01:24
Misliš na tale posnetek...ko se pes intenzivno oblizuje, ima ušesa nazaj, zategnjeno faco, polce officer pa pravi, da tedaj psa še ni dobro poznal...hja, sem prej bral tvoje linke in moram reči, da je bilo zelo očitno, da pes ni navdušen nad novinarjevim teženjem

https://www.youtube.com/watch?v=PHLnjiISsOo


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #83 : 20 Julij 2013, 00:02:49
aja, pa ovčar nima 450 funtov biteforca, tko mimogrede


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #84 : 20 Julij 2013, 05:07:56
Mislila sem sicer na drug posnetek, ko zavetiščar povsem enako skoči v nos novinarki v studiju, ampak ja, un od policajskega psa je enako dober. Razlika je samo v tem, da je policijski pes vseeno naredil lepo kariero in se je novinar za svojo napako opravičil, drugi pes je pa če se ne motim novinarkino napako plačal z življenjem. pa mislim da obstaja še en podoben posnetek, tudi iz studija.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #85 : 20 Julij 2013, 11:41:11
Kaj je pa  za storiti v takšni situaciji? Je treba imeti namesto flaške na okvir pritrjeno katano oziroma vsaj wakizashi in o-tanto? Ali bolje ostati miren in se počasi umikati? Mam občutek, da bi ga psi napadli slejkoprej, sodeč po njihovem vedenju

http://www.alter.si/tabla/showflat.php?Cat=0&Number=1819427&page=0&vc=1&PHPSESSID=#Post1819427


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #86 : 20 Julij 2013, 11:56:58
Če zaznaš da je pes napet samo pogledaš stran od njega, se obrneš stran in mogoče za spoznanje umakneš. pač daš mu vedeti, da ni ogrožen. To so lahko skoraj neopazne geste. če bi novinar naredil tako, bi lahko intervju speljal do konca ne da bi kdorkoli kaj opazil sploh.

Kadar želi v podobni situaciji kjer postane napeto med dvema psoma umiriti zadeve dovolj samozavesten pes, bo ta  pogled umaknil komaj opazno, glava se obrne mogoče za cm, ušesa gredo dol za par mm in zadeva je rešena. Pasja govorica je načeloma zelo subtilna in zanimivo je opazovati, kako večina psov v komunikaciji z ljudmi ds telesnimi signali pretirava. Ker zelo hitro ugotovijo, da smo skoraj slepi. Pa večina najpametnejših bitij pod soncem celo tako pretiranega sporočila ne zazna.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #87 : 20 Julij 2013, 12:22:13
Sori, odgovorila na napačen posnetek. Ti psi sploh niso napadli, ampak so samo opozarjali, da je prišel na njihov teritorij. Samo ustaviš kolo, počasi zlezeš dol, ne gledaš direktno v pse,ampak po možnosti v tla. Če je možno, se postaviš tako, da je kolo med tabo in psi in si ali tiho ali pa psom mirno kaj ukažeš. Mirno počakaš da pride lastnik, če lastnika ni pa počakaš da se vsi psi umirijo potem pa se zelo počasi začneš umikat ritensko, pri čemer še vedno paziš, da ne gledaš direktno v pse. Če opaziš, da psi postajajo spet napeti, se ponovno ustaviš. Ko vidiš, da ti psi ne sledijo več (odnehajo najkasneje na robu svojega ozemlja) se lahko mirno odpelješ naprej.

Sicer se ponavadi da s takimi psi povsem lepo "pogoditi" za prehod čez njihov teritorij, če ima kdo smisel in jajaca za to.

Če si opazil so se psi umirili takoj ko se je kolesar ustavil in je namesto kričanja spregovoril par mirnih besed. Situacija sploh ni bila nevarna, čeprav je tako zgledalo. Oziroma bi situacija postala zelo nevarna v trenutku, ko bi kolesar napadel prvega psa. Ne bi mu pomagala niti mačeta, mogoče brzostrelka, če ne bi bili psi hitrejši.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #88 : 20 Julij 2013, 15:15:47
Meni se je zdelo, da so se umirili ko sta uletela 'rejca drobnice'...drugače je pa katana zihr bolj učinkovita v taki situaciji kot brzostrelka...razne če so streloplahi...

je pa žalostno, da bi moral nič kriv nič dolžen kolesar poznati 'pasjo psihologijo'...jajca je pa nedvomno imel, je povedal, da če bi bila namesto njega ženska, bi jo raztrgali. Razen če obvlada kinologijo oz je iz tega foruma. V glavnem, zaradi genijev, ki imajo pse spuščene takole, potem širša javnost kužijev ne mara. Mimogrede, gledal sem en posnetek, kakšne blazne težave imajo s krdeli podivjanih (saj se beseda freal tako prevaja) psov v zda...


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 20 Julij 2013, 15:28:02
_