Ugriznil me je pes

Tiasshy · 171988

Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #270 : 25 Julij 2013, 12:26:33
Stavim, da je odpoklic s preklinjanjem najmnj učinkovit.  ;D ;D


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #271 : 25 Julij 2013, 12:45:56
bom takole vprašal...se VŠ kavč linije kaj bistveno razlikuje (razen seveda po pojavi) od svojih manjših bratov?
Ti bom odgovorila v temi o VŠ.
Lahko se Simi povprasas ;) ;D
Seveda lahko, vendar bi bilo najbolj realno če se kar sam prepričaš. Sicer bo to možno šele od septembra dalje, ker trenutno še okreva po operaciji, potem gremo pa na dopust.
Ne razumem namiga?
Tudi jaz ne najbolj, vendar je verjetno mislil na to da Simi pozna mojo šnavcerko, oz. bolj pravilno, ve kakšen je bil še "neizdelan" pes pri starosti tam do enega leta. Takrat je enkrat tudi rekla, da je problematična in če je ne bom spravila v red znam, ko odraste, pogosto obiskovat urgenco.

Ne glede na to kar pravi Lanabela, ne bi rekla da s kom obračunavam, samo povem kaj si mislim o določenih metodah (ki jih slučajno poznam iz prve roke). Nasploh se pa načeloma trudim izogibat se debatam, ki se sploh še v kateremkoli delu dotikajo konkretne osebe ali česarkoli povezanega izključno z njo. Pravzaprav že prej ne vem če sem kdaj povedla s kritiko nje ali njenega dela - kvečjemu s kritiko podobnega dela, kot ga slučajno izvaja ona.

Saj tibiq je po moje v redu, samo na trenutke je rahlo, no, ima izobilje časa, kar se rezultira v (pre)dolgih postih>:D
Časa nimam, samo hitro tipkam  :P ;D (tudi če združiš vaša sporočila, ki jih napišete čez dan v enega samega, boš videl da smo približno tam tam  ;) )

Lunette, glede korekcij sem mislila točno to kar si napisala v drugem delu - popravki (=korekcija) vedenja se lahko izvajajo na različne načine. Se tudi strinjam da se v tehle debatah korekcija razume ponavadi samo kot fizična prisila ali kazen v smislu "klasične" šole.

na register pes ne pride sam od sebe , ampak z prijavo,,,osnovni pokazatelj so vaši psi, kjer se vas da sprovocirati v določena priznanja da z njimi pač vse ne štima; eno izsiljuje, drugi renči na ljudi, tretji se zaganja, četrta ima psa vedno na povodcu , ker ni ziher...
Kot si sam priznal ima določene težave tudi tvoj pes, pa še vedno nisi povedal zakaj jih nisi rešil enostavno na način, na katerega si bojda rešil ostale težave.
Roga nisem še slišala. Bi znalo biti da ga čuvajo za množične pogone, ki jih videla od blizu nisem in jih nočem. Glede na to, da se takrat, ko naredijo množične pogone sliši s hriba vse mogoče samo rogov ne, bi znalo biti, da jih imajo bolj zaradi lepšega.
Lanabela ti pa tudi nič ne veš. Rog je zelo uporabna zadeva za prenašanje krepčilnih pijač. Pogoni znajo pač trajat in..  :P :D

Stavim, da je odpoklic s preklinjanjem najmnj učinkovit.  ;D ;D
Ma niti ne nujno. Pri nas zaleže ko nič drugega ne  ;D



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #272 : 25 Julij 2013, 12:54:35
kdo je bil sedaj operiran, tvoja psica?  ???


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #273 : 25 Julij 2013, 13:09:38
Ja, moja psica je bila operirana.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #274 : 25 Julij 2013, 13:11:39
Citiraj
Rog je zelo uporabna zadeva za prenašanje krepčilnih pijač
Aaaa, zato se jih ne sliši....


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #275 : 25 Julij 2013, 13:13:33
osnovni pokazatelj so vaši psi, kjer se vas da sprovocirati v določena priznanja da z njimi pač vse ne štima; eno izsiljuje, drugi renči na ljudi, tretji se zaganja, četrta ima psa vedno na povodcu , ker ni ziher...
Vidiš temu se reče precenjevanje. Nikogar nisi sprovociral v nič in ne vrti se vse samo okoli tebe, sem pa res v štartu odgovarjala na tvoje sporočilo, vendar je bilo bolj namenjeno tini z briardom in podobnim, da vedo kaj vse se lahko od takega psa pričakuje. Sama nisem pričakovala, ker kot rečeno je pes par let neobremenjeno ležal ko so ljudje prihajali, odhajali, stopali čez njega.. V mladosti je res imel prebliske, sicer v gostilni ni renčal ali lajal, je pa bil napet in stalno pripravljen ukrepat če bi bilo potrebno. In to po in ob vsej odločni siocializaciji mu je okrog enega leta začel nagon na polno dogajat. Takrat bi se z njim lahko šla cesarja, ampak bi se mi pri tem zaprl ali pa uprl in je velika sreča, da je pri njem dovoljšna korekcija že samo kreganje.

Tako da naši psi so pokazatelj dela, verjamem pa da pri nobeni ne štima čist vse. Zato pa delamo. Nismo še taki stručkoti da bi psa do 6 mesecev naučile čisto vse in bi potem srečno živele do konca njihovih dni. Recimo boji se mi vozečih tovornjakov ali večjih vozil, ki se peljejo hitro, sam kolkr vem nisem edina ki ima tu problem s težko mehanizacijo. Samo da nam common sense ne pravi da psa preprosto temu ne izpostavljamo, ampak se trudimo stvari popravit in to po možnosti na malo prijaznejši  način kot bi to naredil cesar.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #276 : 25 Julij 2013, 13:25:10
Nismo še taki stručkoti da bi psa do 6 mesecev naučile čisto vse in bi potem srečno živele do konca njihovih dni.
Takega stručkota ni, pa naj se nekateri še tako hvalijo da so - tisti ki se, se ali namenoma laže, ali pa si preprosto zatiska oči.
Recimo boji se mi vozečih tovornjakov ali večjih vozil, ki se peljejo hitro, sam kolkr vem nisem edina ki ima tu problem s težko mehanizacijo.
To se tudi moja. No, ne prav panično boji (ni tak problem, da bi ga bilo treba reševat), se pa v primeru, da pelje mimo tovornjak, preventivno umakne čisto na drugo stran pločnika.  :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #277 : 25 Julij 2013, 13:46:39
Midva sva tud tu zdaj, včasih se mi je pa trgal na povodcu. Problem imam edino na enem odseku ceste, kjer so letos na vsako stran dali električni pastir in če bi se pes čist umakni bi mi ga zrukalo, v tistem bi pa po možnosti pod/V tovornjak skočil, sam je na srečo odsek dolg glih par 100m tako da hitro čez greva. Ja, pastirja se tud boji  :P Vsakič ko končno premaga ta strah mi spet zruka in sma na začetku. Še pred enim letom starosti je enkrat šel direkt v njega in v tistem ko se zaderem NEE ga je ruknilo, tako da imam psa celo šolanga na elektriko  8)  Ne vem sicer a je mislil da ga je z elektriko zadela kazen al je pogruntal da me je pametno poslušat, ampak tud NE ima 99%.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #278 : 25 Julij 2013, 14:31:03
Še pred enim letom starosti je enkrat šel direkt v njega in v tistem ko se zaderem NEE ga je ruknilo, tako da imam psa celo šolanga na elektriko  8)  Ne vem sicer a je mislil da ga je z elektriko zadela kazen al je pogruntal da me je pametno poslušat, ampak tud NE ima 99%.
No, pri nas je bilo tudi nekaj tovrstnega šolanja s štromom, pa ni zaleglo - toliko o učinku klasične korekcije na mojo psico  ;D - sva pa zelo daleč prišli s PM  :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #279 : 25 Julij 2013, 15:46:00
Js nimam nič proti teletaktu, če je uporabljan pod strokovnim vodstvom in na psu, ki to res potrebuje. Predlagat elektriko za psa ki skače v avte in mimoidoče je neumno, ker poznamo toliko učinkovitih in prijaznejših metod. Sama sem se ob zaganjanju psa posvetovala s strokovnjaki, ki poznajo in pravilno uporabljajo klasiko in PM, pa je bilo govora o teletaktu le iz moje strani, ker sem točno povedala da imam raje par sunkov elektrike kot pa da bi mogla psa imet celo življenje na povodcu. Res ne bi imela prav nič slabe vesti, ker če ne bi šlo nikakor drugače je bilo nujno to psu iz glave zbit. Pes se ne zaganja več, teletakta pa še tud ni imel na sebi, ne morš verjet da se to tud da  ::)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #280 : 25 Julij 2013, 16:09:16
Se strinjam Nika. Sploh če se že odločiš posegat po korekciji, teletakt naredi dosti manj škode kot zatezna, pa še vodnik ni v direktnem konfliktu s psom. Poleg tega je možno delat na daljavo, kar pride prav v primerih, ko je pes na povodcu ali v dosegu poslušen, na daljavo pa izklopi sluh.

No, sama ga ne potrebujem tako nujno, da bi se ga poslužila. Če bi imela tako velik problem, bi pa tudi seveda poskusila najprej s PM in če res ne bi šlo nikakor, potem pač teletakt.

Aja, pa šele sedaj sem dojela da se je mogoče to, kar sem napisala bralo drugače - torej mi smo imeli štrom šolanje samo z "električnimi pastirji". Teletakta ni imela nikoli gor.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #281 : 25 Julij 2013, 16:50:54
el . pastir ima močnejši sunek kot teletakt

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #282 : 25 Julij 2013, 17:59:30
Seveda ima, pa pri nas ni nič zaleglo. VŠ od kolegice je pa enkrat, ko jo je stresel pastir najprej nanj zarenčala, potem pa ga je še polulala  :D



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #283 : 26 Julij 2013, 09:29:48
Ja štrom pa take fore. Pastir za konje (razen za bike npr.) je lahko krepko manj močen od povprečnega teletakta. Tko, da hujše škode na psu ne povzroča. Pa še ena prednost pastrija na ograji je - predmet, ki trese in se ga pes lahko ogne. To v praksi pomeni tudi, da če se ga takne ga pajkne lih sam po mestu dotika, kar pa spet ni preko dlake sila prevodno. Moja tamala psica če ji pusitm daljšo dlako pa da je ravno skopana jo tud približno ne pajkne. Se je enkrat šetala ob pašniku pa, ker ima tako fajfasto zavit rep čez hrbet...no se je z repom zataknala za pastiraj in tako ''omrežena'' prehodila par metrov...brez enga sunka štroma  :o
Prav tako, če se ograje takneš z roko je sila štroma drastično manjša kot pa če trak držiš v pesti. Pes, če se ga bočno takne z dlako je učinek presenečenja ni pa močen, kar se tiče štroma.
In iz tega se da preprosto sklepat (no eni smo iz firbca probali), da če pa ovratnico na kožo montiraš (lahko mirno prek majice npr.) je pa sunek kar točno odmerjen na točno določeno mesto. Brez možnosti umika.
Sicer res, da je bolje včasih, da psa rukne teletakt kot pa avto...ampak žal še nisem srečala psa, ki bi bil učinkovito šolan na teletakt. Pa sem ga videla v rokah ljudi za katere sem bila prepričana, da vedo kaj delajo. Dopuščam možnost izjem.

Vsekakor pa konflikta med psom-vodnikom ni za priporočat.  :) Smo pa itak tok razvita vrsta, da bi pa ja mogli okoli riti v žep prpelat kogarkoli.  ;) Res pa opažam, da posegajo po takih in drugačnih korekcijskih metodah večinoma tisti, ki zaradi svoje eksplozivnosti izkazujejo nemoč nad situacijo.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #284 : 26 Julij 2013, 09:39:27
Mojo je dvakrat usekal pastir (ne vem koliko je močen tisti za ovce ali krave) direktno v smrček (vlažno in neodlakano) - pa razen da tam mimo potem nismo najbolj sproščeno hodili, z mojim predhodnim "ne" ni povezala, čeprav "ne" že itak pozna, samo selektivno ga upošteva  :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #285 : 26 Julij 2013, 10:11:51
Ja ta za ovce je malo jači  ::) ampak še vedno je to samo kontaktno. Večinoma z ''ne'' ne povežejo, povežejo morda s tem, da ovce tresejo  >:D ali pa dotično ograja, kar je logično.
Nam se pa že lep čas bolj kot ''ne'' obnese nadomestno vedenje. Npr. ''pusti'', kar v prevodu za pse pomeni čim hitrej od trenutnega dejanja do mene. Se splača 8) Varianta odpoklica, ki pa ima bolj zabavno noto  :P

Aja še to pri teletaktu ,če smo že pri ugrizih. Ma nekaj psov na štromu sem videla, da so pri zadajanju korekcije usekavali z zobmi (korekcije renčanja npr. ne pobegov). Pač prvič parkrat so seknali proti ovratnici (lahko bi tam bila tudi roka). Nič ne rečem, so se hitro vdali v usodo. Samo ne vidim tukaj načina.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #286 : 26 Julij 2013, 11:49:58
Za krave je tako močan da orenk rukne (za konje je švoh in reakcija psa nanj je manjša od reakcije na orenk navito ovratnico), Silerco je par metrov potem kar malo zanašalo  in od takrat se boji krav (ki jih je imela prej edine od tistih živali ki so za pojest, rada). Pred kravami sicer ne beži, pač pa pride ko vidi kravo u en tak u iber lep šolski poleg, ki se ga ni nikoli učila....in če je zraven Laki, in ponavadi je, potem Silverca poskrbi, da gre mimo krav laki po zunanji strani....Je pa to tudi edini primer, ko je električni pastir deloval tako, kot naj bi ena taka "od boga poslana" kazen delovala. V vseh ostalih primerih, so bile povezave ki so jih psice naredile precej čudne...Laki, ki jo je jezdec (na mojo prošnjo) ošvrknil z bičem, ko je hotela pasti konja z jezdecem vred, kazni ni povezala niti s konjem, niti z jezdecem ampak s krajem in časom, tako da prostovoljno pride na poleg kadar gremo mimo tistega mesta ob večernem mraku (jutranji mrak je ok).
Še bolj zanimivo povezavo je naredila Daisy, ki pastirja ni povezala niti s kravo, niti z žico ali ograjo ampak...se je potem kakšno leto na daleč izogibala metuljem. Očitno je enega videla v trenutku ko jo je užgalo.

Izbira zanimivih povezav med vzrokomin posledico je pri električni ovratnici še precej bolj pestra. Eno izmed precej zoprnih povezav sem žal videla na lastne oči.  večja psica, ki je uhajala k drugim psom, da bi se igrala. Problem, ki je lepo rešljiv z dolgim povodcem...samo kaj, ko to traja vsaj dva meseca. Pa so jo dali na štrom...in jo ruknili za kakšno sekundo prepozno - namesto ko se je obrnila od vodnika so jo takrat, ko se je povohala z drugim psom. saj verjetno posledic ni treba opisovati, a če kdo slučajno ni ugotovil..ja seveda: iz vesele neposlušne  psice, ki bi se rada igrala, so dobili enako naposlušno psico, ki se je drugih psov bala in jih je preventivno napadala. Seveda se ni končalo s tem, ker je seveda treba agresijo do psov v kali zatreti s še bolj rigoroznimi ukrepi - pa so pridelali še agresijo do ljudi in ugriz "brez vzroka" par dni kasneje. Psica je imela veliko srečo, da so nekje rabili čuvaja za ograjeno skladišča....


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #287 : 26 Julij 2013, 12:29:39
In kako rešiš z dolgim štrikom?


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #288 : 26 Julij 2013, 12:35:52
Hja pastirji so svako jaki  >:D sem čist po pomoti sprobala že praktično vse opcije ::) Ko delaš z živalmi, ki so za pastirji pač tu pa tam kje po pomoti takneš kaj. :D

S povodcem se rešuje tako, da pes ne doseže dotičnega ti pa imaš na drugi strani dobrote (v obliki hrane, igrač ali kakršne koli psu ljube zadeve) in/ali Takoj, ko se umiri pa lahko BP gre za nagrado psa pozdravit. Sej bistvo preveč razigranih psov je v tem, da lastnike plužijo (beri- lastniki se premikajo za psom) in se s tem samonagrajujeo. Torej v osnovi rešuješ ne-vleko na povodcu  ;)
Odpoklic npr. je tudi klasična težava preveč razigranih psov. Naučiš ga pa lahko le tako da psu ne daš možnosti, da ti potegne črto (in ti preklinjaš zadaj ;)). Spet lahko v tej povezavi učiš odpoklic z nagrado - igra s psom.
Pač samokontrola.

Bi pa eni to počeli tud z bodečko pa rukn-cukn metodo...a potem smo že pri uporabi averzivov takoj ko si dovolj nemočen za uporabo možgan.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #289 : 26 Julij 2013, 13:01:56
Pri korekcijah s teletaktom je itak kup nevarnosti. Ena izmed njih je tudi ta, da če pes nima dobro izgrajenega odnosa in zaupanja v vodnika (kar ga ponavadi nima - če govorimo o korekcijah ane - drugo so signali za popravke ko s psom, ki z vodnikom ima odnos, pilimo neko vajo na daljavo), lahko ob korekciji s štromom pade v totalno paniko in v strahu zbeži, namesto da bi se npr. ustavil ali celo vrnil k vodniku.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #290 : 26 Julij 2013, 13:50:40
lahko ob korekciji s štromom pade v totalno paniko in v strahu zbeži, namesto da bi se npr. ustavil ali celo vrnil k vodniku.
To so že dolgo nazaj pri nas na poligonu enga zlatkota rihtali, ker ni prihajal na odpoklic in je pes čist hladnokrvno prenašal rukanje ter s tistim ko vas j*** pogledom preskočil ograjo in šel domov, s teletaktom okrog vratu  ;D Sta kasneje z lastnico bolj ali manj uspešno trenirala in tekmovala v agilitiju, čeprav z enkup diski ker je pes ubogal samo dokler ni nekej boljšega zagledal, ampak motivacije jima pa ni pobralo in sta se stalno trudila. Jo je enkrat še deteljica nahrulila, da nima s takim psom kaj brez povodca za delat ko je neki njenim žnaral  :) Pa inštruktor je takrat stalno zlate prinašalce k njej domov vozil, ker je bil pes notoričen potepuh in včasih je bil pes taprav, včasih je pa napačnega pripeljal.. Pes je bil car in elektrika na njem ni pustila kakih psihičnih posledic, mu pa niti ni pomagala do poslušnosti.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #291 : 26 Julij 2013, 14:01:33
V primeru tiste lastnice bi uporaba dolgega štrika zgledala tako: dolg povodec je pripet na pas, tako da so roke frej in lahko s psom delaš kot da je brez povodca (psica je uhajala med vajami poslušnosti brez povodca). tega povodca se ne dotikaš sploh, je samo  varovalka. Ko bi psica hotela sp!"%it se jo pokliče, če se obrne nazaj do vodnika se jo nagradi (v tekem primeru hrana ni najboljša, ponavadi je boljša igra) in se dela naprej, če se ne obrne jo pa itak povodec zaštopa. Se jo pokliče, nagradi in dela naprej. (uporaba dolge vrvice za učenje zanesljivega odpoklica je sicer v običajnih situacijah drugačna in imaš natančno opisano že večkrat na tem forumu. Če boš nujno rabil, se bomo potrudili in tiše enkrat napisali)


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #292 : 26 Julij 2013, 14:44:06
Hvala obema.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #293 : 29 Julij 2013, 17:08:13
http://www.youtube.com/watch?v=JA8VJh0UJtg

na pripombe z otroci- Fantek je psico zgrabil za kožo na vratu proti koncu videa pa psica niti trznila ni..toliko o tem da otrok ne sme psa vzgajajt in pes ne otroka..prezrite da je otrok bolan.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #294 : 29 Julij 2013, 17:14:06
Pa še kako psi zaznajo kdaj to nekdo počne, ker drugače ne zmore in kdaj zato, ker je nevzgojen  :-*
Sploh ko gre za pse, ki niso ravno zafuranci (pa še tisti znajo pokazat neverjetno veliko prijaznosti).
Za tiste izven srednjega veka je to že znano, da psi čutijo in uporabljajo čustva.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #295 : 29 Julij 2013, 18:53:52
http://www.youtube.com/watch?v=JA8VJh0UJtg

na pripombe z otroci- Fantek je psico zgrabil za kožo na vratu proti koncu videa pa psica niti trznila ni..toliko o tem da otrok ne sme psa vzgajajt in pes ne otroka..prezrite da je otrok bolan.

krasen prikaz, da ljudje vidijo kaj želijo videti, tule je pes zgolj iskal pozornosti ,  potem pa so tole še poskušal zapakirati z religijo in čudežnim branjem človeških čustev, točno kako je tle pes vzgajal otroka, tako da slednji ne kaže nobenega interesa? ker ima DS?


ljubek filmček, bi pa le upal da ve (tista ena ali dve), ki imate otroke ne puščate da psi opravljajo delo , ki bi ga morale ve

Citiraj
da psi čutijo in uporabljajo čustva

ter človeško komunikacijo in spostavitve čutne veze z lastnikom , ki presega stvarnost..smo tle slišal že vse ja

pričakujem da bo naslednja  vzrejna generacija z vami gledala soap opere in delila solze ter smehe


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #296 : 29 Julij 2013, 19:27:38
Pa še kako psi zaznajo kdaj to nekdo počne, ker drugače ne zmore in kdaj zato, ker je nevzgojen  :-*
Sploh ko gre za pse, ki niso ravno zafuranci (pa še tisti znajo pokazat neverjetno veliko prijaznosti).
Za tiste izven srednjega veka je to že znano, da psi čutijo in uporabljajo čustva.  :)


točno tako.Davor, tebi pa..ko boš začel razmišljati kot človek in ne kot robot se oglasi.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #297 : 29 Julij 2013, 19:31:51
Še čudno, da nisi napisal, da je pes skušal dominirati otroku, ker mu je dal taco na ramo.
To kar vidimo na filmčku je primer, kako skuša pes vzpostaviti komunikacijo s prizadetim  otrokom. Izredno spretno in previdno. Z velikim občutkom. Ali je naravni talent ali pa je mogoče šolan za terapevtskega psa (tudi šolani psi uporabljajo bolj svoje sposobnosti, ne toliko naučene spretnosti) pri tem niti ni bistveno. Bistveno pa je, da je tukaj iniciativa povsem na strani psa. in na koncu uspe pripraviti otroka do sodelovanja (na podoben način znajo terapevtski psi pripraviti do sodelovanja recimo dementne ali drugače prizadete ljudi, ki včasih že leta niso komunicirali z nikomer.)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #298 : 29 Julij 2013, 19:38:05
Davor. Torej trdiš, da se tvoj pes npr. ne veseli (sprhoda, hrane, zajca...) pač se ne vznemiri od veselja, ker ve, da bo nekaj dobrega zanj? Pa tudi zavračaš dejstvo, da je psa npr. strah? Strah česar koli (ene je nevihte, groma, ljudi, palic,težke mehanizacije...)...
Torej zavračaš osnovna čustva psov. No sicer to si že večkrat dokazal. Ampak, a se ti res, da daleč izven srednjega veka še vedno trditi, da psi nimajo čustev. Zdaj, če ti ne veš kaj so čustva je bolj tvoj problem. Naj ne bo to tudi problem, ki ga prenašaš na svojo psico. Če jo jemlješ kot aparat...škoda.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #299 : 29 Julij 2013, 19:52:44
Citiraj
.smo tle slišal že vse ja
pričakujem da bo naslednja  vzrejna generacija z vami gledala soap opere in delila solze ter smehe

To verjetno res ne, razen če bodo naši potomci imeli kakšne produkte genskega inžiniringa z umetno povečano inteligenco....
...gre pa znanost naprej, absolutna antropocentričnost se počasi (počasi) umika, počasi (počasi) tudi živali drugih vrst dobivajo status "nonhuman person". Sprva človeku podobne opice, sledijo delfini (iz katerih si se zadnjič nekaj norčeval) in verjetno bo ta status s časom dobila še kakšna živalska vrsta. Psi sicer ne, kar pa ne pomeni, da jih je treba podcenjevati.