Ugriznil me je pes

Tiasshy · 170159

tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #360 : 02 Avgust 2013, 14:13:36
Bolonjska?  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Ne Weaver, ni problem moja mošnja veš, problem je v tem, ker smo moje strokovne razlage plačljive.  :P



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #361 : 02 Avgust 2013, 14:14:36
Namenoma sem napisala sociopat, ker nisem želela mešanja psihopatov s psihičnimi bolniki.
Se pa oba pojma več ali manj uporabljata kot sinonima.
Me pa dejansko zanima uspeh "zdravljenja" prevzgoje ali katerikoli izraz že bi uporabili za to, da bi psihopatu /sociopatu njegova motnja izginila in bi lahko funkcioniral kot normalna oseba.

Ok, tina, odslej so zate tudi moje strokovne razlage plačljive.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #362 : 02 Avgust 2013, 14:19:15
ja Lanabela, kot sem opazila, ne potrebujete nobenih razlag, ne za pasme, ne za psihološke termine-tako da se tu umikam.  ;) Lahko ti pa pomagam z namigom, da se prevzgoja v strogem pomenu besede, pri teh primerih niti ne uporablja.  ;)



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #363 : 02 Avgust 2013, 14:20:52
Bolonjska?  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Ne Weaver, ni problem moja mošnja veš, problem je v tem, ker smo moje strokovne razlage plačljive.  :P

Ja, imaš 'stari' znanstveni magisterij, v katerega programe se v naši državi ne vpisuje več in imaš magisterij po bolonjskem sistemu, torej v skladu z reformo visokega šolstva, ki predstavlja drugo stopnjo univerzitetnih programov in je po ravni izobrazbe enakovreden VII. stopnji univerzitetne izobrazbe (končan fax) po starem sistemu.

Po domače, bolonjski magisterij kotira nižje kot stari znanstveni.

No, problem je ravno tvoja mošnja, če navajaš, da so tvoje razlage plačljive. Uh, sem mojster besednih iger, kot kaže.  ;D


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #364 : 02 Avgust 2013, 14:22:55
Hvala. Torej lahko samo skušaš preprečit da bi delal škodo, "ozdraviti" ga ne moreš? Ker pri pasjih "psihopatih" je točno to to.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #365 : 02 Avgust 2013, 14:25:39
Namenoma sem napisala sociopat, ker nisem želela mešanja psihopatov s psihičnimi bolniki.
Se pa oba pojma več ali manj uporabljata kot sinonima.
Me pa dejansko zanima uspeh "zdravljenja" prevzgoje ali katerikoli izraz že bi uporabili za to, da bi psihopatu /sociopatu njegova motnja izginila in bi lahko funkcioniral kot normalna oseba.

Ok, tina, odslej so zate tudi moje strokovne razlage plačljive.

Navzven lahko funkcionira kot normalna oseba, in to že sam po sebi - pride na razgovor za službo in točno ve, kako se mora predstaviti, da bo sprejet. Drugače pa glede tega,a li je 'ozdravitev' možna, ni enotna niti stroka, v zelo redkih primerih naj bi se sicer dalo, baje pod pogojem, da taka oseba dobi 'uvid' v svojo problematiko...

ne gre pa pri sociopatiji oziroma psihopatiji (razlika je v vzrokih, ki so privedli do sedanjega stanja osebe) za duševno bolezen, ampak za osebnostno motnjo, zato sta bila metod in silvo v zaporu, ne na psihiatriji...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #366 : 02 Avgust 2013, 14:31:54
In glede na to, da pes uvida v svoj problem ni zmožen nima niti te mini možnosti ozdravitve?
Seveda je jasno, da ne en ne drug izraz ne more biti  brez (velikega) ostanka preveden na psa, vendar se verjetno razume, kje je bistvo.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #367 : 02 Avgust 2013, 14:37:55
Ja, Weaver, po starem sistemu  sem se šolala. happy?  ;)
Lanabela-izraz sociopat ali psihopat je pravzaprav isti-gre pa za poimenovanje ljudi z antisocialno osebnostno motnjo. Ta motnja je skorajda neozdravljiva. Polemike o ozdravljvosti ostajajo odprte, ker je sama določitev te motnje težavna. Npr. veliko kriminalcev ne ustreza opisu te motnje v celoti ali pa gre za kombinacijo večih osebnostnih motenj. Osebno mislim, da antisoc. os. motnja ni ozdravljiva.



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #368 : 02 Avgust 2013, 14:39:32
Ne vem, to je treba mag. briardko vprašat, psihologija ni moja stroka, mogoče se ga da držati na princip palica/korenček, s tem, da dvomim, da pri psih sploh lahko govorimo,d a so socio- oz psihopatski.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #369 : 02 Avgust 2013, 14:47:31
Čakaj malo briardka, a zdej boš pa naredila enačaj psiho-socio pa disocialci...pa glede na to, da uporabljaš izraz antisocialna, da nisi pri musku delala?  ;D


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #370 : 02 Avgust 2013, 15:10:18
Citiraj
mogoče se ga da držati na princip palica/korenček, s tem, da dvomim, da pri psih sploh lahko govorimo,d a so socio- oz psihopatski.

Ne, ne moremo, a ne najdem primernejšega izraza in sama motnja mora biti podobna. In ne, palica korenjček ne deluje. Deluje pri "dominantnih", razvajenih....ne pa pri njih. Problem je v tem, da zgleda povsem normalno, prijazen, vzgojen...vendar ko mu prebije se ne zna ustaviti, grizel bo dokler se mu program ne odvije do konca (ali pa ga kdo onemogoči). Vodnica takega psa je opisala, da je bilo edino, kar je opazila pred izpadom rahlo "steklen" pogled. Ker gre za zelo sposobno vodnico, je uspela  speljat brez da bi pes naredil štalo. Je pa morala biti 100% skoncentrirana na psa vedno in povsod.
Lahko delaš na samokontroli, poslušnosti....na površini lahko vse urediš. A ko bo počilo, bo povsem enako kot prej.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #371 : 02 Avgust 2013, 15:22:44
Tako je Weaver-tudi pri Musku sem delala.
Lanabela-mislim, da ne gre pri psu za osebnostne motnje te vrste. Pri tem psu, ki ga omenjaš, gre lahko tudi za epileptične napade.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #372 : 02 Avgust 2013, 15:47:49
A to misliš tistega z steklenim pogledom? Niso bili epileptični napadi, niti nič drugega organskega, kar bi znali veterinarji najti. Pa ni šlo za tisti stekleni pogled, ko se pes za trenutek kar izgubi in nekam zabuli, ampak za čisto rahlo, samo zelo dobremu opazovalcu vidno spremembo.
sama sem imela nekoč davno psa, ki je napadel v trenutku, ko mu je nekdo obrnil hrbet, in ko je enkrat napadel, se ni znal ustaviti. Preden sem ga dobila, je hudo pogrizel več ljudi, spravil otroka v bolnico, polomil tudi nekaj kosti. Ampak takrat so bili drugačni časi, pes je bil privezan, na vseh dostopih so bile velike opozorilne table, tako da ded ni imel zaradi tega nobenih problemov. Vendar je bil pri tem psu povsem jasen vzrok (hudo, dolgotrajno mučenje v mladosti) in situacija v kateri je napadel. Sem ga imela več let, v bistvu je bilo zelo žalostno, ker se je lepo videlo, kako krasen pes bi lahko bil če....Moj ded se je precenil, mislil je, da bo psa lahko "ozdravil" saj je imel veliko izkušenj. Meni je bilo povsem jasno, da so nekatere stvari "beyond repair". Ta pes je bil sicer zelo dobra izkušnja, a nikoli več.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #373 : 02 Avgust 2013, 15:50:08
Pomislila sem na epileptični napad-ker si omenila steklen pogled in napad-gizenje brez prestanka. Mislim pa, da so nekatere težave res žal nepopravljive.  :(



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #374 : 02 Avgust 2013, 16:41:28
Citiraj
Namenoma sem napisala sociopat, ker nisem želela mešanja psihopatov s psihičnimi bolniki. 

seveda saj bi padle v takšno neprijetno primerjavo; če smatraš da takšno stanje ni ozdravljivo in je bolje smrt kot pa životarjenje v izolaciji....emo enkrat imel že to debato

Milan vsaj takšne "pokvarjene" pse sam vzame , namesto da jih da evtanazirat , glede na to da ženska ne zasluži ravno malo...
pa magari da je pes v cvingerju (kar je itak pri nas ogromno psov) vsaj živ bi ostal, čeravno sam trdim da bi z dobrim vodičem, ki je brez otrok pes lahko bil koliko toliko normalen, ampak ne zgolj z  PM metodo

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #375 : 02 Avgust 2013, 16:50:49
Ma kaj klatite neumnosti, pa psihiči, sociopatski psi ;D ;D ;D ........... zadeva je znana. "Pozitivna motivacija" zdravi, ozdravi vse, pa še rezultat je trajen :o . Vi pa odkrivate toplo vodo :o ;D :o

Ooooo še bodo rasle pasje šole kot gobe po dežju.  ;D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #376 : 02 Avgust 2013, 17:01:39
Ja pipi, več kot drži. V angliji so pred prepovedjo elekričnih ovratnic delali čisto solidno raziskavo, katere rezultti so presenetili celo mene - dokazali so, da so psi s katerimi so delali po metodah pozitivne motivacije uspešnejši od "klasikov" prav na vseh področjih ki so jih merili - celo pri odvajanju preganjanja živine in koles.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #377 : 02 Avgust 2013, 17:04:49
Citiraj
"Pozitivna motivacija" zdravi, ozdravi vse, pa še rezultat je trajen 

če ne drugega z evtanazijo...

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #378 : 02 Avgust 2013, 17:11:05
Ja pipi, več kot drži. V angliji so pred prepovedjo elekričnih ovratnic delali čisto solidno raziskavo, katere rezultti so presenetili celo mene - dokazali so, da so psi s katerimi so delali po metodah pozitivne motivacije uspešnejši od "klasikov" prav na vseh področjih ki so jih merili - celo pri odvajanju preganjanja živine in koles.

Kako je pa tebe to lahko presenetilo ??? ;D
Kakšni "klasiki" ??? ne razumem ??? . "So viel wie nötig, so wenig wie möglich" ???
Katera, kakšna raziskava?

PS
Vidite, razpravljate o nepomembnih stvareh ;) . Edini trajen recept pa znan :o ........ LA&LU :-*



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #379 : 02 Avgust 2013, 17:21:00
Ne bom vsega komentirala, ker ob določenih neumnostih ostane človek brez besed.
Sicer sama ne vidim razloga za uspavanje psa, ki je ''sociopat'', če bi le ta res lahko živel v dovolj varnem okolju. Je pa dejstvo, da poiskat dovolj varno okolje za takšnega psa je presneto težko. In ja. Oddaja takšnega psa je huda odgovornost. Temu primerno je včasih res bolje, da gre na oni svet. Kar pa še vedno ne spremeni dejstva, da je nekdo psa spravil tako daleč. Ali so to zlorabe v mladosti, ali je to permisiva, ali so to nezdravljene zdravstvene težave...Zato pravim, da je vsak uspavan pes zaradi tega preveč. Lenoba in neodgovornost ljudi.

To se tudi strinjam z Lanabelo, da prej družinskega psa izolirat ali premestit v ''neprodušno kletko'' je slabše kot evatanzija. No nekaj takega pravzaprav naredi CM s tem, ko sprejme takšne v svoj center. Pes, ki je prej bil navajen družine, notranjega bivanja...je zdaj v nenaravni obliki krdela (40+ NI naravna pasja ureditev, pa toliko kot ima povedati o uravnoteženosti), po možnosti v pesjaku in na ograjeni parceli v gneči, kjer mu res ne ostane drugega kot bit tiho. Veselje na ful, a ne. ;)

Kako se da poskrbet za takega psa...hja težko. Ni pa nemogoče. Pregrada kjer se pes lahko giblje ne, da bi otroka pogrizel a še vedno na vidiku družine. Pri dejavnostih na vrtu ali takrat ko je izven ograde - nagobčnik. V kombinaciji z dovolj gibanja bi morda tak pes bil še vesel, ne samo živ. Tukaj pa je potrebne seveda pecej logistike, volje in predvsem želje. Kar pa načeloma ljudje, ki so v prvo sami spravili psa tako daleč, da potrebujejo nasvet nimajo. Če bi se znali prej organizirat bi znalo bit, da nebi šlo tako daleč. Seveda, dopuščam možnost, da je s psom bilo tako kaj narobe...ampak potem smo spet pri volju človeka, da zadevo sanira.

Kolikor je o Benjiju znanega je to bil njegov tretji ugriz. Dva je že opravil pred prihodom Victorije. Kar je preprosto realno. V 14 dnevih po obisku V. se pač čudežno (tudi pri CM) stvari ne poštimajo do 100% uspeha. Da bi pa lahko kakor koli poskrbeli za varnost enih kot drugih...spet rahlo stvar tistih, ki so psa zafurali tako daleč.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #380 : 02 Avgust 2013, 17:22:21
Presenetilo me je, ker sem bila prepričana, da je pri preganjanju živali elektrika uspešna kot zadnji izhod, ko vse drugo odpove. Očitno to ne drži. Raziskavo si boš moral najti sam (ne škodi, če se naučiš iskati informacije po netu, ker praviš da jih ni) članek o tej raziskavi ti bom pa servirala, ker imaš tako lep avatarček.
http://blog.smartanimaltraining.com/2013/07/31/new-findings-on-shock-collars-why-the-uk-wants-to-ban-them/


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #381 : 02 Avgust 2013, 17:27:54
Ma o čemu ti to.........klasika ??? Zavajaš javnost  ???
 ;D ;D ;D

......ker iz Anglije pride bolj počasi na celino ;) ........ kaj vse lahko pričakujemo od psov ki delajo v "nadzorovanem nagonu" ;D ;D ;D .
Nekaj takega kot v Angliji; še to kar jim je ostalo od vseh "študij" so morali zahojenim planšarjem ukrast :o ;)

PS
Using shock collars on dogs may be effective in training or treating certain problematic behaviors. But if their efficacy is not better than reward based training alone and presents physical and emotional risks to some dogs, their use altogether becomes highly questionable.   ???

S tem se vsi klasiki strinjajo. Seveda pa za LA&LU ni ovir :o. O trajnih rezultatih pa raje ne bi; prepuščam interaktivnim trenerjem ;D
Glede avtarčka; že dlje časa razmišljam, da bi sosedovem samojedu vpregel plug za oranje; mogoče naslednji avtarček ;D ;)




pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #382 : 02 Avgust 2013, 17:46:41
Using shock collars on dogs may be effective in training or treating certain problematic behaviors. But if their efficacy is not better than reward based training alone and presents physical and emotional risks to some dogs, their use altogether becomes highly questionable.

Mogoče pa so slednji psihp-sociopati ;D .......... takšni na prevzgojo v LA&LU šolo ;D ........... al kako ??? kaj drugega ???
 ;D ;D ;D



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #383 : 02 Avgust 2013, 18:02:58

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #384 : 03 Avgust 2013, 15:20:01
Citiraj
O trajnih rezultatih pa raje ne bi; prepuščam interaktivnim trenerjem

no vidiš sedaj pa smo vsi moški tle pokasiral maksimalne negativne točke  :'( :D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #385 : 03 Avgust 2013, 16:12:47
Glede na to, da je VS kritizirala metode JS, me zanima, ali bi JS uspel rešiti tisgea psa s svojim načinom dela


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #386 : 03 Avgust 2013, 16:15:30
Pošten ugriz v čevlje s kapico bi morda pomagal ...ker bi pes ostal brez zob  >:D pol pa škode neb mogu delat.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #387 : 03 Avgust 2013, 16:50:01
problem je, da niti niso poskusili, če ne gre z PM je bolje da se psa likvidira;

kar jasno prikaže miselni vzorec tistih ki brezpogojno tole zagovarjajo;

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #388 : 03 Avgust 2013, 17:09:59
Pošten ugriz v čevlje s kapico bi morda pomagal ...ker bi pes ostal brez zob  >:D pol pa škode neb mogu delat.

ti ne maraš JS?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #389 : 03 Avgust 2013, 17:47:46
Citiraj
me zanima, ali bi JS uspel rešiti tisgea psa s svojim načinom dela
Seveda lahko, če bi ga vzel za svojega in ga obdržal. Takega kakršen je. In potem naredil z njim kolikor bi lahko.
Na enak način bi ga lahko rešil kdorkoli, na svoje tveganje seveda, ne glede na to, po kateri metodi dela.
Na enak način bi ga lahko rešili tudi tako, da bi ga sprejeli v katerega od centrov, kjer lahko uničeni psi preživijo ostanek življenja ob boljši ali slabši strokovni oskrbi.
Vsi bi lahko z njim delali, dosegli napredek kakršnega bi dosegli, vendar ne bi bil primeren za oddajo drugemu lastniku. Tega si niti v sanjah ne bi drznil narediti nihče  v nobeni od držav, kjer je tisti, ki psa oddaja odgovoren za štalo, ki jo naredi pri novem lastniku, sploh če je vedel za zgodovino ugrizov. Pri nas bi mogoče šlo, saj vemo, da se psi z dolgo zgodovino ugrizov oddajajo komurkoli, tudi tako neodgovornim, ki istega psa dan po posvojitvi že spuščajo v gozdu brez povodca in brez nagobčnika.

Nihče pa ne glede na metodo ne bi mogel tega psa rešiti na način, da bi lahko ostal v družini, ker ga družina ni več želela imeti.