Cepiti vsako leto ali ne

Talija · 18563

Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
: 24 Maj 2013, 07:19:29
To sem našla http://www.wsava.org/sites/default/files/New%20Puppy%20Owner%20Vaccination%20Guidelines%20May%202013_0.pdf
in zdaj se sprašujem, cepiti vsako leto pse proti kužnim boleznim ali ne, saj je iz gornjega razbrati, da to ni potrebno (razen leptospiroza). Ravno tako očitno prezgodaj cepimo mladiče.
Kakšna so vaša mnenja?


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 24 Maj 2013, 08:08:25
Mi cepimo pse in mačke prvo in drugo leto po protokolu, potem na vsaki dve leti do nekje 7,8 leta ko prenehamo s cepljenji. Naj bi bila žival do takrat že fajn precepljena in nima smisla obremenjevat organizma še z dodatnimi šoki.



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 24 Maj 2013, 08:14:49
Tako sem tudi jaz včasih delala, potem pa so me prepričali, da moram vsako leto  ???
Kaj pa leptospiroza? Pri nas je zunaj kar dosti poljskih mišk in terierke včasih ulovijo kakšno...


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3 : 24 Maj 2013, 08:24:53
Kolikor mi je znano, lahko lepto cepiš tudi posebej. Se je pa treba pozanimat pri vetu...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 24 Maj 2013, 08:27:23
Ja, lahko. To sem jaz naredila letos pri starejši cairnki, ker zelo slabo prenaša kompletno cepivo. In mislim, da bom tudi pri ostalih zdaj tako delala.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #5 : 24 Maj 2013, 10:07:29
Lepto lako cepis posebej, cepivo deluje okorg pol leta. Ne vem pa, koliko sevi, ki so v cepivu, dejansko scitijo pred tem kar je pri nas.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


MANDY

  • Gost
Odgovori #6 : 24 Maj 2013, 10:31:00
 :) NIKA vsaki dve leti, pa nihče ne teži ?? :), kaj pa če greš v tujino.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7 : 24 Maj 2013, 10:42:58
Govorim o kužnih, steklino cepim vsako leto  :) Sicer pa na vsaki dve leti s kombiniranim cepivom steklina+kužne.



MANDY

  • Gost
Odgovori #8 : 24 Maj 2013, 12:05:02
Oprosti, nisem brala od začetka. Prav zdaj moram cepit proti steklini in glede da cepivo drži dve leti bi jaz tudi cepila tako  :'( ???, ma ja kar se mora se mora. Kužne pri starejši 8 let ne cepim že 2 leti, mlajšo pa vsako leto, smo kar dosti po razstavah in tekmah.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #9 : 24 Maj 2013, 14:05:54
A ni celo bilo nekaj rečeno, da bo vurs priporočil veterinarjem (ali obratno?) cepljenje na dve leti? Ne me za besedo držat, ampak res imam v glavi da se je to nekje pisalo.




sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #10 : 24 Maj 2013, 14:29:39
A ni celo bilo nekaj rečeno, da bo vurs priporočil veterinarjem (ali obratno?) cepljenje na dve leti? Ne me za besedo držat, ampak res imam v glavi da se je to nekje pisalo.

Ja, tudi jaz sem to glede stekline slišala pred časom. Sem pa slišala tudi to, da pa se je v raziskavi na vzorcu psov izkazalo, da velika večina redno cepljenih psov ni imela dovolj visokega titra. Mogoče ve kdo kaj več o tem? Verjetno je na osnovi te preliminarne raziskave ideja o tem splavala po vodi...



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #11 : 24 Maj 2013, 17:59:41
Živjo!

Mene pa zanima kdaj mi priporočate, da cepim kužka. Iskat ga gremo naslednji petek, čez točno en teden skotila pa se je 27.3.13.

Že vnaprej hvala za odgovore.


P.S. Sprašujem za cepljenje proti steklini.


Lp Maruša



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 24 Maj 2013, 21:54:23
Jaz še vedno mislim, da je imel moj kuža jeseni reakcijo na cepljenje proti kužnim boleznim - je fasal kar hudo drisko dva dni po cepljenju + imel je povišano temperaturo in se je tresel kot šiba na vodi. Ker je bil dan pred cepljenjem na eni razstavi so me na veterini sicer poskušali prepričevat, da je dobil kužni kašelj, čeprav pes sploh ni kašljal  ::) Mogoče je na razstavi staknil kakšno okužbo in je potem v kombinaciji s cepljenjem prišlo do take reakcije, ne vem.
Zato tudi jaz nisem zagovornica cepljenja vsako leto, čeprav ga najbrž letos vseeno bom, ker le hodiva na razstave, edino cepivo bom letos zahtevala drugo in ekstra bom pazila, da se v tistem obdobju ne bo kaj preveč izpostavljal čemu kar bi porušilo njegov imunski sistem.
Maruša, cepljenje proti steklini je obvezno za pse, ki so starejši od treh mesecev. Pravijo sicer, da je za mladičke bolje, da dobijo cepivo čim kasneje, zato sem npr. jaz počakala, da je bil star, se mi zdi da 5 mesecev, ampak potem nosiš riziko odgovornosti, če bi se slučajno zgodilo, da bi kdo prijavil ugriz. Lahko gre tudi samo za manjšo ranico pa če bo kdo šel k zdravniku in povedal, da je to od tvojega psa, boš imela sitnosti.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 24 Maj 2013, 23:02:42
+ te v nobeni pasji šoli ne sprejmejo, če pes ni cepljen proti steklini. Jaz bi kar lepo pri 3 mesecih cepit dala. Se pa v AU lekarnah dobi zeliščni preparat Thuja D30, ki zelo ublaži negativne stranske učinke cepiv. Daje se ga 2-3dni pred cepljenjem in na dan cepljenja.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #14 : 25 Maj 2013, 00:39:07
Sem pa slišala tudi to, da pa se je v raziskavi na vzorcu psov izkazalo, da velika večina redno cepljenih psov ni imela dovolj visokega titra.

Res je.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #15 : 25 Maj 2013, 08:26:56
Pri nas so imeli vsi trije vzorci psov,ki so šli na titražo takrat super rezultate.Zato sem bila nad kompletnim rezultatom v Sloveniji zelo presenečena.



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #16 : 25 Maj 2013, 09:06:19
Hvala za odgovor vsem.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #17 : 25 Maj 2013, 11:00:04
Pri nas so imeli vsi trije vzorci psov,ki so šli na titražo takrat super rezultate.Zato sem bila nad kompletnim rezultatom v Sloveniji zelo presenečena.

Jaz poznam kar nekaj ljudi, ki se jim ne sanja o programu razglistenje in dejansko psov ne razglistijo 7 dni PRED cepljenjem. Ampak na isti dan cepljenja, ko dobijo tabletka. V takem primeru je pa verjetno manj uspešno cepljenje, če je pes šele tisti dan ali celo dan po cepljenju bil razglisten.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 25 Maj 2013, 11:04:24
Ne samo to, jaz sem že spoznala nekoga ki sploh ni vedel da se dajo vse tablete skupaj ne pa po eno na 3 mesece (velik pes)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 25 Maj 2013, 11:39:53
Tudi jaz dvomim v rezultate titrov.. lobiranje pač.. money makes the world go 'round.

In seveda bi morali omogočiti vsaj NE  cepljenje psov, ki imajo dovolj visoke titre.. čeprav pregled na titre stane precej.. (ampak gre v drug žakelj )- pa bi videli potem  - lepo prosim, da moram vsako leto cepit 10, 11 let stara psa - totalno precepljena s cepivi, ki držijo 3 leta.
 In cel kup psov, ki niso cepljeni - kontrole tudi ni, nekateri se pač držimo protokola..drugi pa...

V Sloveniji je res precej stvari hudo narobe -  kamor se obrneš korupcie
In ja, sem pripravljena plačati titražo za vse moje pse, pa naj potem zanje ne zahtevajo več cepljenja da jim končno neham zavestno škodovati.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #20 : 25 Maj 2013, 16:02:17
Na fb kroži peticija proti vsakoletnemu cepljenju proti steklini, ker različni proizvajalci cepiv garantirajo učinkovitost od 1 do 3 leta. Z veseljem bi vsako leto plačala davek. Cepivo dokazano poslabša bolezen (napr.raka), kar sem pred leti doživela pri moji samojedki, kateri se je bolezen po cepljenju poslabšala, kljub uspešni operaciji.
Sedaj sem se dokončno odločila, da bom cepljenje poskušala zavleči za najmanj pol leta, če ne več, kolikor bom pač uspešna. Tudi mladiče sem bolj pozno cepila, okoli enega leta.



Mimozaver

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 10 Julij 2013, 12:25:22
Tudi mladiče sem bolj pozno cepila, okoli enega leta.

Karmen, pa kaj so veterinarji kaj komplicirali,ko so videli, da jih prvič cepiš tako pozno?


“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”


― Albert Einstein


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #22 : 10 Julij 2013, 13:12:31
Ne



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #23 : 10 Julij 2013, 13:42:54
V pasjih šolah tudi ne?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #24 : 10 Julij 2013, 13:50:03
Pri nas se necepljen ali nečipiran pes ne more vpisat v malo šolo ali katerikoli drugi tečaj..
Pa še nekaj ne razumem najbolje: ko zahtevate da se obvezno cepljenje izvaja na dve ali tri leta, se sklicujete na navodila proizvajalca. Ko pa odlašate (in, kar je slabše, h kršitvi pravil napeljujete še druge) s prvim cepljenjem, pa ta ista navodila niso več v redu?


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #25 : 10 Julij 2013, 14:17:18
Se pa v AU lekarnah dobi zeliščni preparat Thuja D30, ki zelo ublaži negativne stranske učinke cepiv. Daje se ga 2-3dni pred cepljenjem in na dan cepljenja.

Ni zeliščni preparat, ampak homeopatske granule. Daje se pa eno granulo na dan, začneš dajati na dan cepljenja in nadaljuješ en teden.  ::)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #26 : 10 Julij 2013, 14:31:44
V pasjih šolah tudi ne?
Zadnji tri psi niso hodili v pasjo šolo.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 10 Julij 2013, 19:47:45
Tudi moja psica ima grozne reakcije po vakcini. Res je hudo....  :'( In sem ravno pretekli mesec, ko sva bili na VF-ju vprašala veterinarko, kakšna je opcija, da psa ne cepiš vsako leto. S predpostavko, da ima dovolj visoke titre. Je preverila in potrdila, da drži: torej vsako leto je potrebno pri psu preveriti titre in se ti na podlagi tega izda psu potrdilo, ki velja kot cepljenje. Je pa dejstvo, da je titracija zelo draga. Zdaj se ne spomnim več iz glave, koliko pride, ampak mislim da se ne "zlažem" preveč, če napišem okrog 100 eur.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #28 : 11 Julij 2013, 22:30:23
Vseeno boljš kot psici rušit imunski sistem. ;) Me pa zanima kako to deluje, če greš čez mejo?



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 12 Julij 2013, 00:15:25
Kaj pa cepljenje v tujini, kjer cepivo uradno velja 3 leta?