Katera hrana?

Maruša · 5988

Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
: 24 Maj 2013, 21:15:11
Pozdravljeni!

Kmalu dobimo kužka domov, zato me zanima kakšne izkušnje imate z hranami (briketi). In katero mi priporočate.

Lp Maruša




Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 24 Maj 2013, 21:45:31
Začeti boš morala v vsakem primeru s hrano, ki jo mladičku daje vzreditelj, šele potem se boš odločala po svoje, ampak prehod mora bit počasen, da ne bo kuža dobil prebavnih težav. Glede tega kaj je bolje so teorije različne, jaz se moram žal prilagajat službi in mu čez teden ne morem posebej kuhat.
Moj čez teden je brikete Arden grange + zjutraj še malo konzerve, čez vikend mu pa skuham ali spečem piščanca (brez soli in drugih začimb), ter vmešam v kuhan riž ali v pirino zakuho (neke vrste pirine testenine, ki so na pogled kot malo večji riž) + dodam sesekljano zelenjavo. Če zelenjavo pustim celo, potem mi jo lepo zloži ob posodi, namesto piščanca pa dobi včasih kuhano govedino ali pa osliča (moram pa zelo pazit, da odstranim vse koščice).



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #2 : 25 Maj 2013, 09:03:30
Hvala za napotek. ;)
Ali ste zadovoljni s hrano Arden grange?



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 25 Maj 2013, 09:59:23
Arden grange je jedel že kot mladiček pri vzrediteljici, zato sem z njo nadaljevala, ko je bil čaz za prehod na hrano za odrasle sem šla na Fittnes trainer, ker sem Arden grange lahko dobila samo v eni trgovini, ki je bila izven poti. Kasneje mi je v oči padla Taste of the wild, zato sem začela s to (ker mi je pri Fittnesu začel protestirat) in jo je jedel do nedavnega, ampak ni ravno užival v hranjenju. Zadnjič je pa precej zbolel in sem morala it na dietno in ker jo je jedel dlje časa, sem se odločila, da bom z dietne naredila prehod na novo. Priročno so nedavno bližje začeli s prodajo Arden grange in moram rečt, da fant obožuje te brikete in jih poje tudi brez konzerve. Moram pa malo pazit, ker je precej kalorična (vzrela sem prestige, ki jo menda pohvalijo razstavljalci, da je dobra za dlako) in količino prilagajat gibanju. Tako da ja, sem zelo zadovoljna s to hrano. Malo poglej v rubriki, kjer so komentarji na različne znamke, ko se boš odločala. Vsekakor naj bo vsak prehod postopen - ne naenkrat dat kar druge brikete.



metasva

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 25 Maj 2013, 17:57:08
Ali je res da moraš mlademu psu dati srovo jajce z lupino?



Dino

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 03 Junij 2014, 17:06:23
Pozdravljeni, hvala Maruša, da si načela to vprašanje; vprašanje, katero hrano dajati mladiču, je resnično eno pomembnejših, ki si jih mora zastaviti vsak novopečeni starš (lastnik :) )za svojega pasjega mladička. Resnično se priporoča, da bi naj kuža nadaljeval - jedel tisto hrano, kakor jo je pri  svojem vzreditelju. Če se hrana menja oz se prehitro, se lahko pojavi težava z drisko, tega pa si vsekakor ne želimo, da bi že prve dni hodili okrog veterinarja. Naj na tem mesti izkoristim priložnost, da že kar nekaj pasjih vzrediteljev uporablja hrano za pse slovenske znamke DINO in so resnično zadovoljni z zdravjem ter videzom svojih živali. Hrano se dobi tudi po ugodni ceni, kar je še ena prednost.

Lep pozdrav vam želim.
 www.moj-dino.si  -  Premium hrana za pse



jernejao

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 26 Junij 2014, 23:18:45
Vidim kar nekaj prehodov z ene hrane na drugo. Tega ne priporočam sploh če ima kuža kakšne težave (srbenje, driska, izpuščaji, ...). V tem primeru je najpogosteje kriva hrana, navadno premočna. Drugo pa je preveliko razvajanje. Če kužatu kakšen dan ali dva ne paše, še ne pomeni da ne je. LAhko je mu je tudi samo prevroče ipd., lahko pa samo izsijuje, ker ve da lahko. Naši pasji prijatelji nas znajo vrteti okrog prsta še bolj kot otroci. Vsekakor najprej enako hrano kot je hranil vzreditelj potem pa počasen prehod na izbrano. Izbire je res kar nekaj. Mi se iz briketirane hrane CHICOPEE (kanadska High Premium) ne prestavimo več. Občasno dodamo kakšen riž ali  testenine. Veterinarja obiščemo samo za cepljenje, dlaka se sveti, nimamo nobenih zajedalcev, kakec je čvrst in ga ni preveč. Naša Rhea AST bo letos stara že 10 let.



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 27 Junij 2014, 09:04:56
Upam, da zadnjih dveh odgovorov ne boš upoštevala, ker sta tipična reklama za omenjeni hrani. Kaj ima odsotnost zajedalcev veze s hrano?
Izberi hrano, ki ima dobre sestavine, ki je lahko dobavljiva, ki ustreza tvojemu budgetu in ob kateri bo tvoj kuža imel čvrst kakec.
Pa fajn je, če imaš še rezervno hrano, za katero veš, da mu ustreza, za primer, da bodo pri izbrani hrani težave z dobavljivostjo.
Izogibaj se hranam, ki imajo za sestavine navedeno "meso in stranski produkti predelave mesa", "žita in stranski produkti predelave žit", ki vsebujejo barvila in umetne konzervanse( BHA, BHT, EEC dovoljeni konzervansi). Največje smeti od hrane so hrane, ki jih dobiš v trgovskih centrih (Pedigree, Chappi, Frolic...)
Na prvem mestu pri sestavinah naj bo meso.
Trial and error.
Mi za našega še vedno nismo našli ustrezne hrane, po kateri bo imel res taprav čvrst drek. Najbolj bi mu odgovarjala surova prehrana pomoje, pa to trenutno ni izvedljivo (nimam zamrzovalnika...)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 27 Junij 2014, 11:14:40
In še dostopnost. Meni sta recimo dve hrani kar zelo zanimive. Ampak je z dobavo večkrat problem in je k sreči še tooooliko druge izbire, da bom v roku meseca preizkusila Acano in videla, če bo nehala žret travo kakor krava.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 03 Julij 2014, 19:30:01
Izogibanje marketiškim hranam, (pedigree, chappy, Tačko...), jaz sem bila najbolj zadovoljna z Arden Grange in Acano  ;) Je pa moja psica izjemno občutljiva (ima vnetje želodčne sluznice-gastritis) pa je ti dve hrani še najbolje prenašala.
Tudi Hill´s se meni ne zdi nič posebnega, malo boljši od pedigreeja, a če pogledamo sestavine še vedno hrana bolj srednje kvalitete. Vsebuje namreč veliko vsebnost glutena, mesa pa bolj malo. Če se ne motim so navedeni tudi kdaj stranski proizvodi?
Moja psica mora jesti HILL´S ker je bila operirana, žal ima alergije (rdeča koža) hrana ni bogvekaj, se da za nižjo ceno dobiti boljšo hrano.

Jaz osebno mojima psoma kombiniram briketirano,  in kuhano.
Ponavadi nardim še kakšnega piščanca, ribe brez kosti ( tuna, sardele, kakšno večjo ribo brez kosti), riž, testenine, odsvetujem kravje mleko zradi vsebnosti laktoze ( bolje kozje ali pasje v prahu - Royal Canin). Za starejšo psico še govedino in goveje kosti. Oba dobita še delež zelenjave in sadja.

Vsekakor pa počasen prehod iz hrane od vzreditelja na hrano, ki jo bo jedel doma.

lp

Veliko veselja ti želim s tamalim/o