huda alergija

jenny3 · 3200

jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
: 27 Maj 2013, 16:15:52
Zdravo!

Pred dnevi smo se srečali z anafilaktičnim šokom pri psički. V soboto pozno popoldan so nas veterinarji že po telefonu odpravili, da je vrjetno le šok zaradi pika. skratka začelo se je z bruhanjem, psička je izgubljala zavest (ko sem v naročju z njo drvela domov iz sprehoda), kasneje hitro dihanje ter srčni utrip. ko je prišla k sebi čez nekaj časa in je popila malo vode, se je zadeva umirila, pojavile pa so se tipične srbeče pikice. Na srečo je bilo tokrat vse ok, lahko nebi bilo.

Sedaj me pa zanima, če ima kdo kakšno idejo kaj nositi sabo na sprehode in potovanja. ne vemo na kaj je alergična (5min preden se je začelo bruhanje je malce šepala na zadnji tačko, vrjetno od pika, videti in čutiti ni bilo nič), zaradi bruhanja tudi medrol nebi pomagal. Ljudem se v primeru anafilakse vbrizga adrenalin, ki reakcijo ustavi, kako je s tem pri psih? sploh pri psu težkem 3kg, to bi mogla bit res majhna doza. Veterinarji mi po telefonu zatrjujejo, da je medrol to kar rabim, oče, ki je alergolog temu nasprotuje, hkrati pa pa razen adrenalina nima rešitve. dobila sem tudi nasvet za antihistaminike, samo to mislim da tudi nebi pomagalo... skratka se je kdo srečal z podobno težavo? Če se kaj takega zgodi naslednjič hočem biti pripravljena.

lp, zala


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 27 Maj 2013, 17:42:30
baje primejo čez čas, kar je ok za lajšanje preobčutljivostne reakcije, samo če pa rabiš nekaj v trenutku da se ti pes ne zaduši pa ne pomaga.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 27 Maj 2013, 18:19:58
Pri dveh mojih psicah, ki sta imeli podobno, čeprav blažjo reakcijo na pik (otečena glava, sopenje), je injekcija medrola pomagal dosti hitro.



hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 14 Junij 2013, 16:58:40
Naša psička je tudi alergična na čebelji pik. V 15 minutah ji je začela otekati cela glava, po pol ure ni mogla več odpreti oči. Na kliniki je dobila injekcijo Medrola in otekanje se je začelo počasi zmanjševati. Trajalo pa je 1 cel dan, da je oteklina popolnoma izginila. Tokrat dihanje ni bilo oteženo, me pa kar malo skrbi kaj bo pri naslednjem piku.

Pri homeopatinji sem dobila granule  Apis mellifica 15 in Histaminum 15. Naj bi pomagalo.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #5 : 14 Junij 2013, 22:46:10
Ce ima tako hudo alergijo, ne bi bilo napak, ce bi ti veterinar dal ampulo medrola in navodila kako ravnati, ce pride do pika.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 15 Junij 2013, 15:48:41
Medrol imam v tabletkah ves čas pri sebi, ker ga tudi sama rabim (imam hudo alergijo na več stvari ), tako da ga sedaj nosim po vseh žepih kar za obe.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #7 : 17 Junij 2013, 00:46:51
Ce lahko dobis (in si sposobna to aplicirat, ce bi bilo potrebno), potem je medrol v ampuli (ali deksametazon) boljsa izbira. Ker bistveno hitreje zacne delovati kot tablete. Poleg tega, ... ce se zgodi, da se pojavijo tezave z otekanjem vratu in glave, jaz ne bi nicesar dajala v gobec.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --