Dlaka

mary · 93744

mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
: 26 Julij 2005, 14:26:33
Imem vprašanje glede dlake. Zara jo je ob menjavi precej izgubila in sedaj je precej oguljena. Mogoče kdo ve, kaj lahko naredim, da bo njena dlaka postala bolj gosta (lahko tudi malo daljša)?

Lp

Lp, Marusa


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 26 Julij 2005, 21:15:11
Da bi dlaka postala daljša kot je, mislim da ni mogoče niti z raznimi prehrambenimi dodatki, ker je pač določen del popolnoma dedne zasnove. Če pa boš izvedela kako jo podlajšati sporoči še nam, ker je Rumba tudi en kratkodlaki prinašalec ;)

Kar pa se tiče bolj goste, sijoče in zdrave dlake pa priporočamo:
Med brikete vsak dan 1 žlica olivnega olja
1-2x tedensko Surov rumenjak, če imaš možnost daj Zari na vrtu kar celo surovo jajce,najina dva ste se ob tem prav prijetno zabavala ;)
Missing link prehrambeni dodatek

Dodajaš lahko tudi vitamine B-complexa, Biotin,  preparate z kvasom, ...

Sporoči kako napredujeta
Lp nina



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #2 : 26 Julij 2005, 23:00:11
Sem gledala slikice Zarinih prednikov. Vsi imajo takooo veliko dlake, samo Zara je čisto oguljena :-\ Saj drugače ima lepo, svetlečo dlako, samo ful malo jo je. ::)
Danes smo že poskusili s kvasom (prijateljica predlagala, da ji dam vsak dan 30g kvasa in baje pomaga) in sporočim, če bo kakšen napredek.

Jajčka tudi dobiva... samo če dobi celega je skuhan, kajti surovega beljaka naj pes nebi jedel ???

Upam,da bo napredek viden ;)

Hvala za nasvete.

Lp, Marusa


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 31 Julij 2005, 21:11:55
Citiraj
Jajčka tudi dobiva... samo če dobi celega je skuhan, kajti surovega beljaka naj pes nebi jedel


Ja tukaj se meni postavlja vprašanje kako lahko preživijo divji psi, lisice, ... ki kradejo jajca in seveda pojedo cela. Sami smo se tega "celo samo kuhano, surov samo rumenjak" držali kar nekaj časa, pa smo probali z celim, z lupino vred in sta tako uživala da...  ::) Je pa res da beljak izniči učinek rumenjaka in je v tem primeru oboje skupaj brez pomena, če pa gledam še dodatne snovi , ki so v lupini in ovojnici pa se mi zdi da pri celem jajcu ni izgube.

Citiraj
Upam,da bo napredek viden


So vidne že kakšne spremembe??

Lp nina






mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #4 : 31 Julij 2005, 21:39:08
Citiraj
So vidne že kakšne spremembe??

Mislim da ne ::) Ampak se tolažim s tem, da je minilo šele manj kot en teden in da niso rezultati še tako hitro vidni.

Lp, Marusa


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5 : 03 Avgust 2005, 16:34:50
Rina ima pa tako dlako,kot da bi bila suha...zdaj dobiva kvas,sicer učinka še ni...lahko da bo.Je mogoče kaj narobe s hrano?Kaj bi še lahko pomagalo za svetlečo in gostejšo dlako?jajčka dobiva 1× tedensko....

LP,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #6 : 05 Avgust 2005, 21:22:43
Ja pri Deepu je tudi tako,pa so mi svetovali tabletke K1,ki se jih kupi v vseh pasjih trgovinah.Drugače pa pomaga kvas,rumenjak,olivno olje(samo ali z zmeltimi algami)!!Deepu moramo narediti čim več dlake za na razstavo(JOJ)
Papa



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #7 : 05 Avgust 2005, 21:29:16
O dobr da si povedala za tole K1..mi je en na sprehodu pravu,da je za dlako...pa sem pozabila kako se reče.Tnx :).Aja...kako mu pa daš olivno olje? POliješ čez brikete al kako?

Sej se mu bo zrihtala do razstave maš še cca. 20dni..sej bo ;)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #8 : 05 Avgust 2005, 21:34:42
Ja daš čez brikete,po žličkah,pa zmešaš.Mi smo skor že vse preizkusl ;)



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #9 : 05 Avgust 2005, 21:37:34
Tablete K1 so baje ful drage. ::) tako da mi raje preizkušamo domače metode (kvas, jajčka in olivno olje). Tudi mi nabiramo dlako za razstavo... pa ne vem če nam kaj preveč ratuje :-\

Lp, Marusa


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #10 : 05 Avgust 2005, 21:45:38
Ja,res so drage...pojem jih bom šla kupt..če pomagajo,zakaj pane ;)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #11 : 05 Avgust 2005, 22:01:21
Ja j4est jih bom tut kupla,k baje pomagajo-mi je rekla Deepova vzrediteljica ki je to preizkusla na svojmu,pa še dog hendlerka Lana-sej jo poznate ;)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #12 : 15 Avgust 2005, 12:17:20
Nam se razlika že pozna.Kvas in olje ji dajem cca. 14 dni in se na hrbtu dlaka že svetlika.Ampak zdaj imamo drug problem.

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #13 : 22 Avgust 2005, 23:59:34
Neon ma tut malo prekratko dlako, drugače pa je čudovit. Mi je še ni ratalo podaljšat. Se tolažim, da bom drugo leto bolj pazila in da bo naslednjo pomlad daljša. Upam, da to niso sanje. Se pa čudim (prav tako kot ti mary) kako je možno, da ima tako kratko dlako ko pa so njegovi predniki vsi odlakani. Po očetovi strani celo zelo odlakani, ker so ameriški njufiji.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #14 : 23 Avgust 2005, 11:05:56
No, jaz z veseljem sporočam, da je rezultat kvasa in olivnega olja že viden. Dlaka že postaja bolj gosta.
Smo pa zadnjič na sprehodu srečali Jona (Zarinega očka) in ima res veliko dlake pa še kaj precej dolgo. Tako da upam, da se mu bo Zara vsaj malo približala ::)

Lp, Marusa


Lanyca

  • Gost
Odgovori #15 : 24 Avgust 2005, 13:48:28
Jaz Lani dajem olje na hrano, pa enkrat na teden dobi surovo celo jajčko. Zelo je zabavna, ko ji beljak teče po gobčku in se trudi, da bi se obliznila. ;D



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #16 : 24 Avgust 2005, 14:17:52
tudi jaz dajem jajčka za dlako, drugače imamo pa tako mešanico eteričnih olj, citronke in olivnega olja, učinkuje tudi proti klopom in ostalim zgagam ;)


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #17 : 24 Avgust 2005, 14:18:33
Jaz Lani dajem olje na hrano, pa enkrat na teden dobi surovo celo jajčko. Zelo je zabavna, ko ji beljak teče po gobčku in se trudi, da bi se obliznila. ;D

jajčka surovega naj bi dobila samo rumenjak kolikor jaz vem.  ???


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 24 Avgust 2005, 15:42:46
jaz zdaj jemljem k1 tablete... pribljizno 14 dni.. zaenkrat o nekih spremembah se ne morem reci,, mogoce so minimalne, katerih pa jaz ne opazim :-\ .. bom sporocala kako bo, ko jih bom ze dalj casa jemala 8)


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #19 : 24 Avgust 2005, 15:43:49
aja,,drugace pa so v mariboru 4 jurje, saj to niti ni tolko, imas pa jih ce ima pes nekje 25 kil za en mesec.. ::)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #20 : 24 Avgust 2005, 15:53:11
Jasmina ;D ;D ;D ;D

jaz zdaj jemljem k1 tablete... pribljizno 14 dni.. zaenkrat o nekih spremembah se ne morem reci,, mogoce so minimalne, katerih pa jaz ne opazim :-\ .. bom sporocala kako bo, ko jih bom ze dalj casa jemala 8)

No pa sporoči, ko bo tvoja dlaka bolj svetleča ;) ;D ;D ;D

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #21 : 24 Avgust 2005, 17:43:18
naš pa ne rabi jajčk .. dlako ma dolgooooo ... svetlika se glih ne kr po blatu hodi ... hihi ;) bom mogla dewat jajčke da bo lepii še boL :D :-*



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 25 Avgust 2005, 10:50:37
ninci  ;D ;D ;D mislila sem johny jih jemlje  :P ;D ;D



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #23 : 25 Avgust 2005, 10:51:54
nastya tvoj je tak se mlad? ima se puhek, ne? 8) ..bos vidla, ko bo starejsi, bo imel cisto durgacno dlako kot zdaj ;)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #24 : 25 Avgust 2005, 12:45:10
ja zdaj ma še puh ... tako mehko dlakico ... sam bom mu tudi jajčke dala da se mu bo dlakca svetla ...  :) ;) :D



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #25 : 31 Avgust 2005, 10:00:37
jaz našemu dam jajčka. :) drugače pa odkar je brikete canidae je dlaka super. tak puhek, mehka, sijoča...ma supe

lp!

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #26 : 05 September 2005, 14:39:06
uh lepo ... naš pa še ma puh tak da je extra mehka ... kk bi blo fajn da bi ga mela u pojstli ...  :)



Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #27 : 23 Oktober 2005, 08:40:25
hy! mene pa samo zanima kako se kvas doda hrani? svež ali suh? pa kakšno količino na koliko dni.
hvala!

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #28 : 23 Oktober 2005, 11:17:36
hy! mene pa samo zanima kako se kvas doda hrani? svež ali suh? pa kakšno količino na koliko dni.
hvala!
Vseeno je kako ga daš.Rina ga je najprej samega jedla,pa se je potem naveličala.Potem sem ji ga začela v zalamco zavijat pa je šlo ;).Dajala sem ji pa kar celega,mislim da moraš dat 30g ???.Kvas pa naj bo svež in ga lahko daješ vsak dan.Jaz sem dajala na 2-3 dni,ker se mi je vsak dan zdelo malo preveč(da nebi preveč vzhajala-hec ;D ;D ;))

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #29 : 23 Oktober 2005, 11:18:56
hehe vzhajala ;) :P hvala za nasvet-morm Fly pripravt dlako za razstavo  ;D 8)

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line