Dlaka

mary · 93745

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #30 : 01 November 2005, 11:26:16
no zdej bi blo pa že res potreno kej nardit ker Indi nima več tak extra mehke dlake kot sem pred meseci rekla ..  :o hehe .. mu bom spet mogla jajčke devat al pa olje ...  :)



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #31 : 01 November 2005, 11:58:12
Za dlako obstajajo tudi olje in tablete Dermanorm, ki naj bi bile zelo dobre, ampak imajo pa kar visoko ceno.
Potem je se olje Velcote (poleg tablet k1), ki ima malo nizjo ceno. Ampak to so "trgovinski" proizvodi.

Mi je pa nek veterinar ze rekel da je razen kvasa dobro tudi ze navadno soncnicno olje (ce je dlaka malo bolj suha), ali pa se boljse ribje olje iz lekarne.

Dedijev kuza - irski seter - je ze skoz k1, ampak polovico odmerka, za njegovo tezo in ima blazno lepo dlako.  :o Je pa res da je dosti odvisno tudi od hrane, ki jo je.   ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #32 : 01 November 2005, 12:01:43
Za dlako obstajajo tudi olje in tablete Dermanorm, ki naj bi bile zelo dobre, ampak imajo pa kar visoko ceno.
Potem je se olje Velcote (poleg tablet k1), ki ima malo nizjo ceno. Ampak to so "trgovinski" proizvodi.

Mi je pa nek veterinar ze rekel da je razen kvasa dobro tudi ze navadno soncnicno olje (ce je dlaka malo bolj suha), ali pa se boljse ribje olje iz lekarne.

Dedijev kuza - irski seter - je ze skoz k1, ampak polovico odmerka, za njegovo tezo in ima blazno lepo dlako.  :o Je pa res da je dosti odvisno tudi od hrane, ki jo je.   ;)

RIBJE olje  ::), d best za dlako :o                                                                                                                                                                                                                 


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #33 : 01 November 2005, 12:21:35
Jah ribje olje je lahko zelo kritično, če ne veste kako ga dozirati zaradi vitamina A in D, ker ju lahko hitro predozirate ;)

Lp nina



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #34 : 01 November 2005, 12:36:50
Jah ribje olje je lahko zelo kritično, če ne veste kako ga dozirati zaradi vitamina A in D, ker ju lahko hitro predozirate ;)

Lp nina



No ninci to sem pa pozabil povedat :P



lp YURE


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #35 : 01 November 2005, 13:36:49
Koliko pa naj bi 50 kg pes dobil ribjega olja na dan, da bi bilo zdravo?

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #36 : 01 November 2005, 13:52:18
Ne preveč,drugače bo učinkovalo vdrugi smeri!!!!!!!!


lp Jure ;)



ps(eno kavno žličko,največ eno in pol)


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #37 : 01 November 2005, 13:55:37
Aha! Hvala!  ;) A pol ga je treba čivavi po kapljicah dozirat?  ???  ;D

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #38 : 01 November 2005, 14:07:33
Ne bi vedel čivav še nikoli nisem imel :P






lp Jure


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #39 : 02 November 2005, 10:06:04
Nefka uf, zdaj si me pa dobila, bi bilo treba malo preračunat koliko ima tako olje vitamina A in D in koliko teh vitaminov dejansko tvoj pes potrebuje.  :-\

Lp nina





Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #40 : 02 November 2005, 12:07:21
Kako pa to preračunaš?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #41 : 23 Januar 2006, 12:14:15
Imam eno vprašanje glede zimske dlake.... (če kdo ve)

In sicer kako hitro lahko kuža izgubi zimsko dlako? Zanima me zato, ker je Astor čez dan vse več notri in vse manj zunaj (razen sprehodov in noči). In se bojim, da bi izgubil zimsko dlako, kar bi pomenillo, da bi ga potem ponoči (in takrat ko se bo meni spet fax začel) zeblo.


Lp,
M


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #42 : 23 Januar 2006, 18:50:04
Meni se je Witty enkrat ogulila v slabem tednu. Smo šli spomladi na morje postavit prikolico. Tja smo peljali medveda, nazaj pa golega psa. ;D Ampak to je bilo takrat, ko sploh ni bilo več mrzlo in je bil že zadnji čas za menjanje dlake.

Witty je tudi skoraj non stop notri (razen sprehodov in dopoldnevov, ko je sama doma). Pa ima dlake kot da bi živela na severnem tečaju. Se mi ne zdi da to (pri njej) zelo vpliva na količino dlake. Zunaj je cca 1/4 dneva in to je dovolj da ima zimski kožuh.

Kdaj pa se vam konča izpitno obdobje? Če bo zunaj nad 5 stopinj, dvomim da bo Astroja zeblo. V takem mrazu kot je sedaj, ponoči - 14 pa se mi sploh ne zdi vredu imeti psa zunaj. Ok, saj pravijo pri koliko stopinjah pes lahko preživi. Ampak to pomeni da lahko preživi, ne pa da ga ne zebe. Tako da mislim da je prav, da imamo pse v hudem mrazu (jaz si mejo postavljam tam nekje pri -5) nekje na bolj toplem. Saj pravim, pes bi že preživel, koliko bi ga pa zeblo pa ne vem. Moje mnenje. ;)

lp

Los je car!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #43 : 23 Januar 2006, 19:44:34
Jah ribje olje je lahko zelo kritično, če ne veste kako ga dozirati zaradi vitamina A in D, ker ju lahko hitro predozirate ;)

Za dlako je zelo dobro tudi laneno olje, ki ima baje podobne omega mascobe kot ribje. Je pa svinjsko drago :-X drazje od oljcnega, celo :-X si pa siguren, da ne mores predozirat vitaminov.

Pri ribjem olju je tudi fora v tem, da je narejeno iz ribjih jeter in ima zato toliko vitamina A. Ce pa najdes olje, ki ni iz jeter ampak iz cele ribe (to vem, da je Nanook iz sosednjega foruma iskala podolgem in pocez kar nekaj mesecev) je manj teh vitaminov.

battito animale


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #44 : 23 Januar 2006, 20:30:13
Aha ok. Sicer Astorju dlaka ne izpada nič več kot običajno. Sem mislila, da lahko izgubi zimski kožuh kar tako - neopazno in mimogrede.  :-[ Ker pač res ne bi rada, da ga ponoči zebe....

Drugače pa bi tudi jaz rada, da bi bil Astor sedaj tudi čez noč noter, vendar doma niso ravno navdušeni nad idejo. In tudi roko na srce - imam občutek da, kar se temperatur tiče, Astorju bolj ugaja zunaj kot notri. V hiši imamo med 19-21 stopinj in mu je včasih kar malo vroče.
Sicer pa sedaj ko bodo izjemno nizke temperature, imam v načrtu da bo Astor res prenočeval v stanovanju, kajti tako ali tako ga moramo "preizkusiti" kako izgleda prenočevanje v hiši (zaradi poletnih dopustov, ko se zna zgoditi, da bo ob naši odsotnosti pri sorodnikih in tudi v hiši). Se moram še malo pogajati z mamo....  :-\


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #45 : 24 Januar 2006, 17:48:05
Kdaj pa se vam konča izpitno obdobje?

Nam se konča 10. februarja.  :-[


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #46 : 24 Januar 2006, 17:59:31
Atos večino časa preživi v hiši, sedaj, ko je zunaj tako mraz, pa tudi ponoči spi v stanovanju(enkrat sem v reviji Moj pes prebrala, da je -5 stopnij tista meja, ko bi mogla dati psa spat na toplo).. Že dva meseca preživlja dneve notri, pa nisem opazila, da bi imel zato kaj manj dlake.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #47 : 25 Januar 2006, 14:05:25
Laneno olje je res svinjsko drago, sam lan pa ne. Lahko ga lepo vselej sproti svežega streš v terilnici za zelišča ali pa ga namočiš za en dan ali ga popariš in potem ohlajenega skupaj z sluzjo dodaš hrani. Je eden od najbolj vsestransko koristnih dodatkov hrani.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #48 : 31 Januar 2006, 16:36:47
Laneno olje dobite tudi v kapsulah ;), ki pa niso tako zelo drage.

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #49 : 31 Januar 2006, 16:42:11
Ma tudi najbolj poceni ne ;) vsaj tiste, ki sem jih imela jaz, so bile cez jurja za 30 kapsul - kar je se drazje kot olje.

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #50 : 31 Januar 2006, 16:50:29
Si imela Nutrilabove? Ker tiste so nekaj čez 1000 ampak mislim, da so pakirane po 60 :-\ ???

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #51 : 31 Januar 2006, 16:52:57
Mozno... mogoce jih je bilo 60 pa je pisalo na skatlici 2 na dan... v glavnem so mi trajale en mesec...

Kaj so kaksne cenejse?

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #52 : 31 Januar 2006, 16:57:51
Mozno... mogoce jih je bilo 60 pa je pisalo na skatlici 2 na dan... v glavnem so mi trajale en mesec...

Kaj so kaksne cenejse?

 ::) Ne vem mi imamo samo Nutrilabove :-\ Bom pa jutri pogledala če se dobijo še kakšne cenejše ;)

Lp nina



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #53 : 18 Marec 2006, 11:56:12
Naši je začela pa odpadati dlaka in je res noro :o Se je samo dotaknem pa sem že čist bela ;D Sva se učeri ful česale in to samo  eno urco, ker je pol postala že čist razigrana in ni šlo več nikamor :) (se itak na dva dni češemo sam zdej ji pa dlaka kr vn v šopih leti :-\ ) pa sva dobile tolk dlake da bi loh že pulover spletli :D



galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #54 : 18 Marec 2006, 12:38:35
 ;D :D poznamo, poznamo ;) pri nas na srečo že mineva (....v tem obdobju je najbolj "zabavno" skrivat sledi, ki ostanejo na prepovedanem kavču :-[ ;D)



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #55 : 19 Marec 2006, 17:50:19
pa sva dobile tolk dlake da bi loh že pulover spletli :D

Jaz ponavadi, ko mamo veliko dlake pravim, da bi lahko napolnili povšter (vzglavnik) :P



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #56 : 23 April 2006, 17:12:51
O, nam pa dlaka še ne izpada :) Oz. se ne menja  ;) U joj Kanchy, tole je pa veliko  :o
Gre pa mačkonu dlaka ven, moj pulover je že čist pisane barve  ;D

lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #57 : 23 April 2006, 20:51:54
Ja se strinjam da je veliko  :D No sedaj smo že skoraj pri koncu. Smo se pa včeraj stuširali pa smo danes ful lepi  :P



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #58 : 23 April 2006, 20:55:47
Aja pa pri nas gre še pri mačku in zajcu full dlake ven  >:( Pol pa mam kakšen pulover na katerga se lima dlaka, pa najpraj malo pocrkljam mačka potem pa še zajklo, pa seveda prleti še Kana da ona ne bi bila za kaj prikrajšana... zdej si predstavljej kakšna sem po tem jaz  :( In kako potem mami za mano kruli da nej se "spucam" preden grem v hišo. Ampak ta dlaka spoloh ne gre ven!!! :o



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #59 : 24 April 2006, 14:34:17
Jaz imam pa večino črne majce in se mi dlaka ne pozna. Samo je pa hudo ko damo oblačila prat in se v pralnem stroju nabere za celo pest dlak. Pa v stanovanju se tudi znajdejo v kotih. Pa zunaj celi šopi.  :) :) :)
Zdej mu gre dlaka dol, pa ga vsak dan češem .. ogroooomno dlake. Pa sej je njuf .. more bit dlaka  :D