Pritlikavi Šnavcer [Zwergschnauzer,Miniature Schnauzer]

Gost · 122921

Horoscope

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 29 November 2012, 20:09:10
Očekujemo štence početkom siječnja!

Uzgajivačnica De Lunnastic
Više informacija uskoro na www.lunnazwergschnauzer.com
Kontakt:
[email protected]
+385992859957



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 07 December 2012, 08:21:48
POZOR!!!!  V OPOZORILO VSEM LASTNIKOM PLEMENJAKOV!
Gospa Darja Cukjati - PSARNA FIDES FIDEM je marca 2012 parila psico pasme Yorkshire terier z mojim samcem. Običajno je praksa, da se skočnina plača ob paritvi, ker pa me je gospa prosila, če lahko plača kasneje, sva se dogovorili za skrajni rok 15. avgust 2012.  Skotilo se je 6 mladičkov, ki jih je tudi že prodala, skočnine pa mi kljub večkratnim obljubam ni plačala. Gospa se tudi več na javi na telefon in je očitno, da se izogiba plačilu. Danes gre zadeva na sodišče.
S tem obvestilom želim opozoriti vse lastnike plemenjakov, da ne nasedajte DARJI CUKJATI in njeni hinavski prijaznosti, ker bo vašo dobroto oz. raje naivnost izkoristila. Vzreja pritlikave šnavcerje in yorkshirske terierje.


Horoscope

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 03 Januar 2013, 01:46:42
Leglo okoćeno 2.1.2013.
3 curice i 2 dečka!  :)
Primamo rezervacije!
uzg.De Lunnastic - www.lunnazwergschnauzer.com




kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #123 : 26 Februar 2013, 20:26:17

House Kazak Majra - VICE JUNIOR EUROPEAN WINNER !

Express Man Rezlark - VETERAN EUROPEAN WINNER !

CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


Horoscope

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 01 Marec 2013, 17:31:03
De Lunnasti štenci na slici stari 7,5 tjedana
Slobodan još jedan mužjak!

www.lunnazwergschnauzer.com



videc

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 13 Marec 2013, 14:47:14
Pozdravljeni vsi.

Letos proti poletju, nekje junija, bo na voljo leglo belih pritlikavih šnavcerjev. Bodo čistokrvni, rodovniški, ...
Zaenkrat samo to, da sta oba, psica in pes čistokrvna, rodovniška z opravljenim vzrejnim pregledom in dovoljenjem.
Pes je moj, Beni of Emerald Valley (Ch. J-SLo, mladinski prvak Slovenije). Njegova slika je par strani nazaj (glej moje objave).
Več informacij s slikami bom objavil naknadno.
Če koga že zdaj zanima kaj več o leglu (rezervacije, ...), me lahko kontaktira:
- na tem forumu (zasebno sporočilo);
- po el. pošti: videcs[at]gmail.com (zamenjaj [at] z @)

Lep pozdrav.
Sebastjan



Matilda

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 13 Marec 2013, 16:55:35
A takrat bodo že za oddat ali se bodo šele skotili?

A so miniji res tako lajasti  :o pri meni so nekako skoraj v drugem planu, le to me nekam matra  ::)

Spare me the propaganda.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #127 : 13 Marec 2013, 17:49:37
Naša je, ampak je potrebno vedet da je mamina maza, mami nima pa pojma o psih  ;D  Tako da če ga lepo vzgojiš ni sile, vsekakor ni niti slučajno podobno kot pri kakih pinčih ali hrvaških ovčarjih, ki bi jim bilo treba lajavost že v standard zapisat. Odvisno tudi od prioritet, nas ne moti ko od navdušenja tuli/zavija/bevska/cvili ko pride kdo od domačih članov domov. Bo videc povedal, če je tudi kaj od linije odvisno - mi nimamo od Emerald valley, sam kolikor sem njihovih psov spoznala še noben ni pisnil  :) Poleg tega sem spoznala kar ene par drugih šnavcerjev, različnih barv (si se v katero še posebej zapičila?), pa noben ni imel nekih tendenc po vokalnem izražanju, tako da večino mora res vzgoja nardit. Je pa 6.4. vzrejni pregled, poglej na Klub ljubiteljev šnavcerjev in pinčev za točno lokacijo, kjer se boš lahko na lastne oči prepričala kako to zgleda, kateri so ti všeč, od kod bi vzela ipd. Pa zdle počasi bo/je za oddajo leglo črnih, jaz se komaj nazaj držim   :-[

videc, katera je pa mama?



kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #128 : 15 Marec 2013, 09:18:06
Cacib Belgrade 10.03.2013. sudija Milovan Mrdak (SRB)

- CHELINES LUCKY FRANCE- V1, CAC, CACIB, BOB, BOG3
- HOUSE KAZAK FARADAY - V1, CAC, R.CACIB
- HOUSE KAZAK MAJRA - V1, PRM, JBOB
- HOUSE KAZAK LUCKY FLOWER - V1, CAC, CACIB
- HOUSE KAZAK OCTANE - Very promising , Best puppy

CHELINES LUCKY FRANCE- V1, CAC, CACIB, BOB, BOG3

grooming by Milan Stankovic , photos House Kazak kennel




HOUSE KAZAK MAJRA  - V1, PRM, JBOB



HOUSE KAZAK OCTANE 7.5 months old



vise slika sa izlozbe na nasem sajtu http://www.housekazak.com/CacibBeograd2013mart.html

CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


videc

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 15 Marec 2013, 09:53:40
A takrat bodo že za oddat ali se bodo šele skotili?

A so miniji res tako lajasti  :o pri meni so nekako skoraj v drugem planu, le to me nekam matra  :)
Če računamo cca. 63 dni od tega tedna naprej in starostjo mladičkov najmanj 8 tednov, bodo za oddajo nekje julija (bolj proti drugi polovici). Kotitev bi naj bila enkrat sredi maja.
Ne, miniji niso lajasti. Razen kakšnega neznanega obiskovalca malo nalajajo. Moj pes zalaja ene 3-4x, ko pride kakšen neznanec, drugače se sploh ne oglasi in včasih sploh ne vemo, da imamo psa. :D Je pa tudi res, da ga nisem nikoli dražil ali navajal, da naj laja. Tako da... Mislim, da je dosti od vzgoje odvisno.



Matilda

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 15 Marec 2013, 11:32:21
Ja, če bo čas, pojdem pogledat vzrejni. Kar se barv tiče, so mi najbolj všeč črno srebrni in beli.... drugače pa zanimivo, ker kar sem prebrala, se kar poudarja, kako znajo bit glasni. Zunaj sploh. Saj itak ni nič narobe, če zalaja, samo da ne nabija v tri krasne. Vzgoja, hm... no tu pa tudi jaz nimam izkušenj  ;)   
No zdaj čakam, da vidim, kako bo z enim leglom (druga pasma), tako da... bomo vidl :)

Spare me the propaganda.


videc

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 15 Marec 2013, 16:36:44
Zanimivo. Jaz imam pa osebne izkušnje, da sploh niso glasni. Me prav zanima, kje si to prebrala.



Thazz

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 18 Marec 2013, 10:45:03
Meni se zdi, da ne lajajo nič bolj kot ostale majhne pasme. Pri nas laja edino ko kdo pride na obisk in pozvoni. Bolj ko pozna obiskovalca, hitreje neha lajat  :)

V brezveze pa nikoli ne laja. Če sliši zunaj kakšne čudne zvoke bolj brunda.



bestoflondon

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 03 April 2013, 11:01:44
V psarni Best of London so se nam 27.1.2013 skotili trije samčki in tri samičke -črni.Na razpolago še samček in samička.

oče: Mirta´s haus Orest Orion
mati: Countessa Rezlark



Kontakt
Psarna Best of London:
Hren Doroteja & Igor
GSM: 00386 41 662 786
e-mail: [email protected]
web: http://freeweb.siol.net/ihren/
foto: http://bestoflondon.moj-album.com



Skaana

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 01 Maj 2013, 00:56:45
Lep pozdrav,

tudi mi smo letos postali srečni lastniki pritlikavega šnaucerja - črnega. Ime mu je As. Kmalu bo dopolnil osem mesecev in je že pravi mali gentleman.
Sama sem si s psi že dolgo blizu, po enemu mešančku mi je kar 12 let in pol delal družbo belo-črni novofundlandec. Ker pa se mi je življenjski stil zelo spremenil (nova hiša, dva otroka, hčera ima alergijo na hišno pršico), sem morala iskati bolj primerno pasmo. In po priporočilu smo res izbrali odlično.
Naš As je očarljiv, pameten, vodljiv in zalaja le takrat, ko je potrebno. Z otrokoma (osemletnico in petletnikom) se odlično razume, igra in nanju pazi. Malce še moramo urediti z ljubosumjem, ker je res težko crtljati tri naenkrat  :-\ drugače je pa superca.

Za vse, ki kolebate, imate še en veliki glas za.



videc

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 06 Maj 2013, 15:30:09
Lep pozdrav.
Naslednji teden pričakujemo kotitev legla belih pritlikavih šnavcerjev. V leglu bodo najmanj štirje (4) mladički.  :o
Spola se trenutno še ne ve. Bodo čistokrvni, rodovniški, pravi šnavcerji. ;)

Zaenkrat samo to, da sta oba, psica in pes čistokrvna, rodovniška, z opravljenim vzrejnim pregledom in dovoljenjem.
Pes je moj, Beni of Emerald Valley (Ch. J-SLo, mladinski prvak Slovenije). Njegova slika je par strani nazaj (glej moje objave).
Psica je Aurora Anlina’s.

Slike še pridejo, ko bodo mladički skoteni.

Če koga že zdaj zanima kaj več o leglu (rezervacije, ...), so spodaj kontakti:
- na tem forumu (zasebno sporočilo meni);
- po el. pošti: videcs[at]gmail.com (zamenjaj [at] z @)
- lastnik psice: [email protected]

Lep pozdrav.




kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #136 : 25 Maj 2013, 11:59:07
World Dog show Budapest 2013
sudija Paula Heikkinen-Lehkonen (FIN)

House Kazak Octane , 9 meseci i 3 dana star - Vice Junior World Winner
grooming Milan Stankovic






Chelines Lucky France
Excellent
grooming and handling Milan Stankovic
 



CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


anjuska

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 27 November 2013, 13:54:36
Pozdravljeni,

Po izgubi dolgoletne pasje prijateljice, se počasi odločamo za novega kužka. Sama se nagibam k tej pasmi malih šnavcarjev. Trenutno iščem primerne vzreditelje ali domača legla v letu 2014. Imate kakšna priporočila, nasvete na kaj naj bom pozorna?
Razmeroma naj bi bili zdrava pasma. Predkratkim sem bila v Gradcu na kratkem oddihu in tam je vsak drugi imel malega šnavcerja, so precej priljubljeni. Pri nas oz v mojem okolišu jih nisem zasledila.

najlepša hvala za pomoč  :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #138 : 27 November 2013, 14:21:33
Kot prvo samo to, da ne jemat nerodovniških. Vsaj beli se znajo pojavjat na bolhi, drugih barv nisem toliko zasledila. Beli so si v Sloveniji precej v žlahti in je že pri rodovniških treba previdno izbirat kombinacije, šteparjem nerodovniških se pa itak fučka in lahko hitro pridelajo genetske bolezni.



kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #139 : 06 Februar 2014, 23:13:09
Cacib Ljubljana - naši rezultati
18.01.2014. CACIB Ljubljana I - Sudija: Hannele Jokisilta (FIN)
HOUSE KAZAK OCTANE - razred intermedija - V1, CAC, R.CACIB
HOUSE KAZAK FARADAY - razred šampiona - V1, R.CAC
HOUSE KAZAK MAJRA - razred šampiona - V1, CAC, CACIB, BOS

19.01.2014. CACIB Ljubljana II - Sudija: Iolanda Graziella Furiosi (ITA)
HOUSE KAZAK OCTANE - razred intermedija - V1,CAC,R.CACIB
HOUSE KAZAK FARADAY - razred šampiona - V1, CAC, CACIB, BOB, Slowenian winner 2014, Crufts qualification
HOUSE KAZAK MAJRA - razred šampiona - V1, CAC, CACIB, BOS, Slowenian winner 2014, Crufts qualification



CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


videc

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 01 Julij 2015, 15:11:43
Pozdravljeni.

Če bi kdo rad belega pritlikavega šnavcerja... ima sedaj odlično priložnost. ;)
Oče je mladinski prvak Slovenije v lepoti (odlične ocene, BOB, CAC, ...), parjenje je bilo dogovorjeno v sodelovanju s klubom pinčerjev in šnavcerjev.
Na voljo še dva mladička, samička in samček. Ti psi so odlični družinski spremljevalci, prijazni do otrok (tudi majhnih), lahko so tudi "kavč" psi. Jaz hodim z mojim povsod, tudi po hribih (> 2000m, Kamniško-Savinjske, Julijci)...




kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #141 : 19 Julij 2015, 12:42:50

Recognition's United Action ''Fedor''

CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


Robocanis

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 16 Avgust 2015, 23:33:30
Črni pritlikavi šnavcer - Top leglo: Savali Hide Your Love Away x Robin Robox Sebastian Hogar
Leglo je cepljeno, čipirano, s potnim listom, z rodovnikom, 3 samici in 2 samičkov črne barve. Orojeni 24.05.2015.g. Kontaktni telefon ; 0038591/250 39 22 i 0038599/310 67 99. Spletna stran: www.robocanis.hr ,e-mail: [email protected]

[/url]







[/img]



Majčika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 15 December 2015, 21:23:30
Pozdravljeni!
No, pa sem se tudi jaz prijavila na ta forum, berem ga namreč že dolgo. Škoda, da je forum precej zamrl.
Po nekaj letnem pasjem zatišju, je spet napočil čas, da se naša družina poveča za pasjega člana. V naslednjem poletju oziroma jeseni se nam bo pridružila črno srebrna pritlikava šnavcerka, če bo le vse po sreči. Za to pasmo smo se odločili po tehtnem premisleku, precej so nam pomagala tudi vaša mnenja na tem forumu. Smo štiričlanska družina, otroka sta stara 9 in 6 let, z možem nisva čista pasja začetnika. Dolga leta je z nami živela kokeršpanjelka, nato še posvojenka iz zavetišča s čisto šnavcersko bradico. Odločili smo se, da psičko nabavimo pri slovenskem vzreditelju iz Celja, ki ima same dobre reference. Zdaj moramo (najbolj neučakana sem jaz :)) le še potrpežljivo čakati na poletje, ko naj bi mladički prikukali na svet. Bo kar težka. Ne mine dan, da ne bi brskala za informacijami o vsem mogočem. Trenutno sem v iskanju dobrega pasjega frizerja, ki je vešč v trimanju - lokacija MB in okolica. V mestu kjer živimo (MS), namreč takega salona ni. Prosila bi za vaše izkušnje, priporočila. Zanima me tudi, katero hrano nudite svojim psom. Nisem namreč na tekočem, kaj je trenutno dovolj kvalitetno na trgu in priporočljivo za šnavcerje.
Ma, vprašanj imam še ogromno na zalogi. Upam, da bo kakšen odziv.
Lep pozdrav vsem

Življenje je lepo, če ga živiš:)


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #144 : 16 December 2015, 11:41:54
Majčika, v MS sicer vem za en pasji salon (https://www.facebook.com/salonWelldog/?fref=ts), ne vem pa kako so kaj vešči trimanja. Glede na najnovejšo objavljeno sliko, mi deluje bolj klavrno :-\ Vzreditelj vašega bodočega psa pa ne trima? V bližini Celja je drugače Talija Gajari, vzrediteljica lakeland in cairn terierjev, ki trima: http://danatera.eu/.
Glede hrane bi pa rekla, da se pozanimajte pri vzreditelju katero hrano daje svojim psom. Splošno pravilo pa je, da se je bolje izogibati raznim Pedigrejem in ostalim hranam, ki se jih dobi v raznih Mercatorjih in Tuših ipd. Pa tudi za Eukanubo, Royal in Hills, ki so promovirani pri veterinarjih, se da za skoraj isto ceno dobiti kvalitetnejše brikete. Glej pa nekje v tem ali višjem cenovnem rangu. Nimaš kaj za zgrešiti - potem pa izbereš samo glede na svoje preference in glede na to, kar odgovarja psu. :) Preveri ponudbo na Pasji.net. Same kvalitetne hrane, vključno z barf Natures Menu. ;) :D



Majčika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #145 : 16 December 2015, 17:50:18
Lily, hvala za info. Poznam ta salon, vendar foto objavljena na FB strani salona pove več kot dovolj ne :'(. Vzreditelj trima, seveda. Ampak jaz sem zdaj trenutno v zbiranju vse mogočih informacij. Se počutim skoraj tako kot bi gnezdila, če poznaš to :). Ta moja neučakanost, a si ne morem pomagati, toliko časa smo načrtovali kužka in končno se nam bo uresničila želja. Upam, da preživim do poletja ::)

Življenje je lepo, če ga živiš:)


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #146 : 16 December 2015, 21:37:32
Evo, malo šnofam tudi po tej temi, ker so mi pritlikavi šnavcerji blazno všeč odkar sem prek fotk "spoznala" enega luštnega Billyja, ki je za družbo dobil lakelandko iz psarne Danatera. Predlagam, da se glede nasveta obrneš na gospo Natalijo iz te psarne, ker ona najbrž ve tudi kdo v Mariboru in tam okoli bi znal lepo potrimat. In dobro ve tudi kdo ne zna ;)



Majčika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #147 : 17 December 2015, 16:17:38
Hvala, Keka, fajn, da malo šnofaš :)

Življenje je lepo, če ga živiš:)


kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #148 : 26 December 2015, 00:03:37

Taj pogled :-) , jos od steneta se video da ce biti glavna u svojoj kuci . Pozdrav za Just i Borisa !

CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


Majčika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #149 : 28 December 2015, 13:28:53
Joj, kako je zlata. Komaj čakam na našo.

Življenje je lepo, če ga živiš:)