KAKO PRAVILNO HRANITI PSE

felo · 15948

felo

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
: 30 Maj 2013, 20:36:45
 ???Kako pravilno hraniti pse,prebavni trakt pri psu je okrog 12ur od časa ko zaužije hrano ,ter do izločanja.Pri tem ima veliko vlogo količina hrane ki smo jo dali psu .
Pri vsej zadevi ki sem jo v 35 letnih ugotovitvah lastne vrhunske vzreje ugotovil da je količina hrane zelo pomemna ,ter beljakovinska vrednost in količina maščob v hrani
na dan ,žav imajo tisti ki hranijo psa z briketi velik problem ,ker gramaža na vrečah ne odgovarja dejanski količini ki bi jo moral dobiti določen pes na dan,pri hrani BEWIDOG je izračun 10g na kg žive teže ,kajti težo navrečah pišejo proizvajalci ker si želijo večjo porabo stem pa večji zaslužek,še več o prehrani in o stranskih očinkih v nadaljevanju.Felo



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 01 Junij 2013, 10:08:08
Pravilno hranjenje psa je odvisno samo in izklučno od POSAMEZNEGA psa.  ;)
Vzreja gor al dol, vrhunska ja al pa ne. Bewi al pa tud ne. Nima veze.  :)
Doma imam čiste primerke razlik. Po vaši teoriji bi se potem mogli proizvajalci hran (ker pišejo gramažo zarad svojega zaslužka) na eni od mojih psic spufat. Pri tadrugem pa obogatet. Ker ena mi je za cca 1/3 manj od priporočene. Ma ne spravi dol več. Ima pa idelano maso. Tak ''dizelaš'' mali  8) Drugi pa mi niti pod razno ne funkcionira, če ne dobi 1,5 - 2 x priporočene porcije. Pa smo preizkusli malo morje briket, pa kuhanega in surovega. Pri čemer so spet razlike od posameznika, ki pa niso vezane na enako razmerje kot pri briketih. Tavečji mora še vedno dobivat skoraj 2x priporočene količine. Tamala pa ki običajno porabi manj mora pri surovem dobit več. Ostali dve psici prav tako odstopata od propročenih količin tako za en način prehrane kot za drug.

Morda vi opažate neko smernico, ker imaste vzrejo neke pasme, ki si zna biti v osnovi precej podobna med posamezniki. Prav tako imajo način življenja pri vas po vaše. Torej imaste skupek ENEGA ''okolja'' ter specifično gledano ''enake'' pse.  ;)

Jaz imam pa 4 različne pse, mešance različnih starosti. Ter najbrž drugačen način življenja kot vi in vaši psi. Dva od teh sta prakitčno isti mix (ko da sta ista pasma po specifikah) a oba toliko različna, da prav nobeno priporočilo za njiju ne velja 100%. No in ena od teh psic je svoje prehranske potrebe po tabelah spremenila takoj, ko je menjala lokacijo bivanja   :D :D Se je njena poraba po pasji hrani dvignila za 1/3.  ::) Ker ji to ''okolje'' ne daje z mize, ker ji to 'okolje'' ne dovoli komposta, ker ji to ''okolje'' nudi krepko več gibanja itd.  ;)

Smernice koliko birket na dan pa proizvajalec najbrž v splošnem dobi na večjem odstotku različnih psov. Gre najbrž za povpreček. Kako se pa povpreček računa pa tko vemo. Enako zanimivo kot povprečna bruto plača na obdobje ;)
Kot jaz razumem vse tabele za hrano so to Priporočene vrenosti ne pa vrednost, ki se jo je potrebno držat kot pijanec plota.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 01 Junij 2013, 15:06:21
Hihi moje pseto 35 (32) kg dobiva celih 50% manj od priporočene in temu premerno je trajanje 14kg žakla dobrih 54dni.  :o

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


felo

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 03 Junij 2013, 12:13:59
Ali je kdo že kontroliral količino blata in kakovost ,se pravi kakšna je trdota blata ,marsi kateri rejec se niti nespomne da ima trdota iztrebka velik  pomen za žlezo pod repom ,zato mi povejte kolikim je veterinar po vedal kakšnega pomena je  trdota in količina blata pri psu,paše drugič naprej LP.felo



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 03 Junij 2013, 14:00:46
Menda vsak, ki pobira dreke za svojim psom na sprehodih,  ve tudi trdoto ali ne-trdoto, če kaj ne štima.  ;D meni veterinar ne nuca kaj takega razlagat, saj menda lahko sami pobrskamo za kakimi podatki.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 03 Junij 2013, 15:26:43
Ja mi je povedal veterinar...no več njih...brez da bi jih spraševala pa tudi že prej sem to vedela. Sploh ker mi je jasno, da kakec mora bit neke normalne formacije tako ali tako. Nimam težav z razumevanjem osnovnih potreb živih bitij.  :) Primerni kakci so pri vseh živalskih vrstah pomembni. Kmečka logika pa to  ;) Driska ni ok, mehko blato že meji na drisko, trdi drekci kjer se komaj podela pa najbrž niso fajni. Zlata sredina.
Obzadnjične žleze se dostikrat pogosteje zamašijo zaradi neustrezne hrane ne glede na pridelano trdoto kakca  :) Je povedal tudi vet prav tako to spoznaš ko imaš psa alergika. Kakce je imela vzorno trde pa zamašene žleze, ker je bil v hrani alergen.
Tko, da kar se tega tiče ni vse tko enostavno.

Zdaj pa, če imaste rejci težave s tem, da se spomnete kako in koliko bi moral pes kakat je bolj težava v tem, da je rejec in ne vzreditelj.  ;) Pričakujem od vzreditelja, da ve kake dreke mu pridelujejo psi. Ne samo zaradi tega s čim jih hrani ampak tudi zaradi tega, da mu je mar kje in kako se psi gibljejo. No saj preporosto to pomeni, da se jim redno čisti bokse, če so že stran od ljudi zaprti. Če pa so zraven njih pa načeloma računam, da dreke vidijo še bolj sproti. :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #6 : 03 Junij 2013, 15:50:09
Mene pa zanima, kako vem, da mu dam dovolj briketov?

Naš njufko je star 9 mesecev, tehta 56 kg. Rebra se mu komot čutijo. Na dan prehodi cca. 4-5 km. Na pakungi piše, da bi če bo kot odrasel pes imel 60 kg moral dobiti pri 9 mesecih 650 g. Jaz mu dajem 700g (mislin, da bo imel okrog 70-75 kg). Poleg tega še kakšen mesek pri kosilu in večerji z mize. Je pa nonstop lačen in ne vem, če je to zaradi njegove požrešnosti ali pa je res lačen.  Hranim ga z Barking heads little big foot briketi že od 3 meseca. rast je bila zelo enakomerna.

hvala za odgovor, lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 03 Junij 2013, 17:37:12
Hraniš toliko kot potrebuje telo in ne toliko kot potrebujejo lačne učke  ;) Če se razvija v redu potem tudi hrane dobi dovolj. Mogoče enim pomaga, da dobivajo več manjših obrokov kot je predvideno. Oz. jaz to pri večno lačni labimiksi izvedem ''iz žepa''. Nekaj iz posodice nekaj pa čez dan za kakšno koristno dejavnost. Pa se pes uči, je zaposlen pa še čez deli dan je.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #8 : 03 Junij 2013, 18:30:11
Saj to tak, ima 3 obroke na dan, pa še na sprehodu malo, pa pri igri malo, pa pri učenju malo. v bistvu res čez cel dan je, razen dopoldan, ko sem v službi. Samo meni se zdi, da mu je premalo, da je presuh.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


felo

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 05 Junij 2013, 20:44:08
 Vidim da je veliko ljudi ki vse vedo ,ki so nekaj slišali kje pa piše da je to ta pravo ,ti sto kar sem jaz ugotovil   v svoji 35letni vrhuski vzreji z več  pasmami med katerimi istopa 17 mesecev star nemški ovčar ,ki je do danes edini primerek v zrejen Nemških ovčarje  v SLOVENIJI  KI JE NA SVETOVNI VZREJNI RASTAVI V BREMNU 1995 DOSEGEL 33 MESTO NA SVETU  za to tisti ki želijo pomoč ali iformacije jih vedno lahko dobijo ,tudi sam se še vedno učim kaj ti učimo se celo življenje na koncu pa neuki umremo.
Sedaj pa k temi zakaj pes je kod bibiv tako lačen po drugi strani pa celo hujšajo če prav dobi povečan obroke ,za to je treba vedeti da je normalni prebavni trakt  traja ok. 12 ur čeje količina hrane pravilna vsi ki hranijo psa z briketi  pozabijo da pes pije tudi vodo ,ta pa kopride vstik z briketom se briket poveča za vsaj enkrat za to je pomebno koliko briketov dobi na obrok ker se v trebuhu napne in se proces prebave pospeši,ker vemo da ima črevo 12 ur časa do istrebljanja pa pride pred časno ,grejo
hranljive snovi z ne prebavljeno hrano vn,zato veliko psov jedo svoje blato ,ki pa je vtem primeru samo mehansko predelano ,hranljive snovi pa so še vnjej,po drugi strani
pa je pes lačen ker so hranljive snovi šle iz njega,se pravi če hočleš da bo kuže funkcioniral mu daj toliko hrane ki mu odgovarja ,odgovori na uprašalnik 1.kakšno jeblato pomeni ali je komaktno ali mehko 2.koliko je blata  za tisto količino hrane ki jo dobi in koliko krat na dan gre na blato,debata se nadaljuje.Felo



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 05 Junij 2013, 21:52:48
In kaj, to si ugotovil v svoji 35 - letni vrhunski vzreji  :)? Ali si se odločil , da boš na tem forumu malo hecal narod  :P? Iskreno povedano, iz tvojega pisanja sem bolj težko razbrala, kaj sploh želiš povedati  8).



felo

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 06 Junij 2013, 06:55:05
Vidim da je veliko ljudi ki vse vedo ,ki so nekaj slišali kje pa piše da je to ta pravo ,ti sto kar sem jaz ugotovil   v svoji 35letni vrhuski vzreji z več  pasmami med katerimi istopa 17 mesecev star nemški ovčar ,ki je do danes edini primerek v zrejen Nemških ovčarje  v SLOVENIJI  KI JE NA SVETOVNI VZREJNI RASTAVI V BREMNU 1995 DOSEGEL 33 MESTO NA SVETU  za to tisti ki želijo pomoč ali iformacije jih vedno lahko dobijo ,tudi sam se še vedno učim kaj ti učimo se celo življenje na koncu pa neuki umremo.
Sedaj pa k temi zakaj pes je kod bibiv tako lačen po drugi strani pa celo hujšajo če prav dobi povečan obroke ,za to je treba vedeti da je normalni prebavni trakt  traja ok. 12 ur čeje količina hrane pravilna vsi ki hranijo psa z briketi  pozabijo da pes pije tudi vodo ,ta pa kopride vstik z briketom se briket poveča za vsaj enkrat za to je pomebno koliko briketov dobi na obrok ker se v trebuhu napne in se proces prebave pospeši,ker vemo da ima črevo 12 ur časa do istrebljanja pa pride pred časno ,grejo
hranljive snovi z ne prebavljeno hrano vn,zato veliko psov jedo svoje blato ,ki pa je vtem primeru samo mehansko predelano ,hranljive snovi pa so še vnjej,po drugi strani
pa je pes lačen ker so hranljive snovi šle iz njega,se pravi če hočleš da bo kuže funkcioniral mu daj toliko hrane ki mu odgovarja ,odgovori na uprašalnik 1.kakšno jeblato pomeni ali je kompaktno ali mehko 2.koliko je blata  za tisto količino hrane ki jo dobi in koliko krat na dan gre na blato,debata se nadaljuje.Felo



felo

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 06 Junij 2013, 07:01:02
Ta debata je zatiste ,ki bi  radi vedeli kaj več o psu , ne le to   kje je glava ali rep pri psu.felo



_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #13 : 06 Junij 2013, 07:21:09
Iskreno povedano, iz tvojega pisanja sem bolj težko razbrala, kaj sploh želiš povedati  8).

Hvala enako ;).

Felo, z vsem dolžnim spoštovanjem - sodelujoči na forumu v veliki večini veliko vejo/vemo o psih. Kar pomeni, da beremo vso možno literaturo, raziskave, opazujemo svoje pse in sodelujemo v konstruktivnih debatah. Na žalost se mi zdi tvoja tema zelo osnovna - to je stvar, ki se nam/mi zdi samoumevna. Preberi si temo o surovi hrani, kjer se debatira o % kosti, mišic in notranjih organih pri hranjenju s surovim mesom, o % fosforja in podobno.

Sama sem pred kratkim popolnoma umaknila briketirano pri svojih psih - jejo kombinacijo surove prehrane s kuhano (vsakemu izmed njih ustreza drugačno razmerje med OH:M:B. Uporabljam različna olja (domače bio oljčno olje, sezamovo, lososovo, olje polenovke), semena/oreške (sezam, sončnice, mandlji, orehi,...), sveže in suho sadje, zelenjavo, različne vrste mesa (najmanj perutnino, več pa teletino, govedino, divjačino, kozo,...).

Ko sem se lotila hranjenja na tak način sem prebrala ogromno literature o pravilni sestavi jedilnika - in vem, da nisem edina na forumu, ki sem to naredila.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #14 : 06 Junij 2013, 07:33:24
Kako ne razumete, felo nas je poučil da če psa futramo z briketi mu moramo poleg tega zagotoviti še vodo. Njemu je to na podlagi 35letne vrhunske vzreje samoumevno, mi pa tko daleč še pač nismo.



felo

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 06 Junij 2013, 21:51:17
Vi dim da sem prišel med same strokovnjake ki drug drugemu hvalijo psa da pabi kateri šel z svojim psom iz ven  naših meja da vam bi svetovno znani kinologi povedali kakšnega psa imate skom ga lahko primerjate ,jaz sem imel psa ki je bi med 33 naj bolšimi psi NO nasvetu ,potem pase norčujte iz drugih jaz sem svoje že dokazal zdaj ste drugi navrsti ,pa bomo videli komu bo še do norčevanja.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #16 : 06 Junij 2013, 21:54:40
IPO?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #17 : 07 Junij 2013, 01:01:22
Ne, ker piše: "NA SVETOVNI VZREJNI RASTAVI V BREMNU 1995 DOSEGEL 33 MESTO NA SVETU"  ;)  Lepotci.

SV BSZ je bila pa v Bremnu 1994, 33. mesto v razredu mladih samcev je dosegel Pitt Praprotnikov.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #18 : 07 Junij 2013, 07:26:09
Jaz sem imela zlatega prinašalca, ki je na svetovni razstavi v Brnu med 60 samci v open dobil prav dobro oceno. Odlično je dobil 1.samec. Skupaj je bilo 90 zlatih prinašalcev  :).



felo

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 07 Junij 2013, 08:29:10
Vidite daje tako dolgo od te rastave da sem že letnco pozabiv ,ker se nimam navade hvalit sem kljub temu MORAV nekaj napisat o naši PSARNI PRAPROTNIK    ,ker sem bil izvan  ker vidim da to berejo samo stari mački ki ne rabijo PROSVETLENJA se omikam iz spleta ,če druzgega ne v saj vidim da nekateri vse eno berejo čene zaradi drugega vsaj zaradi tega da te potolčejo  in da pokažejo svoj prav.



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #20 : 07 Junij 2013, 08:49:16
Mogoče se spoznaš na pse, tega ne vem, lahko pa rečem, da slovnica ni tvoja najmočnejša stran. Vsaj upam.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #21 : 07 Junij 2013, 08:57:27
Ne, ker piše: "NA SVETOVNI VZREJNI RASTAVI V BREMNU 1995 DOSEGEL 33 MESTO NA SVETU"  ;)  Lepotci.

SV BSZ je bila pa v Bremnu 1994, 33. mesto v razredu mladih samcev je dosegel Pitt Praprotnikov.
Spregledala... sem mislila da so delovni...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #22 : 07 Junij 2013, 09:29:28
V podforumu Vzreditelji se predstavijo lahko opišeš 35 letne izkušnje tvoje vrhunske vzreje psarne Praprotnik  :).



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 07 Junij 2013, 16:28:56
Da bom konstruktivno debatirala bom odgovorila na vprašanja oz bom naredila povzetek, da boste lahko podatke vključili v vašo 35letno vzrejo...
...
hranljive snovi z ne prebavljeno hrano vn,zato veliko psov jedo svoje blato ,ki pa je vtem primeru samo mehansko predelano ,hranljive snovi pa so še vnjej,po drugi strani
pa je pes lačen ker so hranljive snovi šle iz njega,se pravi če hočleš da bo kuže funkcioniral mu daj toliko hrane ki mu odgovarja ,odgovori na uprašalnik 1.kakšno jeblato pomeni ali je komaktno ali mehko 2.koliko je blata  za tisto količino hrane ki jo dobi in koliko krat na dan gre na blato,debata se nadaljuje.Felo
Kolikor psov sem imela/smo imeli družinsko/jih imajo prijatelji/znanci...no zelo malo poznam tistih, ki jedo svoje blato. Od mojih prav nobeden. Vedno lačen zna biti pa delikaten pojem, ko imaš v lasti pasmo ali mešanico pasem, ki preprosto radi jedo. Ko drži tisto, da so učke lažne in ne rit. No po tej teoriji sem jaz npr. vedno lačna čokolade...nomnomnomnom...pa ne katere koli ampak čim bolj prave, črne, grenke ...sliiiiimmmm...pa skoraj ziher nimam pomanjkanja drugih hranil...za kaj takega je pa vedno ''plac''.  ::)
Ok nazaj na temo. Kot prvo pse nimam za v pesjak in za na razstavo, ampak so z mano 24/7. To praktično pomeni, da dreke sproti čistim, ker kakcajo na sprehodih. Takrat pa ko kakcajo po parceli pa čistim za njimi nekako 1x na dan. Poleg tega jim do sedaj še nikoli ni tako dolgo kaj manjkalo, da kot vestna skrbnica nebi pravočasno poiskala informacijo.
Pa še odgovori na vprašanja. 1. blato je kljub enemu alergičnemu psu vedno kompaktno. Tako da ga lahko brez problema poberem z vrečko za iztrebke. Če bi bilo nujno je tudi ravno toliko suho in ne pacasto, da bi šlo pobrati tudi s paprijem. 2. Blata je malo. Tudi pri psu velikosti ovčarja. Imam precej majhne ženske roke pa ga brez posebnega truda z eno pestjo poberem (z vrečko seveda ;)). Primerjalno z zaužito količino briket (tudi vem koliko jih je če jih zalijem z vodo, ker sem to že počela  ;)) je drekcev precej malo. So tudi enakomerne barve in strukture. Torej niso pisani ali neenotni. Kakcat gredo pa ravno tolikokrat kolikor imajo obrokov na dan ali manjkrat. Nikoli večkrat.

Ste zadovoljni z odgovorom? Ker namreč nimam 35let izkušenj z vzrejo se pa s psi ukvarjam 24/7 že od zelo malih nogic. Pa si upam trdit, da sem dobila toliko občutka za živa bitja, da ukrepam takoj ko vidim, da nekaj ni ravno običajno. Pač ne čakam. Če še ne vem se pa naučim.

Seveda drži reklo, da se učimo celo življenje in na koncu neumni umremo. Drži pa še eno reklo - važna je kvaliteta in ne kvantiteta :) Iz tega lahko mirno trdim, da so na tem forumu tudi ljudje, ki so v manj kot 35 letih dosegli s psi tudi že višje rezultate. Sicer pa kolikor vem so tudi po letu 1995 že bili slovenski rezultati višji od 33. mesta. Ni pa tudi vse v svetu NO  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 07 Junij 2013, 18:13:04
Oooojjj ja še to sem pozabila napisat.  :) Nikoli, ampak res nikoli ne hranim briket, ki vsebujejo pšenico. Koruzo pogojno pri 3 psicah. Pri samcu pa še tega ne, ker mu ne ustreza. In seveda se temu primerno briketi manj napihujejo v želodcu (ali posodi, če jim ponudim namočene). Briketi, ki vsebujejo tudi sveže meso od OH čim manj ''navadnih žit'' ne napihnejo toliko kot se tisti s pšenico. Huh da sem za to spoznanje potrebovala samo mojo radovednost. Briket v vodo pa poglej kaj se zgodi. In pa ker sama doma kaj skuham in spečem prav tako vidim, kaj se zgodi z živilom če ga termično/vodno obdelam. Krompir ne spreminja volumna, koruza zelo malo, pšenica pa ollaaalala. In ti šmet ti, ko psi bojda učasih niso smeli krompirja. Seveda bolje, da ga ne, če mu ga ne pripraviš primerno. Moj pa na račun prekuhanega krompiraj danes živi. Pa nebi, če bi še naprej dajala tisto, kar je veterinar svetoval. Je vsebovalo pšenico. Aja smo menjali hrano in veta  :P
V podforumu Vzreditelji se predstavijo lahko opišeš 35 letne izkušnje tvoje vrhunske vzreje psarne Praprotnik  :).
Poleg tega so tudi že odprte teme namenjene točno določenim briketom. Pa lahko tam podebatiramo o točno določeni znamki briket. Tko splošne debate o tem ali so hrane, ki na prvih mestih vsebujejo pšenico, koruzo in samo mesno moko dobre za psa ali ne so pa tudi že odprte. Če pa gre tukaj za kakšno tržno usmerjen koncept debate pa bo tudi potrebno odpret temo v to smer.
Zdaj pa, če v vaših letah izkušenj še vedno verjamete ali ste s svojimi spoznanji prišli samo do premium kvalitete pasje hrane, vas pa morda resnično lahko razumem, da opažate razliko med potrebno količino hrane in predpisano količino hrane za posameznega psa.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


posjagarsk

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 03 Januar 2014, 21:23:08
No ja poleg pravilnega časa prehranjevanja mora tudi sama hrana biti kvalitetna. Slišal sem za natura vet hrano da je zelo zdrava in priporočena za pse. http://www.kosmatincki.si/blog/zakaj-hrana-za-pse-natura-vet-naturavetal.html ?



klavdij

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 07 Marec 2014, 13:28:58
Seveda mora biti prehrana pravilna. Saj tudi ljudje ne jemo vedno enih in istih stvari, pa tudi ne vedno prevelikega sr...a
Katera prehrana je za katerega psa najboljša je odvisno tudi od pasme psa.
Doma imamo bernskega planšarja, ki požre ogromno  :) dobiva pa različne stvari, od ostankov kosila pa do kupljene hrane, katera je kupljena pri veterinarju ali v kakšni specializirani trgovini za živali.