kruljenje v želodcu, bruhanje, driska

frupika · 21554

frupika

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 02 Julij 2013, 15:05:03
Pozdrav vsem!

Nekaj časa je minilo, zato sem se odločila, da malo poročam kakšna je situacija trenutno.

Bili smo pri novem veterinrju...naredili so komplet preiskave (vsi organi), blato so poslali v Lj, pregledali urin,...itd.
Izkazalo se je, da gre za vnetje ledvicke  :( Sledila je terapija z antibiotiki in popolna sprememba prehrane. Nič živil živalskega izvora!  :P Počutje je šlo na boljše, blato se je normaliziralo, vmes je sicer enkrat bruhala, ter enkrat v dopoldanskem času se je za kratek čas spet pojavilo kruljenje. Vendar ni bilo nič hujšega, oz. zaenkrat je OK. Kar se aktivnosti tiče, lahko rečem, da je sedaj vredu. Energije na pretek in spet je je povsod polno.  :D   >:D

Kljub vsemu smo v teh dneh zmenjeni z veterinarjem, da se pridemo pokazat in da se najverjetneje še 1x pregleda urin (in blato), ter dobimo še bolj natančna navodila glede prehrane.

Srčno upam, da se ne bo spet poslabšalo...ker vedno, ko sem zapisala, da gre na bolje, je bilo že čez nekaj časa zelo slabo  >:( Hvala vsem za nasvete! Ko pridemo od veterinarja sporočim, kakšne informacije smo še dobili.
Če bo kdo v podobnih težavah, upam, da bo ta tema v pomoč.

Pa še nekaj: čeprav res ni poceni, sem vesela da sem poslušala vaše nasvete in da smo zamenjali veteriarja! Če seštejem stroške poti in storitev, res nanese kar precej...ampak, ko vidiš razigranega in zadovoljnega psička...je vse poplačano.

Lp vsem  :-*



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 02 Julij 2013, 21:39:01
Nič živil živalskega izvora!  :P

A to resno?  ???



frupika

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 02 Julij 2013, 21:46:43
Resno! Ker zaradi nepravilnega delovanja ledvic prihaja do nepravilne presnove beljakovin (?!)...upam, da sem prav povedala.
Torej je brikete z majhno vsebostjo fosforja...zraven kuhamo zelo raznoliko zelenjavo in hvala bogu vse skupaj zmaže v sekundi. Mora pa biti zelenjavni preliv čez brikete, ker drugače niti ne povoha  ::) Zraven se dobijo še konzerve, ki jih zaenkrat še nimamo...Kot rečeno gremo še nazaj do veterinarja na kontrolo in takrat tudi dobimo točne informacije o nadaljni prehrani. Zaenkrat smo se tega morali strogo držati. Bojim se samo, da ni kakšno kronično vnetje ledvičk  :'(



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #33 : 03 Julij 2013, 07:13:50
Frupika, super da si se javila (sem nestrpno čekirala temo) in predvsem da gre na BOLJE!  :-* Super!
Sedaj pa le naj tako ostane oz. se še izboljšuje. 
Me pa zanima ali dolgoročno hranjenje s hrano ne-živalskega izvora prinese kak manjko v organizem? Predvidevam, da bo dieta aktualna, dokler se zdravje popolnoma ne poštima, potem pa boste počasi dodajali tudi druga živila? Čeprav.... če je psu tako ok in in organizmu ničesar ne manjka, se pač temu prilagodiš.
Ja, neprecenljivo je gledati zdravega in živahnega pesjana!  :-*
Lp in javi se še kaj!



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 03 Julij 2013, 09:20:24
Frupika,

majhna vrednost fosforja nima nobene veze s proteini ali živili živalskega izvora. Škrobnata zelenjava je polna fosforja in niste s tem dosegli ničesar. Z zelenjavo psu dodajate le balast in obremenjujete njegove ledvice še dodatno, s suhimi briketi tudi.

Kateri veterinar je dal navodilu, da se psu ne sme dajati živil živalskega izvora? Če so ledvice le vnete, se to pozdravi z antibiotiki precej hitro. To je imela pred leti tudi moja psička, pa ni bilo nobenih prebavnih motenj (to ni nujno simptom). Če gre za neko dedno okvaro ali resnejšo težavo, je druga pesem. Še vedno pa velja, da se v primeru težav z ledvicami ne sme zmanjševati proteinov, ampak fosfor. Živalski proteini so dolgoročno življenjsko pomembni - notri so vse aminokisline, maščobne kisline... Trik je v tem, da morajo biti beljakovine lahko prebavljive in zelo pomembno, v mokrem stanju (ne suhe).

Katarina



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #35 : 03 Julij 2013, 09:58:41
Trik je tudi v tem da mora biti izredno majhen % beljakovin, okoli 15%.  Saj ne bo doživljensko na brez živalski hrani. In ker se pri tej psici že nekaj časa vleče, so ledvica verjetno v slabšem stanju. Čisto možno, da je zadeva kronična.  Sigurno boste čez čas šaltali na konzerve ali brikete K/D, to ima veterinar čez.
Vem za psico, kjer se je začelo oz. diagnosticiralo kot vnetje ledvic, kura antibiotikov, zatem močno poslabšanje, infuzija-čez mesec  dni pa je psica umrla zaradi odpovedi ledvic.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


frupika

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 03 Julij 2013, 12:10:10
Sama nisem veterinar, zato sem pač napisala to kar so nam povedali...in tega se držimo. Bili smo pa na Ptuju.

Brikete, ki jih je dobila so k/d in torej vsebujejo nek odstotek beljakovin. Verjetno smo zato dobili navodilo, da ne dajemo še dodatno mi hrane živalskega izvora, ker dobi dovolj že z briketi. Mogoče sem napačno zapisala v prvem postu...

 Zakaj je prišlo do driske ne vem...so pa kompletne preiskave organov pokazale, da s črevesjem in želodcem ni nič narobe. Kar se tiče antibiotikov - jih je dobila, in tudi učinkovali so. Sprememba prehrana je bolj kot podpora zdravljenju in začasna. Danes se bomo zmenili kako naprej. Ali ostane še na tej prehrani - koliko časa, zakaj,..odvisno kakšni bodo današji izvidi...

čara: saj verjamem, da nisi mislila nič slabega, ampak tvoj komentar me trenutno res ni pomiril... In verjetno nikomur, ki bi bil na enakem mestu ne bi bilo prijetno prebrat tega. Nekako do zadnjega upaš na najboljše... pa brez zamere!  ;)



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 03 Julij 2013, 12:42:54
Nas pes ze od 6 meseca starosti ne sme nobene kao sveze hrane zivalskega izvora in je samo na briketih. Tudi on je alergicen na beljakovine zivalskega izvora tako da po zauzitju mesa ali kosti dobi grde izpuscaje se praska in tudi driska ter bruhanje ter strasno kruljenje :) Sedaj ima 4,5 let in je hranjen samo z briketi Acana Lamb apple, ker so mu ti edino sedli in po vrhu malo konopljinega ali lanenega olja. Mi smo delali preiskave samo izpuscajev in tega praskaknja ter blata, ki je pokazalo, da beljakovine sploh ne prebavi oziroma v zelo majhnih kolicinah. Sedaj razmisljam, da mogoce je tudi pri njemu kaj povezano z ledvicami ampak tako kot ima rezim sedaj funkcionira dobro in to je dovolj. Tudi ti bos nasla nacin ki bo tvojemu psu ustrezal in to bo to ;D nobenih skrbi. Jaz mojega se obcasno malo precisim z Yucco ali Basico kar tudi ni slaba zadeva sploh ker na zacetku so ga enako sibali z antibiotiki, sedaj pa zmoreva brez njih ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #38 : 03 Julij 2013, 12:58:38
Eeee ta pomemben podatek si najprej izpustila. Zato  Psica je na veterinaski dieti K/D ima 15% beljakovin, seveda vsebuje tudi meso. zato je veterinar zabičal dodajanje z vaše strani.
Bi pa po posvetu z veterinarjem mogoče lahko dodajalo zeliščni preparat za razstrupljanje telesa od Dorwest herbst ali pa Čuvajevo mešanico.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 03 Julij 2013, 13:28:37
Mogoce se za pomoc, nas ne sme nobenih kosti ali zveck, za glodanje dobi suh kruh in za grickanje, nobenih priboljskov za pse ne sme, prenasa pa piskote za otroke :) tako da res se drzite tega, da ne sme nic dodatnega in bos videla da se bo stanje izboljsalo. Mi smo se ze navadili, da kadar ostane kaj mesa ga dobijo pac sosedi :) Tudi mi smo bili na Ptuju in smo zadovoljni  ;)



Mimozaver

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 03 Julij 2013, 14:01:42
Frupika, pri katerem veterinarju ste bli najprej, da je tako dolgo rabil da pogrunta diagnozo? Je vedno fajn vedet, kam it in kam ne ;)

“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”


― Albert Einstein


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 03 Julij 2013, 14:35:06
Trik je tudi v tem da mora biti izredno majhen % beljakovin, okoli 15%.

To je veljalo pri bolezni ledvic pred leti, ko so sledili logiki zdravljenja ledvic pri ljudeh. Danes to ne velja več. Še enkrat, pri psih pri ledvicah niso problem beljakovine, ampak fosfor. Če hranimo 15% beljakovin in 85% ogljikovih hidratov, če so ti polni fosforja, nismo nič dosegli. Fosforja je še vedno veliko. (Ogljikovi hidrati pa psu otežujejo prebavo in s tem dodatno bremenijo ledvice.)

Če gre za resno (dedno) okvaro ledvic, naj veterinar to točno potrdi.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #42 : 03 Julij 2013, 14:44:44
Hills k/d ima preverjeno recepturo in nima 85% OH, ampak 54,7.
Evo ena preverjena receptura
http://www.hillsproducts.com/Nutritionals.aspx/en-GB/PD/k-d-canine/original/bag

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 03 Julij 2013, 16:08:23
Pa jaz pa prav poznam tri pse s podobnimi ledvičnimi težavami...in se stanje uredi takoj po brezmesnih briketih ali pa z briketi, ki vsebujejo zelo malo mesa. Poslabša pa takoj po preveč živalskih sestavin v prehrani (tudi po surovem).
Vem, da je v nasprotju z logiko ''pes-striktni mesojed'' je pa bilo videno na lastne oči  ;) Psi očitno še vedno so vsejedi  :) Kakor koli upam, da bo kuža ok in da boste našli in sfurali dieto, ki mu bo ustrezala. Ni ga čez živahnega psa, ki je veljal za ubogega. Zna pa bit, da imamo eni očitno zdravstveno tako drugačne pse, da so že potemtakem fenomeni v iskanju diete. Moj je tud bolj ali manj ''vegič''...že uspešno proti 12 letom. Gre brez presežkov mesa in gre brez ideje o mesojedstvu. Edino, kar moraš je dobro opazovati svojega psa in uravnavat dieto do te meje, da mu ustreza.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


frupika

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 04 Julij 2013, 16:02:56
Po novih preiskavah lahko povem, da smo končno na zeleni veji in resnično upam in želim, da tako tudi ostane!
Preiskave so pokazale de je vse OK, še več...da je idealno...tudi ledvice!  ;D
Vidi se tudi na počutju psičke - hiperaktivna, zadovoljna, ješča, kot običajno. Glede na vse, bomo čez čas pričeli z uvajanjem normalne hrane. Ampak šele čez čas in seveda postopoma. V vmesnem obdobju pa upamo, da bo vse ostalo v najlepšem redu. 
 :-*