SKAKANJE V KOSILNICO

ninka93 · 35253

airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 22 Junij 2013, 23:09:38
Mi je poteklo 10 minut, tako da bom še to dodala v nov post... :-[ http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9302.0 eko, takrat sem brez staršev hodila k njemu, sem plezala na uto ker me je pes vlekel za hlače ::) in ga nisem znala naučiti niti sedi in prostor, še ven iz pesjaka nisem mogla brez da bi mu nastavila priboljšek ali igračo. :P Pa sem samo z branjem, ker v pasjo šolo ali h strokovnjaku nisem mogla dosegla, da je pes zame postal skoraj popoln - seveda ima svoje napake, ampak razen agresije do drugih psov (na to sem se nekako že navadila) je drugače odličen. Šele letos sem šla prvič v pasjo šolo - ampak ne hvala, sva zaključila s tem. :-X Na njemu sem se ogromno naučila (in se še učim), pa ni bilo nikoli staršev niti strokovanjkov niti pasje šole, samo to, da sem se potrudila kakor sem pač mogla. Vsak pač mora nekje začeti in ne bo vedno idealnih možnosti...
Se še enkrat opravičujem da sem toliko ven iz teme, lahko brišete... Ampak tega, da mladi ne bi smeli vzgajati psa pa ne prenašam, res ne.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #91 : 24 Junij 2013, 11:58:13
Odvisno od tega kaj.

Se je moj komentar čisto brez ovinkov nanašal zgolj na tole temo in na naslov v temi,  ter skupek prebranega  avtorice teme ninka93. (  letnica rojstva predvidevam)

Če se pes zaganja v kosilnice in razvija neželejena obnašanja  ga je potrebno tega odvadit... 
da se mu je to zgodilo prvič, ko ga je  bratec ( predvidevam mlajši) peljal na sprehod... potem; ::)
 sklepam , da  na vse  drame ,ki jih je navedla  je pes pač nesiguren in rabi  vodnika -nekoga ,ki mu bo zaščitnik-  ne kompanjon.
Torej rabi vodnika ob katerem se bo počutil varnega in mu bo znal dopovedat ,da se mu ni treba zaganjat v stvari ki jih ne mara ampak jih lahko ingnorira in ga bodo te stvari postile pri miru...

Otroci se lahko ukvarjajo z kužki- določeni otroci  se lahko ukvarjajo tudi z psi- določeni otroci se grejo lahko tudi resne zadve z psi
 Žal pa vsi niso "določeni"...  Veliko je takih ki  psa- kužka dobi  zato da  mulca starši "skinejo z glave" da jim ne  teži...
  taki se ponavadi potem kužka tudi naveličajo...  mu kasneje enostavno niso dorasli- ali  preveč zraste in ga fizično ne obvladajao...ipd ipd...
  suma-sumarum-   na cilju v vsakem primeru  nasanka pes..

Vsaka žival predvsem pa pes rabi imet  predvsem ODGOVORNEGA lastnika...( odrasel/otrok/pubertetnik/..  ipd)

Veliko psov rabi imet VODNIKA- osebo ob kateri se počutijo sigurne/ varne/ preskrbljene.

Upam da se sedaj razumemo ;) In ne 5/6/7/8/9/10  letni otrok nikakor ni primeren za vzgojo  PSA
 za igro, za trikce za osnovne zavabne zadeve ja... ko pa govorimo o  vzgoji psov ,ki imejo nek karakter pa NI primeren
 Tud marsikater ODRASEL človek...  pa naj bo to moški ali  ženska ni primeren za vzgojo  psa... sploh ne vsakega.

Marsikater odrasel ( otrok sploh ne bom več omenjala) ni dorasel kaj pomeni vzgoja psa - kaj pomeni  omisliti si psa - kaj pomeni da imaš psa katerega si sploh sposoben imet z njim bivat v določenem okolju.


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #92 : 24 Junij 2013, 12:23:35
Ok, da obrnem drugače: ne gledam na letnico rojstva ko odgovarjam, razen če se iz pisanja vidi da oseba absolutno ni odgovorna (kar se je do zdaj pokazalo žal pri več odraslih kot pri otrocih). ampak: če se bo otrok lotil odvajanja z postopnim navajanjem, morda ne bo nobenega haska. Ali si upaš slučajno trditi, da bi mu s elektriko (ali, ker elektrike dobil ne bo) s streljanjem s fračo kaj bolje uspelo?


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #93 : 25 Junij 2013, 08:43:41
Otrok !??

Edina stvar ki jo jaz trdim je, da vsak pes za svojo vzgojo rabi ODGOVORNO osebo.
In kar si upam trdit da ga ni  OTROKA  ki bi bil  tolk odgovoren da bi se znal it kakršne resne metode skrajnega odvajanja slabih navad- sploh pa ne če je pes slabe  navade pobral zaradi otroka...
 kratek prelet postov  tele punčke, ki je začela temo... pes se je začel zaganjat, ko ga je  mlajši  bratec peljal na sprehod....
 jaz to razumem da  ga je na nek način branil...

+ ... od kje ideja da je teletakt kar supertruper sredstvo za korekcijo... ???
 Teletakt ovratnica naj bi imela drugačen namen... če se pa  promovira kot korekcijsko sredstvo pa  takoj podpišem da se jo ukine doživotno .
 kakšne frače  ???

Zdej pa res več ne razumem ... al sem jaz čist ven padla  iz tele pasjevzgoje... al  pa  ne znam več
Mlad pes za vzgojo( ali pa za prevzgojo) rabi imet osebo ki ga predvsem psihično obvlada.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #94 : 25 Junij 2013, 09:27:12
Očitno nisi sledila temi.

Najprej: nikjer ne piše, da je Ninika otrok do 13 let, tako da v bistvu niti ne vem, kako je prišlo do razprave o otrocih. Se strinjam, da ni idealno, da otrok vzgaja psa, a če ga starši ne, potem je boljši otrok kot nič.

potem je pipipi prišel na dan s fračo, kot idelnim pripomočkom za odvajanje neprijetnih/nevarnih pasjih vedenj

Citiraj
Glede skakanja v kosilnico, še majhen recept z moje strani (seveda poleg pozitivne motivacije, preusmerjanja, itd.  ;) .......... za kar morate imeti čas pa še vedenje bo samo ......... tralala, hopsasa ;D )
Kupite frača, naberite primerne kamenčke, vžgite kosilnico.................... .in juriš na psa ;D.
Instant recept, ki v večini primerov "odvajanja" deluje odlično .................. seveda boste pa s tem pridelali "netrajnost" in "smrkado" od psa :o ;D :o ;D

PS
Z malo "domišljije" boste ob tem psa naučili tudi povelja NE, FUJ, itd.
Lahko pa si z njim omislite tudi šolo, šolanje pa še malo prispevate k moderni "kinologiji" :o
"Recept" tudi ni primeren modernem času, vzreji, katere produkti vse izvajajo, delajo z veseljem ............... ker v tem uživajo ........... če hočejo, seveda ;D :o ;D :o

Električno ovratnico, kot instant pripomoček za tiste, ki nimajo izkušenj in časa za vzgojo psa pa priporoča Davor:
Citiraj
zakon nikjer eksplicitno ne prepoveduje elek. ovratnice, zato so tudi pri nas v prodaji;........

......nemara za nekogar , ki se s psi aktivno (da ne bom rekel strokovno) ukvarja in slednji predstavljalo velik del njihovega dnevnega urnika; za nekogar, ki se pa s tem problemom sooča prvič in nima ne toliko časa ali znanja da ga reši so vsekakor druge rešitve boljše kot pa da se pes resno poškoduje med tem ko ve stiskate kliker

Toliko.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #95 : 25 Junij 2013, 09:39:38
Nisem ne ... :-[... na brzino sem preletela... in mi marsikaj ni šlo skup...

 Hvala za pojasnilo :)

p.s.
( sicer Davorja in njegove CM metode- pa določena zakonska pojasnila  itak preskočim  >:D ...pipipijeve poste v splošnih   temah o vzgoji  pa jemljem za "intermezzo šalo"  recimo ,da ločim kdaj  se heca in kdaj ima kaj resnega  za povedat...)

pomankanje časa povzroči da zgubiš razumevanje forumskih tem :-\ očitno :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #96 : 25 Junij 2013, 09:53:22
Citiraj
Zdej pa res več ne razumem ... al sem jaz čist ven padla  iz tele pasjevzgoje... al  pa  ne znam več
Mlad pes za vzgojo( ali pa za prevzgojo) rabi imet osebo ki ga predvsem psihično obvlada.


očitno je da rabiš mlajšega

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #97 : 25 Junij 2013, 10:30:22
Bom še enkrat, ker se v tej zaviti temu smisel sproti izgublja:
Ninki sem svetovala, naj psa za čas košnje zapira nekam, kjer kosilnice ne bo videl in čimmanj slišal. S tem bo dosegla, da se bo po opisu sodeč histeričen pes vsaj malo umiril, kasneje pa naj ga drži na takšni razdalji od kosilnice, da še ne povzroča histerije. Da je moč psa postopno navaditi na kosilnico bodisi z postopnim manjšanjem razdalje, bodisi s tem, da se ga spozna najprej z nedelujočo kosilnico, potem z delujoči, ki je pri miru, potem se počasi doda še hitrost.
Za otroka je tak način dela sicer zahteven, a vsaj nekaj malega olajšanja bi znal prinesti.

Koliko olajšanja bi prineslo streljanje s fračo na (kot se je v zadnjem sporočilu izkazalo) prestrašenega psa pa si lahko predstavlja vsak sam. Predpostavljam, da si podeželjski otroci še vedno znajo narediti fračo, torej je pripomoček (za razliko od električne ovratnice) tudi otroku lahko dostopen.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #98 : 25 Junij 2013, 13:52:49
a nisi nedavno še trdila meni, da se psa samega z otrokom nima kaj za puščati ?


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #99 : 25 Junij 2013, 14:01:42
Seveda, to drži. Vendar je odvisno od starosti otroka. Takrat smo govorili o majhnih otrocih, ki se še ne znajo pravilno vesi v bližini psov. predšolske recimo. Tukaj smo med otroke spravili vse kar je mlajše od 18 let. ( po  18 rojstnem dnevu  pa seveda v enem dnevu postanejo čudežno odrasli in odgovorni, a ne....)
Moje mnenje: bolj sposobni otroci lahko z minimalno pomočj staršev skrbijo za pse nekako pri 11 letih, punce mogoče celo malce prej. Manj sposobni tega ne zmorejo niti kot odrasli.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #100 : 26 Junij 2013, 08:03:36

očitno je da rabiš mlajšega

.... dresirat ?

sorči  :-\ ... ... res nimam časa
   gdaj drugič če boš  še za    ;D >:D




kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #101 : 26 Junij 2013, 09:43:18
Citiraj
Moje mnenje: bolj sposobni otroci lahko z minimalno pomočj staršev skrbijo za pse nekako pri 11 letih, punce mogoče celo malce prej. Manj sposobni tega ne zmorejo niti kot odrasli.

očitno imamo pri nas kar nekaj bolj odraslih kinologov, ki ne zmorejo to kar lahko otroci;

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #102 : 26 Junij 2013, 10:53:00
Zagotovo se tudi med kinologi najde kakšen tak. So pa silno pogosti med tistimi, ki se imajo za kinologe, ker pač imajo psa.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #103 : 26 Junij 2013, 10:58:01
Citiraj
So pa silno pogosti med tistimi, ki se imajo za kinologe, ker pač imajo psa.
  to tudi sam opažam ja

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 06 Julij 2013, 20:33:04
Ok a deklina je tok mlada? In kje smo kiksnili vsi tisti, ki nismo navdušeni nad averzivi? Da psa v hiši zapre je otrok dovolj star hm...že zelo kmalu (če psa na fleksu okoli vlači ga lahko pa še v hišo). Pravzaprav, če je pa še mlajši a že vešč uporabe neta pa mislim, da je nasvet otroku, da se psa umakne od kosilnice tudi povsem na mestu. Bo pa starše nažicala.  ;) Potem način navajanja na kosilnico, ko je še parkirana in ugasnjena je prav tako povsem varen tudi za otroka. Pač nimajo kaj počet pa psa naj futrajo zraven. Nobene škode. Lahko pa z nekaj pomoči staršev (že to da kosilnico prižgejo psa pa navežejo na varni razdaliji za vsak slučaj) še nadaljujejo navajanje nanjo. Sratka postopno navajnje na stvar, ki se je pes boji pravzaprav je še najbolj varen način.

Hkhm...otroku priporočat averzive je pa smešno. Že zaradi same moči kaj šele tajminga.

To, da je pa že obdelana tematika, da tudi nekateri odrasli niste dorasli konstruktivnemu lastništvu psa pa je menda jasno, da je opisana metoda v vsakem primeru bolj varna kot rukanje psa s štromom ali ovratnicami.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 07 Julij 2013, 20:28:11
Se strinjam z Lunette, zgleda da nekateri otroke res močno podcenjujete  :-X Ne vem kaj je tukaj tako zelo težkega da otrok (ne mislim ravno zelo majhnega) ne bi zmogel ???



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 08 Julij 2013, 09:54:20
Hja lej sodelujoči, ki podcenjujejo otroke in podcenjuejo metode dela, ki so sicer otročje lahke (in predvsem varne) so očitno eni tisti, ki so kadit začeli zato, ker so potem izpadli bolj odrasli. :P A veš zakaj bi se pa ukvarjali z otročarijami, če pa se lahko gredo zares.  :D

Nje pozabit, da za vse ''odrasle'' stvari je treba najprej obvladat otročje lahke. In za uporabo averzivov je potrebno znat osnove. Ko pa enkrat znaš osnove pa niti ne potrebuješ več averzivov  ;) ni potrebe po njih. Stresi, zbutaj, scukaj...ker obupaš nad uporabo svoje pameti. To je zgolj izražanje nemoči. Ker ne zmoreš psa kontrolirat s svojo pametjo ga moraš pa s silo.
In hej tukaj so ravno otroc v prednosti. Fizično niso dovolj močni, pamet pa jim deluje še na nezafrustriran način (nimajo fiksne ideje po dominiranju :P). Perfect combination.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.