Malamut_rane na "komolcih"

malamutko · 1958

malamutko

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
: 17 Junij 2013, 00:01:47
Pozdravljeni,
Naš malamut ima 3 leta. V poletnem času dobi na nogah po "komolcih" odrgnine, neke vrste izpadanje dlake, ki rezultirajo, kar vidim pri nekaterih malamutih v obsežno trdo krasto, ki jo imajo potem celo življenje. Pri našem do tega še ni prišlo in se je zadeva nekako sanirala preko zime, da ni bilo več opazno. Nekateri pravijo, da je to značilno za večje pasme.
Kaj lahko storim, da bi se naš kuža izognil temu ?



malamutko

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 23 Junij 2013, 23:57:19
Prav gotovo se kakšen lastnik malamuta že(ali pa se je že) soočal s podobnim problemom in bi znal kaj svetovati ?



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 24 Junij 2013, 00:19:47
Gre za otiščance, pomaga redno mazanje s kremo Elastopad (dobi se pri veterinarju, pa mislim, da jo tudi Zootic prodaja) ali pa s kakšno ognjičevo mastjo ali s čim podobnim. Pa seveda izogibanje ležanju na trdih tleh.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3 : 24 Junij 2013, 10:18:59
Ti je že Šapa lepo odgovorila. Bi dodala še tole, da tudi z ribjo kremo lahko tiste dele mažeš. Te otiščance  dobijo od ležanja na trdi podlagi. Pa ne samo AM-ji ;)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 24 Junij 2013, 15:36:47
Super je mazilo za vime. Se namaže pred sprehodi ipd. Pa nastavit več blazin za pseto (v senci, na soncu, omogočit ležanje na travi in ne na betonu ipd). Imajo na vsaki veterini, nekaj zna biti tudi v kaki lekarni in je super + ni drago.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5 : 24 Junij 2013, 16:20:49
To zadevo za vime in roke imamo pri nas obvezno v domači lekarni, sploh pozimi je super za blazinice in še sneg se ne prijemlje na dlako med prsti. Za suhe roke si skor da ne predstavljam boljšega, deluje antiseptično in se razne ranice hitreje zacelijo, da se pa tud uporabljat namesto masažnega olja  :) Edino fejst je mastno pa se ne posuši hitro, tko da če pes kje na kakem parketu leži se sledi poznajo.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 24 Junij 2013, 16:57:19
Kje se pa dobi to mazilo? Drugače se je pa meni za otiščance zelo dobro obnesla tudi krema iz arnike, Brini sem jih prvih nekaj mesecev po posvojitvi mazala s tem in so se občutno zmanjšali, kasneje sem probala pa še z Elastopadom pa je bilo tudi super. Sicer povsem izginili niso nikoli, ampak proti tistim skoraj za pest velikim in trdim otiščancem, ki jih je imela prej, so te mali brezdlačni ostanki, ki jih ima zdaj, ogromen napredek  :)



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 24 Junij 2013, 16:59:36
Aja, nevermind, sej je čara že zgoraj napisala  :D



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #8 : 24 Junij 2013, 18:39:53
Imenuje se pa Vetaseptal  :)



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 25 Junij 2013, 22:02:11
Naš se zmeraj valja po blazinah in kavčih, pa ima že od nekdaj zguljene komolce. Čez poletje, ko veliko leži na parketu, ker mu je drugje prevroče, se mu je zadeva malo poslabšala oz, koža je postala bolj rdečkasta in mu zato zdaj enkrat dnevno namažem komolce z ognjičevim mazilom.
Pred časom sem zadevo pokazala vzrediteljici in mi je rekla, da je že sama ugotavljala, da je menda čisto odvisno od psa do psa, če bo dobil otiske ali ne, ne glede na to, kje leži. Eni lahko celo življenje ležijo na trdem (ploščice, beton, les), pa bodo imeli čist ok komolce, drugim spet (npr. moj) pa se zgulijo na mehkem. ::) Pa tudi glede mazanja baje ni nekega pravila...