Zanemarjanje živali

cici.bobnar · 5834

cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
: 17 Junij 2013, 11:59:31
pred kratkim sem opazila grozljivo situacijo,v kateri živijo živali v Mengšu. Živali se nahajajo na poti proti Mengeški koči, takoj ko se zavije v stransko ulico, nekaj metrov naprej na desni strani za zeleno, poškodovano ograjo pred mostičkom pod Mengeško kočo. To je nekaj metrov pred lokalom Oranžerija, na Šolski ulici. Na žalost so veterinarski inšpektorji gluhi in slepi. Lastnika sem videla enkrat, ko je prišel z velikim belim kombijem in jim dajal za jesti lubenice,cvetačo in zelje. Taka prehrana je zdravju škodljiva in tega konji in krave ne bi smeli jesti!

Naj opišem celotno situacijo:
-Prvi problem je okolje, kjer živali živijo. Prostora za več krav,konjev,koz in prašičev je absolutno premalo, sploh ker je posvod nastlano vejevje, na katerem se lahko živali poškodujejo, gnoj, kupi zemlje in skal, hlodi, kartonaste škatle, železje, na prostoru sta parkirani dve vozili, na steno stavbe, ki omejuje prostor, je naslonjena velika kovinska lestev, ki je prav tako zelo nevarna za živali, ki tam bivajo. Ograda prostora je poškodovana na več mestih, zato manjše živali, kot so koze in prašiči, lahko gredo ven, stojijo sredi ceste, ne le da ovirajo promet, tudi njihovo življenje je na ta način ogroženo.
-Drugi problem je pitna voda.. Ne le, da vode ni, nikjer ni postavljenega korita, kjer bi ta voda lahko bila. Vsi vemo, da so se začeli vroči dnevi, ko termometer pokaže tudi čez 30 stopinj Celzija, in bi živali morale nujno imeti pitno vodo na voljo. Toda je nimajo.
-Tretji problem so tla. Nastlana so z vsem mogočim, prekriva jih gnoj, ostro vejevje, velik hlod, ogromno kartonastih škatel, kovine in druge nesnage. Na takih tleh konji sploh ne bi smeli biti, saj jim vsa nesnaga lahko močno poškoduje mehki del kopit, prav tako kravam parklje. Tudi koze si ne predstavljam zdrave na takih tleh. Sicer živali še zgledajo zdrave, vendar jih gospod ne more imeti dolgo časa, saj bi se s časoma stanje poslabšalo. In bojim se, da se tudi bo,kajti stanje je iz dneva v dan slabše.
-Četrta težava je prehrana teh živali. Latnik jim z kombijem vozi cvetačo,paradižnike, gnile lubenice, češnje, zelje, zeleno solato in podobno. To ni zdrava prehrana in tega živali ne bi smele jesti, saj jim bo to škodovalo. Nikjer na posestvu nisem videla sena, ki je osnovno krmilo za omenjene živali! Gospoda sem vprašala, če se njemu to zdi zdravo, in mi je odgovoril, da so to idealni pogoji za rejo teh živali, kar nikakor in po nobeni logiki ni res!! Gospod, ki ima te živali v lasti, živi v hudi zmoti, in kjub mojim poskusom, da bi mu razložila, da dela narobe, se ne pusti prepričati in živali še naprej zanemarja! Gospod bi moral dobiti hudo kazen za svoje početje, saj ne želi slišati ničesar, kar bi bilo dobro za njegove živali. Dela samo slabo in kmalu se bo to pokazalo tudi na zdravju omenjenih živali, kar ni prav! Naj svet vidi, kaj se dogaja, naj inšektorji ukrepajo, ker to je sramota za veterinarsko inšpekcijo in za vse ljudi v Sloveniji. Take stvari se ne bi smele dogajati, a jih premalokrat osvetlimo, posnamemo, premalokrat ukrepamo za dobrobit živali! Prevečkrat smo tiho in živimo v prepričanju,da se nikomur ne smemo zameriti in da se bo vse samo po sebi uredilo, pa se ne bo! Ker to počnejo ljudje, ki so zlobni in uživajo v trpinčenju živali, ali pa ljudje, ki živijo v zmoti in se ne pustijo prepričati za dobro živali!

Prijavila sem ga že, tudi župan Mengša mu je večrat pošiljal opozorila, vendar se nič ne premakne!? Kaj zdaj?

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 17 Junij 2013, 12:06:50
Te živali so tam že zelo dolgo. Zgleda grdo, a živali niso bile nikoli videti slabo. Sicer se ga želijo znebiti že dolgo, a se očitno dobro drži. Problemov pa ima največ zaradi koz, ki mu občasno uidejo v oranžerijo.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 17 Junij 2013, 12:10:17









If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 17 Junij 2013, 12:11:13
to morda drži,da ne zgledajo slabo, a se lahko vsak čas poslabša! Tam ležijo mrtve koze, ki jih žrejo podgane, zaboga!? A je to način za ravnanje z živalmi?

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 17 Junij 2013, 12:36:02
Kje ležijo mrtve koze? Jaz nisem nikoli videla tam nobene crkovine, pa tudi ti jih na slikah nimaš. Če pa so, potem se je tam prav v zadnjem času nekaj hudo poslabšalo.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 17 Junij 2013, 13:01:14
S sošolko sva se enkrat prejšnji teden, ne vem točno kdaj sprehajale, in sva v ozadju videle dve mrtvi kozi, požrti od podgan. Do ograje je smrdelo po truplih.Vrjetno jih je že odstranil, ker jih na slikah od včeraj res ni.Ali jih je pa samo za podrtijo premaknil. Poleg tega pa živali žrejo še tisti karton, ki jim ga redno meče v ogrado, ker drugega nimajo za žrt.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #6 : 17 Junij 2013, 14:21:40
Živali izgledajo dobro  ;D ;D ;D
Tisti bolj v bližini...............ukrepaj te neinteraktivno :o

Kje ležijo mrtve koze? Jaz nisem nikoli videla tam nobene crkovine, pa tudi ti jih na slikah nimaš. Če pa so, potem se je tam prav v zadnjem času nekaj hudo poslabšalo.

 :o ;D ::) ??? >:( :-* :-* :-*



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 17 Junij 2013, 14:55:19
živali so lepe, sicer malo umazane, a na prvi pogled zdrave. Je pa vseeno katastrofalno to, na oz. raje V čem živijo. Sem gospoda vprašala če lahko kako pomagam, recimo da jim malo počistim, pa me je označil za sebično in egoistično, ker to je pa ja idealno za živali,da žrejo karton in hodijo po kupih gnoja in železja. Hja. Poleg tega pa nikjer nisem videla korita za vodo. Ali karkoli z vodo. Je pa lastnik teh živali zelo nesramen. In vase zagledan. In prepričan v svoje tako močno, da ne pomaga niti prijazna niti nesramna beseda.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #8 : 17 Junij 2013, 15:50:22
vsekakor to ni primerno okolje za te živali, neglede kako lepo zgledajo. lastnik je kot kaže tudi bebec

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 17 Junij 2013, 17:24:47
Škoda, ker nista poslikali crkovine, če je bila tam - čudi me, da nobena ni imela s seboj mobitela - bi ga mogoče celo uspeli prisiliti, da zadevo uredi. Sicer mu pa zato, ker ima nametane katrone in veje kaj dosti ne morejo, saj je za živali same vsaj do nedavnega kar lepo poskrbel. Se ga želijo losat že huhu...10 let? Ali pa še več. Sicer se ne spomnim točno, menda je želel takrat prostor urediti, pa ni dobil dovoljenja, in je potem iz inata pustil zemljišče do skrajnosti zanemarjeno.
Lahko da je trmast in zoprn, bebec pa nikakor ni.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 17 Junij 2013, 20:50:54
To okolje je eno navadno smetišče, verjetno tudi polno parazitov, kar se na kozi tudi vidi, saj je v zelo slabem stanju. Ne glede, kako konji izgledajo, to nikakor niso primerni bivalni pogoji za to vrsto živali, zato bi bilo treba takoj prijaviti vursu in bližnjemu društvu za zaščito živali.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 17 Junij 2013, 21:19:53
Bližnjemu društvu? haha, če boste zvedeli katero to je mi prosim povejte. prijavljajo ga pa kar naprej.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #12 : 17 Junij 2013, 23:06:00
bebec je ker je odvrnil dobronamerno pomoč in živali zaradi trme drži na odpadu, kar je v principu mučenje živali

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 18 Junij 2013, 10:41:53
jah,takrat nama to res ni padlo na pamet, da bi slikali. Telefon imam pa vedno s sabo, je pa težava da nimam kabla za na računalnik,tako da tudi če bi slikala nebi mogla dat na računalnik. Mi je pa zelo žal da nisem poslikala že prejšnji teden. KARMEN, saj pravim, da je podgan in druge nesnage  malo morje, to res ni okolje za živali! Prijavila sem povsod kjer sem lahko, na vsa možna društva, na vse možne inšpekcije, pisala sem tudi pop tv, a-kanalu, planet tv, če bi morda posneli situacijo, mogoče bi se tako kaj premaknilo. Če ne bo šlo tako, zgrda, potem pa res ne vem več. Nemorem pa recimo odpeljat živali od tam(ja,tudi to mi je padlo na pamet) ker je to kraja, čeprav bi bilo po mojem glede na situacijo to še najboljše za živali. Bi tudi pospravila, delala bi celo poletje če bi bilo treba, da jim počistim vsaj tiste veje,kartone in železo...Samo kaj, če ne dovoli? Ne morem pa tudi skočit not pa začet metat vse na vse strani, ker me lahko prijavi da hodim po zasebnem zemljišču. Shit je to, ker noče poslušat. Pa sem probala na lepo besedo pa na grdo, pa na lep način pa na grd, samo nič. Ne vem. Vsaj vodo in seno bi jim lahko dal. Koze so pa itak čisto boge, eden je brez noge, pa mora po tistih ostrih vejah skakljat po treh nogah.. No, ne vem. Lepo bi bilo da bi vsaj počistil. Ne rabi on, bi jaz. Pa je preveč prepričan v svoje da bi dovolil čistko. Poleg tega pa imam komaj 18 let, kdo bo pa 18-letnico poslušal?..

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #14 : 18 Junij 2013, 11:08:14
gre za zadevo, ki se vleče že leta in tako zanemarjeno ima iz inata, da draži župana in sosede, pa še kakšnega mogoče. Zato si lahko prepričana, da ti ne bo pustil pospraviti - če bi hotel, bi lahko sam. Res škoda, da nista poslikali (iz telefona sliko je že mogoče spraviti na tak ali drugačen način, samo narediti jo pa moraš). Ker bi to verjetno zadostovalo za kakšen ostrejši ukrep iz strani inšpekcije.
In še nekaj, glede na to, da si stara že 18 let in da imaš komaj za čike: zelo dobro pazi kam stopiš in od kod snemaš, ker znajo biti kazni za motenje posesti, obrekovanje in podobno zelo visoke, sploh če nimaš za odvetnika. Nimaš namreč opravka z bebcem, ki ne zna poskrbrti za svoje pravice.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 18 Junij 2013, 15:26:31
slikala sem z javnega mesta, torej z ulice in ulica,kolikor jaz vem, ni v njegovi lasti

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #16 : 18 Junij 2013, 15:42:56
Seveda, iz ulice lahko. Samo ne stopaj na njegovo brez dovoljenja


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 18 Junij 2013, 19:51:08
Nimam nobenega namena,vseeno hvala za opozorilo  :)

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?