Ukraden labradorec Don v Novem mestu

Taar · 22013

Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
: 28 Junij 2013, 13:45:39
Pomagajte najti UKRADENEGA LABRADORCA DONA v Novem mestu

Don je star 1,5 let, ima 40 kg, 50 cm plečne višine in je labradorec velike rasti. Je čokoladne barve, na prsih pa ima belo liso. Don je zelo prijazen, se odzove na ime in se da prijeti.
V noči na petek, 28. 6. je bil ukraden iz pesjaka pred hišo v Novem mestu (Bršljin). Ključavnica je bila razrezana, vrata pesjaka polomljena, policija pa primer že raziskuje.
Če karkoli vidite ali slišite, sporočite lastnici Manci Pureber na 031 210 201.




Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 28 Junij 2013, 14:22:18
sosolec Don!! z nasim bonotom sta skupaj hodila v igralne urice. upam,da ga najdejo. moji teti so prav tako v brsljinu ukradli psa iz pesjaka. nasli so ga pri romih. in placat so moral,da so ga dobil nazaj.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 28 Junij 2013, 14:50:08
Res, kdaj so teti ukradli psa? V katerem naselju so ga našli?
Tukaj v bližini naj bi pred tedni izginil še en labradorec, ki je bil najden mrtev.



Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 28 Junij 2013, 15:32:21
uf,to je bilo ze vec let nazaj.sam situacija pa res cist identicna.oni so stopili v kontskt z enim romom iz zabjaka.kako so to nardil ne vem.pes je bil v zabjaku in proti placilu so ga pripeljali nazaj.mel je pa ful grdo zarezo okoli vratu in pardni sploh ni mogel lajat.mogoce ce poznajo koga,ki ims kaksen vpliv pri romih,da bi sli direkt tja pogledat.sam jst ne priporocam,da bi kar sami hodil tam pi zabjaku.kaj  pa ce se na romsko svetnico obrnejo?



Zarja

  • Gost
Odgovori #4 : 28 Junij 2013, 15:50:20
Policaji ne morejo nič?  :-\



Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 28 Junij 2013, 16:00:21
ne vem.pri moji teti so klicali policijo,hkrati so pa se sami urgirali pri znancu,ki je imel vplivna rome in je bil ta nacin uspesen.
sem klicala teto in je rekla,da so imeli ravno pred parimi tedni romi spet "akcijo" po brsljinu in so ukradli psa njeni sodelavki iz muhaberja.ga ni dobila nazaj.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 28 Junij 2013, 16:14:50
Ma šiiit, pa kaj je s tem Bršljinom. Bom povedala prijateljici glede iskanja pri Romih.



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 28 Junij 2013, 18:45:42
Poznam podobne zgodbe kot Vezalka. Včasih so kradli pse iz pesjakov in jedli, tako pripovedujejo ljudje. Sedaj pse kradejo in lastniki jih morajo odkupiti, če jih želijo nazaj. In nikar v romsko naselje s policijo, ker se bo slabo končalo za psa. Boljša rešitev je ta, ki jo je predlagala Vezalka; lastnica se naj poveže z nekom iz naselja, ki jo bo pripeljal do psa.
Osebno poznam lastnike, ki so na ta način prišli do svojega psa, ki ni bil videti ne prestrašen, ne poškodovan, vendar pa so bili pred tem opozorjeni, da naj ne vpletajo policije.
Srečno.



Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 01 Julij 2013, 13:45:16
kaj novega? so ga nasli?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 01 Julij 2013, 13:50:43
Še nič novic ni.
Bodo pa stopili v stik z Romi, z nekom iz naselja.



Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 01 Julij 2013, 13:54:19
drzim pesti,da ga najdejo!



MP-DON

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 01 Julij 2013, 14:58:12
Pozdrav vsem.
Zaenkrat še nobenih novih informacij o našem Donu. Če ga bo kdo opazil, mi naj javi. Glede obiska v Žabjaku, sem bila tam z policijo, pa ni bilo nič, mislim da bi bilo najbolje, da zberem ekipo in gremo sami. Mislim, da bi bila dobra ideja, če vzpostavim kontakt z romsko svetnico. Ima morda kdo od vas kakšne veze ?. Hvala in lp



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 01 Julij 2013, 16:20:24
Če mene vprašaš je najboljša  varianta ,da vspostaviš kontakt z unim modelom  ki je šel tja   pred kakšnim mesecm ali dvem zaradi tistih "drv"...
Ker očitno jim pomaga samo to , da se  jih enih par kom. z grabljami "počeše"

Bolj, ko boste uvidevni in v rokavičkah delali s to zalego bolj bodo drzni.


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 01 Julij 2013, 17:59:59
E točno tak! Rome oz. cigane se tolk po rokavicah nosi, pa za skoraj noben prekršek ali kaznivo dejanje ne odgovarjajo, kakor da zanje zakoni ne bi veljali.
Ko se jim pokaže, da se jih ne bojimo, da se jih postroji na polno, pol pa že bo.  Pa kak medijski pomp zna tudi pomagat (če se še kdo spomni izpred 5-6 let ukradenih pončev izpred KD Barje!) policija, letaki, iskalne akcije, radio, TV. Pa so se zbali cigani in spustili pse.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lucky_one

  • Gost
Odgovori #14 : 01 Julij 2013, 22:24:43
Revček.. Upam, da  bo kmalu doma...

Drugače pa, romi ne kradejo pse zato, ker bi bili nekakšni strastni ljubitelji psov. V njihovih naseljih velja pes tako kot pri nas prašič  >:( . (Če je dovolj jasna primerjava - prašiča se zakolje in poje ).

Ste pomislili na koga kater  bi vam zavidal psa? Ker nekdo ki pride ponoči in udre k psu mora vedeti, da je pes prijazen, drugače se ne bi upal k njemu... To je moral biti nekdo ki je vedel da je kuža prijazen, da ga ne bi napadel.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #15 : 02 Julij 2013, 08:46:08

Drugače pa, romi ne kradejo pse zato, ker bi bili nekakšni strastni ljubitelji psov. V njihovih naseljih velja pes tako kot pri nas prašič  >:( . (Če je dovolj jasna primerjava - prašiča se zakolje in poje ).


 Bršljin je v neposredni bližini Žabjeka... halo...
Romi kradejo pse ( + še vse ostalo) ker so preračunljivi ;) ne lačni.
 Če so lačni grejo v štacuno  pa nakradejo... ali pa okoli po bajtah kjer živijo starejši ljudje ,ki se jih bojijo...
In to si dovolijo ker so zaščiteni bolj kot  sibirski tigri. Oni so etnična manjšina - je že čara povedala vse ostalo.
 pa  ne bi imela nič proti če bi bili normalni državljani( upoštevali vse zakone  kot jih moramo vsi mi ostali)
 zame so navadni kriminalci- družbeni paraziti( redke izjeme izvzete)
 
Jaz bi jih strpala v "rezervate" za mrežo s 24h nadzorom- štempljanim izhodom in prihodom  in policijsko uro , pa bi se hitro  porihtala "romska problematika"

 


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 02 Julij 2013, 09:03:33
damayanti, vidim, da zivis v "nasih" koncih.
jaz sem zal slisala se to, da jih ne kradejo le iz preracunljivosti,temvec kot pse za trening borilnih psov-menda je pri njih to sedaj pravi biznis,prirejanje pasjih borb. ne vem, nocem smetit foruma, zato rajs ne bom zacela razglabljat o tem, kaksno sranje se dnevno dogaja tukaj.ne sam v zvezi s psi.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #17 : 02 Julij 2013, 09:07:47
Sem z gorenjske- pri nas jih nimamo ;)
 
 res  pa  večinoma preko tedna na dolenskem  kjer imamo proizvodnjo. In poslušam takšne in drugačne izpovedi zaposlenih- pa radio tud poslušam...
 im mi tale "strpnost" vas dolencev  do njih ne gre ravno v glavo ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 02 Julij 2013, 09:29:23
bom rekla: lucky you ;)
mene skrbi, kaj se bo zgodilo, ko bo ljudem prekipelo. mene so ze tolkrat prestrasil. na lastnem dvoriscu. se jih nisem mogla znebit. psov se itak ne bojijo. ceprav me je enkrat sosed resil pred njimi, ko jim je zagrozil,da bo pse spustil na njih,ce ne bodo takoj sli. sam,al je se hujs,ce se jim zameris-ko te ni doma...kdo bo "obranil" hiso.jaz imam sicer mojga psa skoz v stanovanju,ampak kadar jih srecam pa mi tezijo,ce je hud pes,zmer recem,da je ful krvolocen.hopefully ga bodo pustil pri miru,tudi ce bo kdaj kaksno uro v pesjaku.



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #19 : 02 Julij 2013, 15:02:54
vezalka - reci, da je streniran tako, da odgrizne jajca...drugače se pa pa čisto vsakega psa ukrasti oz odpeljati...


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 02 Julij 2013, 15:18:48
Po mojem pa ne. Kakšen resen čuvaj ne bi šel (prostovoljno!) s tabo ampak bi napadel. Nista bili dve kanarski dogi tisti ki sta ubili 23 letno dekle potem ko ju je rešila z ulice (lastniki so jih odvrgli?)

Sem pred časom videla na MythBusters preizkus psa čuvaja. Psu so dali zrezek in ga uspešno zamotili. Čisto možno da bi jim uspelo vzeti plen in odditi neopaženo z njim če jim ne bi zmanjkalo mesa.

Upam da jim uspe najti psa.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #21 : 02 Julij 2013, 15:47:24
Saj nihče ni rekel, da gre prostovoljno zraven...pač mreža ali pa zanka okrog vratu pa gremo


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #22 : 02 Julij 2013, 16:31:53
Al pa gonečko pod nos  ;) Naš ne bi trzal na hrano, bi pa pod določenimi pogoji prostovoljno šel zraven, sam ne bi glih javno pisala na kak način se mi lahk psa ukrade  ;D



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #23 : 02 Julij 2013, 18:50:26
Al pa gonečko pod nos  ;)
Sej to  so cige že pogruntale  ;)...  tako so našemu vzdrževalcu delavnico izpraznili- pa je njegov peso konkreten čuvaj.
 so mu privlekli gonečko, jo za  ograjo spustili in med tem ,ko sta imela psa "fiskulturo" so se z kombijem zapeljali  skozi dvoriščna vrata  naložili vse kar so rabili in odpeljali-  psico pa tam pustili. 
 Nihče nikjer ne dela- sončna uprava- socialno vlečejo- stroškov nobenih , ko se pleješ tam mimo po cele dneve pred kolibam - pa se vrti odojek al se nekaj kuri al malo pijejo  .... in  24/7 študirat kaj bodo kako kje ukradli. 
 vse naumijo .Operirajo takrat ,ko je dež ;)...  da voda spere dokaze.
 Policija pa nič... oni nič ne morejo :-X... pa dobili so jih.. vse une ,ki so bili udeleženi ker je imel pod kamero...,   pa oni njim nič ne morejo.. "baje"
 meni je to  ??? ??? ???

... novo zakonodajo- za mrežo z njimi. Etnični my es..  obični kriminalci in zalega.
 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 02 Julij 2013, 19:03:58
OT...kdo je reku, da so moški predstavniki koristini za čuvanje. Mi že dolgo prakticiramo psice  ;) zadnje čase pa kar gosi. Odpade marsikatera dilema. Gonečke niso problem, šnicli tud ne, glasne dovolj, žleht pa tud, pa večja kot je grupa manj možno je, da ti jih par zlikovcev vse na enkrat utiša po hitrem postopku. Aja pa taktika, ko obramba ne pomaga je, da se skrijejo...derejo pa še naprej.  >:D
Ravno zarad ''lisic'' in norcev jaz psov ne puščam več zunaj. Človeška domišljija po delanju škode presega vse meje.

Upam, da najdete tegale labeka.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #25 : 02 Julij 2013, 20:04:37
OT...kdo je reku, da so moški predstavniki koristini za čuvanje. Mi že dolgo prakticiramo psice  ;) zadnje čase pa kar gosi.

Se sploh ne čudim ;D .
Kaj vse znajo "pridelat" odlični dreserji :o



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #26 : 02 Julij 2013, 23:24:04
OT...kdo je reku, da so moški predstavniki koristini za čuvanje. Mi že dolgo prakticiramo psice  ;) zadnje čase pa kar gosi. Odpade marsikatera dilema. Gonečke niso problem, šnicli tud ne, glasne dovolj, žleht pa tud, pa večja kot je grupa manj možno je, da ti jih par zlikovcev vse na enkrat utiša po hitrem postopku. Aja pa taktika, ko obramba ne pomaga je, da se skrijejo...derejo pa še naprej.  >:D
Ravno zarad ''lisic'' in norcev jaz psov ne puščam več zunaj. Človeška domišljija po delanju škode presega vse meje.

Upam, da najdete tegale labeka.

Jaz sem sprobal par gosi iz okolice karlovca, pa parček ni bil preveč čuvajski


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #27 : 02 Julij 2013, 23:24:57
Al pa gonečko pod nos  ;) Naš ne bi trzal na hrano, bi pa pod določenimi pogoji prostovoljno šel zraven, sam ne bi glih javno pisala na kak način se mi lahk psa ukrade  ;D

Zapoješ mu kak komad od Cece, baje je tudi ona imela ruskega terierja...


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #28 : 03 Julij 2013, 07:59:26
Poskusi  :P

Sicer nisem na ciganskem območju ampak po staro železje pa le pridejo kdaj. Enkrat jim razložim, da ničesar nimamo in grem v hišo, oni pa začnejo na polno trobit v avtu - grem nazaj ker so zgleda neki hotli in so me prijazno obvestili, da so nam kure ušle na cesto  :) Prejšnjič enkrat so pa mimgrede ko so nalagal železje fotru zgornji del trenirke pajsnal, en teden smo jo iskal preden nam je kapnal v čem je finta  ;D

Sicer pa, kake novice o Donu?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 03 Julij 2013, 08:51:11
O Donu ni še nobenih novic. Ukraden je bil v noči iz četrtka na petek...