KULINARIČNE ZANIMIVOSTI ŽIVALI

nina123 · 25269

nina123

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
: 02 Julij 2013, 13:35:21
ALI STE VEDELI DA SO PALIČNJAKI  ZNANA KULINARIČNA POSEBNOST?      POPEČEJO JIH V OLJU IN JIH SERVIRAJO Z PRILOGO ALI PA JIH OCVREJO  V TESTU IN POLIJEJO Z MEDOM ALI KAKŠNO DRUGO OMAKO.     TUTI POLŽI S KRALJEVO  OMAKO SO ZELO ZELO ZNANI, PA TUDI  ZELENE KOBILICE NA ŽARU MED BUČKAMI  NE MOLČIJO. KO SE PEČEJO JIM ZARADI ODREZANE GLANE ZAPIRA NEK POSEBEN KANAL STEM PROIZVAJAJO ŽVIŽGU PODOBEN  ZVOK.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 NAJ VSAJ KDO ODPIŠE KER SEM ŽE ČISTO OBUPANA :'( :'( :'( :'( :'( :'(



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1 : 02 Julij 2013, 13:46:25
Le zakaj ??? Mogoče zaradi "koščičastega" občutka pri jedi ali ker so v terariju lepši :o
Pri nas tudi bramorje pobijamo, drugje pa jim gredo "skozi rit"..........sem že čisto obupan :o ;D :-*



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2 : 02 Julij 2013, 13:47:52
A veš da tud govej zrezek in piščančja bedrca ne uživajo glih  :'(



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #3 : 02 Julij 2013, 16:42:59
Tisti, ki niste vegani se ne zgražajte, ker enostavni NI FER.

Tudi jaz na žalost nisem(vegan) - zaenkrat - ker mi je to onemogočeno.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 02 Julij 2013, 17:33:42
A vegani jedo med?  :)



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #5 : 02 Julij 2013, 17:35:04
Ne.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 02 Julij 2013, 17:51:19
Prav tako se ni za zgražat, če si vegan in poseduješ mesojede živali  ;) Tudi zarad njih si ''del industrije''. Zaradi kosmatega prijatelja. Da pa njemu ne dajaš tisto, kar mu gre pa spet ni fer.
Tko, da kar se mene tiče bom dokler bom vsaj malo ne-veganskega pojedla in dokler bom lastnica psom/mačkom se rajši zavzemam za čim manj stresno življenje in čim manj stresno ''zadnjo uro'' živali, ki se uporabljajo za prehrano.

Drugače pa nina123... pri uporabi velikih črk kričiš na vse ostale forumaše, ker tudi ni ravno prijetno. Me sicer veseli, da ti ni vseeno kaj se dogaja po svetu. Pa vendar ga lahko na bolje začneš spreminjat samo pri sebi in svoji bližnji okolici. Ni treba ravno daleč gledat za kulinaričnimi posebnostmi, ko pa imamo vsakdanje na katere lahko celo vplivaš.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #7 : 02 Julij 2013, 18:27:01
Tu je razlika. Psi so mesojede živali(zobje, prebavni trakt,...), mački prav tako.

Ljudje pa imamo vse značilnosti "veganov" in meso jemo samo zaradi okusa, navade in tradicije ter zaradi okolja.

Menim, da je OK, če mesojedim živalim priskrbimo za njih naravno hrano, narobe pa je, da živali trpijo samo zaradi okusa.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8 : 02 Julij 2013, 18:58:54
Ljudje pa imamo vse značilnosti "veganov" in meso jemo samo zaradi okusa, navade in tradicije ter zaradi okolja.

To pa ne bo ravno drzalo...

battito animale


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 02 Julij 2013, 19:03:15
Tisti, ki niste vegani se ne zgražajte, ker enostavni NI FER.

 ne razumem... vegani bi morali bit srečni, da mesojedci jejo polže in kobilice, pa bramorje in hrošče
... da jim ne napadajo zelenjave pa to...

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 02 Julij 2013, 19:14:01
Tu je razlika. Psi so mesojede živali(zobje, prebavni trakt,...), mački prav tako.
Ok, če dava na stran podrobnosi o za-proti mesu za ljudi...še vedno je za tvojega psa umrla krava/kura... Torej. To da ti npr. ne ješ mesa še ne spremeni dejstva, da so na svetu klavnice, pa živali v neprimernih hlevih... Zdaj pa kaj bo pa jedel tvoj pes, če se jih ukine? A ni smiselno, da bolj kot to, da se hudujemo kaj je fer pa kaj ni fer, da se začne celotna stvar spreminjat v smer, da bodo vsaj ''šnicli'' imeli za časa svojega življenja čim manj stresa? Pa je vseeno kdo jih bo pojedel. Ti ali tvoj pes.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #11 : 02 Julij 2013, 22:21:58
Imam čisto podobno mnenje.

Razumem, da tudi za mojega psa umre kokoš/kravica/prašič in jasno, da želim, da se to zgodi na čim manj stresen način. Ne znam si pa predstavljati humanega umora(razen evtanazija?) ali pa "humanega" posilstva(krave mlekarice)... Seveda, ko bo poskrbljeno za ne-stresno življenje teh živali bom tudi sam najbrž spremenil mnenje - za zdaj pa je tako kot je in dokler se mesna industrija zaveda, da bomo jedli meso tudi, če ne uvedejo sprememb, sprememb pač ne bo.

Sicer pa so poleg klavnicac še številni drugi problemi kar se tiče mučenja živali. Nevem, zakaj se vedno omenjajo le klavnice?  Cirkusi z živalmi, ZOO-ji,...

To pa ne bo ravno drzalo...
Bom verjel, ko bo človek z golimi rokami in usti ujel, ubil in pojedel žival(s kožuhom in ostalimi surovimi organi vred). Lahko kdo poskusi npr. z veverico v tivoliju... Tako bi namreč naredil vsak drug mesojedec.  (identičen odgovor je v spodnjem linku)

Med drugim tudi nimamo plenilskih zob, kratkega prebavnega trakta...

!! ~ Sicer pa se ne bi rad vnaprej vključeval v to temo, ker sem offtopic in pa ker se bojim, da bi s kom zašel v prepir. ~ !!

P.S. Prilagam link do predavanja, ki mi je spremenilo pogled na veganstvo. Pred ogledom tega posnetka sem imel vegane za čudne. Res vredno ogleda. http://www.zmaga.com/forum_post.php?idt=14373



http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #12 : 02 Julij 2013, 22:23:54
Bom verjel, ko bo človek z golimi rokami in usti ujel, ubil in pojedel žival(s kožuhom in ostalimi surovimi organi vred). Lahko kdo poskusi npr. z veverico v tivoliju... Tako bi namreč naredil vsak drug mesojedec.  (identičen odgovor je v spodnjem linku)

Med drugim tudi nimamo plenilskih zob, kratkega prebavnega trakta...

Nimamo niti kravjega prebavnega trakta... in mimogrede clovek je vsejed, ne mesojed.

battito animale


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #13 : 02 Julij 2013, 22:27:44
No ravno si me spomnila na neko vprašanje, ki je na nek način odgovor tvojemu vprašanju.. :)

Res me že nekaj časa zanima odgovor. :)

Zakaj se ljudem po zaužitju mesa skisa kri?

Nekje sem prebral(ne spomnim se vira), da naj bi se ljudem po zaužitju mesa skisala kri, nato pa naj bi telo s kalcijem iz kosti uravnalo ta nivo v krvi. To naj bi bil tudi razlog, zakaj je mleko zdravo?

To drži?

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #14 : 02 Julij 2013, 22:35:34
Ne vem, tega nisem se nikoli slisala :) si predstavljam, da verjetno zaradi procesa presnove... si hotel povedat, da se po zelenjavi ne skisa?

Sem se ravno pred kratkim sla eno tako debato ;) in ljudje jemo meso ze 2,5 milijona let. V tem casu se nam je tudi prilagodila celjust in se razvijali mozgani (zaradi zivalskih aminokislin).
Vsak se odloca po svoji vesti, zdravju in znanju, kaj bo jedel. Ni pa res, da je meso apriori skodljivo in da smo ljudje po naravi vegani...

battito animale


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #15 : 02 Julij 2013, 22:58:31
Ne vem, tega nisem se nikoli slisala :) si predstavljam, da verjetno zaradi procesa presnove... si hotel povedat, da se po zelenjavi ne skisa?

Tega pa ne vem. :) Naj bi se skisala tudi po zelenjavi?  ???

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


nina123

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 03 Julij 2013, 08:00:30
Jaz imam doma  tudi 7 kokoši ,ki niti podrazno niso namenjene klanju ampak nesenju jajc pa prav  imate da lahko sami zelo veliko pomagamo pri tem.  saj ima doma kdo sigurno kakšno žival. ali jo mučite?  drugače je pa to čisto naravna  prehranjevalna veriga. miš pšenico mačka miško lisica mačko volk lisico medved volka lev madveda lovec leva smrt pa lovca . nimaš kaj tak je svet preveč krut da bi bil neresničen hahahah



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #17 : 03 Julij 2013, 08:05:19
Karkoli si prebral o zakisanju organizma/krvi daj hitro ven iz glave. To razne "alternativne" skupine tako močno poudarjajo, da jim zna verjet še kak nič hudega sluteč razgledan človk. Praš na kakem sistematskem al pa pri dohtarju kaj si mislijo o zakisanosti in kako do nje pride.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #18 : 03 Julij 2013, 10:04:37

Ljudje pa imamo vse značilnosti "veganov" in meso jemo samo zaradi okusa, navade in tradicije ter zaradi okolja.



Ni res. Ljudje smo vsejedi. Tako kot tudi naši najbližji sorodniki primati. Nimam nič proti vegetarijanstvu in veganstvu, vsak se odloči sam. Tudi jaz sem se. 16 let sem bila vegetarijanka, kar nekaj od teh let tudi veganka. Večino tega časa sem imela zdravstvene probleme, ki so mi onemogočali kvalitetno življenje. Na koncu je bilo tako hudo, da mi ni preostalo drugega kot goveji šnicl. Odkar jem meso, sem zdrava.

Ne trdim, da je vegetarijanstvo/veganstvo škodljivo za vse ljudi. Nasprotno, poznam kar nekaj zdravih vegetarijancev in veganov. Poznam pa tudi dosti takšnih, ki imajo ali so imeli zelo podobne težave mojim. Zato se ne da posploševati. In ne zdaj o uravnoteženi prehrani ... toliko, kot sem jaz preštudirala in prilagajala svojo prehrano z dodatki vred jo malokdo... ampak preprosto se ni dalo skompensirat beljakovin, ki so primanjkovale mojemu organizmu, ki je bil zaradi načina prehrane prenasičen s škrobom. Če ne bi začela jesti mesa, bi verjetno zdaj imela odpoved pankreasa ali vsaj diabetes, hudo astmo, cel kup alergij, totalno porušeno hormonsko ravnovesje itd.

Zato, live and let live! ;)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 03 Julij 2013, 10:16:02
Nina123...am par stvari je pa en mal skreganih a ne... ;)
Jaz imam doma  tudi 7 kokoši ,ki niti podrazno niso namenjene klanju ampak nesenju jajc pa prav  imate da lahko sami zelo veliko pomagamo pri tem.  saj ima doma kdo sigurno kakšno žival. ali jo mučite?  drugače je pa to čisto naravna  prehranjevalna veriga. miš pšenico mačka miško lisica mačko volk lisico medved volka lev madveda lovec leva smrt pa lovca . nimaš kaj tak je svet preveč krut da bi bil neresničen hahahah
Prvi post se je pa zaključil z ''ne morem spat ker eni jedo kobilice''.

Kako dolgo pa živijo vaše kokoši nesnice? Do lonca ali tam do okoli 10+ let...med tem, ko nesejo pač ne tako dolgo in tako intenzivno, da bi jih označili za ''nesnico''.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


nina123

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 03 Julij 2013, 10:30:11
živijo kolikor dolgo živijo do naravne smrti tudi če ne nesejo več



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 03 Julij 2013, 10:41:06
Ne znam si pa predstavljati humanega umora(razen evtanazija?) ali pa "humanega" posilstva(krave mlekarice)...
Huh...sicer zna bit odgovor komu sporen pa vendar...krava, ki živi v primernem izpustu in ima vsakodnevno dostop do svojih ''piškotov'', ki si jih želi in se zanje pravzaprav potrudi se bo na račun tega prostovoljno prešetala čez ''kanal'' do molzišča. Ona ima fiksno idejo, da bi dobila nagrado, ki jo čaka po koncu molže (poleg tega da ji praznjenje seskov paše). In kje je njej potem stres, če naslednjič ta kanal na koncu nima molzišča ima pa ''zadnji trenutek''. Do tam in do tistega trenutka ni v stresu. Razen če na to vpliva človek s svojim ''govedastim'' obnašanjem. Da jo med drugim prvič iz priveza z elektriko nažene na kamijon pa v agoniji do konca.
Krava ki je pa nasprotno tej zaradi prejšnjih ugodnosti navajena na ''nenaravne'' prostore ji je to pač novost. In krave so radovedne ko sto hudičev. Žal zadnjič pa vendar manj stresno.
Poleg tega krava tudi naravno gledano ni prazna kaj dost več od 3 dni v letu. Če je bik prisoten na pašniku se prostovoljno nastavi. Kakor koli obrneš se ona tako ali tako nebi odločila, da pa zdj nebi ona do zaključka svoje kariere mela ''otrok''. Če je možno jih ima zarad hormonov ;) ne zarad kakih posebnih užitkov.
Ok res da je OT. Mogoče ti bi bilo zanimivo branje na to temo ''Živali nas človečijo''. Dam avtorici prav, ko pravi, da če bi bila krava bi rajši tako živela in umrla ne da bi vedela kaj se zgodi, kot pa, da bi vsak dan živela v strahu pred naravnim plenilcem.

Zapleteno, pa nikoli prav, ampak, če že živimo v tem je prav, da vsaj čim manj stresno za živali.
Ne vem no...če pogledam naše kmečke živali, ki enkrat dočakajo lonec...ma do konca se nas ne bojijo, do konca nam sledijo, ker so do konca navajene prijetnih stikov z nami. Ne plaši se jih, razvaja se jih z njim željenimi dobrotami in omogoča se jim prostor v katerem se počutijo varne. Ma saj je hinavsko, ko zadnjič kokoš pride sama v roke prostovoljno... pa bom iskrena...rajši to tako  naredim, glede na to, da imam ''mesojedce'' in mesojedce doma kot pa, da si zatiskam oči, sama ''veganim'', in da bi kupovala meso za pse iz reje kjer bi vedela, da žival ni sonca vidla.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 03 Julij 2013, 10:44:52
živijo kolikor dolgo živijo do naravne smrti tudi če ne nesejo več
Torej imaste jajca tam ene 3 leta potem pa nadaljnih 10 let ne? Ala vam vera. Če nisi ravno zelo stara gospa sem prav vesela, da si imela čast spoznat samo 7 do 14 nesnic v svojem življenju. Pa seveda, da potem kupujete jajca od kokoši, ki živijo na travniku. Doma pa imaste upokojene nesnice do njihove naravne starosti. Drugače ni fore.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #23 : 03 Julij 2013, 11:15:50
Nesnice, ki se jih ne izkorišča pretirano in se od njih ne zahteva vrhunske nesnosti za čimvečji dobiček, lahko (preverjeno) nosijo jajca tudi 7 let in več. Imajo sicer manj jajc a so debelejša. Tudi ni nič posebnega, če ima kdo kokoši bolj za ljubljenčke kot za korist. Čeprav sama s tem, da gredo znešene kure v lonec nimam niti najmanjšega problema.
Kakor tudi nimam niti najmanjšega problema, da si nekdo ocvre paličnjake ali kobilice, pod pogojem, da jih ne vzame otrokom iz insektarijev.
Še ena šoknatna novica za ljubitelje insektov: Ljubke škržatke, ki se v Ameriki prikažejo iz zemlje vsakih 17 ali 19 let v neznanskih količinah, tamkajšnji prebivalci brez vsake slabe vesti na veliko pečejo, cvrejo in uporabljajo za ribje vabe.
PS: ne bi imela nič proti, če bi kdo nalovil mastne in slastne junijske kebre, ki jih je letos na našem koncu v tako neznanskih množinah, da jim združena vojska kosov in netopirjev ne pride do živega.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #24 : 03 Julij 2013, 11:44:15

PS: ne bi imela nič proti, če bi kdo nalovil mastne in slastne junijske kebre, ki jih je letos na našem koncu v tako neznanskih množinah, da jim združena vojska kosov in netopirjev ne pride do živega.


Pri nas tudi... ne moreš verjet kolk jih je.
Dodatne  tri hiške za netopirje  sva na kozolc montirala, pa jih še ne sfolgajo pomalcat

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


nina123

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 03 Julij 2013, 12:34:36
Torej imaste jajca tam ene 3 leta potem pa nadaljnih 10 let ne? Ala vam vera. Če nisi ravno zelo stara gospa sem prav vesela, da si imela čast spoznat samo 7 do 14 nesnic v svojem življenju. Pa seveda, da potem kupujete jajca od kokoši, ki živijo na travniku. Doma pa imaste upokojene nesnice do njihove naravne starosti. Drugače ni fore.
    sploh ni res kokoši živijo približno 4 do 7 let ker imamo aramejske kokoši nesnice . nesejo pa  približno 2 do 4 leta odvisno od kokši
stara sem pa 11 let in sem pričakala okoli 30 kokoši ker ko kokoši ne nesejo  več nabavimo nove stare pa pustimo z novimi da  umrejo po naravni poti.    Pa da ne bo kdo mislil da starim kokšim ne devamo hrane!!!! za stare kokoši skrbimo enako kot za nove.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 03 Julij 2013, 13:00:40
 :) no pol pa marsikaj bolj jasno. Sicer je bilo meni malo pred 11 letom jasno, da zajčki pa kokoške in kravice živijo dlje, a so me še vedno hotli prepričat, da so pač z danes na jutir umrčkale kar same od sebe.
Pravzaprav se pa nič ne čudim, da ljudje dosti starejši od naju obeh skupaj še vedno verjamejo, da kokoške ne živijo dlje od 4-7 let pa zajčki tudi ne dlje od 3let prav tako kravice ne živijo dlje od morda 10 let itd. Tu pri nas jim ni nič jasno, da imam doma kunca starega 9let (čil in zdrav živahen in agilen) pa da kobila gre lepo čez 20, da mačka živi BP 15-20 let in imamo eno skoraj toliko staro. Ko smo pa vedno v štali imeli krave stare tudi krepko čez 20 smo jim pa mogli kazat njihov dokument da so verjeli...pa še to so bili prepričani da se je vet zmotu ::) Je pa res, da prav nihče ni neki veliki ljubitelj živih...so bolj na zrezke.
Pri nas kokoške nesnice živjo v povprečju tam okoli 4 let... potem pa jato pomladimo. Stare pipike še pustimo nekaj časa, da se mlade unesejo. In potem stare pipike počasi ''odidejo na drugo stran mavrice''. Nimam dovolj velike skrinje za komplet jato pospravit na enkrat.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 03 Julij 2013, 13:04:25
a že znaš angleško? Lej link o ljubljenčkih pipikah. http://www.mypetchicken.com/backyard-chickens/chicken-help/How-long-do-chickens-live-H106.aspx
Pravijo, da kamot živijo od 8-10 let bojda v res ljubiteljskih rokah tudi do 20 let...a se ti ne zdi da je 4 leta pol manj od vsaj 8. ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


nina123

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 27 Marec 2014, 07:26:43
ne razumem... vegani bi morali bit srečni, da mesojedci jejo polže in kobilice, pa bramorje in hrošče
... da jim ne napadajo zelenjave pa to...
    ja ampak vegani pa odžirajo hrano živalim tko de odžirajo hrano živalim vegi =meso jejo živali



nina123

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 27 Marec 2014, 07:28:56
živijo kolikor dolgo živijo do naravne smrti tudi če ne nesejo več
  smo družinsko navezani ker  hahahahahahah