Kaj pomeni "pesjanar"?

Sammy · 3025

Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
: 04 April 2006, 21:14:47
A je to pes, ali človek, ki je nor na pse?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 04 April 2006, 21:20:20
oboje



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2 : 04 April 2006, 21:27:06
samo ti imaš pa danes res ena čudna vprašanja...  ;) ;D


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #3 : 04 April 2006, 21:35:58
pesjánar  -ja [pǝs] m (ȃ) redko 1. pesjan: maščevati se nad pesjanarji 2. psar: grofov pesjanar

- pesján  -a [pǝs] m (ȃ) slabš., navadno s prilastkom hudoben, nasilen človek: kdo bi se upiral takemu pesjanu / ozmerjati koga s pesjanom / kot psovka: kako si upaš, pesjan; pesjan stari, tatinski; pren. napasti postojanko fašističnih pesjanov ◊ etn. bajeslovno bitje s človeškim telesom in pasjo glavo; psoglavec

- psár  -ja m (á) v nekaterih deželah kdor se poklicno ukvarja z vzrejo, vodenjem psov: grofov, veleposestnikov psar; psar in sokolar

Ideja PeSjanarja pa je sledeča: človek ki se ukvarja z psi, pasjeljubec

Lp, Črt



Lanyca

  • Gost
Odgovori #4 : 09 Maj 2006, 20:06:26
No, da povem kaj se je enkrat zgodilo, ko so k nam prišli eni družinski prijatelji.
Pa jaz mam majčko gor in mi na njej piše PeSjanar.si in se oni smejejo, da če pogledaš zgleda, kot, da tisti, ki to preber je pesjanar. Ne poglejte brez pike Pesjanar si.
Pa saj sem PeSjanar samo v kakšnem pomenu besede. ;)


lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 09 Maj 2006, 21:30:22
No, da povem kaj se je enkrat zgodilo, ko so k nam prišli eni družinski prijatelji.
Pa jaz mam majčko gor in mi na njej piše PeSjanar.si in se oni smejejo, da če pogledaš zgleda, kot, da tisti, ki to preber je pesjanar. Ne poglejte brez pike Pesjanar si.
Pa saj sem PeSjanar samo v kakšnem pomenu besede. ;)


lp

Lanyca to je bil tudi eden izmed razlogov, da sva se odločila za registracijo domene .si, lahko bi kupila .com pa sploh ne bi imelo smisla. Pesjanar.com, se prav grdo sliši ;D

Lp nina



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #6 : 09 Maj 2006, 22:02:40
Pri nas pa Pesjanar pomeni nekaj drugega. Malo pred Velenjem je naselje Pesje. In vi prebivalci Pesja so Pesjanarji. In potem ko vidijo, da imam jaz gor majco PeSjanar.si se vsi čudijo kako to da ima njihovo naselje svojo stran. Haha!!  :P :P ::) ::) ::)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 09 Maj 2006, 22:05:36
Pri nas pa Pesjanar pomeni nekaj drugega. Malo pred Velenjem je naselje Pesje. In vi prebivalci Pesja so Pesjanarji. In potem ko vidijo, da imam jaz gor majco PeSjanar.si se vsi čudijo kako to da ima njihovo naselje svojo stran. Haha!!  :P :P ::) ::) ::)

 :o ;D ;D No vidiš kakšna reklama. Lahko bi krajevna skupnost kaj primaknila v sponzorski mošnjiček, ker bodo morda imeli letos kakšnega turista več :P ;D

Lp nina