Menjava dlake

katkor · 1031

katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
: 01 Julij 2013, 15:18:48
Dobro,bom to temo kar sem "vtaknila".Brskam po internetu,pa ne najdem kaj konkretnega...Zanima me,če ima kdo podobno "težavo",no,saj niti ne vem če je res težava.V glavnem moja nemška ovčarka,stara leto in 4 mesece,še vedno ni zamenjala dlake,pač še vedno se "misi" ,Začela se je že aprila in se še vedno,zadnji teden se je začela ogromno,kar kepe grejo iz nje,jo češem vsak dan,pa ni in ni konca.Je mogoče letos krivo vreme ali je normalno da se še vedno?

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 01 Julij 2013, 19:59:44
Jaz sem včeraj z raznimi glavniki in krtačami iz mojih treh spravila ven dlake dovolj za izolacijo hiše  ;). In še je ostalo.



bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 01 Julij 2013, 22:39:41
Sicer ti ne bo v pomoč, lahko pa opišem izkušnjo s psom, ki sem ga imela v varstvu. Nemški ovčar, star nekaj let. Pri nas je bil pol leta. Pozno spomladi sem ga skopala. Tako, s šamponom. Zvečer.  Potem je šel spat. Mi tudi. Zjutraj je bilo dlake po prostoru za tri 90l vreče za smeti ???. Prepričani smo bili, da je to to in bo pes poginil. Pa mu ni bilo nič. Šele čez čas sem govorila z nekom, ki je rekel, da sem ujela popolno uro, ne dan, da sem psa skopala. V eni noči je odvrgel vso zimsko dlako. Mogoče bi tudi vam kopanje pospešilo menjavo dlake.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 02 Julij 2013, 09:50:45
Kopanje vedno pospeši odmetavanje dlake. Misenje oz. menjava dlake. Isti šmorn. Dokler je koža BP in je pes še vedno odlakan in brez krastic, golih zaplat je OK. Je pa treba več izčesavat dlake, s tapravimi pripomočki (za različni tip dlake). Pol ure na dan kadar je več odmrle dlake za ven spravit, počasi pa bo že koža zadihala.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 02 Julij 2013, 17:01:59
Hvala za odgovore.Super,sem se že ustrašila da je kaj narobe..ker po koži nima nobenih izpuščajev ali karkoli...pač vse je normalno,razen da se še kar misi...skopala sem jo že,ni bilo nič boljše...bomo še naprej česali pa bo :)

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.