ČIVAVA ZUNAJ

Nikica__ · 3056

Nikica__

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 12 Julij 2013, 23:26:45
Je lahko čivava dva večera na balkonu??
Saj sem dobila zateženega lastnika ter imam dve noči zvezane roke ...
pritihotapiti ga ne morm ni šanse ... bi drugače že nardila



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 13 Julij 2013, 07:25:41
ne, nikakor.  ::) zakaj je kar v pesjak ne daš? hah, kaj vse si ljudje domišljate...

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 13 Julij 2013, 08:18:48
Zdej poleti ji pomoje dva večera na balkonu ne bo hudega. Daj ji še eno odejo, da se lahko tja uleže in greje.
V najslabšem primeru bo pač naravna selekcija naredila svoje. :-[



Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 13 Julij 2013, 09:17:28
Problem lahko nastane, če pes pač ni navajen spat zunaj. Moj ni in je nemiren, se uleže, zapre oči, pri vsakem najmanjšem šumu pa gleda okrog sebe in enostavno nikoli prav ne zaspi. S tem da je moj pes zelo miren, tudi če ne spi vsaj okolice ne moti. V šotoru pa ga takoj zmanjka brez problema.
Torej bi znal bit problem če je nova okolica, ni navajen bit zunaj, sploh pa ne sam. To pa vsak najboljše ve za svojega psa.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 13 Julij 2013, 11:30:24
Boks, pa deko not pa je. Čivave so psi in to niti ne pretirano delikatni. Če jih lastniki ne naredijo takih. lahko pa spiš ba balkonu zravwn nje, če te skrbi ali če bi se špretirano drla ponoči.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 13 Julij 2013, 14:54:18
Saj sem dobila zateženega lastnika ter imam dve noči zvezane roke ...
Ok če pustim dejstvo, da pač dva dni poleti na balkonu ni sile za nobenga psa. Bi mogoče znalo bit za sosede  :P
Ampak kaj to spremeni dejstvo, da si v stanovanju kjer lastnik ne pusti psov? Pa sploh ne štekam kaj on dela v tvoji spalnici dve noči (ok vem kaj bi lahko, potem pa še manj štekam v povezavi s tvojim psom :D). Če bo pes na balkonu lajal mislim, da mu je itak jasno, da bo notri takoj naslednji trenutek, ko bo šel. V najemniškem stanovanju še vedno mislim, da obstaja pravilo zasebnosti in ti nima kaj stikat po osebnih stvareh. Jaz bi pod svoje stvari smatrala tudi pasji boksek (za čivavo je sila majčken), pač pokrit in s tihim psom v njem (kulturno naučenim tihega čakanja v bivalki) 8)

Moja tamala psica je (kot mladička bila toliko velika kot čivava) prav pogosto bila vse tam kjer psi ne smejo bit  >:D V žepu v bundi, v torbici (taki nič pasji), pod jopo...na vseh možnih kofetih, picah, večerjah, hotelih, marketih...celo nujnih obiskih, kjer za psa tud čut ne smejo  >:D Pač je bilo obdobje življenja, ko sem se selila kot mačka z mladimi pa ni blo možnosti psice kjer koli stacionirat. Sem jo pa kaj hitro naučila da je !zip!. Tiho ter pospravljena na minimum takoj, ko se ji da komando ''skrij'' ali ''ni te''.

Vse se da, če se hoče, če pa ne gre, se gre pa drugam.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Jonajonasta

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 13 Julij 2013, 19:50:07
..na vseh možnih kofetih, picah, večerjah, hotelih, marketih...

Če se navežem samo na zgornji stavek.... Bila sem presenečena v koliko barov, picerij.... se da brez problema it s psom (in tukaj ne govorim o terasah, temveč o notranjih prostorih), če samo vprašaš, ali smeš prit s psom nekaj popit oz pojest. sem bila prej mnenja, da mi ne bodo dovolili. s prejšnjo še psico nisem nikoli probala, z ta novo pa vedno povprašam in še nisem imela problemov, pa ni ravno xs ali s.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...