dietna hrana, ki ne vsebuje piščanca

Buba · 7015

Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
: 20 Julij 2013, 16:21:01
Pozdravljeni,
sem ponosna skrbnica 18-mesečne havanske bišonke, ki je bila sterilizirana pri starosti 6 mesecev. Sprva je bila na Royal Caninu, po sterilizaciji smo prešli na RC za sterilizirane pse. Ker se je pojavila alergija na hrano (verjetno alergija na piščanca), smo prešli na Fitness Trainer (riba + koruza). Psička je aktivna, hodi na agility, redne in dolge sprehode. Sedaj ko so vročine, smo omejni na gibanje, tako da hodimo na dolge sprehode v večernih urah. Je pa tako, da je kar buckasta.  Komentarji mimoidočih, da je debela, da je bucka itd. mi gredo že tako pošteno na živce, da je skrajni čas, da stesamo linijo. Kar se tiče same hrane že od sterilizacije pazimo, da ne poje preveč. Normalno bi morala dnevno zaužiti ok. 100 g briketov, dobi jih 2x 30-40g. Ponavadi dobi večje brikete, da dobro zgrize in da je občutek sitosti večji. Manjše brikete namreč ne grize. Občasno dobi z briketi še malo jogurta ali kuhano in svežo zelenjave. Na agilitu jo nagrajujem ali s kuhanim korenčkom ali s kuhanim piščančkom ali ribico in takrat preskočiva večerjo. Kar se tiče industrijskih priboljškov dobi dnevno 1 dentalno kostko. Naj omenim, da psička pred sterilizacijo ni bila ješča, sedaj bi pa kar vse pojedla. Fitness trainer brikete zelo rada je, nimamo težave niti s kožo niti s prebavo, tako da sem v dilemi, ali naj še bolj zmanšam količino briketov na npr. 50g. dnevno + zelenjava, ali pa naj menjam brikete. Iščem namreč dietne brikete, ki ne vsebujejo piščanca. Kar sem do sedaj uspela izbrskati na spletu vse vsebuje piščanec. Obiskujemo pa 2 veterinarja, ker živimo na 2 lokacijah in en se je smejal, ko sem rekla, da hodi na agility, s smislu, da si ne more predstavljati, kako moja bajsi skače naokoli preko ovir. Drugi veterinar pa je komenitar samo, da se je zredila in ni nič omenil, da bi bila potrebna dieta. Pač sama sklepam, da je normalno, da je kuža v času od 6. meseca do 15. meca pridobil na kilaži. Naj omenim še to, da psička bolj ali manj drži konstantno težo (ok. 7,2 do 7,5 kg). Pač moja želja je spraviti težo pod 7 kg. Hvala za vsak nasvet, zlasti glede tega ali obstaja na tržišču kvalitetna dietna hrana, ki ne vsebuje piščanca in ni znamke Royal canin, ali Eukanuba itd. LP ;)



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 20 Julij 2013, 16:35:46
Acana Singles? Malo ogljikovih hidratov in samo en vir proteinov - raca ali jagnje:)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 20 Julij 2013, 16:52:36
http://www.zoorex.si/psi/magnusson-hrana-za-pse-light tukaj ni noter nič piščančjega (vsaj mislim da ne), ampak ne vem pa kako so ti produkti živalskega izvora glede kvalitete...  ??? (to sem slučajno opazila ko sem nekaj iskala, kakšna je bo kdo drugi povedal)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3 : 20 Julij 2013, 16:56:28
Race pri nas ni in je (zaenkrat) ne bo.
Acana Lamb
Acana Pacifica
To dvoje brez jajc in povsem brez piscanca.

- kaj od Farrada kar je brez zitaric (vsebuje piscancjo mascobo)
ali PON Lamb (vsebuje jajca)

Obicajno so problem piscancje beljakovine, so pa lahko problme tudi mascobe in jajca. Odvisno kako obcutljiv je pes.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4 : 22 Julij 2013, 09:39:05
Zakaj pa isces brikete brez piscanca, nagrajujes jo pa ravno s piscancem ???

Drugace je Healthy paws tudi brez piscanca.

battito animale


Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 22 Julij 2013, 13:36:12
...hvala za vse odgovore...
..Lilit... sveže skuhan piščanec očitno ni enako piščancu, ki ga dajajo v brikete...  ma itak je vprašanje kaj vse dajejo noter... na deklaraciji piše eno, vprašanje pa je, kaj je zares noter... zadnjič sem brala en članek, da bi naj v pasjo hrano dajali evtanazirane in povožene živali... no meni je veterinar opozoril, da so nekateri kužki alergični na piščanca v briketih, tako da mi smo po tem, ko je imela krastice menjali in od takrat je ok... je pa občasno sveže kuhanega pišeka, še zlasti takrat, ko bruha... vsak veterinar ob driskah in bruhanju priporoča kuhan riž in kuhanega pišeka ;)
Hvala vsem in LP ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #6 : 22 Julij 2013, 13:41:10
..ma itak je vprašanje kaj vse dajejo noter... na deklaraciji piše eno, vprašanje pa je, kaj je zares noter... zadnjič sem brala en članek, da bi naj v pasjo hrano dajali evtanazirane in povožene živali...

Zato pa izberes kvalitetno hrano, ki vsebuje human grade sestavine ;)

Ne sej ne dvomim, da je kuhan piscanc fajn :) me je samo zacudilo, da ji dajas piscanca, ce ste ugotovili, da je alergicna nanj :)


battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7 : 22 Julij 2013, 15:19:47
Naš je bil alergičen na perutnino (sploh purana) v vseh oblikah. Si sigurna, da je ravno piščanec tisti "krivec"?

Nebi bilo slabo ugotovit, če je res to to. Nikoli ne veš kdaj ti lahko prav pride...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 22 Julij 2013, 16:42:44
Zato pa izberes kvalitetno hrano, ki vsebuje human grade sestavine ;)

Pa še tu je vprašanje če je to sploh res, besede so poceni.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 23 Julij 2013, 14:14:42
Andreja, Lilit alergija na piščanca v vseh oblikah ni potrjena. Bolje rečeno, veterinar me je opozoril, da naj bi bile bele male pasme velikokrat alergične na Royal Canin s piščancem, tako da sumimo, da ji pač ta pišek v RC ne odgovarja. Morda ji v drugi znamki briketov pišek ne bi motil. V detajlne analize nismo šli, saj je bilo po menjavi znamke briketov, kjer ni noter pišeka vse ok.  Po tem, ko je dobila krastice na koži, je nekaj časa jedla Eukanubo dermatosis (1 mesec), potem pa smo prešli na Fintess Trainer. Naša obožuje ribice, tako da je že celo leto na ribici ;) Sem pa vprašala veterinarja, katero znamke hrane mi priporoča za zdravega psa brez težav in on je eden izmed verjetno redkih veterinarjev, ki ne forsira točno določene znamke proizvajalca, tako da nam je prepustil izbiro. Vsekakor pa se po njegovem nasvetu izogibamo RC. Je pa tako, da se je to vse dogajalo kakšen mesec po sterilizaciji pri starosti 7 mesecev, ko se je psička še razvijala, zato takrat še nismo iskali neke fit variante.
Sama se nagibam k temu, da bi po vrnitvi iz morja prešli na Acano z okusom ribice, saj ima večji delež mesa kot fitness. Edino kar me moti je to, da ima večji delež maščob (17%), med tem, ko jih ima Fitness (14%). Ali pa da bi prešli na Healty Paws, ki ima samo 10% maščob.
V bistvu sem sama kar skeptična glede teh briketov, ali je zares to notri, kar piše v deklaraciji. Piše eno, notri pa je lahko kaj tretjega. Če se samo spomnim afere bio jajc v Avstriji, ki sploh niso bila bio, ali pred kratkim konjskega mesa v izdelkih, kjer ga ne bi smelo biti, ali pa domače bio zelenjave, ki se na veliko kupuje na tržaški tržnici, doma pa prodaja kot eko in bio, ne verjamem niti najbolj certificiranim izdelkom. Ker pa živeti moramo in ker se mi zdi, da samo kuhana hrana za pse po moje ni dovolj, bomo pač še naprej papali brikete. LP ;) 



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 23 Julij 2013, 15:22:26
Če je pes alergičen na piščanca, ni važna znamka briketov. Res pa je da pri HP, zajec in rjavi riš piščančja maščoba ne povzroča težav alergikom, ker so večinoma alergični na beljakovine piščanca. Deklaracijam načeloma lahko kar verjameš, ker bi se to moralo vsake toliko preverjati.

Obstaja zelo preprost alergološki test, po katerem veš na kaj je pes dejansko alergičen. (nabergoj 35 eur, Madrid cca 150 eur)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!