Boleča zadnja taca, ko vstane

heart_alba · 1577

heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
: 21 Julij 2013, 15:29:40
Ali bi kdo vedel, kaj bi bilo lahko narobe?

Pred cca 1 mesecem je našo Albi začela boleti zadnja taca. Stara je 5,5 let in je pasme VŠ. Pravzaprav imam občutek, da je taca ne boli, zaboli jo, če nekaj časa leži in ob določenem gibu.

Ponoči, ko spi in so mišice sproščene in ko vstane, ne zacvili, mislim, da je ne boli. Zaboli jo, če leži in ko vstane, takrat zelo zacvili. Kot, da jo, če stegne taco in začne hoditi zaboli. Ko npr. hodi cca 5 minut, imam občutek, da je ne boli več (izgleda, ko se ogreje).

Bili smo pri veterinarju (dr.Matko), ki jo je pregledal, preslikal in ni nič našel na okostju in tudi drugače ni našel nič konkretnega. Na otip nima nobene otekline in je ne boli.

Dal ji je neke tablete za vnetje mišic,...Po 2 dneh jemanja tablet, je dobila po nosu gnojne bule. Veterinar je rekel, da je dobila avtoimuno bolezen (dermatološko). Dobila je neke tablete za to.

 Imela je mirovanje, nič sprehodov oz. zgolj na potrebo,... Jedla je normalno.Po cca 4 - 5 dneh so se bule pocelile, taca je ni več bolela. Vse je bilo o.k. Bila je stara Albi, polna energije.

Sedaj pa jo je po cca 20 dneh ponovno pričela boleti zadnja taca. Boga revica si ne upa vsati, ker se boji, da jo bo zabolelo.




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 21 Julij 2013, 16:23:19
Je imel sosedov VŠ, rezultat je bila operacija. Nekaj z vezmi, natrganimi ali nekaj podobno. Ampak glede na to, da ste bili pri matkotu.

Bi jo pa jaz imela na bolj strogem počitku. Povodec-lulat, pa nazaj. Ko se pocajta, na povodcu cca 10min sprehod in nazaj, po 14 dneh, na povodcu povečevati dolžino in opazovati, po cca 2 mesecih bi že lahko na flexu hodila v rahlem kasu, tekanja in norenja pa še vsaj 2 meseca po tem ne.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 21 Julij 2013, 16:44:24
A za klopne bolezni ste testirali? Pri bolečinah v sklepih neznanega izvora se vedno splača najprej testirat za vse klopne bolezni. Pri nas je bila za šepanje kriva erlihija, ko smo pozdravili to, tudi šepanja ni bilo več. Povsem isto je bilo pri sestrinem boxerju, le da je bila pri njemu za šepanje kriva borelija.



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 22 Julij 2013, 19:42:52
Danes sem ponovno govorila z dr.Matkotom. Ne vem in on najbrž tudi ne, ali gre za priškrnjen živec, ali kaj z mehkim tkivom. Rekel mi je, da naj nekaj dni počiva in če ne bo minilo, se slišiva.

Za klopno okužbo najbrž ne gre, niti ni predlagal testiranje. Nima takih znakov.

Je pa zanimivo. Njo zaboli samo ob določenem obratu in momentalno. Ko začne hoditi,je ne boli, razen ob določenem zasuku. Na otip je ne boli.

Je pa nekaj. Naša Alba je divjak in ko jo prime dirka kot zmešana. Pred nekaj dnevi sem jo obrila, potem sem jo pa zmočila z vodo in je začela dirkati okoli hiše. Naslednji dan pa jo je začelo boleti.

Kaj pa je bilo z sosedovim VŠ (za Šapo)?




heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 22 Julij 2013, 19:43:33
pardon za Čaro  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 22 Julij 2013, 21:02:39
Njega je bolelo ko je vstal in začetek sprehoda je šepal, potem pa je hodil dokaj normalno. Vezi so šle, ker je divjal in je zvrnil nogo v luknji. Tako nekako.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 27 Julij 2013, 17:09:59
V sredo je še Albi stokala, ko je vstala,..., v četrtek pa se je zbudila brez bolečine. Kot da bi odrezal, je sedaj Albi o.k.
Imam občutek, da je bil vkleščen živec, ali kaj podobnega. V glavnem sedaj je o.k. in upam, da bo to trajalo.

LP