Kaj izbrati?

Funny dog · 63532

IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #120 : 06 Avgust 2013, 12:03:33
Blackdevil, to je nepravilna uporaba zatezne. Nimamo je za to da se pes sam davi, ampak da ga cukamo ko se hoče davit. Bolj ko se davi, bolj ga scukamo.

ups, nova teminologija uporabe zatezne ovratnice  :o
Izgleda moraš dosti trenirat na svojih psih, da  to obvladaš  :P


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #121 : 06 Avgust 2013, 12:04:14
Sam a ni boljš, da otroku ali mladostniku ki ima res željo s psom delat, predstavimo take metode s katerimi bo delo užitek? Sej vi odrasli z zdravo pametjo morda pravilno diagnosticiraze vzrok in s silo porihtate posledice, mladina pa ponavadi ne poštudira da si bo s cukanjem pridelala dve leti starega neubogljivega psa. Zakaj ne bi že od štarta delali na odnosu? Js lahko rečem da smo 10 let nazaj v klasičnem tečaju čist vsi otroc sicer izdelali tist B izpit, ampak po tečaju smo vsi rabili ogromno časa da smo se s psom sploh lahko igrali. Otrok si celo življenje dobi psa, v dobri veri gre v šolo (kolk zna izbirat katera šola je primerna?) in vzame na sveto kar tam rečejo, ker so pa ja strokovnjaki. In imaš zafuranga psa. So pa zato neprecenljive izkušnje, ko popravljaš napake storjene v šoli. ko se pes končno začne igrat, ko končno celo aportira in ko se končno rad odzove na odpoklic.

Ok Nika, naj imajo tudi otroci veselj do ??? ....psov ;)
Kar se pa "šolanja psov" v rokah otrok tiče pa sem že povedal svoje mnenje ;) :) ........  hvala na pomoči :) :-*
Načeloma se strinjava 8)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 06 Avgust 2013, 12:09:14
Zatezne ovratnice nisem imela takoj za ušesi gor, ker se mi to nikakor ne zdi fajn... Bogve kaka bi bila psica sedaj, če bi delala tako... Hvala bogu nisem uporabljala naboolj agresivnih metod.

Drugače pa teža in moč psa nista izgovor za to, da moraš uporabljat silo. Si pač ne omisliš psa ki je premočen za tebe, problem rešen ;) . Vsaj jaz gledam tako na to. Po mojem mnenju moraš psa bit sposoben zadržat fizično ali psihično, ne pa z nekimi pripomočki... Ampak pač stvar okusa, jaz samo povem svoje mnenje.

Resno ti tole?  :o Ja potem pa je najbolje, da ljudje nehajo vzrejat pse 20+ kg, razen če so vsi od malega narejeni na PM- :P



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 06 Avgust 2013, 12:10:46
daj no tina-briard, nehaj sama sebe spodkopavat, v vsakem postu napišeš drugače, same neumnosti kvasiš, tema je pa itak za zaklent in za v koš ker je vse, ampak res vse off-topic. :-X
Cici bonar, od tebe pa še resnično nobene nisem slišala v zvezi z psmi-kaj te plačajo da drajsaš po forumu in zapravljaš čas-ko bereš bedarije?  :P



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 06 Avgust 2013, 12:14:13
Vsak naj dela tisto, kar mu odgovarja, samo ne moreš pa v isti sapi trditi a in b.

V kateri sapi? Če ne razumeš kaj ti hoče nekdo dopovedat, ja potem res ni moja naloga, da reprogamiram tvoj način razmišljanja. Če pa ti misliš, da so vsi psi za v isti koš, pa da so vsi psi pri lastnikih od tretjega meseca naprej, pa če misliš da imajo vsi psi iste felerje in iste izkušnje...ja potem ti res ne morem pomagat. in če misliš, da ko pes prvič skoči v tebe, da ga lahko ustaviš s svojimi tehnikami, ki jih tako zagovarjaš in se pustiš psu da te pač pogrize in nadaljuješ s svojimi pozitivnimi kaznimi, potem pa izvoli.  ;) Ti pripeljem lahko enega takšnega, pa da vidimo kako se bodo stvari iztekle.  ;)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 06 Avgust 2013, 12:22:43
ups, nova teminologija uporabe zatezne ovratnice  :o
Izgleda moraš dosti trenirat na svojih psih, da  to obvladaš  :P
Igis, Nika je izpostavila to, kar se žal v marsikateri šoli ki uči po ""klasičnih"" (lej, narekovaji, da se ne boš jezil - je pa izraz tu zato, ker sami v takih šolah pravijo temu klasične metode) metodah še vedno počne.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #126 : 06 Avgust 2013, 12:27:31
Citiraj
Vsak naj dela tisto, kar mu odgovarja, samo ne moreš pa v isti sapi trditi a in b.
ja Tina tole je letelo nate in ne na Tejč. Ker enkrat trdiš eno, potem drugo, pa spet prvo iz ene teme v drugo pa spet nazaj. Pa daj se odloči že enkrat no.

Citiraj
da ko pes prvič skoči v tebe, da ga lahko ustaviš s svojimi tehnikami, ki jih tako zagovarjaš in se pustiš psu da te pač pogrize in nadaljuješ s svojimi pozitivnimi kaznimi, potem pa izvoli
Ma ne vem no , moraš biti že fejst štorast, da dovoliš psu da  skoči vate. Ampak ok, takrat se ga pač blokira. Se ga umiri, potem se pa lahko začne delat tudi  z mojo pozitivno motivacijo in negativno kaznijo.

Citiraj
..ampak problem je v nepravilni uporabi sile in ne sile kot take
se strinjam....samo če izhjamo iz predpostavke, da je za 99% napak psa kriv vodnik, je potrebno korigirat vodnika in ne psa. Dejansko je zares potrebno uporabiti silo izredno redko.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #127 : 06 Avgust 2013, 12:39:43
jse strinjam....samo če izhjamo iz predpostavke, da je za 99% napak psa kriv vodnik, je potrebno korigirat vodnika in ne psa. Dejansko je zares potrebno uporabiti silo izredno redko.
To je čisto navadna floskula zrasla na zeljnikih PM jev; 99% napak psa kriv vodnik ;) ??? ..... PM zdravi vse in daja trajne rezultate :o :o :o
....pa še ti se enkrat jasno odloči kam bi taco molila ;) :o

Samo za pokazat nimate največkrat NIČ!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #128 : 06 Avgust 2013, 12:41:13
No ja, verjetno še več kot 99%.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #129 : 06 Avgust 2013, 12:45:10
bla bla bla .... in nič drugega 8)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 06 Avgust 2013, 12:45:20
ja Tina tole je letelo nate in ne na Tejč. Ker enkrat trdiš eno, potem drugo, pa spet prvo iz ene teme v drugo pa spet nazaj. Pa daj se odloči že enkrat no.
Ma ne vem no , moraš biti že fejst štorast, da dovoliš psu da  skoči vate. Ampak ok, takrat se ga pač blokira. Se ga umiri, potem se pa lahko začne delat tudi  z mojo pozitivno motivacijo in negativno kaznijo.
se strinjam....samo če izhjamo iz predpostavke, da je za 99% napak psa kriv vodnik, je potrebno korigirat vodnika in ne psa. Dejansko je zares potrebno uporabiti silo izredno redko.
Kdo je pa rekel da je tole letelo na Tejch?  :o
resno ti tole-ja sej pravim, ti pripeljem enga takega, ti si pravi naslov za tole. Lahk greš pa enkrat z mano v romsko naselje mal pse pogledat..ti boš ideala za tja. Ker ti predvidiš vse situacije in me čudi, da pes sploh kdaj ugrizne koga. Ker če bi imeli tvoje sposobnosti bi vladala harmonija in ugrizi psov bi bili španska vas.  ;)
Ja kako bi ga pa zablokirala...z PM-z zatezno z roko..s čim? če pa se zatezna ne sme uporabljati, pa sila se ne sme uporabljati.  :o
Lanabela, kako lahko rečeš,da je za 99% napak kriv vodnik pri PM če gre za napako-100% JE KRIV VODNIK!!! Če boš pisala 99% potem se PM metoda ne bo več prakticirala, ker tist en procent je zelo moteč.  :P



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #131 : 06 Avgust 2013, 13:11:51
Citiraj
Kdo je pa rekel da je tole letelo na Tejch
Tejč. Ker je slučajno prišlo pod njen post.

Citiraj
resno ti tole-ja sej pravim, ti pripeljem enga takega, ti si pravi naslov za tole
Hvala lepa, kar obdrži ga, svoj del "takih" psov sem že oddelala in se mi s "takimi" ne da več ukvarjat. Tudi v romska naselja ne mislim hodit, če pa te zanima, kako je treba delat z romi in njihovimi psi, pa se lahko enkrat oglasiš pri pomurskem društvu proti mučenju živali, ki imajo pri sodelovanju z Romi izjemno velik uspeh. Verjetno bi se od njih lahko zelo veliko naučila. Uporabljajo PN in NK tko v odnosu z ljudmi kot s psi.

Citiraj
Ja kako bi ga pa zablokirala...z PM-z zatezno z roko..s čim?
S čemerkoli, kar bi takrat lahko uporabila, verjetno  pa bi se morala zanesti samo na svoje roke in noge. Če je prvo, kar naredi pes ko te zagleda to da skoči nate, si v trenutku, ko visi 40+kil na tebi z zatezno ne moreš pomagati nič. Lahko pa bi si z njo pomagala druga oseba, če bi bila prisotna in če bi od ovratnice visel povodec.

Verjetno je krvda res 100% na strani vodnika, vendar si vseeno zamišljam da kdaj pa kdaj ga pa vendarle userje pes. Ampak če bi šli res natančno analizirat situacijo...ja nazadnje bi našli napako vodnika.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 06 Avgust 2013, 13:20:49
Resno ti tole?  :o Ja potem pa je najbolje, da ljudje nehajo vzrejat pse 20+ kg, razen če so vsi od malega narejeni na PM- :P

Ja čist resno. Tak pes, kot si si ga omislila ti, po mojem (!) mnenju ni primeren za tebe, niti za mene. Primeren je za nekoga, ki ga je sposoben obvladat brez averzivov.
In ne, nikakor ne trdim, da bi morali nehat vzrejat pse 20+kg. Meni osebno so najbolj všeč ravno ogromni psi in bi bila res škoda, če bi se to zgodilo. Doma pa imam 40kg psico, ki sem jo sposobna zadržat brez averzivov, vseeno če se na polno zažene kamorkoli pač (čeprav se to nekaterim zdi neverjetno). Sedaj sicer to ni več potrebno, ker jo zadržim samo z besedo in je tisti pes/človek/divjad/karkoli več ne zanima ampak gre lepo naprej, ampak včasih je bilo drugače.
Mi pa tudi ni jasno, kako si pomagaš z zatezno, če skoči nate tako velik pes. Ne vem, jaz se moje "ubranim" da nastavim roke in noge in se zaleti v njih. Res pa je, da me noče ugriznit.

Mi je pa res žal, da nisem šla v pasjo šolo in sem psico vzgajala z pomočjo forumov, nasvetov starejših izkušenih ljudi, na katere sem se zanašala, ker sem se zavedala da imajo veliko več pojma in izkušenj kot jaz. Psica je pač moj prvi pes, jaz sem pa "froc" in je nisem hotela zafurat. Žal se pa je zgodilo ravno to...



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 06 Avgust 2013, 14:05:23
Lanabela-za info, zelo dobro poznam pomursko društvo in njihovo sodelovanje z Romi in njihovimi psmi. Moja prijateljca se aktivno udeležuje dela z Romi-tako da zelo dobro poznam, ker se tudi sama v prostem času pomagam društvu.  ;)
Kot drugo, sem psa lahko vedno zadržala z zatezno, pa čeprav je štel več kot 60kg.  ;)