Ženska pobrila samojeda

tina-briard · 10547

tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
: 02 Avgust 2013, 15:47:42
Kolegica mi je povedala, da je danes srečala žensko, ki je svojega samojeda pobrila na manj kot 1cm.  :o :o :o



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #1 : 02 Avgust 2013, 15:57:29
Mogoče je nujno potrebovala dlako za pulover, jasnovidci napovedujejo čez 10 dni brutalno hladno fronto


*Gina*

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 02 Avgust 2013, 16:07:07
To ni na žalost nič čudnega. Sem jih tudi jaz že vidla, se jim je dlaka tolk sprijela da drugega kot britje ni prišlo v poštev. Ponavad rečejo kej tagega kot da se ne pusti česat  :P no nekaj jih je pa tudi takih, ki mislijo da jim s tem nardijo uslugo, saj pa je ja poleti vroče oni imajo pa tako bundo skoz na sebi  :D


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 02 Avgust 2013, 16:23:07
Weaver - pobrita dlaka ni prida, ker je pomešpana zgornja trda dlaka in spodnja mehka. pri česani dobiš samo podlanko.
Sicer je bolje, da ga pobrije kot da ima spodaj sprijeto dlako, ki jo je težko ali pa nemogoče (če so čakali dovolj dolgo) razčesati. Dlaka pri psih z dvojnim kožuhom deluje kot dober izolator samo, če je sčesana.
Se pa bojim, da ni šlo za nujno striženje alpak za modo - trenutno je moderno skoraj na balin obriti vse od borderjev, nemških ovčarjev do huskijev. Polarc se po britju počuti tako, kot da bi izgubil stiroporast ovoj. V tej vročini bi ga znalo opeči in zelo mu bo vroče.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #4 : 02 Avgust 2013, 16:37:49
Pa saj veš. da se šalim.  ;D


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 02 Avgust 2013, 16:41:05
jasno. Samo bi kdo znsl vzeti resno...ja tako drugače je pa zdajle ravno pravšnji čas za dlako nabrat - preden bo spredeno in spleteno, se nam bo po tejle vročini že zelo kolcalo.
PS: moda britja psov, ki nimajo za britje primernih kožuhov je brez heca nemarna.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #6 : 02 Avgust 2013, 16:49:01
Citiraj
Dlaka pri psih z dvojnim kožuhom deluje kot dober izolator samo, če je sčesana.

torej brez človeške pomoči, niso kaj za dosti, skupna evolucija eh ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 02 Avgust 2013, 17:12:10
Volkovi, ki imajo tudi dvojni kožuh se počešejo sami po grmovju. Ampak ja, skupna evolucija ima prednosti za oboje - bodoči človk bivšega volka počeše/pocufa in ima recimo toplo dlako za mrzle dni.   bivšimo volku pa se ni treba pretikat po grmovju (čeprav se znajo psi še danes na ta način počesat, če imajo priložnost).
Precej kasneje so (že čistopravi) ljudje Samojedi počesali svoje že čisto prave psa samojede in si nabasali njihovo dlako v škornje, da jim niso prsti pomrznili.  :P


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 02 Avgust 2013, 17:33:36
Pa domnevam, da menjava dlake samojedov v domovini Samojedov ne terja menjave ene tone dlak, ker je temperaturna razlika precej drugačna kot pri nas  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 02 Avgust 2013, 17:42:31
Mislim da je povsem primerljivo, temperaturne razlike so od cca -30 do +30


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 02 Avgust 2013, 17:58:24
Pa že. Ampak sem bolj ciljala na to, da najbrž niso izpostavljeni tako nenadnim zmešanim spremembam, ki jih konec koncev povzročamo tudi sami. Stanovanje - ven. Klima. Gretje. In zna biti tudi manj gibanja kot ga imajo tisti ta-aktivni. Tudi z gibanjem se dlaka bolje izmisi sama kot pa pri zapečkarjih.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 02 Avgust 2013, 18:15:20
Menda ga je probila, da mu ne bi bilo tako vroče. lavo in rep je pustila, ostalo pa pošteno pobrila. Imam pa eno znanko, ki ima samojeda in je pošteno sklocan. Ko sem jo pa vprašal če ga sploh kaj češe, pa je rekla, da non stop.  ::)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 02 Avgust 2013, 18:16:04
*pobrila  ;D glavo, vprašala... :o



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 02 Avgust 2013, 18:19:53
Ko sem jo pa vprašal če ga sploh kaj češe, pa je rekla, da non stop.  ::)
Sej možno, da psa češe...samo vprašanje je če ga prečeše, mu izčeše vso poddlanko...no pa take fore  ;)
Ej ma jih kar nekaj poznam, ki sicer v dobri volji gonijo glavnike po psu... pa nikoli temeljito do kože. Jim pa pokažeš, kaj pomeni prijet glavnik in odmaknat dlako pa it do kože in od tam potegnat te pa gledajo  ???
Pes, ki je vajen česanja se bo kot prvo pustil in kot drugo se to počne dokaj pogosto (vsaj v času tahude menjave) in se vsakič nekaj in sproti odstrani.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 02 Avgust 2013, 18:22:59
Jaz sem se pred kratkim pogovarjala s fantkom ki mi je rekel, da če bi vedel kako grd bo njihov pes ko ga bodo pobrili staršem ne bi pustil da ga peljejo k frizerju.  :D

Tistega psa so pa res moral pobriti na nulo ker je imel izredno zavozlano dlako, pri frizerju so mu pa jasno morali dati pomirjevala da so sploh lahko kaj naredili z njim.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 02 Avgust 2013, 19:59:25
Ja, sej ga najverjetneje češe, ampak tako malo povrhu. Ko pa hočeš prit skozi dlako do kože, naletiš pa na kepo klocov.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #16 : 02 Avgust 2013, 20:52:14
*pobrila  ;D glavo, vprašala... :o

A mu ni mogla vsaj tomahawk frizure nardit ali pa irokeze   ;D
Dolgodlake pse, je pač treba konkretno prekrtačit, ne samo po vrhu...Pa imeti grabljice in slicker brush, pa se dat orng zraven. Raje konkretno prekrtačim psa vsak dan, če je treba, kot da ga pobrijem...Drugo so pa razne bradice, ki se jih postriže na bolj znosno dolžino, ki se ne feclja...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #17 : 02 Avgust 2013, 21:13:11
Citiraj
Menda ga je probila, da mu ne bi bilo tako vroče

Ja saj to počnejo samo ne vedo, da so ju s tem uničili termoregulacijo, dlako pa za več kot eno sezono. Naslednja dlaka, ki zraste po britju je slabše kvalitete, se hitreje maže in se hitreje vozla. Normalno dlako dobi ponavadi po kakšnih dveh golitvah. To je tako, kot če bi poleti bajti odstranil izolacijo, da ne bo notri prevroče.

In ja, veliko jih je, ki samojede zelo pogosto krtačijo, vendar ne gredo do kože. Ponavadi se to da rešit z nekaj potrpljenja in glavnikom z dolgimi redkimi zobci. Če pa psa zanemarijo več sezon zapored med golitvijo, tako da odmrle dlake ne izčešejo ampak se spodaj sprime, ga je pa dejansko treba pobriti. Pa je hec, ker je tipične samojede s kvalitetno dlako  bolje  počesati mogoče (če sploh) enkrat na mesec, pa takrat res temeljito, kot vsak dan malo po vrhu. (razen v času menjave dlake, ko je treba česati večkrat). Za samojede grabljice niso

Citiraj
Stanovanje - ven. Klima. Gretje
Po mojih izkušnjah pri samojedih to nima vpliva, pač pa ima velik vpliv sterilizacija. Glede gibanja se pa ne vem, zna bit kaj na tem.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 02 Avgust 2013, 23:50:38
Po mojih izkušnjah pri samojedih to nima vpliva, pač pa ima velik vpliv sterilizacija.
Je dlake za izčesat potem več ali manj in ali je odlakanost psa potem večja ali manjša?



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 03 Avgust 2013, 00:46:43
Menda je po sterilizaciji bolj podobna dlaki mladička-mehkejša, bolj se feclja, prej se zmoči ipd.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 03 Avgust 2013, 09:25:22
Pa je odvisno od tega kdaj steriliziraš - pred prvo gonitvijo ali kasneje? Jazz je imela ob hormonskih spremembah vsaka 2 meseca drugačno dlako, sedaj ko je sterilizirana ima boljšo - bolj trdo - je pa res, da je šele slab mesec - bomo videli kaj bo.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 03 Avgust 2013, 09:52:14
Mogoče odvisno od momenta sterilizacije pa od psice pa kaj jaz vem česa še vse.  :)
Moje tamale dve S pred prvo gonjo. Ma dlaka je čist taka kot pri ostalih iz legla ki niso vsi S (mam priliko nekaj žlahte svojih psov poznat :P kljub temu, da so miksi). Pravzaprav pri večini boljša, ker imajo primernejšo splošno oskrbo, hrano, gibanje itd.
Psica S po gonji že ''polna'' - dlak čist ok lepa, taka kot prej. Edina razlika je v tem, da se je prej bolj na obdobja misila pa takrat eno tono na enkrat. Zdaj se pa bolj po malem in enakomerno. Še vedno ujame termine povečanega misenja spomladi in pozimi so pa en mici bolj porazdeljeni dnevi. Če primerjam še s samcem, ki je doma podoben miks in pa njenim bratom. Ni pa kvaliteta dlake kot take ne vem kako slabša. Bi rekla prej, da samo drugačna.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 03 Avgust 2013, 09:57:17
Aja ko je bilo tisto prej OT  :)
Enkrat sem dobila zapuščeno kunčico. Dolgodlako. Zafilcano do kože.  :-X Itak mašinca pa na nulo. Ma res je trajalo ene dve sezone misenja, da je dobila tisto pravo dlako.
Pa še en ''problem'' je bil. To ko se ne zavedajo tisti, ki brijejo polarce. Novo raščeno dlako je bilo treba česat ko mutav. Precej bolj kot potem, ko je dlaka dobila tisto pravo dolžino in strukturo. Kljub temu, da je od začetka kratka pa si marsikdo predsavlja ''oh bo manj dela ko bo kratko''. Nje spljoh! On puh, ki se ustvari, ker je krovna dlaka pa spodnja enako dolga je katastrofa za vzdrževat.  ::) Kak sem bla vesela, da je potem dobila nazaj svojo dolžino. Res pol manj česanja in pol več učinka. In od takrat naprej nobenga filcastega vozla več.

Lanabela, kaj ti uporabljaš pri svojih, če ne grabeljc? Pa zakaj, pa zakaj ne? Me čist iz firbca zanima.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #23 : 03 Avgust 2013, 12:06:41
najprej se po sterilizaciji spremeni način menjave dlake - pri polarcih gre podlanka ven dvakrat na leto, kolikor sem lahko opazila pri psicah je vsaj delno vezano na hormonski cikel. Pri steriliziranih to ni tako izrazito in izgibljajo dlako skozi daljše obdobje, kar je zoprno. Poleg tega ostaja nezmolsane več podlanke. Kolikor sem lahko opazila, imajo sterilizirane samojedke več dlake, je daljša in jo med menjavo izgubljajo dlje časa. Večina ima tudi slabšo kvaliteto (mladičkasta dlaka ki je težja za vzdrževat), ni pa nujno. Je pa nekaterim to očitno všeč in ti bodo rekli, da je dlaka lepa. Posebej tisti, ki imajo zgodaj sterilizirane psice sploh ne vedo, kako "prava" dlaka izgleda.

Za najosnovnejšo nego samojeda ne rabiš nič drugega kot dober glavnik. Dva pravzaprav, enega z zelo redkimi zobci za dele z dolgo dlako in enega z gostejšimi za dele s kratko dlako. Z grabljicami ne narediš nič - so pa super za huskija. Furminator je  katastrofa za tak tip dlake. Slicker brush in dobra krtača z dolgimi ravnimi zobci  (ki je v navadnih zoošopih ne dobiš in je draga kot bi bila iz zlata) prideta prav, nista pa nujni

In ja, pri novo rastoči dlaki je podobno kot pri tisti kunčici. Ne moreš verjeti, kako luštni vozli se delajo v dober cm dolgem puhu.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #24 : 03 Avgust 2013, 12:08:50
Tudi pri moji polarki so bili enkrat eni pametni, da naj jo postrižem,da ji potem bo manj vroče >:D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 03 Avgust 2013, 12:18:56
sploh med agilitaši skoraj ne vidiš več psa z nedotaknjenim kožuhom.
So pobriti hitrejši, ker so bolj aerodinamični.....


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #26 : 03 Avgust 2013, 12:36:20
Ne govori, je potem bil eden s strani svoje vzrediteljice skregan, da kaj hudiča je naredil iz psa!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 03 Avgust 2013, 12:40:40
Hm. Se pa sprašujem če bi to šlo, da pa vsaj dolgodlakega psa stanjšajo/ poredčijo. Da se ga z efilirkami lotijo? Eventuelno pač, da bi kožuh ostal različno dolg po plasteh ne pa tako gost?

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #28 : 03 Avgust 2013, 13:04:08
Pri psih z dvojnim kožuhom to ni potrebno, ker se poredčijo kar sami (podlanka gre vsaj pri nesteriliziranih v veliki meri poleti ven). Za druge tipe dlake pa pojma nimam kako bi se obneslo.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 03 Avgust 2013, 13:08:58
Ma nisem nikoli imela težav s tem, da bi me skominalo brit kožuhe razen pri pudlu pa še to ni na nulo  :D Ja saj vem da se poredčijo. Se moji tudi pa niso nekaj izrazito dolgodlaki. Nekoliko daljša dlaka od labija recimo. Razen psica ima še en mal velnasto in mici daljšo (border očitno mim letel). No enako dlako ima že od prej in skozi sedaj tudi po S. Edino čas menjave je razpotegnjen oz. se začne kak teden prej in zaključi kak teden kasnej kot običajno ostali.

Ampak morda kot alternativa za tiste, ki pravijo, da bi pa manj kosmatega psa čeravno so si omislili pasmo, ki je dolgodlaka.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.