Ženska pobrila samojeda

tina-briard · 10505

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #30 : 03 Avgust 2013, 13:46:18
Kokeršpanjelka je po sterilizaciji dobila grozno dlako za vzdrževanje, daljšo in puhasto, ne spomnim pa se kako se je misila. Kasneje smo jo brili in je bila takratka dlaka res zelo nagnjena k vozlanju, ampak smo to delali tud zaradi inkontinence ker s pranjem nisi tistega vonja ven dobil.

Hm. Se pa sprašujem če bi to šlo, da pa vsaj dolgodlakega psa stanjšajo/ poredčijo. Da se ga z efilirkami lotijo? Eventuelno pač, da bi kožuh ostal različno dolg po plasteh ne pa tako gost?

Mojo pasmo se itak striže in je že spomladi ob prvem striženju občutna razlika glede prenašanja vročine, zdaj ko mu pa dlako še redno redčim s coat kingom pa sploh. Poleg tega je psa dosti lažje do kože zmočit, za kar sem prej rabila vsaj pol ure. Spet je verjetno odvisno od pasem in tipov dlak, ampak pri rusih se pa res obnese.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 03 Avgust 2013, 17:44:43
Pred kratkim sem na FB naletela na eno tako slikovno razlago..

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/p480x480/9111_10200896435714011_946272047_n.jpg

potem je bila zraven še dolga debata za pro et con in glede na to, da tudi pri nas agilitaši na veliko strižejo pse in pravijo da se dejansko pozna da jim je manj vroče, ne vem več kaj naj si mislim - ker argumenti enih in drugih so mi enako smiselni in imajo enako težo - mislim itak se vedno spomnim na ovce in na čobane v ovčjih kožah sredi poletja, po drugi strani pa če toliko agilitašev opaža da jim obriti psi bolje delajo (kao jim ni tako vroče), potem res ne vem. Sicer me ne bi smelo skrbeti, ker se šnavcerje lahko brije, ampak v bistvu ni čisto res, ker praviloma se šnavcerje trima in če jih zabriješ ravno tako ostane samo poddlaka, dokler krovna spet ne zraste. No, jaz Jazz vseeno tudi obrijem poleti ker je nisem sposobna tako dobro strimat da bi jo res do konca in enako opažam da
obrita je bolj "poskočna". Na dlaki se ji pa ne pozna.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #32 : 03 Avgust 2013, 19:59:40
Mojo, sedaj že pokojno samojedko sem  2x letno obrila na ca.2 cm dolžine. Tako sem jo veliko lažje krtačila, nega je bila sploh preprostejša. Tudi po kopanju se je veliko hitreje posušila, lažje je prenašala hudo poletno soparo. Ko pa je bila zelo bolna in je zadnje 4 mesece preživela s plenicami, pa sem jo od pasu navzdol popolmoma obrila, tako je bila bolj čista. Po vsakem britju je ponovno zrasla popolnoma enaka dlaka, kot prej.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #33 : 03 Avgust 2013, 20:40:49
No ko je bila naša zaradi operacije pobrita po večjem delu trupa, je opazno težko prenašala tako vročino kot mraz. Dlaka ki je zrasla se je pa povsem jasno ločila od dlake na nepobritem delu trupa še vse naslednje leto.
Ne predstavljam si, kako bi bila lahko nega 2cm puha lažja kot nega kvalitetnega kožuha (ki ne rabi drugega kot temeljito česanje v času menjave dlake, sicer pa skoraj nič).
Če pa je imela tvoja psica netipično dlako ali dlako sterilizirane psice, ki se maže in vozlja, poleg tega pa  podlanka poleti ne gre ven, potem pa verjamem, da je bilo po britju lažje.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #34 : 03 Avgust 2013, 21:31:15
Kakorkoli, samojedi so zadnje čase očitno na udaru...najprej pred nekajmeseci umorjen cruz pri westminstru, sedaj pa še tole...


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #35 : 03 Avgust 2013, 21:37:02
sploh med agilitaši skoraj ne vidiš več psa z nedotaknjenim kožuhom.
So pobriti hitrejši, ker so bolj aerodinamični.....

no, no... Pretiravat pa ravno ni treba. Kar nekaj nas ima še vedno normalno odlakane pse (razen, če šteješ med take pse tudi tiste, ki imajo postriženo med blazinicami in malenkost po riti).  :-\  Sploh za tujino nisem opazila, da bi ful brili. Smo ravno na BCCju (cca 400 border colliejev) pa ni opaziti prav veliko pobritih BCjev (razen parih slovenskih). Isto je bilo na evropskem prejšnji teden.  :-\


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #36 : 03 Avgust 2013, 21:47:47
No ja malce res pretiravam ;), ampak se je pa razpasla ta razvada čez vsako mero in potrebo.