''Kazen mora bit vzgojna'' vs. ''pozitivna motivacija''

Lunette · 248313

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #180 : 06 Avgust 2013, 13:40:32
Davor, zakaj bi ti bilo potrebno dokazovati :P >:D


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 06 Avgust 2013, 13:42:37
Mogoče sem pa skriti špijun pozitvo motiviranih :o ..... ali pa dvojni agent 8)
;D
Da o tistem posnetku ;) .............. preden pripraviš slino za pljunit najdi isto boljše po PM ;) :)
Sem ravno včeraj iskala, ker se zelo dobro spomnim enega posnetka z dvema malinovcema, delanima po PM, ko sproščeno spuščena sodelujeta z vodnikom sredi neke ulice z dosti ljudmi, pa ne najdem - ampak je bil zelo popularen posnetek pred časom, tko da mogoče ga kdo drug prilepi.

Drugače pa počakaj da jaz posnamem. Aja.. ne bo verodostojno, ker ni čisti PM.  ::)

Srnjak dosega tam ene 35kil kilaže , tipičen bigl tam do 18 kil, glede na velikost se niti ne predstavljam kako bi ta davež zgledal
Kdo pa govori o davežu, midva sva se pogovarjala o pokončanju in če bigl srnjaka rani, so pozimi posledice lahko tudi smrt.
Ampak brezveze, niti se ne bom zapletala v zgodbo s srnjakom, ker je tudi nisem privlekla na dan - dejstvo je, da ti enkrat uporabljaš da bigl je že po defoltu neproblematičen pes, drugič pa da če ne bi ti s tvojo vzgojo zrihtal psice, bi danes klala ljudi kot kak (po tvojih besedah) pitbul  ::), kakor ti pride prav, medtem ko jaz govorim da imajo vsi kosmata ušesa, da so neke osnovne karakteristike, ki jih je treba praviloma upoštevat, so pa si znotraj posamezne pasme psi še vedno različni, vodniki smo različni, uporabljene tehnike so različne in čeprav tule govorimo posplošeno samo o dveh, jih je v bistvu skoraj toliko, kot je psov (zanalašč nisem napisala vodnikov, ker celo posamezen vodnik ki ima več psov, do vsakega od njih pristopa drugače  ;) ) itd.

Weaver, na gasilske prav dosti ne, s psom še manj, sem pa na kakšni bila, tudi s psom. Psa se sicer izogibam vlačit s sabo na preobljudena mesta, kjer je veliko premikanja, pa ne ker bi bila problem, ampak ker moram potem kar naprej pazit da mi je folk ne pohodi - sploh mi ni jasno kako da jo vsi spregledajo.  ??? Aja.. vem.. tko je pridna, da je "nevidna"!  ;D

Davor, na Igisa se pa na tvojem mestu ne bi preveč opirala, ker po tvojem lajajoči psi so dominantni in nevzgojeni psi in na enem njegovih posnetkov sem videla tri take, ki ga "izsiljujejo" z lajanjem + malo jih poznam in hodijo z dvignjenimi repi in pokonci ušesi - čisto nekaj drugega od tega, kar zagovarjaš ti.  :P



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #182 : 06 Avgust 2013, 13:45:06
Igis zelo dobro ve kako delajo "naši" psi in mi zelo dobro vemo, kako delajo "njihovi", ker se parkrat na teden vidimo. Zato tudi lahko rečem, da bi njihovi tekmovalni psi naše (v poslušnosti) netekmovalne pse  v "poligonski" poslušnosti nesli v povprečju za najmanj 10 pik.

Ja Weaver, tam.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 06 Avgust 2013, 13:48:27
Igis zelo dobro ve kako delajo "naši" psi in mi zelo dobro vemo, kako delajo "njihovi", ker se parkrat na teden vidimo. Zato tudi lahko rečem, da bi njihovi tekmovalni psi naše (v poslušnosti) netekmovalne pse  v "poligonski" poslušnosti nesli v povprečju za najmanj 10 pik.
Zakaj ga pa vikaš?  ;D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #184 : 06 Avgust 2013, 13:49:06
Govorim o moji skupini (reševalci) in o njegovi skupini (IPO).


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #185 : 06 Avgust 2013, 13:49:34
Citiraj
Davor, zakaj bi ti bilo potrebno dokazovati

rad bi videl primerjavo med gorečim pozitivaše in klasikom v živo; tale debata je tako le wall of text  brez realne podlage bi bilo za ostale ki se še učimo pasjega načina zelo izobražljivo

čudi me, da ste tako samozavestne le pred tipkovnico, sedaj pa ko se vam nudi priložnost pokazati poslušnost psa v primerjavi z šolanim klasikom pa obotavljate ???

Citiraj
ker po tvojem lajajoči psi so dominantni in nevzgojeni psi i

kje zavraga pa sem to trdil ?  :D
ali pa enačiš lajanje in renčanje ter kazanje zob?


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #186 : 06 Avgust 2013, 13:50:45
Igis zelo dobro ve kako delajo "naši" psi in mi zelo dobro vemo, kako delajo "njihovi", ker se parkrat na teden vidimo. Zato tudi lahko rečem, da bi njihovi tekmovalni psi naše (v poslušnosti) netekmovalne pse  v "poligonski" poslušnosti nesli v povprečju za najmanj 10 pik.

Ja Weaver, tam.

bolj proti 20  :D


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #187 : 06 Avgust 2013, 13:52:32
Glej Davor, na skoraj vsakem A in BBH izpitu pridejo skupaj vodniki, ki so delali po različnih metodah, pa se lahko primerja, v pogojih kolikor mogoče enakih za vse.

Citiraj
bolj proti 20

Zna bit, čeprav imamo ene tri zelo dobre, ki bi znali nabrenkat okoli 90. Pa odvisno kateri program bi vzeli, se nekoliko razlikujejo.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #188 : 06 Avgust 2013, 13:53:23
Torej, kdaj bo torej face-off?!?!?!

to, da bo kdo sprehodil psa po mestu, se očitno ne bo zgodilo, bi pa rad videl 'vzgojno kazen' vs pozitivna motivacija

tole je ziher posledica PM, repi navzgor in mahajo

http://www.youtube.com/watch?v=epZ70rpmTKY


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #189 : 06 Avgust 2013, 13:54:09
a kd kamnik tudi pridejo? lahko zver pripeljem kot gledalca ali raje ne?  ;D


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #190 : 06 Avgust 2013, 13:56:41
Citiraj
Torej, kdaj bo torej face-off?!?!?! 

saj lanabela je več ali manj priznala da se naše pozitivašice ne morejo primerjat z psom , ki ga ima IpiS

ampak!

pes pa le ni vesel


 :D

za sprehod izzven poligona pa je že dovolj da ti pes ne utrga roke

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #191 : 06 Avgust 2013, 13:56:42
Glej Davor, na skoraj vsakem A in BBH izpitu pridejo skupaj vodniki, ki so delali po različnih metodah, pa se lahko primerja, v pogojih kolikor mogoče enakih za vse.
Točno tako in ne vem zakaj bi ti morali dajati primere Davor . So na netu, pa si pobrskaj, če si tako radoveden.

Weaver, seveda na agility tekme dobrodošli tudi gledalci :)


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #192 : 06 Avgust 2013, 13:57:28
saj lanabela je več ali manj priznala da se naše pozitivašice ne morejo primerjat z psom , ki ga ima IpiS

ampak!

pes pa le ni vesel


 :D

Kaj pa ima ipis? včasih se tukaj počutim, kot da sem padel z lune...


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #193 : 06 Avgust 2013, 14:00:08
en RoboCop fuss za Lu  8)
http://vimeo.com/29158163

no zdej pa čakamo še njen "poleg"  :o


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #194 : 06 Avgust 2013, 14:00:59
Weaver-hodiš na KD Kamnik?



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #195 : 06 Avgust 2013, 14:02:21
Citiraj
no zdej pa čakako še njen "poleg

mislim, da Lunette ne bomo dočakali

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #196 : 06 Avgust 2013, 14:02:31
ne, še nikoli nisem bil tam, poznam pa vidnega člana. :) Iz drugih vod.


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #197 : 06 Avgust 2013, 14:04:24
bolj proti 20  :D

So what? A to imate pse namesto robotov?

Saj to spoštujem, ampak meni osebno to ni cilj. Mi je čisto vseeno, če se pes ne usede čisto vzporedno z mano, kot naj bi se po šolsko. Ali če se pri odlaganju na prostor usede. Včasih sem to odpravljala, ko sva še tekmovala, zdaj tega ne odpravljam več, ker mi je pomembno to, da ostane tam, kjer sem ga pustila, pri čemer je vseeno, ali leži ali sedi.
Ne vem, no, meni to sploh ni bistveno. Pač odvisno od tega, kaj hočeš od psa. Ali hočeš normalno sobivanje ali pa nekaj drugega. 



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #198 : 06 Avgust 2013, 14:06:46
mislim, da Lunette ne bomo dočakali

tebe tudi ne ;)

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #199 : 06 Avgust 2013, 14:06:59
Weaver: Svojo zver lahko mirno pripelješ, če si jo sposoben obvladat v gužvi. je luštno - zadosti sence pa v bistrici se da namočit. Kdo vse bo tam in iz katerih društev pa boš lahko preveril par dni pred tekmo na strani komisije za agility, kjer bo objavljena štartna lista.

Citiraj
saj lanabela je več ali manj priznala da se naše pozitivašice ne morejo primerjat z psom , ki ga ima IpiS
Ne gre za pozitivaše (niti ne delajo vsi naši striktno po "PM") ampak gre pač za različne discipline. Oni drgnejo poslušnost do popolnosti, mi rabimo solidno poslušnost in nimamo tekmovalnih ambicij. Kolikor vem imajo v IPO tudi nekaj uspešnih "pozitivašev", ampak to bo moral povedat kdo, ki se s to disciplino tekmovalno ukvarja, jaz te scene ne poznam dovolj dobro.


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #200 : 06 Avgust 2013, 14:10:15
So what? A to imate pse namesto robotov?

Saj to spoštujem, ampak meni osebno to ni cilj. Mi je čisto vseeno, če se pes ne usede čisto vzporedno z mano, kot naj bi se po šolsko. Ali če se pri odlaganju na prostor usede. Včasih sem to odpravljala, ko sva še tekmovala, zdaj tega ne odpravljam več, ker mi je pomembno to, da ostane tam, kjer sem ga pustila, pri čemer je vseeno, ali leži ali sedi.
Ne vem, no, meni to sploh ni bistveno. Pač odvisno od tega, kaj hočeš od psa. Ali hočeš normalno sobivanje ali pa nekaj drugega.

Ja zdej je ameriška vojska naročila poizkusno izdelavo 20 komadov psov RoboCop, glavni dizajner je pa LU   ;D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #201 : 06 Avgust 2013, 14:11:26
tebe tudi ne ;)
Ja  Davor, daj naj zaupaj kak tvoj filmček z tvojo pasjo mrcinco in vajino poslušnostjo :D


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #202 : 06 Avgust 2013, 14:14:14
Weaver: Svojo zver lahko mirno pripelješ, če si jo sposoben obvladat v gužvi. je luštno - zadosti sence pa v bistrici se da namočit. Kdo vse bo tam in iz katerih društev pa boš lahko preveril par dni pred tekmo na strani komisije za agility, kjer bo objavljena štartna lista.
Ne gre za pozitivaše (niti ne delajo vsi naši striktno po "PM") ampak gre pač za različne discipline. Oni drgnejo poslušnost do popolnosti, mi rabimo solidno poslušnost in nimamo tekmovalnih ambicij. Kolikor vem imajo v IPO tudi nekaj uspešnih "pozitivašev", ampak to bo moral povedat kdo, ki se s to disciplino tekmovalno ukvarja, jaz te scene ne poznam dovolj dobro.

A to si mislila mene ?
hvala, hvala  :o


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #204 : 06 Avgust 2013, 14:15:55
No, vojska dela poskuse s pasjimi roboti že dooolgo, tu imamo primerek tovornega...ko gredo ubit usamo, imajo pa maliovca s sabo, žal mislim da je bil brez bojnih copatkov

http://www.youtube.com/watch?v=8VuC4uUhBp4





IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #205 : 06 Avgust 2013, 14:16:48
že 10 let nazaj.
Če misliš če še delam tako, kot sem leta 1983 se pošteno motiš  :D


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50

tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #207 : 06 Avgust 2013, 14:19:21
ne, še nikoli nisem bil tam, poznam pa vidnega člana. :) Iz drugih vod.
Koga pa?



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50

Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #209 : 06 Avgust 2013, 14:21:55
Koga pa?

Nimam zadosti velike m., da bi tukaj gor pisal.  ;D